چگونه وبلاگ خود را از Blogger به WordPress منتقل کنید

Blogger یک سیستم مدیریت محتوای شناخته شده و سر راست است. هنگامی که یک شخص تصمیم به ایجاد یک وبلاگ می گیرد ، احتمال دارد که Blogger اولین انتخابی باشد که در میان سایر سایت های وبلاگ رایگان قرار دارد. هیچ چیز اشتباه یا عجیبی در مورد این تصمیم وجود ندارد. این پلتفرم متعلق به Google است و توسط آن اداره می شود ، برای تنظیم مقدمات فقط چند کلیک طول می کشد و این واقعیت را که کاملاً رایگان است فراموش نکنید. اگرچه این راهنما به شما می آموزد که چگونه کلیه چیز را به وردپرس خود میزبان مورد نظر خود منتقل کنید ، اما در مورد انتخاب Blogger برای شروعهای اولیه خود احساس بدی نکنید.


اما اگر این راهنمای را قبلاً باز کرده اید ، احتمال دارد که بخواهید از Blogger فاصله بگیرید. شاید بخواهید درباره وبلاگ نویسی جدی تر شوید و سکوی رایگان به اندازه کافی خوب نیست. شاید گزینه های سفارشی سازی بیشتری را بخواهید یا به سادگی فهمیدید که با اجرای یک وبلاگ در Blogger می توانید پول درآوردن سخت باشد. به هر دلیلی که داشته باشید ، ما از آن استقبال می کنیم. بله ، Blogger یک بستر زیبا است که برای مبتدیان کامل مناسب است ، اما اکنون که از آن خارج شده اید ، باید تغییر دهید به WordPress. چرا?

 • داشتن یک سایت وردپرس خود میزبان شما را مسئول می کند. شما صاحب سایت ، دامنه و کل مطالب خواهید بود. عملا محدودیتی وجود ندارد و می توانید آنچه را که می خواهید از وبلاگ خود دریافت کنید
 • WordPress ده ها هزار مضمون رایگان و حق بیمه و پلاگین هایی را که می توانید استفاده کنید ، شمارش می کند
 • سایت وردپرس خود میزبان کاملاً قابل تنظیم است (وقتی پرده ها را رها می کنید ، به دنیای کاملاً جدید باطن دسترسی پیدا خواهید کرد)
 • هنگامی که با یک شرکت میزبان مشهور خود میزبانی می کنید ، از ذخیره نامحدود ، پهنای باند و پشتیبانی برخوردار خواهید بود

Contents

چگونه وبلاگ خود را از Blogger به WordPress منتقل کنید

تصویر جانبی

بنابراین ، آیا تصمیم نهایی خود را برای جابجایی وبلاگ گرفته اید؟ نه ، آن را زیر پا نگذارید! ما از تصمیم شما استقبال می کنیم – راه اندازی یک سایت وردپرس خود میزبان یک انتخاب هوشمندانه بود و شما بیشتر از آنچه فکر می کردید به دست خواهید رسید..

از آنجایی که شما زمان زیادی را صرف Blogger کرده اید ، شرم آور است که فقط فراموش نکنید. در حالی که هیچ نکته ای در انتقال دو پست و تصویر وجود ندارد ، این احتمال وجود دارد که شما حتی ماه ها قبل از تحقق مزایای وردپرس ماه ها را اختصاص داده باشید. نگران نباش اگر با ما همراه باشید ، ما به شما نشان خواهیم داد كه چگونه بلافاصله وبلاگ خود را از Blogger به WordPress منتقل كنید.

چه چیزی باید منتقل شود?

قبل از شروع کار ، خوب خواهد بود که چند جزئیات را بدانیم.

در یک دنیای کامل ، به یک وبلاگ می روید ، روی یک دکمه کلیک کنید تا آن را صادر کنید و به طرز جادویی در وب سایت خود میزبان ظاهر می شود. در حالی که هنوز امکان پذیر نیست ، ما در راهنمای اول سایت جایگزینی برای جادو ارائه می دهیم. اجازه دهید سایت Blogger شما را به یک وردپرس میزبان منتقل کنیم.

