چگونه می توان از یک نام یا لوگوی تجاری و حق چاپ استفاده کرد

دقیقاً همانطور که کسب و کار شما یک نام دارد ، برای ایجاد نمایندگی بصری از نام تجاری شما نیز باید آرم قابل تشخیص خود را داشته باشد. این آرم باید کاملاً نمایانگر زیبایی و مزایای بازار شرکت شما باشد. و باید به اندازه کافی منحصر به فرد باشد تا شرکت را از رقابت متمایز کند.


از آنجا که نام و نشان شما بخشی از DNA نام تجاری و تجارت شما است ، درخواست ثبت نام حق چاپ و علائم تجاری هر دو مورد مهم است..

Contents

آیا باید نام تجاری و حق چاپ را به نام یا لوگوی خود ثبت کنید?

دزد

مطمئناً لازم نیست حق چاپ و نشر و نام تجاری یا مارک تجاری شرکت خود را در ایالات متحده ثبت کنید. شما به محض قرار دادن اثر اصلی روی تکه های کاغذ یا درایو رایانه ، صاحب حق نسخه برداری هستید و به محض استفاده از نام و آرم خود برای بازاریابی در شغل خود ، علامت تجاری را بدست آوردید. با این وجود ، برداشتن یک گام اضافی برای ثبت نام هر دو ، می تواند از شما محافظت کند. ثبت نام علامت تجاری شما را از از دست دادن حقوق خود نسبت به آن محافظت می کند اگر برخی شرکت های دیگر از همین نام یا نام مشابهی استفاده کنند. با ثبت نام تجاری خود نام تجاری خود را ، شما حق انحصاری نسبت به آن را برای خط مشی خود اعلام می کنید. و شما از استفاده شخص دیگری در استفاده از نام خود برای مشاغل مشابه جلوگیری می کنید.

اگر صاحب یک تجارت کوچک هستید ، که در یک ایالت فعالیت می کنید و قصد گسترش آن در بازارهای جدید را ندارید ، نیازی نیست که نام تجاری خود را به نام خود ثبت کنید. شما قبلاً حق استفاده از آن را در بازار خود دارید. از طرف دیگر ، اگر قصد دارید تجارت خود را گسترش داده و به بازارهای جدید دست یابید ، ثبت علامت تجاری عاقلانه تر خواهد بود ، بنابراین اگر شرکت دیگری از همین یا نام مشابهی مانند شما استفاده کند ، سردرگمی ایجاد نمی شود..

بیش از 16 میلیون مارک فعال در جهان به طور رسمی ثبت شده اند
ایالات متحده
مارک های اروپایی
آسیا و خاورمیانه

اگر به عنوان مثال وبلاگ خود را شروع کرده و یک آرم جدید برای آن طراحی کنید ، باید از آن محافظت کنید. وقتی نوبت به ثبت آرم شما می رسد ، فقط با استفاده از آن ، شما یک علامت تجاری را ایجاد می کنید. شما نشان تجاری را از نام تجاری خود ایجاد می کنید زیرا لوگوی شما همان چیزی است که مشتریان شما را به رسمیت می شناسند و این چیزی است که شما را از رقبای شما متمایز می کند. با این حال ، یک علامت تجاری محافظت بیشتری را ارائه می دهد ، زیرا مانع از سرقت دیگران از لوگوی شما یا استفاده از نمادهای بسیار شبیه به شما می شود.

شما با استفاده از علامت تجاری شرکت خود در تجارت ، بدون ثبت نام ، حقوق “قانون مشترک” خود را ایجاد می کنید. با این وجود ، ثبت مارک تجاری شما در دفتر ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده (USPTO) ، مزایای بسیاری را ارائه می دهد.

این مزایا شامل موارد زیر است:

پنج کشور برتر که در آن جعلی تولید می شود

 • پیش فرض قانونی مالکیت شما از آن مارک در سراسر کشور ، که اگر قصد دارید تجارت خود را به سایر بازارها گسترش دهید ، مهم است.

بنابراین ، کپی رایت و مارک تجاری نام و یا آرم شما مطمئناً موردنیاز نیست ، اما می تواند مزایای بسیار مفیدی را برای شما فراهم کند.

