Статистика, факти та тенденції кібер-жорстокого поводження (2020)

зображення в заголовку кібер-залякування


Нам подобається чи ні, знущання існують з початку цивілізації. Він по-справжньому не змінив свою форму за ці роки, завжди сильніші, хто хизується слабкими, але це розвивалося з ростом технологій.

Нова форма знущань, а саме кібер-знущання, стала зростаючою проблемою в країнах світу. За своєю суттю кібер-знущання мало чим відрізняється від типу знущань, до яких багато дітей, на жаль, звикли в школі. Єдина відмінність полягає в тому, що це відбувається в Інтернеті.

Нижче наведено низку статистичних даних щодо кібер-жорстокого поводження, які показують масштаби цієї зростаючої проблеми та гостру потребу в ефективному вирішенні.

Найцікавіші факти
 • Найпоширеніший тип домагань в Інтернеті: середні коментарі 22,5%
 • 35% надіслали скріншот статусу чи фотографії когось, щоб посміятися над ними
 • 61% підлітків, які повідомляють про знущання, кажуть, що це було через їх появу
 • 56% жертв домагань в Інтернеті повідомили, що їх зазнали утиски у Facebook
 • 7 з 10 молодих людей зазнають кібер-жорстокого поводження до того, як їм вдалося досягти 18 років

Що вважається кібер-знущанням?

кібербулінг

Якщо ви коли-небудь бачили в сегменті телеведучого Джиммі Кіммеля “Знаменитості читають середні твіти”, то, можливо, ви маєте уявлення про те, що означає кибербудувати когось. Хоча цей сегмент є гумористичним, реальність ситуації зовсім інша.

Кіберторгнення – це будь-який тип утисків, погроз, приниження чи бентежування іншої людини в Інтернеті. Як правило, це робиться за допомогою шкідливих коментарів, чуток в Інтернеті і навіть сексуальних зауважень. Зазвичай вони пов’язані з зовнішністю, інтелектом, расою, сексуальністю тощо.

По суті, все, що розміщено в Інтернеті, що має на меті поранити чи засмутити когось іншого, незалежно від того, що це за тема, вважається кібер-знущанням..

1. Найбільш поширені типи домагань в Інтернеті, на думку студентів США. (Джерело: Cyberbullying.org)

Окрім публікацій середніх коментарів в Інтернеті, розповсюдження чуток та публікації сексуальних зауважень, серед кібер-жорстоких жорстокостей серед американських студентів зазвичай використовуються агресивні та образотворчі слова, погрози, злом профілю та обмін фотографіями без згоди.

види цькування

2. 64% жертв, які отримують агресивне миттєве повідомлення, кажуть, що знають винного з особистих ситуацій. (Джерело: Verywellfamily.com)

Навіть коли вони особисто знають своїх жертв, злочинці часто вдаються до дратівливих, засмучуючих і бентежать їх в Інтернеті, в основному глузуючи їх фотографії або оновлення статусу в групових чатах.

жертви в Інтернеті

3. Майже 1 з 6 (15%) онлайн-підлітків заявили, що вони зазнали небажаного пересилання приватного спілкування. (Джерело: Pewresearch.org)

18% підлітків у віці 15-17 років та 11% молодших підлітків зазнали, що їх хулігани надсилають приватні повідомлення іншим або обмінюються ними на публічних каналах.

4. Підлітки, які повідомляють про знущання, кажуть, що це було через їх появу. (Джерело: Nveee.org)

Здається, чиясь поява є найпоширенішою причиною кібер-жорстокого поводження, за якою слідує інтелект. Расизм та сексуальна дискримінація все ще дуже присутні, а також знущаються над кимось через їх фінансові труднощі та релігію.

причини знущань

5. Хулігани часто піддають інвалідності та психічним проблемам. (Джерело: Ditchthelabel.org)

Простіше знущати когось слабшого, правда? Той, хто не може протистояти. Ось чому хулігани часто переслідують того, хто має справу з психічною проблемою або має інвалідність.

6. Дівчата частіше повідомляють, що хтось поширює чутки про них. (Джерело: Pewresearch.org)

Кібербулі, які поширюють чутки в Інтернеті, переважно стосуються дівчат (16%), особливо старших підлітків у віці 15-17 років. Поширення слуху не так популярне серед хлопців, оскільки лише 9% з них відчувають це.