متأسفانه ، انتقال کل سایت به شکلی که در Blogger به نظر می رسد امکان پذیر نیست. سبک وبلاگ شما (موضوع ، برنامه های افزودنی ، قلم ها ، رنگ ها ، ابزارک ها و غیره) به طور جداگانه باید اضافه شود. فقط می توانید داده ها را انتقال دهید:

 • پست ها و صفحات
 • نظرات
 • دسته بندی ها
 • رسانه ها
 • پیوندهای ثابت
 • خوراک
 • نویسندگان
 • ترافیک

بیایید انتقال را شروع کنیم

تصویر جانبی

خوب ، همه ما آماده هستیم. اگرچه قطعاً انجام هر مرحله به درستی لازم است مدتی طول بکشد ، انتقال وبلاگ شما از Blogger به وردپرس حتی اگر مبتدی کاملی هم باشید ، چندان سخت نیست. عجله نکنید و قدم نکنید.

1. بهترین هاستینگ وردپرس را انتخاب کنید

از آنجا که شما به یک وردپرس میزبان خود می روید ، اولین قدم یافتن یک شرکت میزبان وردپرس است که از پرونده های شما مراقبت خواهد کرد. شما باید وردپرس را روی آن هاست نصب کنید و باید به شرکت اعتماد کنید. شما اکنون یک وبلاگ جدی را شروع می کنید ، بنابراین نباید این موضوع را به طور کامل تصور کنید.

ده ها شرکت میزبانی وب ارائه دهنده خدمات میزبانی وردپرس هستند. همچنین ، صدها وب سایت (اگر نه بیشتر) وجود دارد که آنها را مقایسه می کند. اما قبل از اینکه دکمه جستجو را در Google یا سایر موتورهای جستجو مورد نظر خود قرار دهید تا شروع به خواندن همه بررسی ها کنید ، باید به شما هشدار دهیم که بسیاری از سایت ها و بررسی ها به آنها پرداخت می شود. بنابراین ، شما به خواندن بررسی های جعلی و نظرات جعلی در مورد یک شرکت میزبانی پرداخت خواهید کرد که برای دریافت بهترین لیست در نظر گرفته شده است.

برای کمک به شما در این زمینه ، ما شرکت های میزبانی وب را کاملاً آزمایش کرده ایم و بهترین را پیدا کرده ایم. اگر می خواهید سفر خود وردپرس را به روشی درست شروع کنید ، سایت خود را با Bluehost میزبان کنید – راه حل مناسب برای وبلاگ جدید شما. Bluehost شرکتی است که بیش از 2 میلیون وب سایت در سراسر جهان دارد. شما دریافت خواهید کرد نام دامنه رایگان وقتی با آنها وارد سیستم می شوید و اگر خدمات آنها را دوست ندارید ، آنها ارائه می دهند با ضمانت برگشت 30 روزه پول.

مرحله اول – معامله را بدست آورید

با دنبال کردن این لینک ، شما همان مبلغ حق بیمه میزبانی در Bluehost را با هزینه کمتری دریافت خواهید کرد. برای اینکه مطمئن شوید همه چیز خوب نیست ، باید به جای 2.99 دلار معمولی در هر ماه ، قیمت 2.75 $ را ببینید. بر روی دکمه “شروع کار جدید” کلیک کنید تا به مرحله بعدی بروید.

مرحله 1

مرحله دوم – برنامه قیمت گذاری خود را انتخاب کنید

اگرچه صفحه قبلی مقرون به صرفه ترین برنامه را نشان می داد ، اما این معامله به شما امکان می دهد هر یک از برنامه های Bluehost را با قیمت های پایین تر انتخاب کنید.

برنامه Basic به یک وب سایت و 50 گیگابایت فضای وب سایت محدود شده است ، اما هنوز همه کارهایی را که برای شروع کار نیاز دارید به شما می دهد. اما وقتی از برنامه Basic پیشی می گیرید ، به روزرسانی آن آسان است ، بنابراین نباید در حال حاضر شما را نگران کند.

