چگونه می توان تحقیقات کلمه کلیدی را برای وبلاگ خود انجام داد

بسیاری از عناصر مهم وجود دارد که هنگام شروع یک وبلاگ باید مورد توجه قرار گیرد و برای موفقیت ، باید اطمینان حاصل کنید که همه آنها به درستی انجام شده اند. یکی از این عناصر اساسی ، تحقیق در مورد کلمات کلیدی است ، زیرا انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای تمرکز بر روی ، یکی از اصلی ترین راه ها برای افزایش تعداد بازدیدهایی است که وبلاگ شما دریافت می کند.


بسیاری از وبلاگ نویسان جدید حتی انجام تحقیق در مورد کلمات کلیدی را هم در نظر نمی گیرند ، و به همین دلیل ، آنها تلاش می کنند بازدیدکنندگان را در وبلاگ خود جذب کنند ، هر چقدر هم که تلاش کنند. دیگران به سادگی کلمات کلیدی اضافه می کنند که “محبوب ترین” هستند ، اما آنها نمی فهمند که اگر یک کلمه کلیدی بسیار رایج است ، کمکی نخواهد کرد ، اما وبلاگ خود را به صفحه 15th نتایج جستجو ارسال کنید.

جستجوی این بخش گزینه ای نیست ، زیرا شما نمی توانید وبلاگ خود را به همان سرعتی که می خواهید رشد دهید ، بنابراین می توانید چه کاری انجام دهید؟ به عبارت ساده تر ، شما باید تحقیقاتی در مورد کلمات کلیدی انجام دهید تا کلمات کلیدی را پیدا کنید که به خوبی کار کنند و به رتبه وبلاگ شما در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) بالاتر کمک کنند. این کار ساده ای نیست ، زیرا همه وبلاگ ها و بازارهای هدف متفاوت هستند.

شما به ابزارهای مناسب SEO و دانش صحیح نیاز خواهید داشت که به شما کمک می کند این روند را به درستی شروع کنید و به آرامی آنرا طی کنید. این راهنما نکاتی درباره ساختار صحیح تحقیق در مورد کلید واژه شما ارائه می دهد و می توانید آن را با نیازهای خاص خود تنظیم کنید.

اول از همه ، باید درک کنید که چرا به وبلاگ خود نیاز به یک استراتژی کلیدی مناسب دارید. کلمات کلیدی فرمت دسترسی ارگانیک شما است ، به این معنی که به شما امکان می دهد خوانندگان با علاقه واقعی به آنچه وبلاگ شما ارائه کرده است ، جذب کنید. البته اگر یک استراتژی خوب برای کلمات کلیدی ایجاد کنید که گمراه کننده نباشد.

ترافیک ارگانیک با ارزش ترین دارایی برای وبلاگ شماست و برای رشد بلاگ خود باید تا حد امکان از آن استفاده کنید.

طوفان مغزی برای یافتن موضوعات طاقچه
(کلمات کلیدی بذر)ایجاد-نام تجاری-شخصی شما

بدون اینکه به چیز دیگری فکر کنید ، فرآیند تصمیم گیری طاقچه خود را با نوشتن تمام موارد مورد علاقه خود شروع کنید. اینها می تواند منافع شخصی یا منافع حرفه ای باشد.

