Статистика голосового пошуку, факти та тенденції (2020)

зображення заголовка голосового пошуку


Голосовий пошук швидко став важливою частиною SEO, і він точно не піде. Зараз велика кількість споживачів використовує голосовий пошук, щоб шукати товари та послуги в Інтернеті, оскільки це набагато зручніше, ніж вводити текст.

Але що таке голосовий пошук саме? Звичайно кажучи, це технологія розпізнавання мовлення, яка дозволяє користувачам здійснювати пошук в Інтернеті, вимовляючи потрібні терміни, а не вводячи їх. Подумайте, Amazon Alexa, Apple Siri або додаток голосового пошуку Google – усі вони дозволяють користувачам спілкуватися зі своїми пристроями лише голосом.

Хоча технологія голосового пошуку є досить складною і покладається на досягнення в галузі обробки природних мов (NLP), оптимізація вашого сайту для голосового пошуку – це ще один аспект SEO та не повинна займати занадто багато вашого часу.

Якщо ви оптимізуєте свій вміст для голосового пошуку, ви залучаєте більше трафіку на свій веб-сайт та отримуєте рейтинг SEO на абсолютно новий рівень. Ще не всі це сприймають, тому ви також отримаєте конкурентну перевагу.

Цікава статистика голосового пошуку
 • 30% веб-перегляду буде без екрана до 2020 року
 • Голосовий пошук Google підтримує понад 100 мов
 • Англійська мова має 95% точності в голосовому пошуку Google
 • 32% людей щодня використовують голосовий пошук, а не друкувати
 • 72% власників розумних динаміків використовують свої пристрої як частину щоденного розпорядку
 • 43% людей здійснюють покупки в Інтернеті через голосові пристрої
 • В усьому світі є понад 200 мільйонів розумних динаміків
 • Продажі смарт-динаміків перевершать продажі планшетів до 2021 року
 • 58% споживачів знаходять місцевий бізнес, використовуючи голосовий пошук

Contents

Тенденції

тенденції голосового пошуку

Багато нових тенденцій сприяють голосовому пошуку і повністю трансформують SEO та те, як ми користуємося Інтернетом. Кожна з них випливає з простого факту, що ми говоримо набагато швидше, ніж набираємо. Отже, єдино природно, що ми звертаємося до голосу для підвищення ефективності.

Це швидше, простіше і не кажучи вже про – зручніше. Особливо зараз, коли пристрої вільної руки стають все більш популярними.

Але справа не лише в зручності. Кожен повинен мати доступ до нових технологій, включаючи інвалідів. Голосовий пошук дозволяє користувачам із вадами зору та тим, кому не вистачає дрібної моторики, легко отримувати доступ до Інтернету. Незважаючи на те, що голосовий пошук все ще знаходиться в зародковому стані, але, як він пропонує як зручність, так і кращу доступність, не дивно, що його популярність швидко зростає..

Отже, давайте подивимося на кілька значущих тенденцій голосового пошуку та покажемо, як важливо якнайшвидше стрибати на смузі та долучитися до революції голосового пошуку..

1. 30% перегляду веб-сторінок у 2020 році здійснюватиметься лише голосом

(Джерело: Gartner.com)

Наскільки частим є голосовий пошук

Статистика голосового пошуку показує, що майже третина всіх сеансів перегляду веб-сторінок у всіх пошукових системах буде повністю без екрана до 2020 року.

Хоча це спочатку може здатися нереальним, подумайте, скільки людей вже використовують Amazon Alexa, Siri або голосовий помічник Google. Усі ми щодня покладаємось на безекранні пошуки, як вдома, так і вдома.

Ці тенденції голосового пошуку лише продовжуються.

З подальшим прогресом та більшою доступністю технологій, що стоять за технологією обробки природних мов, голосові пошуки можуть стати лише більш популярними. AI також відіграє значну роль у цьому. За допомогою використання ШІ віртуальні помічники можуть мати своїх унікальних особистостей, що сподобається кінцевим споживачам. Вони можуть бути навіть жартівливими, дотепними, саркастичними, що лише спонукатиме користувачів більше спілкуватися з ними, викликаючи як віртуальних помічників, так і голосових пошуків. Таким чином, хоча прогнозування полягає в тому, що 30% веб-переглядів веб-сторінок здійснюватимуться голосом до кінця 2020 року, відсоток, ймовірно, значно вищий.