گام 2

مرحله سوم – نام دامنه

Bluehost به شما می دهد دامنه رایگان. اکنون زمان آن رسیده است که یک وبلاگ را انتخاب کنید. این یک بخش مهم است ، بنابراین آن را به طور کامل تصور نکنید. پس از آماده شدن ، نام دامنه را با دقت تایپ کرده و روی “بعدی” کلیک کنید.

مرحله 3

ابزار پیشنهادی:

2. وردپرس را نصب کنید

تبریک می گویم! شما به خانواده ای با میلیون ها وبلاگ نویس خوشحال پیوسته اید که به سایت های خود به Bluehost اعتماد دارند. به زودی خواهید فهمید که این یک انتخاب هوشمندانه بود. اکنون که حساب کاربری شما آماده است ، می توانید وردپرس را فعال کرده و نصب کنید.

آیا ذکر کردیم که Bluehost کاربران WordPress را دوست دارد؟ به همین دلیل ، شما باید فقط با چند کلیک دکمه ماوس وردپرس را نصب کنید:

 1. وارد سیستم خود شوید حساب cPanel Bluehost
 2. لطفاً به بخش وب سایت بروید
 3. نصب وردپرس را انتخاب کنید
 4. بر روی دکمه Install کلیک کنید
 5. نام دامنه را برای نصب آن انتخاب کنید (در فیلد کنار آن ، می توانید یک زیر پوشه مانند “وبلاگ” را وارد کنید یا اگر می خواهید صفحه اصلی سایت وبلاگ باشد ، آن را خالی بگذارید)
 6. اکنون اگر می خواهید آدرس نصب ، نام کاربری و رمز ورود برای نصب جدید وردپرس را تغییر دهید ، روی “گزینه های پیشرفته” کلیک کنید
 7. توافقنامه های پروانه و خدمات را بخوانید و اگر با همه چیز موافق هستید ، جعبه ها را بررسی کنید (برای ادامه کار باید موافقت کنید)
 8. بر روی دکمه Install Now کلیک کنید

این قطعاً ساده ترین روش برای نصب وردپرس است. اگر فقط سعی در جابجایی وبلاگ در اسرع وقت دارید ، این گزینه را پیشنهاد می کنیم.

3. وبلاگ خود را از Blogger صادر کنید

این همان است سرانجام وقت آن است که داده ها را از وبلاگ خود (که اصطلاحاً آن را قدیمی بنامیم) که در Blogger شروع کرده اید ، صادر کنیم. شما باید تمام داده ها را از آن گرفته و در یک پرونده ذخیره کنید. نگران نباش نیازی نیست که فایل ها را به صورت دستی ایجاد کنید یا داده ها را کپی کنید. در واقع یک دکمه وجود دارد که باید کلیک کنید و همه چیز با یک جیپی انجام می شود:

نمای کلی آمار

 1. وارد حساب Blogger خود شوید
 2. قابل اعتماد و متخصص تنظیمات -> موارد دیگر که صفحه تنظیمات را باز می کند
 3. در بالای صفحه ، پیدا کنید “وارد کردن و تهیه نسخه پشتیبان” بخش
 4. کلیک کنید و کلیک کنید “تهیه نسخه پشتیبان از محتوا” دکمه
 5. یک پنجره بازشو ظاهر می شود. بر روی دکمه “ذخیره در رایانه” کلیک کنید.

پس از کلیک روی دکمه ، Blogger شروع به بارگیری فایل XML می کند که شامل تمام داده های مهم وبلاگ شما است. بسته به میزان محتوای شما ، پرونده ممکن است کوچکتر یا بزرگتر باشد. در پایان با داشتن پرونده ای به نام وبلاگ با تاریخ صادرات مواجه خواهید شد. به عنوان مثال: “blog-05-06-2019.xml”.

