Історія блогів – повна хронологія

історія ведення блогів


Блог – це діяльність в Інтернеті, де письменники діляться своєю думкою на цю тему з особистих чи ділових причин. Згідно з недавнім дослідженням, він пройшов довгий шлях з моменту створення в 1993 році. Це можна зробити з того, що до 2020 року дослідники очікують більше 31 мільйонів блогерів у США..

У перші роки блоги з’являлися в особистих щоденниках або на Інтернет-сторінках, де люди знаходили розраду, випускаючи свої почуття та історії. Але блоги сьогодні – це не просто особисті щоденники; вони написані для залучення клієнтів, створення брендів та надання людям новин, пліток та цікавих фактів.

Але як блоги стали настільки популярними? Як вони виникли та як вони розвивалися з моменту створення?

Читайте далі, як ми вивчаємо історію ведення блогів та куди вона ведеться в майбутньому.

Історія ведення блогів – перегляд часової шкали

Історія часопису блогів

Блоги є невід’ємною частиною цифрового світу – кожен читає їх, чи ґрунтуються вони на новинних історіях, фактах або на темах ЗМІ, розваг чи поточних подій. Але блогінг пройшов довгий шлях, щоб дістатися сюди – він кардинально розвинувся з минулого, коли блоги писалися лише на особисті інтереси.

Сьогоднішні публікації блогу містять зображення, інфографіку та велику кількість інформації, а не лише тексту.

Блог народжується! Перші роки (1993-1997)

блог народжується

Початкова статистика є дискусійною через відсутність записів та архівування в Інтернеті в перші дні ведення блогів. Серед первісних блогерів того часу Джастін Холл, недограданець Коледжу Свертмора, створив веб-сайт під назвою links.net у 1994 році для публікації своїх творів. Ці твори були зосереджені на подробицях його життя, якими він ділився зі своїми однокурсниками та читачами.

Веб-сайт складався з коротких дописів із спільними посиланнями, які давали доступ до його роботи та інших веб-сайтів. Через десять років після дебюту він отримав титул “Батько-засновник особистих блогерів” від Нью-Йорк Таймс. Слідом за Джастіном, багато людей почали вести блоги на різні теми. Термін “блог” ще не був придуманий, і ці веб-сайти називали “Інтернет-щоденники” або “Особисті сторінки”.

У 1997 році термін “веб-журнал” був введений Джорном Барджером, натхненником впливового блогу “Робот мудрості”. Веб-журнал являв собою поєднання двох слів – журнал, що означає письмову документацію, і веб, взятий із всесвітньої мережі.

Це поклало початок для нової ери ведення блогів, яка породила багато платформ для ведення блогів.

Рости зростання (1998 – 2002)

Історія блогів 1998 - 2002

У перші роки блогерам доводилося писати коди для своїх веб-сайтів, додавати нову сторінку HTML на сервер із кожним записом або оновлювати домашню сторінку новими посиланнями.

Але через деякий час з’явилися інструменти, які спростили процес і спростили людям, які не мають досвіду програмування, писати блоги. Один з таких інструментів – Pitas, був запущений на початку 1999 року, після чого Метафільтр, що дозволило користувачам публікувати записи на публікації на головному веб-сайті Metafilter. Використання цих інструментів показало зростаючу тягу до блогів, що проклало шлях для його розвитку в наступні роки – що зробило блогінг популярним.

У 1998 році платформа для ведення блогів Відкритий щоденник була запущена, що дозволило її членам коментувати написання один одного, і породило тоді новий тренд розміщення коментарів читачів.

Того ж року блоги-орієнтовані блоги поступилися місцем більш доступним рішенням. Таким чином, термін weblog був спрощений та скорочений до «блогу» Пітером Мерхолцем.

Рік також став свідком появи веб-сайтів, що ведуть блоги з конкурентами LiveJournal і Блогер. LiveJournal був заснований Бредом Фіцпатріком, щоб підтримувати зв’язок зі своїми друзями із середньої школи. Це дозволило своїм користувачам створити блог та розмістити його на сайті LiveJournal із доменом. Ця нова платформа забезпечила єдину відкриту текстову область, на відміну від попередників, що пропонувала текстові поля для URL-адреси та тексту.

Того ж року Blogger була заснована Pyra Labs, а згодом придбала Google, щоб зробити їх безкоштовними та доступними для всіх користувачів. Він виявився найпопулярнішим серед інструментів раннього ведення блогів завдяки впровадженню постійної посилання. З кожним записом у Blogger користувачеві надавали постійну та доступну для доступу URL-адресу, яка допомагала користувачам отримувати доступ до вмісту, який вони шукали. Ця функція привернула багатьох нових користувачів і зробила її платформою вибору для багатьох письменників.

Зі зростанням популярності блогів на ринку з’явилося багато нових інструментів, які допомогли людям інтегрувати свої блоги з рекламою, щоб монетизувати свою роботу. Це проклало шлях до спонсорства брендів для блогів, що підходять під їх відповідну нішу, та безкоштовних в обмін на схвалення. Це змінило ландшафт блогів, і воно стало більше перетворюватися на бізнес.

В мейнстрім! (2003 – 2006)

Історія блогів 2003 - 2006

2003 рік став свідком народження ще двох служб блогів, які зробили ведення блогів мейнстрімом у ранньому сучасному суспільстві. TypePad, де розміщуються блоги для великих медіа-компаній, таких як BBC та WordPress, які дозволяли користувачам розробляти та створювати свої повністю настроювані блоги. І WordPress, яка є найпопулярнішою системою управління контентом у світі.