2. 48% споживачів використовують голосову технологію для загальних пошукових запитів

(Джерело: Searchengineland.com)

За даними Searchengineland, майже половина користувачів використовують технологію голосового пошуку, щоб швидко знайти відповіді на загальні запитання в Інтернеті. Як було сказано, розмова часто набагато швидше, ніж набір тексту, тому такої тенденції варто було очікувати. Коли користувачі перебувають у дорозі або коли у них обмежений час, вони переходять до голосового пошуку швидких, простих відповідей.

Багато користувачів вдома, наприклад, люблять шукати рецепти в Інтернеті. Коли ви дотримуєтесь рецепту і попадаєте на грами як одиниці вимірювання, швидко, легко і зручно використовувати голосовий пошук за допомогою гучного зв’язку, щоб перетворити грами в чашки або унції.

Однак, якщо мова йде про більш серйозні теми, які потрібно вивчити та вивчити, багато користувачів шукають інформацію вручну. Це дає їм можливість прочитати та перечитати інформацію, ретельно її зрозуміти та приділити їй належну увагу.

3. 27% людей використовують мобільний голосовий пошук

(Джерело: DBSwebsite.com)

За даними Google, близько третини світової інтернет-спільноти використовують голосовий пошук на своїх мобільних пристроях.

4. Більше 50% користувачів смартфонів зараз використовують голосовий пошук

(Джерело: Comscore.com)

У 2020 році більшість користувачів смартфонів по всьому світу використовують пошук за голосовою технологією.

5. Тепер розпізнавання мови Google підтримує понад 100 мов

(Джерело: Google.com)

Скільки мов розпізнає голосовий пошук Google

Google продовжує надавати власний голосовий ввід мобільним користувачам, що дозволяє великій кількості мобільних користувачів у всьому світі використовувати голосовий пошук рідною мовою.

В даний час Google використовує розпізнавання голосу більш ніж на 120 мовах та їх варіантах. Оскільки голосовий пошук стає все більш популярним, ми можемо очікувати, що цей список зростатиме експоненціально. Розпізнавання мовлення Google підтримується технологією машинного навчання, тобто чим більше користувачі покладаються на голосовий пошук, тим точнішими будуть результати. Розпізнавання мови в даний час є найнадійнішим в англійській мові, але технологія просувається, і Google поступово стає краще в розумінні інших мов..

Користувачі з більш ніж 120 мов можуть використовувати технологію розпізнавання мовлення Google, щоб увімкнути голосові команди, переписати аудіо, результати потокового тексту, мову форматування тощо.

6. Англійська мова має 95% -ву точність у голосовому пошуку Google

(Джерело: StrategyAnalytics.com)

Хоча технологія розпізнавання мови Google підтримує кілька мов, вона не завжди дає дуже точні результати. Користувачі голосового пошуку в Google отримують найточніші результати при пошуку англійською мовою.

7. 4,6 секунди потрібно, щоб завантажити сторінку результатів голосового пошуку

(Джерело: Backlinko.com)

Сторінки результатів голосового пошуку завантажуються набагато швидше, на відміну від середньої сторінки, на яку завантажується близько 8,8 секунд. Це означає, що сторінки результатів голосового пошуку завантажуються на 52% швидше.

8. 32% споживачів віддають перевагу голосові введення пошукового запиту

(Джерело: PwC.com)

Майже третина споживачів щодня використовують голосові технології для пошуку пошукових запитів, які вони вводили. Це знову зводиться до зручності та простоти. Поки їх пошук потребує швидких, простих і точних відповідей, велика кількість користувачів покладається на голосовий пошук, оскільки вони можуть заощадити час і полегшити багатозадачність.

Особливо це стосується молодших споживачів, які швидше адаптуються до нових технологій. Однак, що цікаво, це той факт, що, хоча молоді споживачі набагато швидше використовують технологію голосового пошуку, вони не вважаються важкими користувачами.

Тенденції голосового пошуку показують, що переважна більшість користувачів покладаються на голосовий пошук виключно вдома, оскільки їм подобається мати більшу конфіденційність, коли вони спілкуються зі своїми голосовими помічниками. Оскільки молодші користувачі, як правило, проводять вдома менше часу, вони рідше покладаються на голосові пошуки щодня.