پرونده را پیدا کنید (می توانید آن را در دسک تاپ خود کپی کنید تا بتوانید راحت تر آن را پیدا کنید) و با صادرات رسماً انجام می شود. درست نیست این قسمت ترسناک نبود?

4- داده ها را به وردپرس وارد کنید

اگر مراحل این راهنمای را امتحان نکرده اید ، از قبل یک حساب میزبانی و یک سایت وردپرس آماده راه‌اندازی دارید. بیایید داده ها را از Blogger به WordPress وارد کنیم:

داشبورد

 1. وارد وب سایت وردپرس خود شوید
 2. قابل اعتماد و متخصص ابزار -> واردات
 3. پیدا کردن وبلاگ نویس در لیست (در بالای لیست باید اولین گزینه باشد)
 4. کلیک “الآن نصب کن” پیوند کنید و چند ثانیه صبر کنید تا وردپرس نصب افزونه را تمام کند

پس از اتمام نصب ، وردپرس در صورت موفقیت نصب این ابزار ، اعلانی را به شما نشان می دهد. همان اعلان پیوندی برای اجرای واردکننده خواهد داشت. از طرف دیگر ، می توانید از همان مکانی که لینک نصب را پیدا کردید ، روی پیوند اجرای Importer کلیک کنید.

وارد كردن

 1. کلیک “وارد کننده را اجرا کنید” ارتباط دادن
 2. در صفحه جدید ، کلیک کنید “انتخاب فایل” دکمه
 3. فایل XML را که در مرحله قبل بارگیری کرده اید جستجو کنید (دسک تاپ یا هر پوشه دیگری که آن را رها کرده اید)
 4. در صورت لزوم (بسته به اندازه پرونده ، سرعت اتصال به اینترنت و میزبان شما) چند ثانیه صبر کنید تا بارگذاری پرونده
 5. کلیک کنید “بارگیری پرونده و وارد کردن” دکمه در صورت امکان

باز هم بسته به جنبه های مختلف ، این ممکن است چند ثانیه طول بکشد ، بنابراین لطفاً صبور باشید. پس از اتمام واردات ، وردپرس صفحه جدیدی را به شما نشان می دهد که در آن باید نویسنده را به پست های وارد شده اختصاص دهید. بگذارید در مرحله بعدی نحوه انجام این کار را به شما نشان دهیم.

4.1 راهنما ، پرونده برای آپلود بسیار بزرگ است!

معمولاً وردپرس محدودیتی را در حداکثر اندازه پرونده ای که می توانید بارگذاری کنید ، قرار می دهد. حد ممکن است متفاوت باشد ، اما در صورت لزوم می توانید همیشه دستی را افزایش دهید. اگر پرونده صادر شده شما خیلی بزرگ بود ، باید حداکثر اندازه بارگذاری را برای وردپرس تغییر دهید. اگر می خواهید حد بارگذاری فعلی خود را بررسی کنید ، لطفاً به این قسمت بروید رسانه -> جدید را اضافه کنید و اطلاعات موجود در پایین صفحه را پیدا کنید.

خوب ، بگذارید این حد را تغییر دهیم تا بتوانید بلاگ را بدون مشکل وارد کنید:

 1. ورود به سیستم خود کنترل پنل Bluehost
 2. File Manager را باز کنید
 3. انتخاب کرد تا به Web Root بروید و روی Go کلیک کنید
 4. در صفحه سمت راست حرکت کنید و فایل php.ini را پیدا کنید -> روی آن کلیک راست کنید
 5. کد ویرایش را از فهرست گشودنی انتخاب کنید
 6. روی ویرایش در پایین پنجره کلیک کنید
 7. برای باز کردن پنجره پاپ آپ ، از میانبر صفحه کلید استفاده کنید
 8. ویندوز و لینوکس: Ctrl + f
 9. مک: فرمان (⌘) + f
 10. در قسمت جستجو upload_max_filesize را تایپ کرده و Enter را بزنید
 11. این بارگذاری بارگذاری_max_filesize = 50M است. 50M را به اندازه مورد نیاز خود تغییر دهید. به عنوان مثال 128M
 12. پنجره بازشو را دوباره باز کنید و در قسمت متن متن جستجو post_max_size را تایپ کنید و Enter را فشار دهید
 13. برجسته خواهد شد post_max_size = 50M. این نیاز به همان شماره ای که برای بارگذاری_max_filesize درج شده است ، تغییر می یابد

ذخیره تغییرات را کلیک کنید

4.2. راهنما ، هیچ اتفاقی نمی افتد!