7. Частка дорослих користувачів Інтернету в США, які особисто зазнали домагань в Інтернеті. (Джерело: Statista.com)

Більше половини дорослих у США (53%), які користуються Інтернетом, мали справу з кібер-жорстоким посяганням, 37% повідомили про жорстокі домагання в Інтернеті, включаючи фізичні погрози, сексуальні домагання, переслідування та постійні домагання..

види цькування

8. 56% жертв онлайн-домагань повідомили, що їх зазнали утиски у Facebook. (Джерело: Statista.com)

Це, безумовно, не стає сюрпризом, враховуючи, що Facebook є домінуючою платформою соціальних медіа, що нараховує майже 2,5 мільярда активних користувачів щомісяця, 1,8 мільярда з яких користувачі США.

Хто схильний до кібер-жорстокого поводження?

схильний до кібербулі

Хоча кібер-жорстоке поводження здебільшого пов’язане зі шкільними дітьми, вони не є єдиною ціллю, і багато дорослих відчувають себе в кібер-знущанні.

Найпоширеніша ціль кібер-жорстоких дій – діти, молоді люди (особливо дівчата), студенти та члени спільноти ЛГБТК.

Що стосується самих хуліганів, вони походять з усіх верств життя. Дослідження показують, що діти з менш залученими батьками та ті, хто страждає від депресії чи тривоги, як правило, проявляють жорстокі поведінки, але поки що нічого не є остаточним..

9. Останні статистичні дані показують стійке зростання тенденцій кібер-жорстокого поводження. (Джерело: Statista.com)

У період з 2007 по 2016 рік кількість підлітків, які зазнали кібер-жорстокого поводження, залишилася майже однаковою (32% + -). У статистиці кібер-жорстокого поводження за 2019 рік майже 43% підлітків (в основному дівчат та тих, хто має нетрадиційну сексуальну орієнтацію) зазнали певної форми онлайн-домагань.

10. 7 з 10 молодих людей зазнають кібер-жорстокого поводження до того, як їм вдалося досягти 18 років. (Джерело: Ditchthelabel.org)

Це 45% молодих та старших підлітків (особливо дівчат та членів ЛГБТК-спільноти), які стали жертвами кібер-жорстоких подій. Це тривожний відсоток, який, здається, лише зростає.

сім з 10

11. Близько 37% дітей віком від 12 до 17 років хоча б один раз зазнавали кібер-знущань. (Джерело: Comparitech.com)

Хоча велика кількість молодих людей (60%) засвідчила, що їх однолітки у віці 12-17 років (37%) знущаються, вони не намагалися зупинити знущання. Більшість людей не хочуть втручатися, щоб не стати самими жертвами.

12. Дівчата частіше, ніж хлопчики, стають і жертвами, і винуватцями кібер-жорстокого посягання. (Джерело: Dosomething.org)

Лише 6% хлопців повідомили про знущання в Інтернеті порівняно з 15% дівчат, особливо дівчаток старшого віку 12-17 років. 41% дівчат старшого віку повідомили, що зазнали певної форми онлайн-домагань.

13. 70% учнів школи, опитуючи 20 000, сказали, що хтось поширював чутки про них в Інтернеті.(Джерело: Атлантичний університет Флориди)

Це виявив Флоридський атлантичний університет у дослідженні опитувань, проведених за останнє десятиліття. Дослідження також встановило, що 73% учнів середньої та середньої школи зазнали знущань на шкільних ділянках.

14. Понад один з 10 учнів (12%) хоча б один раз признався в кібер-знущанні проти когось іншого.(Джерело: Атлантичний університет Флориди)

Це ж дослідження Флоридського Атлантичного університету встановило, що 12% респондентів зізналися, що в якийсь момент їхнього життя когось в Інтернеті знущалися. Злочинцями найчастіше були хлопчики.

15. Понад 12% ЛГБТ-молодих людей зазнали кібер-знущань. (Джерело: Netsanity.net)

Статистика ЛГБТ-кібер-жорстокого поводження показує, що підлітки ЛГБТ мають більше шансів зазнати насильства, ніж гетеросексуальні підлітки. Понад 12% підлітків ЛГБТ повідомили про кібер-насильство, 58% мали справу з мовою ненависті, а 35% – із погрозами в Інтернеті..

lgbt cyberbully

Де люди кибербукують?