چرا علائم تجاری و کپی رایت بسیار مهم هستند?

مقدار
کالاهای چرمی ، کیف پول و کیف دستی
511 میلیون دلار
ساعت و جواهرات
187 دلار
پوشاک و لوازم جانبی
133 دلار
آیفون و الکترونیک مصرفی
104 دلار
کفش
103 دلار

پس از ایجاد یک وب سایت ، باید نام کسب و کار خود را ثبت کنید و آرم خود را تهیه کنید. در آن زمان به ثبت نام حق چاپ و علامت تجاری نیاز خواهید داشت ، زیرا این امر باعث می شود نام و نشان شما از نقض محافظت شود. شما باید اطمینان حاصل کنید که حقوق مالکیت معنوی خود را تضمین کرده اید و اطمینان حاصل کنید که هیچ شرکت دیگری ایده و طراحی آرم شما را نمی دزد ، که ایده اصلی در مورد حق چاپ و علامت تجاری است.

هر دو حق چاپ و علائم تجاری یک روش عالی برای محافظت از ایده های اصلی خود در مقابل استفاده از دارایی شخص دیگری به شما ارائه می دهند. این بدون شک مهمترین فایده ای است که به شما ارائه می دهند.

علائم تجاری هرگز منقضی نمی شوند ، تا زمانی که از مارک تجاری خود در تجارت استفاده می کنید تا منبع محصولات یا خدمات خود را شناسایی کنید ، افراد تجارت شما را با آن مشخص می کنند. این یک دارایی با ارزش و یک ابزار ارتباطی بسیار مؤثر است که می تواند فوراً تصویر شرکت شما و محصولات یا خدماتی را که به مشتریان ارائه می دهید ارتباط برقرار کند.

مارک های خاص
که “به نظر می رسد با جعل فاضلاب بیشتر مورد هدف قرار می گیرد” شامل می شود نایک ، رولکس ، ری بان ، لوئیز ویتون ، اپل ، آدیداس ، شانل ، ویاگرا ، گوچیو سایر مارک های معروف

علائم تجاری محافظت بسیار بیشتری نسبت به کپی رایت دارند ، اما کپی رایت برای حفاظت از آرم ها بسیار مهم است. در ادامه بخوانید تا تفاوت بین این دو را با جزئیات بیشتر بررسی کنید تا بتوانید اهمیت آنها و تأثیر آنها در شرکت خود را بهتر درک کنید.

تفاوت بین علائم تجاری و کپی رایت

اگر فقط نام و یا لوگوی خود را بدون علامت گذاری به آن کپی رایت کنید ، نمی توانید کاملاً از آن در برابر نقض محافظت کنید. شما فقط حقوق خود را نسبت به آن تضمین می کنید ، زیرا این چیزی است که شما ایجاد کرده اید و این مالکیت معنوی شما است. یک علامت تجاری می تواند از نام و آرم خود محافظت کنید در صورتی که شخص دیگری بخواهد از آنها برای اهداف خاص خود استفاده کند.

علامت تجاری

ثبت نشده
ثبت شده است

چه کسی به طور معمول به دنبال این محافظت است?

صاحبان مشاغل و محصولات


کاربرد

هر نام ، کلمه ، شعار ، نماد ، طرح و / یا تصویری که یک تجارت یا مارک را مشخص کند و آن را از دیگران متمایز کند


عدد

16 میلیون علامت تجاری فعال


طول

ثبت نام علامت تجاری به طور بالقوه می تواند مدت نامحدودی داشته باشد ، اما باید هر ده سال یکبار تمدید شود. صاحب ممکن است ثبت نام را تا زمانی که مارک در ادامه استفاده باقی بماند تمدید کند


تحصیل

دفتر ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده


ثبت نام / تشکیل پرونده چه مزایایی دارد?

ثبت علائم تجاری با ارائه مدارک حقوقی و اطلاع رسانی عمومی در مورد مالکیت ، حقوق شخص را به شدت ارتقا می بخشد. این حق انحصاری در سراسر کشور به این نشان اعطا می کند و به دارنده اجازه می دهد دادخواست های فدرال را علیه متخلفین مطرح کند.

