Що таке копірайтинг? Хто такий копірайтер?

Що таке копірайтинг?


Можливо, ніхто не винен, що слово “копірайтинг” почало втрачати своє значення. У лінгвістиці ми визнаємо це явище як «смислове насичення» – ви повторюєте слово стільки разів, що воно з часом починає розпадатися на незрозумілий рядок літер. Оскільки копірайтинг є скрізь навколо, ми не втрачаємо жодного уявлення про те, що воно означає.

Це слово для цифрового скреббера? Чи передбачає це професіонал з маркетингу? А як щодо творчого та змістовного написання? Можливо, ви теж копірайтер? Як би там не було, ми запрошуємо вас приєднатися до нас для швидкої гри визначень. Хто знає, можливо, ваше справжнє дзвінок ховається в кінці цієї статті.

У гонитві за визначенням

Правда полягає в тому, що копірайтеринг охоплює цілий спектр робіт настільки величезний, що не так дивно, коли навіть самі копірайтери не можуть пояснити, чим вони заробляють на життя. Просто попросіть одного, і слухайте їх заїкання. У кращому випадку ви отримаєте найгірший вид логічної помилки – кругове визначення.

Такий, який пропонує компанія Dictionary.com, що між іншим взагалі не визначає копірайтинг. Натомість він пропонує ще одне кругове визначення для копірайтера, визначеного як “автор копії”. Справді, пояснення стає менш несправним наприкінці, де зазначено, що копірайтер пише копії “особливо для реклами чи рекламних випусків”.

Можливо, взаємна ексклюзивність – це наш єдиний шанс виправити це. Поки що найкраще визначення, яке ми знайшли, – це те, що порівнює копірайтинг із написанням контенту, що передбачає, що перший спонукає читачів до дій, а другий лише інформує.

Зараз з цим ми можемо працювати. Якщо створення релевантного і цінного контенту є взаємним як для копірайтинг, так і для написання контенту, то їх відмінність полягає в їх потенціалі для залучення. Таким чином, копірайтинг можна визначити як мистецтво передавати слова стратегічним, привабливим та дієвим способом.

Копірайтинг як частина маркетингу

Але що це стосується “реклами та рекламних випусків”? Очевидно, що копірайтинг – це якийсь маркетинг, але який? Наскільки це важливо для цієї ніші і чому? Незалежно від того, яким би ви не користувалися цифровими писанками, саме час з’ясувати, куди підходить копірайтинг.

По-перше, скажімо так: традиційна реклама намагається вижити. Звичайно, він ще далеко не мертвий, але частота його кліків падає, як ми говоримо. Замість того, щоб потрапити на платні рекламні ролики, аудиторії зараз реагують на органічний маркетинг, вхідний та вихідний.

Незважаючи на те, що в офлайн-рекламі також є трохи копірайтингу, можна з упевненістю сказати, що її основна увага – це вхідний маркетинг. У великій кількості випадків це стосується публікацій в блогах, статей та інфографіки, хоча копірайтери також роблять чимало описів продуктів, електронних листів та публікацій у соціальних мережах.

Таким чином, копірайтинг стоїть на початку кожної маркетингової кампанії. Оскільки користувачі Інтернету кидаються в пошукові системи для інформації про продукти, які вони хочуть придбати, копірайтери заохочують свої інстинкти покупок заманливими темами та привабливими формулюваннями.

Отже, кожен отримує те, що хоче. Читачі отримують насолоду від відповідної інформації на захоплюючий спосіб, а бренди отримують кращі позиції в Google, залучають більше клієнтів, а головне – розвивають голос, який є сильним, надійним та унікальним.

Навички, якими повинен володіти копірайтер

Копірайтер, звичайно, повинен бути текстознавцем, але на цьому не закінчуються вимоги до роботи. Існує неофіційне правило, яке говорить про те, що якісний вміст вимагає процесу, який становить половину досліджень і третину редагування, а фактичне написання становить лише близько шести відсотків загального проекту.

Окрім того, що вони вмілі досліджувати, писати та редагувати, копірайтерам необхідно також опанувати деякі аспекти управління проектами, принаймні, якщо мова йде про планування та реалізацію маркетингових кампаній. Це вимагає створення всебічного набору навичок, який не так просто знайти і розвинути.

Нижче наведено чотири елементи, без яких копірайтер не може обійтися.

Написання та поза ним

Як згадувалося кілька разів раніше, копірайтинг трохи перевищує основні навички письма. Само собою зрозуміло, що копірайтер граматика має бути непорочним. Тим не менш, потрібен також широкий словник, навіть унікальний для певних ніш мов. Нарешті, саме неповторний стиль копірайтера має значення.

Енергійність

Лише виключно успішні копірайтери можуть вибирати свої теми. Щодо решти нас, то універсальність – це ще одна важлива навичка. Початківці пишуть про майже все, і, як очікується, вони знають, як знайти відповідні та надійні ресурси для тем, починаючи від корму для домашніх тварин до покоління.

Творчість

Звучить трохи загально, але це не що інше, як. Наприклад, візьміть, наприклад, згадану вище їжу для домашніх тварин і пам’ятайте, що перша вимога до копірайтингу – це вміння займатися. Завдання копірайтера – зробити щось звучним захоплюючим, незалежно від того, наскільки це нудно чи технічно.