Місця кібер-залякування

Не існує єдиної платформи, де б відбувалися всі випадки кібер-жорстокого поводження, і жоден інтернет-простір не вільний від посягань. Оскільки більшість дітей та молодих людей отримують доступ до Інтернету через свої мобільні пристрої, це найпоширеніший засіб, через який вони зазнають такого типу цькування.

Статистика кібер-жорстокого походження показує, що Instagram – найпоширеніша платформа для кібер-жорстокого поводження, за якою пильно слідкують Facebook та Snapchat. Багато людей зазнають кібер-знущань і під час гри в багатокористувацькі ігри в Інтернеті, і хоча YouTube є однією з платформ з найбільшою кількістю користувачів, лише десята частина користувачів досі повідомила про те, що там трапляються кібер-посягання..

16. 95% підлітків у США є в Інтернеті, і переважна більшість людей отримує доступ до Інтернету на своєму мобільному пристрої, що робить його найпоширенішим засобом для кібер-знущань. (Джерело: Dosomething.org)

Зі збільшенням використання мобільних пристроїв проблема кібер-жорстокого поводження в США зросла. Підлітки мають доступ до Інтернету майже скрізь, що дозволяє їм дуже легко знущатися над людьми в Інтернеті.

17. Більше молодих людей зазнали кібер-знущань в Instagram, ніж будь-яка інша платформа. (Джерело: Enough.org)

Нещодавно проведене опитування показує, що Facebook (42%) та Snapchat (37%) не відстають від Instagram (42%), в той час як випадки кібер-знущань на WhatsApp (12%), YouTube (10%) та Twitter менше (9%).

кіберторгнення в соціальних медіа

18. Інтернет-тролі найактивніші в соціальних мережах. (Джерело: Techjury.net)

За даними дослідження Statista, 38% онлайн-тролів націлені на людей у ​​соціальних мережах, тоді як 23% віддають перевагу тролінгу людей на YouTube та інших платформах відеообміну. Вони також часто працюють на форумах, в чатах та на блогах.

19. Респонденти з дітьми, які грають в онлайн-ігри, повідомили про більш високий рівень нападів на кібер-насильство, ніж ті, чиї діти займаються лише стандартними заходами перегляду.. (Джерело: Telenor.com)

79% респондентів повідомили, що їх дитина отримувала фізичні погрози під час гри в ігри в Інтернеті, тоді як 41% респондентів повідомили, що їх дитина отримувала зауваження сексизму чи расизму або виклику імені через середні коментарі онлайн.

20. Які типи ігор найбільше фантазують інтернет-хулігани? (Джерело: Techjury.net)

Згідно з опитуванням Центру досліджень кібер-залякування, геймери, які віддають перевагу MMORPG (26,8%), частіше вступають у кібер-жорстокість, за ними йдуть ті, хто віддає перевагу шутеру від третьої особи (24,5%), шутеру від першої особи (14,2%) та спортивним іграм (11,9%).

Блог-знущання

Блог-знущання

Маючи понад 500 мільйонів блогів в Інтернеті, не дивно, що блоги насправді є однією з найпопулярніших мішень для кібер-жорстоких подій. Хоча розділ коментарів зазвичай зарезервований для обговорень та запитань до автора, ви помітите ненависні та шкідливі коментарі, як правило, поширені. Жертвою знущань із блогів – не лише автор, але й багато коментаторів.

Інша сторона блогових знущань полягає в тому, коли сам автор блогу публікує ненависний вміст, який має на меті збентежити, образити чи іншим чином засмутити когось іншого. Хоча це найбільше поширення серед школярів та студентів, воно є дуже поширеним і серед дорослих.

Вплив кібер-знущань

наслідки кібер-залякування

Знущання в цілому має величезний вплив на психічне самопочуття жертви та їх загальну якість життя, а кібер-знущання не відрізняються. Власне кажучи, деякі дослідження припускають, що хулігани, як правило, є більш агресивними в Інтернеті, оскільки рідко є наслідки їх дій у реальному світі, тому вплив на жертв може бути ще більшим.