 • با فکر کردن در مورد کارهایی که از انجام آنها لذت می برید شروع کنید یا اگر این شانس را داشتید از انجام آن لذت می برید. به عنوان مثال ، شما یک عکاس آماتور هستید. وبلاگ نویسی عکاسی می تواند یک نکته عالی باشد. می توانید عکس های خود ، دانش دقیق خود یا تجربه خود را با فناوری دوربین به اشتراک بگذارید.
 • بعد ، در مورد چیزهایی که از یادگیری لذت خواهید برد فکر کنید. به عنوان مثال ، شما علاقه مند به گذراندن کلاس های آشپزی هستید. حتی اگر وقت و بودجه لازم برای شروع کلاسهای آشپزی را ندارید ، می توانید یک وبلاگ غذایی را در آنجا تهیه کنید که دستور العمل هایی را که آنلاین پیدا می کنید ، شروع کنید. و در مورد چگونگی انتخاب مواد مناسب و در مورد مزایای ترکیبات ارگانیک در مقابل اجزای GMO بحث کنید.
 • سرانجام ، در مورد چیزهایی که قبلاً در آن غوطه ور هستید ، فکر کنید. به عنوان مثال ، بیایید بگوییم که شما یک بزرگسال هستید که به پایان می رسد تا مدرک دانشگاهی خود را تمام کند. شما می خواهید در مورد دانشگاه در مقابل برنامه های مدرک آنلاین ، تحقیقات زیادی انجام دهید ، دانشگاه را انتخاب کنید ، چگونه به نوبت به مطالعه بپردازید ، و غیره. اینها مباحث عالی برای وبلاگ طاقچه درباره آموزش عالی است.

بلند کردن طاقچه فرایندی چالش برانگیز است. اما ، در طول این تمرین ، احساس بهتری نسبت به مباحثی که با شما طنین انداز است ، خواهید داشت. آنهایی که بیشتر به آنها علاقه مندید بهترین نامزدهای وبلاگ طاقچه شما هستند.

به عنوان مثال ، بیایید بگوییم که شما یک وبلاگ درباره گلف را شروع می کنید. اولین کلمات کلیدی به ذهن شما خطور می کند که می توانید از آنها در جستجوی Google استفاده کنید:

 • گلف برای مبتدیان
 • نکات گلف
 • چرخش گلف
 • باشگاه های گلف

اینها کلمات کلیدی بذر شما ، ایده های گسترده موضوع هستند. در مرحله بعد ، شما باید کلید واژه های خاص تری را پیدا کنید که فرصت های جذابی را ارائه می دهند.

کلمات کلیدی اصلی را پیدا کنید و حجم جستجو را جمع کنید

با استفاده از Google Keyword Planner برای یافتن کلمات کلیدی

با استفاده از Google Keyword Planner برای یافتن کلمات کلیدی

با شروع لیست ساختن کلمات کلیدی که بطور بالقوه می توانید برای وبلاگ خود استفاده کنید ، Google Keyword Planner کمک شایانی خواهد کرد. این ابزار مفید است و به شما کمک می کند تا به سرعت یک لیست بزرگ کلمات کلیدی ایجاد کنید.

ورود یا ایجاد یک حساب کاربری جدید ابزار برنامه ریز کلمات کلیدی Google.

کلمات پیشنهادی

سه گزینه مختلف را در زیر “یافتن کلمات کلیدی جدید و دریافت داده های حجم جستجو” مشاهده خواهید کرد. “جستجوی کلمات کلیدی جدید با استفاده از عبارت ، وب سایت یا دسته” را انتخاب کنید.

کلمات کلیدی جستجو

این یک ابزار نان و کره است که شما برای تولید ایده های کلمات کلیدی خود استفاده خواهید کرد.

پس از باز کردن ابزار ، گزینه های لیست را مشاهده خواهید کرد. بیشتر این گزینه ها از قبل انتخاب شده اند ، و لازم نیست نگران آنها باشید. بیایید گزینه هایی را مرور کنیم که به تحقیق در مورد کلید واژه شما کمک می کند.

تحقیقات کلید واژه

محصول یا خدمات شما: اینجاست که “کلمات کلیدی بذر” را وارد می کنید ، و این اولین زمینه مورد استفاده شماست. شما می توانید یک یا چند کلمه کلیدی را اینجا وارد کنید.

صفحه فرود شما: این در درجه اول برای کاربران Adwords است.

هدف گذاری: این گزینه برای تغییر کشور ، زبان و موتور جستجوی شما در حال بازاریابی است.