کپی رایت

جاری
ضبط صدا

چه کسی به طور معمول به دنبال این محافظت است?

نویسندگان ، هنرمندان ، طنز نویسان ، معماران و دیگر افراد حرفه ای خلاق


کاربرد

آثار اصلی نویسندگی ، از جمله کتاب ، مقاله ، نمایش نامه ، آهنگ ، عکس ، مجسمه سازی ، طنز ، آثار معماری ، ضبط صدا ، تصاویر متحرک و سایر آثار خلاق. خود یک ایده نمی تواند دارای حق چاپ باشد. یک اثر باید به شکلی ثابت و ملموس باشد که از آن محافظت شود


عدد

700000 ادعای ثبت نام در هر سال


طول

زندگی نویسنده + 70 سال
120 سال برای تألیف شرکت
این مدت قابل تمدید یا تمدید نیست


تحصیل

دفتر حق چاپ ایالات متحده


ثبت نام / تشکیل پرونده چه مزایایی دارد?

ثبت حق نسخه برداری با ارائه مدارک حقوقی و اطلاع رسانی عمومی درباره مالکیت ، و با اجازه دادن به دارنده حق چاپ ، در موارد نقض ، حقوق دادگاه را تا حد زیادی ارتقا می بخشد.

همچنین ، شما واقعاً نمی توانید از یک نام حق چاپ استفاده کنید ، زیرا کپی رایت از آثار هنری محافظت می کند. این دقیقاً به همین دلیل است که شما باید یک مارک تجاری داشته باشید که از مالکیت معنوی شرکت شما ، مانند آرم شما ، محافظت کند. در زیر تفاوت های اساسی بین حق چاپ و علائم تجاری وجود دارد.

یک نشان بازرگانی به چه معنی است?

علامت تجاری کلمه ، عبارت ، نماد یا طرح یا ترکیبی از آنها است که برای متمایز کردن یک تولید کننده یا فروشنده از سایرین که در همان زمینه تجاری فعالیت می کنند و همان محصولات یا خدمات را ارائه می دهند ، مورد استفاده قرار می گیرد. این بدان معنی است که شما می توانید ثبت یک علامت تجاری برای نام تجاری ، آرم ، شعار ، نماد ، طراحی و هر چیز دیگری که به هویت نام تجاری شرکت شما و محصولات یا خدماتی که ارائه می دهید کمک می کند.

علامت تجاری شما برای اطلاع به دیگران مبنی بر اینکه محصولات ، نام و نشان شرکت شما متعلق به شماست ، استفاده می شود. شما حق انحصاری استفاده از آنها را در ارتباط با خدمات یا محصولات خود دارید.

با این حال ، یک مارک تجاری شامل رنگ ها و طرح های آرم نمی شود ، زیرا در برابر کپی بدون مجوز محافظت نمی کند. این فقط به شباهت هایی بین مارک شرکت و دیگران که از نزدیک شبیه آن هستند اشاره دارد. بنابراین ، به کاربردهای آرم اشاره نمی شود بلکه به سردرگمی موجود در بازار اشاره می کند ، بنابراین محدود کردن آنچه در استفاده از آرم می تواند نقض کننده باشد ، استفاده می شود. این بدان معنی است که اگر شخص دیگری از یک طرح آرم مشابه استفاده کند ، نمی تواند به نقض نشان تجاری اشاره کند ، بلکه نقض حق چاپ است.

به سادگی با استفاده از علامت تجاری شما با استفاده از نام یا طرح خود شما را در مقابل شخص دیگری در همان صنعت محافظت نمی کند ، اما ثبت مارک تجاری شما انجام می دهد. در مورد شخص دیگری که از همان نام یا طراحی مشابه شرکت شما استفاده می کند ، باید اثبات کنید که ابتدا با آن روبرو شده اید ، در صورتی که ثبت نکرده اید این امکان پذیر نیست.