Жертви кібер-жорстокого поводження часто відчувають значно нижчу самооцінку, більшу соціальну тривожність, депресію, а також багато людей відчувають суїцидальні думки..

Кіберторгнення може стати причиною зловживання алкоголем та наркотиками, розладами їжі, поганою успішністю у школі тощо. Все це служить для того, щоб показати, наскільки шкідливим є кібер-жорстоке поводження та наскільки важливо зупинити це.

21. Більш ніж самогубства підлітків зараз певним чином приписуються кібер-знущанням, ніж будь-коли раніше. (Джерело: Pas-meeting.org)

У період з 2008 по 2015 рік кількість підлітків, які намагалися здійснити самогубство або мали суїцидальні думки, збільшилась удвічі, як було виявлено на засіданні Педіатричних академічних товариств 2017 року..

22. Кіберторгнення може мати серйозний вплив на самооцінку та психічне здоров’я людей, які її відчувають. (Джерело: Ditchthelabel.org)

Ці тривожні статистичні дані про кібер-жорстокість показують, наскільки величезним є негативний вплив знущань та наскільки важливим є вжиття сильних заходів, щоб остаточно його зупинити. Від цього залежить загальне здоров’я цільових людей.

кібер-залякування наслідками для здоров'я

23. Дослідженнями встановлено, що діти, які зазнають знущань, також в 9 разів частіше стають жертвами фальсифікацій особи. (Джерело: Javelinstrategy.com)

Це було виявлено у всесвітньому дослідженні компанії Javelin Strategy & Research, яке показало, що існує великий зв’язок між знущанням в Інтернеті та згодом жертвою крадіжки особи..

24. Дані про психологічний вплив жінок, які зазнають жорстокого поводження чи домагань в Інтернеті по всьому світу. (Джерело: Statista.com)

Згідно з опитуванням Statista в 2017 році, велика кількість жінок-жертв кібер-жорстокого поводження в кінцевому рахунку стикається з низкою негативних наслідків для їх психічного здоров’я та загального самопочуття.

психічний вплив на кібер-булінг

Кіберторгнення по всьому світу

кібер-залякування по всьому світу

Кіберторгнення не є проблемою виключно у Сполучених Штатах. Це насправді глобальна проблема. 3 кращі країни, де найпоширенішими є прояви жорстокого посягання в Індії, – Індія, Бразилія та США, але це поширене явище скрізь. Статистика кібер-жорстокого поводження в соціальних медіа показує, що понад 65% батьків у всьому світі цитують кібер-знущання в соціальних мережах як один із своїх найбільших страхів.

Хоча багато країн намагаються запровадити закони проти знущань, ефективного запобіжного заходу досі не виявлено, а жителі багатьох країн не задоволені тим, як вчинити боротьбу з хуліганством.

З іншого боку, усвідомлення кібер-жорстокого поводження на найвищому рівні, це означає, що урядам у всьому світі доведеться вживати заходів для його запобігання.

25. Кожен третій молодий чоловік у 30 країнах заявив, що став жертвою жорстокого посягання в Інтернеті, а кожен п’ятий повідомив, що пропустив школу через кібер-насильство та насильство. (Джерело: Unicef.org)

Нещодавно це було виявлено опитуванням ЮНІСЕФ, що викликає ще більше занепокоєння щодо кібер-жорстокого поводження та закликає до термінових дій, щоб остаточно припинити насильство в школах та суспільствах у всьому світі.

три людини

26. 20 000 батьків взяли участь у всесвітньому дослідженні інтернет-платформ з високим рівнем ризику, 65% – як найбільший страх викупу в кібер-насильство над соціальними медіа. Інші поширені загрози включають текстові повідомлення (38%) та чати (34%). (Джерело: Techjury.net)

Більшість опитаних батьків (65%) в основному побоюються знущань із соціальних медіа з поважної причини, оскільки більшість випадків там відбуваються, насамперед, в Instagram, Facebook та Snapchat.

27. Відсоток батьків у всьому світі, які повідомляють про свою дитину, став жертвою кібер-жорстокого поводження. (Джерело: Enough.org)

Статистика кібер-жорстокого походження показує, що випадки, про які повідомляли батьки, сильно відрізняються від країни до країни. В Індії 37% батьків повідомили, що їхня дитина стала жертвою кібер-жорстокого поводження, тоді як лише 1% російських батьків зробили те саме.