واردکننده بلاگر ابزاری مناسب نیست. در بیشتر موارد ، بدون نقص کار می کند. اما هر بار و یک بار (معمولاً وقتی با وبلاگ های بزرگتر با صدها پست و هزاران تصویر سروکار دارید) به سادگی از انجام انتقال امتناع می ورزد. ممکن است شما نتوانید وبلاگ Blogger خود را به درستی صادر کنید ، یا واردکننده آنطور که باید اجرا نمی شود.

اگر این اتفاق برای شما افتاد ، وحشت نکنید. راه حل دیگری برای حل مشکل پیدا کردم. و صادقانه بگوییم ، اگرچه کمی کندتر عمل می کند ، اما اداره کردن آن برای یک کاربر متوسط ​​Blogger ساده تر است.

 1. سایت تازه نصب شده وردپرس خود را باز کنید
 2. به افزونه ها بروید -> افزودن جدید و جستجو کنید “واردکننده وبلاگ تمدید شد”
 3. افزونه را نصب و فعال کنید
 4. به ابزارها بروید -> وارد کردن و پیدا کردن “pipdig WordPress Migrator”
 5. روی پیوند آبی “Run Importer” کلیک کنید

این افزونه کمی متفاوت از ابزار وارد کننده استاندارد کار می کند. این افزونه به جای صادرات و وارد کردن دستی فایل ها ، همه کارها را بطور خودکار انجام می دهد.

به دلیل اتوماسیون ، باید پلاگین را به حساب Blogger خود وصل کنید. بنابراین ، با کلیک بر روی دکمه “اتصال به Blogger” ، وارد حساب Blogger خود شوید. پس از این ، شما قادر خواهید بود وبلاگ خود را انتخاب کنید.

واردکننده وبلاگ تمدید شد

پس از انتخاب ، این افزونه به تنهایی کار خود را شروع می کند و شما قادر خواهید بود چند نوار پیشرفت را ببینید (تصویر زیر را ببینید). این موارد به شما اطلاع می دهد که چه تعداد از پست ، صفحه ، نظرات و تصاویر را برای وارد کردن دارید. اگر پست و تصویر زیادی دارید ، آماده باشید تا چند ساعت صبر کنید تا همه چیز به اتمام برسد. همچنین ، چیزی که اخیراً هنگام انجام انتقال با این افزونه متوجه شده ام ، همیشه نمی تواند تعداد صحیحی از عکس های شما را به شما بگوید. بنابراین آماده باشید که خیلی بیشتر صبر کنید زیرا ممکن است صدها و صدها تصویر بیشتر از گزارش شده باشد. این ممکن است مانند یک چیز بد به نظر برسد ، اما بخش مهم این است که همه تصاویر شما منتقل می شوند. بنابراین ، روی آن تمرکز کنید و صبور باشید.

پیشرفت واردکننده

لطفا توجه داشته باشید که این افزونه از Google API برای انتقال همه چیز استفاده می کند. این سرویس رایگان است ، اما این بدان معناست که محدودیت های روزانه ای نیز دارد. هنوز حتی اگر هزاران تصویر و پست داشته باشید ، باید بتوانید در چند ساعت همه کارها را انجام دهید. این افزونه احتمالاً به طور خودکار اتصال و قطع خواهد شد ، اما این نباید شما را نگران کند. فقط کافی است صفحه را باز کنید و در طی چند ساعت دوباره برگردید ، هنگامی که قادر خواهید بود همه چیز را تأیید کنید و وبلاگ Blogger خود را با موفقیت به سایت جدید وردپرس خود منتقل کنید.