بدون ثبت علائم تجاری خود ، در صورت طرح دعوی در حق دفاع ندارید. علامت تجاری ثبت شده یک ثبت نام فدرال و قانونی از مارک شرکت شما است ، بنابراین اگر هر کس دیگری بخواهد نام یا طرحی را که مشابه شماست یا مشابه آن است ثبت کنید ، آنها در نقض مارک تجاری مقصر خواهند بود.

حق چاپ چیست?

کپی رایت از آثار اصلی مانند کتاب ، آهنگ ، نقاشی ، عکاسی ، فیلم ، رقص و سایر آثار اصلی نویسندگی که به شکل جسمی بیان می شوند ، محافظت می کند. مطابق مطابق دفتر حق چاپ ایالات متحده ، کپی رایت از آثار اصلی مانند “آثار ادبی ، نمایشی ، موسیقی ، هنری و برخی کارهای فکری دیگر” محافظت می کند.

شرکت ها می توانند از مطالب صوتی و تصویری ، کتاب ها و گزارش های خود و همچنین هر ماده اصلی دیگری که ایجاد کرده اند ، مانند طراحی آرم خود ، کپی رایت کنند. توجه به این نکته مهم است که هر اثر اصلی در لحظه ایجاد آن دارای حق چاپ و نشر است. اما ثبت آن چیزی است که آن را از شخص دیگری محافظت می کند و سعی می کند از آن برای اهداف خود استفاده کند ، زیرا شما سندی برای اثبات ادعای خود در مورد آن خواهید داشت..

اگر کسی سعی در ایجاد نسخه اصلی شما ، مانند آرم شما ، که مالکیت معنوی شما است ، به سرقت برد و از آن به عنوان خود استفاده کرد ، می توانید از آنها در استفاده از ملک خود شکایت کنید ، اما فقط در صورت داشتن حق چاپ.

هنگامی که یک حق چاپ کپی رایت به طور فدرال دارید ، می توانید دقیقاً نحوه استفاده ، انتشار و توزیع مالکیت معنوی خود و همچنین دقیقا نحوه ارائه آن به عموم را کنترل کنید. و می توانید از هرکسی جلوگیری کنید که از آن برای اهداف خود استفاده کند. اگر شخصی سعی در انجام این کار داشته باشد ، می توانید از آنها در دادگاه فدرال شکایت کنید ، زیرا شما با کپی رایت از حق خود برای مالکیت معنوی خود مطالبه کرده اید.

اکنون ، ترفندی برای محافظت از حق چاپ از لوگوی شما وجود دارد. آرم شما باید از سطح خلاقیت لازم برخوردار باشد تا در واقع آن را دارای حق چاپ و برای تأیید برنامه کپی رایت خود تصویب کنید. بنابراین ، بسیاری از آرمهای بسیار ساده دارای حق چاپ نیستند ، زیرا کپی رایت از طرح ، رنگ و نام آرم شما محافظت نمی کند. اگر آرم شما کمی هنری تر یا تزئین شده تر است ، ثبت نام حق چاپ را آسان تر خواهید یافت.

سردرگمی در مورد آرم های حق چاپ و مارک تجاری

وقتی صحبت از آرم ها می شود ، سردرگمی زیادی ایجاد می شود زیرا بسیاری از آنها واجد شرایط ثبت نام حق چاپ و مارک تجاری هستند. یعنی ، اگر آرم شما از حق چاپ به عنوان یک قطعه از آثار هنری اصلی برخوردار باشد و از آن برای شناسایی شرکت شما استفاده نشود ، می توانید از آرم شما با کپی رایت محافظت شود تا بتوانید از کپی غیرمجاز جلوگیری کنید.

علاوه بر این ، اگر می خواهید دیگران از استفاده خود جلوگیری کنند طراحی آرم و اطمینان حاصل کنید که علامت تجاری شرکت شما از رقبای شما قابل تشخیص است ، شما باید آرم خود را به علامت تجاری بزنید. یک علامت تجاری فقط می تواند از سردرگمی مشتریان شما در صورت داشتن ارتباطی مشابه با رقبای شما جلوگیری کند ، در حالی که یک حق چاپ کپی در برابر کپی های ناخواسته محافظت می کند.