Тож, хоча більшість користувачів користуються зручністю та простотою використання пристроїв голосових помічників, голосовий пошук має шляхи пройти, перш ніж він стане бажаним методом пошуку як вдома, так і в громадських місцях.

9. 29% споживачів використовують голосові помічники, щоб задати швидкі запитання

(Джерело: PwC.com)

Голосний пошук – це переважний вибір багатьох споживачів, які користуються ним щодня, щоб шукати відповіді на швидкі запитання.

10. 35% користувачів використовують голосові помічники для перевірки погоди та новин

(Джерело: PwC.com)

35% людей стежать за новинами і перевіряють погоду за допомогою своїх голосових помічників. 15% вважають за краще це робити старомодно.

11. 54% споживачів щомісяця використовують голос для навігації та руху

(Джерело: PwC.com)

Голосові помічники допомагають 19% споживачів (щодня) та 54% споживачів (щомісяця) орієнтуватися або перевіряти рух.

12. 40% споживачів щомісяця використовують голос, щоб замовити або купити щось

(Джерело: PwC.com)

Голосові пристрої допомагають людям робити покупку, тоді як лише 10% роблять це щодня. 50% споживачів ніколи не роблять цього за допомогою голосового асистента.

13. 82% покупців досліджують товари чи послуги в Інтернеті, перш ніж купувати щось

(Джерело: Thinkwithgoogle.com)

Практично кожен покупець проводить онлайн-дослідження перед покупкою.

14. 43% власників пристроїв із підтримкою голосу використовують свої пристрої для покупок в Інтернеті

(Джерело: Narvar.com)

Інтернет-покупки з підтримкою голосу

Майже половина людей, які володіють голосовим пристроєм, використовують цей пристрій для здійснення онлайн-покупок. Але багато користувачів все ще скептично налаштовані і тому дуже обережні при голосовому пошуку в Інтернеті.

Це передусім тому, що інтернет-магазини зазвичай вимагають від користувачів приділяти більше часу та зусиль. Їм потрібно вивчити товари, які вони замовляють, шукати огляди, порівнювати ціни тощо. Це складна діяльність, і багато хто не знає про всі можливості голосового пошуку.

Тож ті, хто використовує пристрої голосового помічника для покупок в Інтернеті, роблять це для дешевших і звичніших речей. Вони використовують голосовий пошук для замовлення продуктів, продуктів, туалетного паперу, книг тощо. У той же час вони звертаються до ручного пошуку в Інтернеті для покупки одягу, бронювання подорожей та більш чутливих та дорогих предметів.

15. 2 з 5 дорослих здійснюють голосовий пошук раз на день

(Джерело: Edit.co.uk)

За інформацією Edit, багато людей використовують голосовий пошук лише один раз на день.

16. 25% молодих дорослих віком 16-24 років використовують мобільний голосовий пошук

(Джерело: Globalwebindex.com)

Молодші дорослі у віці 16-24 (25%) щомісяця використовують голосовий пошук у мобільному часі, ніж споживачі у віці 55-64 років (9%).

17. Чоловіки мають щомісяця більше користувачів голосового пошуку, ніж жінки

(Джерело: Socialmediatoday.com)

Статистика голосового пошуку показує, що у 2018 році місячний голосовий пошук чоловіків та жінок виглядав приблизно так: відповідно 66% проти 55% (смартфон), 53% проти 30% (настільний / ноутбук), 49% проти 31% (планшетний ПК) та 46% проти 26% (розумний динамік).

Майбутнє

голосовий пошук майбутнього

Навколо планети існує величезний шум, і глобальний ринок голосового пошуку лише продовжує зростати. Це не сповільнюється, особливо зараз, коли розумні динаміки переймають світ.

Хоча голосові помічники вперше стали популярними через смартфони, саме динаміки, що активуються голосом, переносять їх на наступний рівень і висувають тенденції голосового пошуку вперед. Розумні динаміки є відносно новинками на ринку, але їх прийняття було напрочуд швидким. У мільйонів людей по всьому світу є розумні динаміки в своїх будинках, і хоча їх спочатку використовували в основному для розважальних цілей (наприклад, цікавих питань), тепер вони набагато практичніші.

Статистика голосового пошуку показує, що більшість користувачів в даний час покладаються на розумні динаміки для більш простих занять, таких як відтворення музики та перевірка прогнозу погоди, але загальний голосовий пошук стає все частіше.