پس از این کار ، می توانید با مرحله بعدی کار خود را از طریق روند مهاجرت ادامه دهید.

5- به نویسنده اختصاص دهید

اگر پستهای زیادی در وبلاگ Blogger خود داشته باشید ، تشخیص آنها بدون تغییر نویسندگان ممکن است دشوار باشد. این امر به ویژه صادق است اگر شما وبلاگ را به سایت وردپرس که قبلاً درحال اجرا بود وارد کنید. برای کمک به شما در این زمینه ، WordPress به شما امکان می دهد تا نویسنده مورد وارد شده را به کاربر موجود سایت مجدداً واگذار کنید.

وردپرس لیستی از نویسندگان موجود را نشان می دهد که می توانید محتوا را به آنها اختصاص دهید.

اگر این سایت جدید باشد ، احتمالاً فقط یک کاربر را خواهید داشت که هنگام نصب سیستم مدیریت محتوا ایجاد کرده اید. بنابراین ، شما می توانید نام را برای این لیست انتخاب کنید ، و محتوایی که وارد می کنید به طور خودکار به آن کاربر اختصاص داده می شود.

وارد كردن

اما اگر می خواهید محتوا را از مورد جدیدی که می خواهید اضافه کنید جدا کنید ، بعداً می توانید یک کاربر جدید نیز مستقیماً از این صفحه ایجاد کنید. در این حالت می توانید نام کاربر جدید را بنویسید. نقش کاربر آن بر روی مشترک تنظیم می شود و رمز عبور به طور تصادفی تولید می شود. بعدا می توانید مشخصات کاربر را تغییر دهید.

بعد از تصمیم گیری به چه کسی محتوا را اختصاص دهید ، روی دکمه “ارسال” کلیک کنید و همه شما تمام شد.

6. تنظیم مجوزهای ثابت

محتوا با موفقیت وارد شده است ، و شما یک قدم دیگر به اضافه کردن کل وبلاگ Blogger خود به سایت خود وردپرس جدید خود میزبان نزدیکتر هستید. پیوندهای متداول URL هایی هستند که WordPress هنگام سازماندهی پست ها و صفحات از آنها استفاده می کند.
هر پست ، صفحه ، پرونده رسانه ای و غیره باید یک لینک مستقیم (آدرس) منحصر به فرد داشته باشد تا به درستی کار کند. پیوندهای متداول ممکن است تأثیر بسزایی در سایت و سئو شما داشته باشد. و در حالی که می توانید هنگام راه اندازی وب سایت جدید ، آنها را مطابق دلخواه خود تنظیم کنید ، هنگام وارد کردن سایتی از Blogger روش دیگری را پیشنهاد می کنیم..

Blogger از ماه و نام برای تمایز مجدد پیوندها استفاده می کند. بنابراین ، اگر به هر یک از پست های Blogger خود بروید ، خواهید دید که به نظر می رسد چیزی شبیه به این است: https: //demoblog.blogspot. com / 2019/05 / this-is-post-title.html

به منظور نظم و ترتیب امور ، پیشنهاد می کنیم ساختار پیوند مجدد در WordPress را تغییر دهید تا به یک شکل در Blogger شباهت داشته باشد:

تنظیم مجوزها

 1. قابل اعتماد و متخصص تنظیمات -> پیوندهای ثابت
 2. انتخاب کنید “ماه و نام” گزینه
 3. به پایین بروید و روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید

7. محتوای قدیمی را به مطالب جدید تغییر دهید

در اینجا قسمت بسیار مهمی آمده است. اگر مدتی وبلاگ Blogger خود را اجرا کرده اید ، باید تأثیراتی بر موتورهای جستجو داشته باشد. ما همچنین معتقدیم که شما پست های جدیدی را از طریق رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته اید و بازدیدهای منظم از سایت را نیز به دست آورده اید. بدترین چیزی که می توانید در صورت جابجایی وبلاگ خود اتفاق بیفتد غفلت از سایت قدیمی و بازدید کنندگان است که هنوز هم به آدرس قدیمی متوقف شده اند.