بنابراین ، آرم ها می توانند یک منطقه گیج کننده از حقوق مالکیت معنوی باشند ، زیرا علائم تجاری و محافظت از حق چاپ از همپوشانی دارند. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید اینست كه كپی رایت و علائم تجاری همدیگر را مستثنی نمی كنند ، بنابراین بسیاری از صاحبان مشاغل برای محافظت از آرم شركت خود از طریق حق چاپ و مارك تجاری استفاده می كنند..

چگونه می توان نام و نشان خود را برای حق چاپ و علامت تجاری ثبت کرد

برای مشخص کردن حق چاپ و علامت تجاری نام و نشان خود باید اقدامات خاصی انجام دهید. در زیر خلاصه ای از این مراحل آورده شده است.

نحوه درخواست حق چاپ برای نام و لوگوی خود

1 به وب سایت ثبت نام آنلاین بروید و فرم مربوط به حق چاپ را پر کنید. اگر مشاغل شما در ایالات متحده واقع شده است ، به وب سایت رسمی دفتر حق چاپ ایالات متحده بروید.

این البته ، اگر می خواهید الکترونیکی کردن برنامه حق چاپ خود را ثبت کنید ، اما می توانید درخواست خود را نیز به صورت کاغذی ارسال کنید. با این وجود ، درخواست ثبت نام حق نسخه برداری به صورت آنلاین نه تنها برای شما راحت تر است ، بلکه برعکس 8 ماه طول می کشد تا درخواست شما پردازش شود ، برخلاف زمان پردازش فرم های کاغذ ، که می تواند تا 13 ماه باشد.

صرف نظر از راهی که تصمیم به درخواست ثبت نام حق چاپ را دارید و مدت زمان پردازش آن ، تاریخ لازم برای ثبت نام شما است ، تاریخی که اداره حق چاپ ایالات متحده ارسال درخواست شما را دریافت نمی کند. بنابراین ، اگر می خواهید اثر اصلی خود را منتشر کنید ، می توانید بدون اینکه منتظر گواهینامه رسمی خود باشید ، این کار را انجام دهید.

2 هنگامی که به وب سایت دفتر حق چاپ ایالات متحده رسیدید ، روی دکمه ثبت نام آنلاین eCO کلیک کنید. این شما را به فرم CO سوق می دهد ، که باید آن را پر کنید.

این فرم به اطلاعات شخصی شما ، همراه با نام مالک و خالق و همچنین ماهیت اسناد مربوط به حق چاپ می خواهد. برای حق چاپ یک آرم ، باید یک گرافیک از آرم خود ارائه دهید.

3 در مرحله بعد ، باید پرونده آرم خود را بارگذاری کرده و هزینه ثبت نام 35 دلار را با کارت اعتباری یا بدهی ، چک الکترونیکی یا حساب سپرده خود در دفتر حق چاپ ایالات متحده بپردازید..

سپس در مورد ثبت حق چاپ خود تأییدیه دریافت خواهید کرد که وضعیت تأیید در انتظار آن است. همانطور که قبلاً نیز گفته شد ، حق چاپ شما از تاریخ دقیق ارائه درخواست خود ، نه تاریخ تأیید ، قابل اجرا خواهد بود.

نحوه درخواست مارک تجاری

علائم تجاری آژانس های دولتی فدرال ایالات متحده

نیروی دریایی

ارتش

سلامتی و انسانی

انرژی

تحصیلات

امنیت میهن

قبل از علامت گذاری به نام یا آرم خود ، شما باید یک جستجوی مارک تجاری را انجام دهید تا مطمئن شوید هیچ کس دیگری قبلاً از مشابهی استفاده نمی کند. شما می توانید با کمک ابزاری به نام سیستم جستجوی الکترونیکی Trademark (TESS) این کار را انجام دهید که می توانید در وب سایت رسمی دفتر ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده بیابید..

انجام یک جستجوی علائم تجاری از طریق بانک اطلاعات TESS از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است ، زیرا می تواند درگیری های احتمالی را با یک مارک تجاری موجود در یک شرکت دیگر یا یک علامت تجاری که تأیید در انتظار آن است ، شناسایی کند..