Давайте подивимось, що майбутнє має для зростання голосового пошуку.

18. Покупці динаміків, що активуються голосом, у 2020 році перевершать 25,6 мільйона

(Джерело: Financesonline.com)

Скільки людей купують смарт-колонки

За оцінками, кількість покупців динаміків, що активуються голосом, постійно збільшується. До кінця 2020 року очікується, що їхній продаж перевищить 25,6 мільйона.

В даний час, Amazon Echo домінує на ринку, тримаючи понад дві третини частки ринку. Розумний динамік та домашній помічник Домашня сторінка Google займає друге місце, поки Apple HomePod приходить третє. Багато користувачів в своїх будинках мають більше однієї марки розумних динаміків, насамперед тому, що вони мають інші електронні пристрої різних марок – кожен сумісний з іншим розумним динаміком.

Незалежно від марки, розумні динаміки ставатимуть все більш популярними в будинках по всьому світу. Це, у свою чергу, збільшить кількість щоденних голосових пошуків та зажадає цифрових маркетологів зосередитись на SEO голосовому пошуку.

19. 16% громадян США володіють динаміком, що активується голосом

(Джерело: NPR.org)

Кількість користувачів смарт-ораторів у США швидко збільшується. У 2018 році 1 з 6 громадян США (16%) володів динаміком із підтримкою голосу, що на 128% більше користувачів, ніж було у 2017 році.

20. 24% домогосподарств США володіють розумним динаміком

(Джерело: DBSwebsite.com)

Приватність власників розумних колонок у США зростає. У 2018 році 1 з 4 домогосподарств у США (24%) мали розумний динамік. У той час 4 з 10 цих домогосподарств мали більше одного розумного динаміка.

21. Очікується, що ринок смарт-ораторів до 2024 року перевищить 30 мільярдів доларів

(Джерело: Gminsights.com)

Очікується, що ринок до 2024 року досягне експоненційного зростання, що перевершить продажі, до яких вдалося досягти небагато інших електронних товарів.

22. 19% власників розумних колонок використовували своїх віртуальних помічників для покупок в Інтернеті

(Джерело: Walkersands.com)

19% споживачів вже використовували своїх помічників із пошуку розумного дому, таких як Amazon Echo, для покупок в Інтернеті, тоді як 33% з них планують наступний костюм.

23. З 42,2% одиниць США залишається світовим лідером у сфері використання розумних спікерів

(Джерело: Canalys.com)

З понад 200 мільйонів одиниць, встановлених у 2019 році по всьому світу, на США припадає 42,2% одиниць, що є найбільшою базою в світі, встановленою смарт-динаміками.

24. До 2021 року смарт-динаміки перевищують кількість планшетів

(Джерело: Canalys.com)

Розумні динаміки, що перевищують кількість планшетів

Продажі планшетів незначно скорочуються, що полегшує розумних динаміків їх перевершення. Очікується, що до 2021 року смарт-динаміки обійдуть планшети.

Прийняття динаміків, що активуються голосом, є найбільшим у таких країнах, як США, де 1 у 4 домогосподарства вже мають принаймні один такий пристрій. Однак зростання середнього класу в азіатських країнах, таких як Китай, і зростаючий інтерес до нових технологій підштовхує продажі розумних динаміків, навіть якщо Google і Amazon там недоступні..

На відміну від цього, продаж планшетів та навіть традиційних ПК у всьому світі зменшується, навіть якщо голосові помічники та програми голосового пошуку доступні на обох цих пристроях.

25. 55% домогосподарств до 2022 року використовуватимуть розумні динаміки

(Джерело: PRNewswire.com)

Зростаюче використання розумних динаміків сприяє зростанню ринку голосових покупок. Лише 13% домогосподарств мали розумні динаміки у 2018 році.

Особливості

Особливості голосового пошуку

Розумні динаміки зараз лютують, але інші голосові пристрої не дуже відстають. Люди використовують їх щодня або досить часто для пошуку брендів в Інтернеті.

Вони особливо використовують голосовий пошук для відкриття місцевих підприємств, тому так важливо оптимізувати ваш сайт для голосового пошуку. Це покращує вашу видимість і може істотно вплинути на ваш рейтинг у пошукових системах, тим самим збільшуючи показник кліків і допомагаючи отримувати більше потенційних клієнтів. Зі збільшенням кількості дикторів, що активуються голосом, і помічників голосового пошуку в зростанні, а також з розвитком обробки природних мов, штучного інтелекту та машинного навчання голосовий пошук стане все популярнішим, що робить оптимізацію голосового пошуку важливою для успіху будь-якого бізнесу..