кібер-залякування по країні

28. Люди з Європи та Південної Америки взагалі незадоволені нинішніми вимірюваннями кібер-жорстокого поводження. (Джерело: Techjury.net)

Навіть у країнах із законами про боротьбу з насильством люди, як правило, не вірять, що існують належні заходи для припинення кібер-жорстокого поводження. Лише 13% сербів та 15% чилійців задоволені нинішнім станом справ.

29. Світова усвідомленість кібер-жорстокого поводження становить 75%. Швеція та Італія лідирують на графіку з 91% обізнаності. Джерело: Statista.com)

Поінформованість щодо кібер-жорстокого поводження зростає, показуючи реальні обіцянки покласти край цій серйозній глобальній проблемі. Факти та статистика зловживань свідчать про те, що в даний час Саудівська Аравія найменше знає про кібер-жорстокість (37%).

Реакції на факти кібер-насильства

Реакції на кібер-залякування

Хоча більшість людей знають факти знущань та кібер-жорстокого поводження, мало хто знає, як з цим боротися. Ті, хто є свідками цього, рідко реагують, в основному через те, що вони не можуть бути анонімними. Батьки часто не усвідомлюють, що їхню дитину піддають кібер-насильству, оскільки більшість дітей вважають це нормальним явищем і не хочуть повідомляти своїх батьків.

Більшість дітей намагаються припинити кібер-жорстокість, блокуючи хуліганів на платформах соціальних медіа, і поки що це, здається, є їх найкращим варіантом.

На щастя, 48 штатів у США ввели закони про електронні домагання, і 44 з них включають кримінальні санкції за кібер-знущання.

30. Google Trends Дані свідчать про те, що значно більше уваги приділяється кібер-знущанню, ніж будь-коли раніше. (Джерело: Google.com)

Люди стають все більш обізнаними з проблемою, що не стає несподіванкою, враховуючи, що кібер-жорстокі покоління постійно зростають. Закони про боротьбу з насильством безумовно допомогли підвищити рівень обізнаності.

тенденції google

31. На веб-сайті Nobullying.org зафіксовано понад 9,3 мільйонів відвідувань у 2016 році від людей, які шукають допомоги у знущаннях, кібер-знущанні та безпеці в Інтернеті.. (Джерело: Nobullying.org)

За останні роки кількість веб-сайтів, таких як Nobullying.org, збільшується, і люди, які зазнають будь-яких знущань, надають можливість шукати допомоги та повернути контроль над своїм життям..

32. Кількість штатів США, які мають державні закони про кібер-насильство, за реалізацією політики: (Джерело: Statista.com)

Закони про кібер-насильство у США відрізняються залежно від стану та політики. У той час як деякі держави чітко включають в свої закони кіберторгнення та домагання в Інтернеті, інші також включають кримінальні санкції та шкільну політику.

закони про кібер-булінг

33. 83% молодих людей вважають, що компанії з соціальних медіа повинні робити більше для подолання кібер-жорстокого поводження на своїх платформах. (Джерело: Dosomething.org)

Як уже обговорювалося, їх найкращим варіантом здається блокування хуліганів у соціальних мережах, але це не заважає хуліганам поширювати чутки в Інтернеті та використовувати інші типи домагань в Інтернеті..

34. Частота розмов про Інтернет та поведінку в Інтернеті між батьками та дітьми: (Джерело: Telenor.com)

За даними опитування соціальних медіа Telenor Group, багато батьків (46%) постійно говорять зі своїми дітьми про поведінку та погрози в Інтернеті. Однак деякі батьки (39%) роблять це лише іноді, тоді як інші (12%) ніколи цього не роблять.

Частота розмов

35. 4 з 5 студентів стверджують, що більше шансів втрутитися у випадки кібер-жорстокого поводження, якби вони могли це зробити анонімно. (Джерело: Dosomething.org)

Більшість свідків кібер-жорстокого поводження ніколи не втручаються, оскільки вони не хочуть, щоб злочинці на них зверталися. Однак, якби це було анонімним шляхом, 81% студентів кажуть, що, ймовірно, допоможуть жертвам.