این همچنین مهم است زیرا شما صرفه جویی در هزینه ای را که می توانید برای ثبت نام صرف کنید ، که ممکن است مورد تأیید نباشد صرفه جویی می کنید زیرا خیلی شبیه به یک علامت تجاری موجود است بخاطر داشته باشید که دفتر ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده تا زمانی که درخواست خود را ارسال نکردید ، علائم تجاری معارض را جستجو نمی کنند..

هنگامی که جستجوی مارک تجاری خود را انجام دادید ، باید یک برنامه علامت تجاری را از طریق سیستم برنامه الکترونیکی تجاری تجاری (TEAS) ثبت کنید. پس از تصمیم گیری در مورد کدام برنامه مناسب برای شما ، یک فرم برای ارائه به شما ارائه می شود.

شما می توانید یکی از سه فرم مختلف را انتخاب کنید: TEAS Plus ، TEAS Reduced یا TEAS Regular.

اگر در برنامه خود “مبنای قصد استفاده” (ITU) را انتخاب کنید ، باید حداقل برای یک کلاس از محصولات یا خدمات ، هزینه تشکیل پرونده 50 دلار را نیز پرداخت کنید..

پس از ارسال ثبت نام ، تأیید نامه الکترونیکی دریافت خواهید کرد و تنها کاری که باید انجام دهید بعدی این است که منتظر تأیید باشید. در حدود سه ماه پس از ارائه درخواست خود ، توسط یک وکیل بررسی می شود که تشخیص دهد آیا درخواست شما مطابق با شرایط قانونی لازم برای تأیید علامت تجاری است یا خیر..

مهم است که پیشرفت برنامه خود را هر 3-4 ماه کنترل کنید و می توانید از طریق وضعیت تجاری و بازیابی اسناد (TSDR) این کار را انجام دهید.

نحوه تأیید کار

مستندات ثبت مارک تجاری

صرف نظر از چه نوع برنامه ای را انتخاب می کنید ، باید اطلاعات زیر را درج کنید:

 • • نقاشی از
  علامت تجاری ، در صورت استفاده ، دقیقاً به عنوان مارک تجاری استفاده می شود
 • • نام ، آدرس و آدرس ایمیل صاحب علائم تجاری
 • • هزینه تشکیل پرونده
 • • محصول یا شرکتی که مارک تجاری آن را مشخص می کند ، اثبات این است که مارک تجاری شرکت شما در تجارت استفاده می شود
 • • امضای مالک

اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده از طریق پایگاه داده مارک تجاری خود جستجو می کند تا در صورت وجود درخواست خود ، در دسترس بودن علامتی را که می خواهید ثبت نام کنید بررسی کنید. آنها به موقع نتایج را به شما اطلاع می دهند. اگر اتفاق بیفتد که علامت مشابه یا کاملاً مشابه علامتی را که برای ثبت نام در علامت تجاری می خواهید پیدا کنند ، از ثبت نام شما امتناع می ورزند و شما بازپرداخت دریافت نخواهید کرد.

اگر وکیل در حال بررسی تشخیص دهد که درخواست شما شرایط قانونی تأیید را برآورده می کند ، او شما را برای انتشار در مجله هفتگی دفتر ثبت اختراعات و علائم تجاری ، “روزنامه رسمی” تأیید می کند. در طول 30 روز بعد از انتشار ، هر کسی که فکر می کند ممکن است با ثبت مارک شما آسیب دیده باشد ، می تواند مخالف ثبت نام یا درخواست تمدید زمان مخالفت باشد.

در صورت بروز چنین موضوعی ، مخالفتی در برابر دادگاه اداری در دفتر ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده ، دادگاه تجدید نظر و تجدیدنظر در مورد علائم تجاری (TTAB) برگزار می شود. اگر مخالفین نتیجه ای را برای شخصی که ثبت کرده است نتیجه ندهد ، یا در صورت عدم مخالفت با هر کدام ، ثبت نام علامت تجاری شما تأیید می شود و شما یک گواهی ثبت را از طریق اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده دریافت خواهید کرد..