Тож давайте поглибимось у конкретних характеристиках, щоб чітко зрозуміти тенденцію та побачити, як ви можете використовувати голосовий пошук, щоб просунути свій бізнес вперед.

26. Зараз 400 мільйонів пристроїв підтримують Google Assistant

(Джерело: Voicebot.ai)

Згідно зі статистикою голосового пошуку, Google Assistant значно розширив свою глобальну охоплення понад 400 мільйонів пристроїв, завдяки чому голосовий помічник встановив базу найбільшої на планеті.

27. 94% усіх розумних динаміків у світі походять від Google та Amazon

(Джерело: Techrepublic.com)

За інформацією Techrepublic, Google та Amazon пропонують майже всі динаміки, активовані голосом, на даний момент.

28. Домашня сторінка Google має 81% точності при наданні відповідей голосового пошуку

(Джерело: Loupventures.com)

Google Home, в якій показують статистику голосового пошуку, є переможцем у точному відповіді на запити голосового пошуку (точність 81%), за ним слідують Amazon Echo (64%), Harman Kardon Invoke (57%) та Apple HomePod (52,3%).

29. 25% усіх пошукових запитів на панелі завдань Windows 10 ґрунтуються на голосі

(Джерело: Twitter.com)

За словами Purna Virji, старшого менеджера Global Engagement в Microsoft, четверта частина пошукових запитів на панелі завдань Windows 10 проводиться на основі голосу.

30. 93% користувачів повідомляють про задоволення своїх голосових помічників

(Джерело: PwC.com)

Люди, як правило, задоволені своїми цифровими помічниками з підтримкою голосу. Їх мінімальними критеріями є точність (73%), економія часу (59%) та полегшення їх життя (55%).

31. Середній результат голосового пошуку Google містить лише 29 слів

(Джерело: Backlinko.com)

Проаналізувавши 10 000 результатів пошуку в домашніх умовах Google, Backlinko встановив, що результати голосового пошуку в Google зазвичай короткі та стислі.

32. 20% голосових пошукових запитів містять комбінацію з 25 ключових слів

(Джерело: seoClarity.net)

Більше п’ятої частини голосових пошуків в Інтернеті включає лише 25 поширених ключових слів. Найпоширенішими є “як”, “що”, “найкраще” та “легко”.

33. 58% споживачів у США шукали місцевий бізнес за допомогою голосових технологій

(Джерело: Brightlocal.com)

Більше половини споживачів США здійснили голосовий пошук місцевого бізнесу.

34. 76% власників розумних динаміків використовують місцевий голосовий пошук принаймні один раз на тиждень

(Джерело: Brightlocal.com)

Більшість користувачів смарт-ораторів щотижня шукають місцевий бізнес голосом, 46% користувачів роблять те саме щодня.

35. 51% голосового пошуку місцевого бізнесу – це ресторани та кафе

(Джерело: Brightlocal.com)

51% споживачів використовують місцевий голосовий пошук, щоб знайти ресторани та кафе, за ними – продуктові магазини (41%), доставка їжі (35%), магазини одягу (32%), готелі чи пансіонати (30%).

36. Цифрова аудіореклама може бути наступною великою справою для бізнесу

(Джерело: Choozle.com)

Цифрова аудіореклама

Оскільки голосова технологія спонукає споживачів скоротити час екрану, це створює безліч можливостей для підвищення цифрової аудіореклами.

37. Мобільні користувачі в 3 рази частіше використовують голосовий пошук

(Джерело: Searchenginewatch.com)

На мобільних пристроях існує більше голосових пошуків, ніж текстових. Під час локального пошуку мобільні користувачі в три рази частіше використовують голосовий пошук, ніж для введення своїх пошукових запитів.

Висновок

Усі ці статистичні дані голосового пошуку чітко показують, що голосовий пошук не відбудеться ніколи, якщо і ніколи. Більше та розумніші пристрої будуть продовжувати вражати ринок, що робить голосовий пошук абсолютним вітерцем. Це означає, що все більше людей будуть використовувати цю корисну функцію та надалі впливати на зростання світового ринку.