جستجوی خود را سفارشی کنید: در اینجا چگونه گوگل این گزینه را توضیح می دهد – “کلمات کلیدی خود را بر اساس آمارهای تاریخی فیلتر کنید ، کلمات کلیدی را قبلاً در حساب خود مخفی کنید و کلمات کلیدی خاصی را گنجانده یا حذف کنید. برای سفارشی کردن این تنظیمات روی نماد مداد کلیک کنید. “

محدوده زمانی: شما می توانید یک محدوده تاریخ را وارد کنید تا میانگین جستجوهای ماهانه یک دوره معین را ببینید.

بیایید “کلمات کلیدی بذر” (نکات مربوط به گلف ، نوسان گلف ، باشگاه گلف) را که در مثال بالا استفاده کردیم وارد کنیم و به نتایج بنگریم.

جستجوهای ماهانه

شما برای کلمات کلیدی انتخاب شده و همچنین ایده های مرتبط با کلمات کلیدی نتیجه خواهید گرفت. بیایید به هر ناحیه موجود در این صفحه نگاه کنیم.

شرایط جستجو: این کلمات کلیدی شما وارد کرده اید.

كليد واژه (بر اساس ارتباط): لیست کلمات کلیدی پیشنهادی Google.

میانگین جستجوهای ماهانه: تعداد فاصله جستجوها ، یک نشانگر دقیق دقیق از حجم جستجو نیست. (ما به شما نشان می دهیم چگونه می توانید داده های حجم جستجوی دقیق را در زیر بدست آورید).

رقابت: این تعداد نفرات تبلیغ کننده در آن کلمه کلیدی را نشان می دهد ، که برای AdWords استفاده شده است. مفید برای ارزیابی میزان کلمه کلیدی رقابت.

پیشنهاد پیشنهادی: روش عالی برای به دست آوردن ایده سودآوری درآمد از کلمه کلیدی.

اکنون می توانید لیست را با ایده های کلمات کلیدی بارگیری کنید تا موارد بعدی را مرتب کنید.

لیست را با کلمات کلیدی بارگیری کنید

گزینه مفید دیگری که می توانید با Google Keyword Planner استفاده کنید “ایده های گروه تبلیغاتی” است. شما می توانید لیست گسترده ای از ایده ها را برای اکتشاف دریافت کنید.

لیست ایده ها

برای دیدن آنچه در داخل است ، روی یکی از گروه های تبلیغاتی کلیک کنید.

گروه های تبلیغاتی

خواهید دید که چه کلمات کلیدی در آن گروه گنجانده شده است.

کلمات کلیدی موجود

همچنین می توانید تمام این کلمات کلیدی را بارگیری کرده و آنها را به لیست اضافه کنید.

شما ابزارهای بیشتری دارید که می توانید از آنها برای یافتن ایده های کلمات کلیدی بیشتر استفاده کنید. برخی از آنها رایگان ، آزاد یا پرداخت می شوند. ما اعتقاد داریم که با استفاده از Google Keyword Planner ، می توانید لیستی از ایده های کلمات کلیدی را تهیه کنید که کشف آنها بیش از اندازه کافی باشد. اما اگر می خواهید ابزارهای دیگر را بررسی کنید ، لیستی از محبوب ترین ها در اینجا آمده است:

با استفاده از Google Keyword Planner برای جمع آوری حجم جستجو

همانطور که قبلاً اشاره کردیم, برنامه ریز کلمات کلیدی Google طیف وسیعی از جستجوهای ماهانه (به عنوان مثال 1k-10k) را به شما نشان می دهد. اگر کمپین فعال Adwords (تبلیغات پولی) را اجرا می کنید ، می توانید حجم جستجوی دقیق را برای کلمات کلیدی خاص دریافت کنید. اما ، حتی حجم جستجوی دقیق نیز در نوسان است و Google میانگین تعداد برآورد جستجوها را نشان می دهد. دیدن تعداد دقیق جستجوها مفید است اما هیچ مشکلی در استفاده از محدوده ها برای انتخاب کلمات کلیدی وجود ندارد.