حفظ ثبت نام از اهمیت اساسی برخوردار است زیرا باید به اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده اطلاع دهید که علامت تجاری شما در حال استفاده است. پس از تأیید ثبت علامت تجاری شما ، باید اسناد نگهداری خاصی را ارائه دهید ، زیرا عدم انجام این کار باعث لغو یا انقضاء علامت تجاری شما خواهد شد.

همچنین ، ثبت علامت تجاری شما 10 سال طول می کشد ، اما اجباری است که آن را بین سال های پنجم و ششم ثبت آن و بین سال نهم و دهم ثبت نام تأیید کنید ، تا تأیید کنید که هنوز هم مورد استفاده قرار می گیرد.

اجرای علائم تجاری و حق چاپ

5 دسته از علائم تجاری

علائم تجاری به دسته بندی های مختلفی تقسیم می شوند که براساس مشخصه ها طبقه بندی می شوند

هنگامی که علائم تجاری و حق چاپ خود را ثبت کردید ، مسئولیت اجرای علامت تجاری و حق نسخه برداری خود را دارید تا مطمئن شوید که از نام یا نشان خود در برابر تصویب غیرمجاز یا کپی کردن توسط شخص دیگری محافظت می کنید..

اگرچه دفتر ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده تضمین می کند که هیچ کس علامت یکسان یا به ظاهر یکسان را به عنوان شما ثبت نکند ، اما اگر کسی سعی در استفاده از آن داشته باشد ، شما وظیفه حفظ حقوق مالکیت معنوی شرکت خود را بر عهده دارید. شما در هنگام اقدام قانونی برای محافظت از علامت تجاری خود در برابر نقض ، دو گزینه قانونی دارید. می توانید نامه خاموش و تمایل را ارسال کنید و یا از دادخواست تخلف از علامت تجاری انتخاب کنید.

شرکت هایی وجود دارند که می توانند به شما کمک کنند تا “ساعت مارک تجاری” ایجاد کنید تا اطمینان حاصل شود هیچ شخص دیگری سعی در استفاده از نشان شرکت شما ندارد. همچنین می توانید یک وکیل را برای تماشای نقض علائم تجاری استخدام کنید تا بتوانید در مورد نحوه انجام صحیح برای به دست آوردن محافظت مورد نیاز به شما مشاوره و مشاوره دهید..

صحبت از استخدام وکیل ، بسیاری از مردم تصمیم می گیرند که یکی از آنها را استخدام کنند تا در کل مراحل حق چاپ و علائم تجاری به آنها کمک کند. با این حال ، داشتن یک مورد نه تنها ضروری نیست بلکه لازم نیست زیرا می توانید کاملا همه کارها را به تنهایی انجام دهید – لازم به ذکر نیست که وکیل بسیار گران است.

اگرچه یک وکیل در حال امتحان در اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده مطمئناً در روند ثبت درخواست علامت تجاری خود به شما کمک می کند ، استخدام وکیل مارک تجاری خود می تواند در صورت نیاز به مشاوره حقوقی مزایایی را برای شما فراهم کند. اگر تصمیم دارید قبل از درخواست خود ، وکیل مارک تجاری خصوصی را استخدام کنید ، اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده فقط در طول کل مراحل ثبت نام با وکیل شما ارتباط برقرار خواهد کرد..

علاوه بر این ، یک وکیل علامت تجاری خصوصی می تواند به شما توصیه کند که چگونه می توانید در صورت نقض نشان تجاری از حقوق مارک تجاری خود استفاده کنید و اگر شخصی ادعا کرد که شما در نشان شرکت خود نقض کرده اید چه کاری انجام دهید.

موارد معروف نقض حق چاپ و مارک تجاری

اگر فکر می کنید نشان تجاری یا کپی رایت از مارک شرکت شما ، یعنی نام و نشان شرکت شما مهم نیست ، به برخی از موارد معروف نقض حق چاپ و مارک تجاری نگاهی بیندازید. اهمیت داشتن یک نشان تجاری و ثبت حق چاپ و تأثیر آن بر شرکت خود را می توانید مشاهده کنید.

شرکت اپل در مقابل اپل وارز.