Ви почали оптимізувати свій вміст для голосового пошуку? Час зробити це зараз! Чим раніше ви почнете оптимізувати, тим швидше зможете отримати фантастичні переваги. Почніть з цих важливих статистичних даних голосового пошуку і використовуйте всю потужність голосового пошуку!

Джерела:

https://www.comscore.com/Insights/Presentations-and-Whitepapers/2017/The-Future-of-Voice-From-Smartphones-to-Smart-Speakers-to-Smart-Homes
https://www.gartner.com/en/newsroom/id/3482177
https://searchengineland.com/nine-voice-search-stats-to-close-out-2019-326884
https://www.dbswebsite.com/blog/trends-in-voice-search/
https://econsultancy.com/the-future-of-voice-search-2020-and-beyond/
https://www.blog.google/products/search/type-less-talk-more/
https://www.strategyanalytics.com/access-services/devices/connected-home/smart-speakers-and-screens/market-data/report-detail/global-smart-speaker-vendor-os-shipment-and- встановлена ​​база-ринок-частка-регіона–3 квартал 2018 року
https://backlinko.com/voice-search-seo-study
https://www.technavio.com/report/global-voice-recognition-biometrics-market-2015-2019
https://www.thinkwithgoogle.com/consumer-insights/near-me-searches/
https://www.pwc.com/us/en/services/consulting/library/consumer-intelligence-series/voice-assistants.html
https://www.searchenginewatch.com/2020/01/03/voice-search-impact-seo-in-2020/
https://www.thinkwithgoogle.com/consumer-insights/voice-assistance-consumer-experience/
https://blog.globalwebindex.com/trends/voice-search-commerce/
https://financesonline.com/voice-search-statistics/
https://cta.tech/Research-Standards/Reports-Studies/Studies/Supplements/Holiday-Forecast-2018.aspx
https://www.npr.org/about-npr/577007267/jan-2018-smart-audio-report
https://voicebot.ai/2019/07/09/new-data-on-voice-assistant-seo-is-a-wake-up-call-for-brands/
https://geomarketing.com/what-do-people-use-smart-speakers-for
https://www.dialogtech.com/blog/voice-search-statistics/
https://www.emarketer.com/Article/Alexa-Say-What-Voice-Enabled-Speaker-Usage-Grow-Nearly-130-This-Year/1015812?mc_cid=da020f88d1&mc_eid=31cb543a39
https://see.narvar.com/Connecting-with-Shoppers-Report.html?utm_source=press&utm_medium=pressrelease
https://edit.co.uk/blog/locationworld-2016/
https://blog.globalwebindex.com/chart-of-the-day/1-in-5-using-voice-search-on-mobile/
https://www.walkersands.com/walker-sands-2017-future-of-retail-report-the-rise-of-the-connected-consumer/
https://www.socialmediatiat.com.com/news/106-fascinating-voice-search-facts-infographic/527108/
https://www.gminsights.com/pressrelease/smart-speaker-market
https://www.walkersands.com/resources/the-future-of-retail-2019/
https://www.canalys.com/static/press_release/2019/Canalys-pr20190415Global-smart-speaker-installed-base-to-top-200-million-by-end-of-2019.pdf
https://www.prnewswire.com/news-releases/voice-shopping-set-to-jump-to-40-billion-by-2022-rising-from-2-billion-today-300605596.html
https://quoracreative.com/article/voice-search-statistics-trends
https://voicebot.ai/2018/01/06/google-assistant-now-available-400-million-devices/
https://www.techrepublic.com/article/94-of-smart-speakers-used-today-are-from-amazon-or-google/
https://loupventures.com/we-ran-homepod-through-the-smart-speaker-gauntlet/
https://twitter.com/purnavirji
https://www.seoclarity.net/next-generation-search-voice-17099/
https://www.thinkwithgoogle.com/search/#?query=voice%20search&current_source=data_points&page=0,0&sort_field=date&limit=12&locale=en-us
https://www.brightlocal.com/research/voice-search-for-local-business-study/
https://www.searchenginewatch.com/2013/09/26/how-will-voice-search-change-seo-for-local-stores-global-enterprises/
http://www.biakelsey.com/biakelsey-estimates-click-call-influences-1-trillion-u-s-consumer-spending/
https://www.dialogtech.com/blog/forrester-study-phone-calls/

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map