به ما نشان دهیم که چگونه می توانید حجم جستجوی دقیق را از Google بیرون بیاورید بدون ایجاد کمپین Adwords.

ابتدا کلید واژه را از لیست پیشنهادات انتخاب کرده و روی افزودن به برنامه کلیک کنید.

اضافه کردن به برنامه ریزی

ویجت برنامه خود را در سمت راست مشاهده خواهید کرد.

برنامه ویجت

تعداد بالایی (مثلاً 1000 دلار) را در قسمت “Enter bit” وارد کنید ، به تعداد “برداشت” نگاه کنید این است که چگونه بسیاری از افراد هر روز این کلمه کلیدی را جستجو می کنند.

برداشت ها

حال اگر این تعداد را 30 بار ضرب کنید ، ماهانه تعداد جستجوهای معتبری دریافت خواهید کرد. مشکلی که در اینجا وجود دارد این است که شما باید با هر کلمه کلیدی که می خواهید هدف گذاری کنید ، همان روند را انجام دهید. اما ، تکرار کنید که اگر نمی خواهید هر کلمه کلیدی را طی کنید ، هیچ مشکلی در استفاده از دامنه های تخمینی (1k-10k) از حجم جستجو ندارید.

استفاده از ابزارهای پرداخت شده برای جمع آوری حجم جستجو

همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم ، برخی از ابزارهای پرداخت شده به صورت آنلاین وجود دارد. و می توانید از آن برای یافتن کلمات کلیدی و بررسی حجم جستجو استفاده کنید. این ابزارها بر اساس الگوریتمی که از آنها استفاده می کنند ، اعداد را به شما نشان می دهند و ارقام تخمین زده می شوند.

به عنوان مثال ، در صورتی که کاوشگر کلمه کلیدی Ahrefs را امتحان می کنید ، اینجاست.

اکتشاف کلمه کلیدی Ahrefs

همانطور که می بینید این اعداد با آنچه که با ابزار Google به دست می آورید متفاوت است اما ایده ناچیزی از حجم جستجو می گیرید.

ابزارهای بیشتری در دسترس است و می توانید آن را از لیست ارائه شده در زیر بررسی کنید.

اهمیت کلمات کلیدی دم بلند را درک کنید


ایجاد-نام تجاری-شخصی شما

قبل از اینکه به بخشی از چگونگی تعیین ارزش کلمات کلیدی خود بپردازیم ، ابتدا باید بدانید که کلمات کلیدی با ارزش ترین چیست و چرا این همه کلمات کلیدی در دم بلند است. درست است که شما می توانید کلمات کلیدی را انتخاب کنید که از 500 تا 5000 جستجو در روز باشد. با این حال ، این شرایط بزرگ کمتر از 25٪ از جستجوها را در کل وب تشکیل می دهد.

منحنی تقاضا

بیش از 70٪ کلمات کلیدی افرادی که جستجو می کنند در جستجوی “دم بلند” قرار دارند. این منطقه با دم طولانی دارای میلیونها جستجو است که می تواند هر روز چند بار اتفاق بیفتد ، اما این جستجوها بیشتر جستجوهای روزانه را تشکیل می دهد.

بگذارید سه دسته مختلف را که کلمات کلیدی معمولاً به آنها تقسیم می شود ، توصیف کنیم: سر ، بدن و دم بلند.

 • سر: اینها هستند کلمات کلیدی تک کلمه با حجم جستجوی عظیم (به عنوان مثال ، “گلف” یا “غذا”). این شرایط گسترده است و ممکن است افراد با استفاده از این کلید واژه ها به جستجوی چیزهای مختلفی بپردازند (برای مثال ممکن است کسی که در جستجوی “گلف” است به دنبال کلاس های گلف ، باشگاه گلف یا قوانین بازی باشد).
 • بدن: این کلمات کلیدی هستند 2-3 عبارات کلمه ای که حجم جستجوی مناسبی را بدست می آورند (1000 تا 2000 جستجو در ماه) و صریح تر از آن هستند (برای مثال ، “درس های گلف” یا “کلاس های غذا”).
 • دم دراز: این کلمات کلیدی هستند 3 یا 4+ کلمه طولانی است و بسیار خاص هستند (برای مثال ، “درس گلف ارزان برای بچه ها” یا “کلاس های غذا برای غذاهای ژاپنی”). این شرایط حجم جستجوی زیادی ندارند ، اما از نظر آماری اکثر جستجوهای آنلاین را تشکیل می دهند.