Зосередженість у читанні

Хоча SEO – це не робота копірайтера, більшості з нас належить загравати з ним, щоб досягти успіху. Тим часом Ніл Патель по-різному розуміє, як працює авторський текст: на його думку експертів, ключові слова, заголовки та сам вміст повинні бути підібрані відповідно до очікувань та потреб читача, а не задовольняти потреби бренду роботодавця.

Процес створення копій

Націленість на читача підводить нас до самого початку процесу копірайтинг – що б там не було про те, що потрібно писати копірайтеру, їх першим питанням має бути те, як зробити його спокусливим та задовольнити читача. Це загадка, яку доводиться вирішувати знову і знову, кожен крок.

Дослідження ринку та ніші

Загалом дослідження проекту копірайтингу мають три етапи. По-перше, копірайтер збирає інформацію про товар або послугу під рукою. Потім вони консультуються з людиною, яка займається створенням або продажем. Нарешті, копірайтер вкладає себе у взуття потенційного покупця, визначаючи, який вміст спокусить їх здійснити покупку.

Зокрема, те, що стосується ринку та нішевих досліджень, – це процес ознайомлення з очікуванням та потребами читача. Копірайтер повинен налаштувати вміст відповідно до рівня їх обізнаності, оскільки від цього залежать як глибина інформації, так і тон написання. На щастя, існує багато популярних інструментів для копірайтинг та написання, які допоможуть їм досягти успіху в цьому процесі.

Потім копірайтеру потрібно зрозуміти основну мотивацію, яка лежить в корені дерева рішень потенційної компанії. Ця мотивація має вирішальне значення для адаптації повідомлення, яке резонує у аудиторії. Зрештою, величезна кількість рішень про купівлю заснована на емоціях – для того, щоб зайнятись, копія повинна бути здатна грізнути й у серця читача.

Принципи копірайтингу

І все-таки це лише найкращі тексти, які мають емоційну складову. Набагато важливіше, що вміст повинен бути достатньо релевантним, щоб надати всю інформацію, яку повинен знати потенційний клієнт. Одним словом, хороша копія повинна запропонувати читачеві чіткі переваги.

Три принципи копірайтингу сприяють тому, наскільки цінним та корисним є вміст: AIDA, WAYS та You vs. We. Усі три є однаковими, тому ми коротко розглянемо кожну з них.

AIDA

Будучи найкращою формулою для успішних продажів, AIDA швидко знайшла свій шлях у набори для копірайтинг. “A” означає “увагу” читача, що копія повинна привертати, “I” для “інтересу”, який вони повинні показати продукту після прочитання копії, “D” для “бажання” зробити покупку, і “A” для можливої ​​”дії”, яка перетворює читача в клієнта.

ШЛЯХИ

Те, що звучить як дурне ім’я методу копірайтингу, насправді є розумним абревіатурою «Пиши, як ти говориш». WAYS пропонує простоту стилю та розмовної мови, таким чином, є найкращим принципом, коли справа стосується стислого, але щільного копірайтингу.

Ви проти нас

Пам’ятаєте читацьку орієнтацію? Ви – Ми не зосереджуємось ні на чому, окрім того, переконуючись, що копія задовольняє потреби аудиторії, а не підштовхує неприховане саморекламування.

Створення вмісту

Якщо дослідження зроблено правильно, створення контенту – це найпростіша частина процесу. Йдеться про те, щоб скласти всі частини головоломки в цілісне ціле, це завдання, яке копірайтерам вважає неймовірно корисним. Єдине, що потрібно – це час і фокус, оскільки все інше вже є.

Найкращий рада – вмістити всю наявну інформацію в єдиний безперебійний потік слів. Не зупиняйтеся, щоб читати те, що ви написали, але продовжуйте писати (чи ви пишете повідомлення в блозі, електронну пошту про продаж чи книга). В кінці цього етапу у копірайтера повинна бути необроблена версія копії, яка є корисною для читача та піднесена стилем, але не обов’язково відшліфована мовою та готова до публікації.

Граматичний огляд

Нарешті, ми підходимо до останньої глави нашого посібника з копірайтинг. У той же час це остання частина творчого процесу та заключна частина головоломки. Редагування повинно зробити копію абсолютно дурною, а це зазвичай означає більше, ніж просту перевірку граматики.

Пишіть краще, прямо зараз!

Граматично робить вас кращим автором, знаходячи та виправляючи до 10 хвилин більше помилок, ніж ваш текстовий процесор

У видавничій галузі редактор копій відповідає за все – від синтаксису та структури речень до точного вибору слова та бажаного стилю. Це ж стосується і копірайтинг, саме тому ця частина процесу вимагає більше часу та зусиль, ніж сама написання.

Як би добре не написано, вам здається, копія подумайте ще раз. Скористайтеся перспективою потенційного покупця і прочитайте її стільки разів, скільки вам потрібно, поки вона нарешті не прозвучить достатньо інформативно і захоплююче, щоб залучити і зберегти. Остерігайтеся помилок друку та незначних питань, оскільки сучасні читачі мають нульову толерантність до помилок.

Висновок

Тепер, коли ви знаєте, що таке копірайтинг і що роблять копірайтери, ми можемо лише сподіватися побачити вас незабаром. Яким би не був ваш темп, але ви хочете підійти до нього, будьте терплячі та віддані. Зрештою, ви можете досягти успіху лише за допомогою проб і помилок, тому просто продовжуйте писати.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map