بیتلز هشت سال قبل از معرفی استیو جابز با نام تجاری “سیب” به بازار آمد و استیو جابز شركت Apple خود را به جهانیان معرفی كرد. بیتلز از شرکت اپل شکایت کرد و نبرد در دادگاه چندین سال طول کشید.

سرانجام ، شرکت اپل به شرکت موسیقی Beatles به نام “Apple Corps” واریز وجه نقدی پرداخت کرد و موافقت کرد که از تجارت موسیقی خارج شود. با این حال ، با معرفی آیتونز ، نبرد دوباره از سر گرفته شد. پس از توافق شركت اپل مبنی بر خرید حقوق علامت تجاری شركت اپل و سپس مجوز دادن آنها به این شركت ، این توافق حاصل شد كه در نتیجه Beatles نبرد اپل را از دست داد..

جک دانیل در مقابل پاتریک ونسینک

این پرونده بدون هیچ زحمتی در پرونده خوب اجرا شد. پاتریک ونسینک کتابی منتشر کرد که جلد آن زنگ مخصوص مرده برای طراحی مارک تجاری معروف جک دانیل بود. این شرکت مشهور نامه توقف و تمایل خود را به Wensink ارسال کرده است که ممکن است زیباترین نامه توقف و ناامیدی تا کنون باشد. جک دانیل به Wensink پیشنهاد داد که وی ممکن است تغییر پوشش خود را در نظر بگیرد و به عنوان نشانه سپاسگزاری و حسن نیت ، این شرکت حتی می تواند از لحاظ مالی در طراحی پوشش جدید کمک کند. از این گذشته ، خواص جک دانیل حتی نمی خواستند کتاب را از قفسه برداشته شود.

پاتریک ونسینک این نامه را در وب سایت خود منتشر کرد ، که پس از آن ویروسی شد و تبلیغات بسیار مثبتی از جک دانیل به دست آورد. همانطور که مشاهده می کنید ، بدون مراجعه به دادگاه پرونده نقض علائم تجاری قابل حل است. شما به سادگی می توانید بخش بازاریابی خود به همه این موارد بپردازید.

ماروین گای در مقابل فارل ویلیامز در مقابل رابین Thicke

یکی از موارد اخیر نقض حق چاپ در مارس 2015 اتفاق افتاد ، وقتی هیئت منصفه دریافت که آهنگ معروف فارل ویلیامز و رابین تریک “Blurred Lines” کپی از آهنگ Marvin Gaye “Got To Give It Up” بود. این دادخواست منجر به پرداخت ویلیامز و تیك به فرزندان ماروین گی تقریبا 7.4 میلیون دلار شد.

بنابراین ، اگر شخصی سعی در ربودن علامت شرکت شما داشته و از آن به عنوان خود استفاده کند ، داشتن محافظت از حق نسخه برداری ثبت شده می تواند به شما بی نهایت کمک کند. هنگامی که حق چاپ دارید ، می توانید از شرکت خود در برابر کپی غیرمجاز از مالکیت معنوی خود محافظت کنید.

نتیجه

اگرچه حق چاپ و حقوق تجاری و مارک تجاری می توانند از مالکیت معنوی شما محافظت کنند ، اما از انواع مختلفی از دارایی ها محافظت می کنند. کپی رایت از آثار ادبی و هنری محافظت می کند ، در حالی که یک علامت تجاری بیشتر در محافظت از مواردی که مارک یک شرکت را تعریف و مشخص می کند ، مانند یک آرم ، متمرکز است..

دارایی شرکت شما فقط پول شما را نشان نمی دهد. آنها همچنین دارای مالکیت معنوی هستند که می توانند ارزش شرکت شما را تقویت کنند ، بنابراین شما باید از حقوق خود در مورد این مالکیت محافظت کنید تا اطمینان حاصل کنید که شخص ثالث بدون اجازه از آنها استفاده نمی کند. حق چاپ و علامت تجاری آن نوع محافظتی را برای شما فراهم می کند ، بنابراین ضروری است که برای هر دو ثبت نام کنید و حتما از مارک خود محافظت کنید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map