به عنوان یک قاعده کلی ، وقتی کلمات کلیدی Body را انتخاب می کنید و محتوای خود را در اطراف خود بهینه می کنید ، معمولاً برای کلمات کلیدی دم بلند (4-8 کلمه) رتبه بندی می کنید. و به این ترتیب ترافیک طبیعی به وب سایت خود وارد می شوید.

نحوه یافتن کلمات کلیدی دم بلند

ساده ترین و احتمالاً کارآمدترین روش برای یافتن کلمات کلیدی دم بلند استفاده از آن است پیشنهادات Google. بگذارید دقیقاً به شما نشان دهیم چگونه می توانید این کار را انجام دهید.

ابتدا وقتی کلمات کلیدی انتخاب شده را در جستجوی Google تایپ می کنید ، به پیشنهادات خودکار نگاه کنید.

جستجوی گوگل

دوم ، هنگامی که جستجو را انجام می دهید به صفحه نتایج پایین بروید و به پیشنهادات “جستجوهای مرتبط با … ..” نگاه کنید.

نتایج جستجو

شما می توانید این تکنیک را با تغییرات مختلف کلمات کلیدی انجام دهید و اصطلاحاتی را انتخاب کنید که مناسب ترین آنها باشد.

بررسی کنید که رقبای کلمات کلیدی برای چه رتبه ای قرار می گیرند

این یکی از تاکتیک های پیشرفته و مؤثر است که می توانید برای یافتن کلمات کلیدی مناسب در طاقچه خود استفاده کنید. این گزینه با ابزارهای پولی مانند موارد زیر ارائه می شود SEMrush“target =” _ blank “rel =” nofollow “> سمروش و کاوشگر سایت اهرس.

به عنوان نمونه ، ما چگونگی بررسی رقابت شما با Ahref را نشان خواهیم داد. ابتدا نام دامنه (URL) وب سایت مورد نظر خود را انتخاب کنید. در مورد ما ، وب سایت golfdigest.com را بررسی خواهیم کرد.

ابزار Ahrefs Site Explorer را باز کنید و URL دامنه مورد نظر خود را وارد کنید.

کاوشگر سایت

جزئیات عمیق مربوط به آن وب سایت از جمله نمای لینک دهنده و ترافیک جستجو را دریافت خواهید کرد. با کلیک روی بخش “کلید واژه های ارگانیک” ، می توانید رتبه بندی این سایت و ایده های کلمات کلیدی را مشاهده کنید.

کلمات کلیدی ارگانیک

این تمرین به شما کمک می کند کلمات کلیدی بیشتری را پیدا کنید و مشخص کنید که چه کلمات کلیدی را دنبال کنید.

رقابت و دشواری را ارزیابی کنید


ایجاد-نام تجاری-شخصی شما

برای ارزیابی بیشتر ایده های کلمات کلیدی ، باید بررسی کنید که آنها چقدر رقابتی هستند و رتبه بندی این کلمات کلیدی چقدر دشوار خواهد بود.

با جستجوی دو پارامتر می توانید با استفاده از ابزار Google Keyword Planner یک حدس تعلیم را ایجاد کنید: رقابت و بیت پیشنهادی.

پیشنهاد

ما این دو مورد را در بالا توصیف کردیم اما اجازه دهید دوباره به آنها نگاه کنیم.

رقابت: این تعداد تبلیغاتی را که در آن کلمه کلیدی ، کم ، متوسط ​​و بالا پیشنهاد می دهند ، پیشنهاد می دهد. مفید برای ارزیابی میزان کلمه کلیدی رقابت.