Пізніше того ж року Google випустила два свої флагманські продукти, AdSense та AdWords. Вони дозволили людям інтегрувати свої блоги з рекламою відповідних продуктів та послуг. Блоги мали значний вплив на навколишній світ. Більше людей зверталися до своїх улюблених блогів за відповідним контентом, а не налаштовували їх на телевізори. Завдяки цьому слово “блог” було висунуто Мерріам Вебстер своїм словом на 2004 рік.

У 2004 році відеоблоги або влоги почали набирати популярності, коли Стів Гарфілд завантажив на свій особистий веб-сайт короткі відео протестів, мітингів та новинних подій. 2004 рік він назвав “роком відеоблогу”. YouTube була запущена наступного року – вона почала працювати як сайт знайомств і перетворилася на платформу для обміну відео після придбання Google у 2006 році.

З запуском The Huffington Post У травні 2005 р. межі між веденням блогів та повідомленнями про новини почали ставати мутистими, і все більше кібер-журналістів почали вести блог про актуальні новини та справи. Він став центром для журналістів, оглядачів та блогерів, що надало йому аури випуску новин.

Стати частиною сучасної культури (2006-2008)

Історія блогів 2006-2008

У 2006 році відбувся підйом мікроблогів з походженням Twitter і його межа 140 символів. Ця платформа здобула популярність завдяки наявності додаткових функцій соціальних мереж.

Пізніше в 2007 році, Tumblr була запущена як перша офіційна платформа для мікроблогів, яка дозволила користувачам розміщувати стислий вміст з мультимедійними об’єктами. Це також зробило реблогінг та сподобався вміст інших людей дуже зручним.

Це полегшило спілкування, і люди почали виражати себе на таких платформах. Але це також породжувало твіти та ненависні коментарі до блогів, що мотивувало Тіма О’Райлі запропонувати Кодекс поведінки блогера у відповідь на всі ненависні коментарі.

Цементуючи своє місце (2009 – 2011)

Історія блогів 2009 - 2011

За цей період блогів досяг застою, і значних змін не відбулося.

У 2009 році, дебютувавши в блозі Білого дому, люди знову зацікавились вести блоги. Крім того, фільм Джулі та Джулія, який базувався на першій книзі Джулі Пауелл про те, що стати успішним блогером продовольства, вийшов з похвалою та похвалою.

Ще однією важливою подією ведення блогів у цей період було оновлення Панди Google у 2011 році, яка вибирала та видаляла сайти з низькоякісним вмістом. Це призвело до видалення багатьох блогів, відхилених Google, і різке зниження рейтингу пошукових систем для багатьох інших.

Сучасний щоденник – Як розвивався блогінг? (2012 рік по теперішній час)

Сучасний день блогів

Ведення блогів продовжує зростати послідовними темпами з часу його започаткування. Але те, що змінило ландшафт блогів – “Середній”, який з’явився на світ у 2012 році. Це платформа для інтернет-видавництв, яка підтримує як професійних, так і аматорських письменників, але як Huffington Post і Buzzfeed, межі між веб-сайтом блогу або новинним веб-сайтом є розмита.

У 2013 році LinkedIn представив аналогічну платформу для ведення блогів під назвою Pulse для селективних користувачів, яка була доступна всім у 2015 році. Хоча для Medium та Pulse відсутні функції розподілу доменних імен користувачеві так само, як WordPress або Tumblr, вони дозволяють блогерам ділитися своїми публікаціями з більш широкою аудиторією – щоб отримати більше трафіку.

До 2016 року світ блогів процвітав, і WordPress застосував цей момент, щоб додати розширення .blog до свого списку URL-адрес. Це означало, що тепер люди можуть вибирати доменне ім’я з розширенням .blog, на додаток до інших розширень домену, таких як .com, .net та .org. В останні роки користувачі WordPress виробляють більше 70,5 мільйонів нових публікацій блогу та 52 мільйони нових коментарів щомісяця.

Сьогодні блогінг – це найважливіша частина маркетингової та контентної стратегії будь-якої компанії, яка має на меті націлити свою аудиторію на переконливе та ретрансляційне повідомлення про бренд. Дослідження показують, що маркетологи, які надають пріоритет ведення блогів у своїй маркетинговій стратегії, є 13 разів більша ймовірність отримання позитивної рентабельності інвестицій.

Зростання соціальних медіа поступилося місцем Vlogs та подкастам, які зараз становлять значну частину світу блогів. Багато блогерів вибирають мультимедійний контент через такі платформи, як Tumblr, Facebook Live, Snapchat Stories та Instagram історії.

Це змінило значення блогу від того, що він був просто веб-сайтом, де люди писали свою думку, до того, де люди поділяються своїми поглядами та досвідом. Оскільки веб-сайти соціальних медіа викликають скорочення органічного пошуку, оптимізація пошукових систем стала основним маркетинговим інструментом для залучення аудиторії.

Тому блоги тут, щоб залишитися—І в майбутньому люди повинні очікувати кращих блогів та платформ для блогів.

терміни ведення блогів

Не соромтесь користуватися цією історією часової шкали блогів на своєму сайті

Висновок

Блог значно змінився з моменту створення в 1990-х, але те, що не змінилося, – це важливість для бізнесу. Хоча деякі попередні платформи для ведення блогів більше не доступні, нові продовжують з’являтися щодня. Блоги переросли від особистих щоденників та інтернет-сторінок до платформ, які підтримують свободу слова та думок, на різні теми, такі як природа, наука, здоров’я, політика та культура тощо.

Особистий блог перейшов у професійний блог, який бізнес використовує для досягнення своїх маркетингових цілей та монетизації за допомогою реклами відповідних товарів та послуг у своїх блогах..

Популярність влогів та подкастів говорить про те, що блоги тут залишаються на тривалий час. Канали чи методи можуть змінюватися, але люди завжди пишуть на теми, які вони захоплюються, і продовжують ділитися ними з аудиторією.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map