п’ять чоловік

36. Батьки хочуть долучитися до допомоги у запобіганні та вирішенні кібер-жорстокого поводження, але не знають ноу-хау. У дослідженні також виявлено, що підлітки часто вважають, що жорстоке посягання є нормальним, і не хочуть, щоб батьки втручалися. (Джерело: Gromsocial.com)

Ось чому нам потрібно продовжувати підвищувати рівень обізнаності про кібер-жорстокість. Підлітки повинні розуміти, що це не нормально, і кожен батько повинен мати доступ до ефективних рішень проти хуліганів.

37. Діти також все більше усвідомлюють небезпеку кібер-жорстокого поводження. 68% респондентів у США підтверджують, що вони діляться менше особистої інформації в Інтернеті, ніж раніше. (Джерело: Reportlinker.com)

Це, безумовно, один із способів запобігти деяким формам кібер-жорстокого поводження, наприклад, шантажу. Чим менше хуліганів знають про когось, тим менше ймовірність їх домагатись як в Інтернеті, так і в офлайні.

38. Понад 70% підлітків кажуть, що блокування акаунта винного було найефективнішим методом безпеки в Інтернеті. (Джерело: Ncpc.org)

Перш ніж розмовляти з батьками або шукати допомоги, більшість підлітків у США блокують обліковий запис соціальних медіа-хулігана. Вони вважають, що це найкращий спосіб запобігти кібер-знущанням.

Висновок

Хоча вищезазначена статистика та факти кіберторгнення лякають, є срібна підкладка до зростаючої проблеми зловживання. Уряди у всьому світі намагаються контролювати та запобігати кібер-насильству, глобальна обізнаність про проблему зростає, і багато платформ соціальних медіа намагаються також припинити кібер-жорстокі жорстокості..

На завершення важливо навчити дітей тому, що таке кібер-жорстоке поводження, які його наслідки та як можна запобігти. Як завжди, освіта – єдине вірне рішення.

Джерела:
https://cyberbullying.org/2016-cyberbullying-data/
https://www.verywellfamily.com/cyberbullying-statistics-4589988
https://www.pewresearch.org/internet/2007/06/27/cyberbullying/
https://www.nveee.org/statistics/
https://www.ditchthelabel.org/
https://www.pewresearch.org/internet/2007/06/27/cyberbullying/
(Джерело)
https://www.statista.com/statistics/333942/us-internet-online-harassment-severity/
https://www.statista.com/statistics/333942/us-internet-online-harassment-severity/
https://www.ditchthelabel.org/
https://www.comparitech.com/internet-providers/cyberbullying-statistics/
https://www.dosomething.org
https://netsanity.net/blog/
https://www.dosomething.org/us/facts/11-facts-about-cyber-bullying
https://enough.org/stats_cyberbullying
https://techjury.net/stats-about/cyberbullying/
https://www.telenor.com/asias-parents-speak-up-on-cyberbullying/
https://techjury.net/stats-about/cyberbullying/
https://www.pas-meeting.org/
https://www.ditchthelabel.org/cyber-bullying-statistics-what-they-tell-us/
https://www.javelinstrategy.com/
https://www.statista.com/statistics/784838/online-harassment-impact-on-women/
https://www.unicef.org/press-releases/unicef-poll-more-third-young-people-30-countries-report-being-victim-online-bullying
https://techjury.net/stats-about/cyberbullying/#gref
https://enough.org/stats_cyberbullying
https://techjury.net/stats-about/cyberbullying/#gref
https://www.statista.com/statistics/293192/cyber-bullying-awareness-in-select-countries-worldwide/
https://trends.google.com/trends/
http://nobullying.org/#/
https://www.statista.com/statistics/291082/us-states-with-state-cyber-bullying-laws-policy/
https://www.dosomething.org/us/facts/11-facts-about-cyber-bullying
https://www.telenor.com/asias-parents-speak-up-on-cyberbullying/
https://www.dosomething.org/us/facts/11-facts-about-cyber-bullying
https://gromsocial.com/2019/07/22/protect-your-kids-from-cyberbullying/
https://www.reportlinker.com/insight/americas-youth-cyberbully-life-skill.html
https://www.ncpc.org/resources/cyberbullying/

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map