پیشنهاد پیشنهادی: روش عالی برای بدست آوردن ایده پتانسیل کسب درآمد برای کلمه کلیدی. همچنین این ایده را به شما می دهد که رتبه بندی برای این کلمات کلیدی چقدر دشوار است.

با داده های گوگل می توانید یک حدس تحصیل کرده را انجام دهید. اگر می خواهید درک عمیق تری از رقابت و دشواری کلمات کلیدی داشته باشید ، باید از یک ابزار پولی مانند Ahrefs Keywords Explorer استفاده کنید..

گزارش را برای کلمات کلیدی خاص اجرا کنید و روی برگه “داشتن همین شرایط” کلیک کنید.

در اینجا چگونگی ظاهر این گزارش آمده است:

داشتن همین شرایط

در اینجا چگونگی اندازه گیری Ahref KD آورده شده است: “مشکل کلیدی تخمین می زند که رتبه بندی در نتایج جستجوی Google در Top10 برای یک کلمه کلیدی خاص چقدر دشوار است. این در مقیاس غیرخطی از 1 تا 100 اندازه گیری می شود (کمترین مشکل تا سختی بالا). “

کلمات کلیدی پول را تعیین کنید


ایجاد-نام تجاری-شخصی شما

اگر یکی از اهداف شما کسب درآمد آنلاین است ، مهم است که شما کلمات کلیدی قصد تجاری را انتخاب کنید. این کلمات کلیدی را می توان به سه کلاس تقسیم کرد:

کلمات کلیدی Now را بخرید

اینها کلمات کلیدی هستند که مردم قبل از خرید از آنها استفاده می کنند.

در اینجا کلماتی وجود دارد که تمایل دارند بخشی از این نوع سؤالات جستجو باشند:

 • خرید
 • کوپن
 • تخفیف
 • معامله
 • حمل دریایی

کلمات کلیدی محصول

کلمات کلیدی محصول جستجوهایی هستند که روی یک دسته بندی خاص محصول ، نام تجاری یا خدمات خاص متمرکز می شوند. افرادی که از این عبارات استفاده می کنند در مرحله خرید اولیه قرار دارند.

کلمات کلیدی محصول شامل موارد زیر است:

 • مرور
 • بهترین
 • 10 مورد برتر
 • ارزان
 • مقرون به صرفه
 • مقایسه

کلمات کلیدی اطلاعاتی

بخش عمده کلمات کلیدی آنلاین “کلمات کلیدی اطلاعاتی” هستند. طبیعی است که افراد قبل از ورود به فرآیند خرید ، به دنبال اطلاعات باشند.

کلمات کلیدی اطلاعات تمایل دارند کلماتی مانند:

 • چگونه
 • بهترین راه برای
 • راه های
 • من باید

ابزار تحقیق کلمات کلیدی موجود


ایجاد-نام تجاری-شخصی شما

ما در این راهنما به برخی از ابزارها اشاره کردیم ، اما در اینجا لیست بزرگی از ابزارهایی را که می توانید هنگام انجام یک کلمه کلیدی انجام دهید ، آزمایش می کنیم..

نتیجه

هنگامی که تمام موارد ذکر شده را انجام دادید ، می توانید استراتژی کلمات کلیدی خود را به حرکت در بیاورید ، اما این بدان معنی نیست که کار شما به همان جا ختم می شود. یک استراتژی خوب برای کلمات کلیدی نیاز به پیگیری کافی دارد ، که شامل نظارت و مرتب سازی چیزها به طور مداوم است.

این مواردی است که شما باید در مورد ایجاد یک استراتژی مناسب برای کلمات کلیدی برای وبلاگ خود بدانید. به یاد داشته باشید که کلمات کلیدی صحیح برای موفقیت یک وبلاگ ضروری است ، اما این فقط یکی از جنبه ها است و شما نمی توانید از موارد مهم دیگر غافل شوید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Liked Liked