Blogger فرزند Google است ، بنابراین پیوندها به وبلاگ Blogger شما برای SEO (بهینه سازی موتور جستجو) مهم هستند. حتی اگر جلوی ارسال بر روی سیستم عامل را بگیرید ، پیوندهای قدیمی همچنان از نظر گوگل و سایر موتورهای جستجو اهمیت دارند.

به جای از بین بردن تمام آن دسته از بازدید کننده هایی که تصمیم دارند جلوی وبلاگ قدیمی را بگیرند ، باید آنها را به سایت جدید وردپرس خود میزبانی شده که اخیراً راه اندازی کرده اید هدایت کنید..

برای انجام این کار ، باید تغییر مسیرها را هم در سایت Blogger و WordPress خود تنظیم کنید.

7.1 تغییر مسیر از Blogger

مضامین

 1. وارد حساب Blogger خود شوید
 2. به مضامین حرکت کنید
 3. تمام راه را به پایین بروید و روی آن کلیک کنید “بازگشت به مضامین کلاسیک”

Blogger با مراجعه به مضامین کلاسیک ، در مورد از دست دادن برخی از ویژگیها به شما هشدار می دهد. از آنجا که به سمت وردپرس خود میزبان خود حرکت می کنید ، نباید نگران این موضوع باشید. با برگرداندن ، گزینه ای را فعال می کنید که امکان تغییر مسیر را امکان پذیر می کند.

به محض تأیید اینکه می خواهید به مضامین کلاسیک برگردید ، Blogger یک صفحه تنظیمات جدید را به شما نشان می دهد. در صفحه ، به قسمت “ویرایش تم HTML” بروید و در آنجا می توانید کدی را ببینید که مضامین فعلی Blogger شما را روشن می کند.

 • کل کد را در ویرایش HTML HTML انتخاب کنید
 • کدی را که انتخاب کرده اید حذف کنید
 • موارد زیر را کپی و جای گذاری کنید:
  
  
  
  <span class="gray-code"><$BlogPageTitle$></span> 
  نسب= "متعارف" Href= "http://example.com/"/>
  
  
  
  
  
  Href= "http://example.com/؟blogger=<$BlogItemPermalinkURL$>"
  />
  
  
  
  
  
  
  
  

  Href= "http://example.com/"><$BlogTitle$>

  Href= "http://example.com/؟blogger=<$BlogItemPermalinkURL$>"><$BlogItemTitle$>

  <$BlogItemBody$>
 • کد را وارد کنید و “http://example.com/” را با URL دامنه جدید خود جایگزین کنید. این کار را دو بار بررسی کنید زیرا حتی کوچکترین تایپی تغییر مسیر را بی فایده می کند
 • کلیک “ذخیره موضوع” دکمه.

اگر قبلاً نحوه نصب و استفاده از افزونه های وردپرس را می دانید ، افزونه خوبی به نام آن وجود دارد Blogger به WordPress که به شما در این قسمت تغییر مسیر کمک می کند. اگر افزونه را نصب کنید ، به شما کمک می کند دقیقاً همان کدی را که در بالا به شما نشان داده ایم ، تولید کنید و از URL شما بطور خودکار استفاده خواهد کرد ، بنابراین نیازی نیست نگران پیام رسانی باشید:

 • افزونه را نصب و فعال کنید
 • قابل اعتماد و متخصص ابزارها -> بلاگر به تغییر مسیر WordPress
 • کلیک کنید پیکربندی را شروع کنید دکمه برای تولید کد برای وبلاگ Blogger شما
 • اگر درست وارد کرده اید ، باید نام وبلاگ Blogger خود را ببینید
 • کلیک کنید “دریافت کد” دکمه
 • وارد حساب Blogger خود شوید
 • به مضامین حرکت کنید
 • تمام راه را به پایین بروید و روی آن کلیک کنید “بازگشت به مضامین کلاسیک”
 • کل کد را در ویرایش HTML HTML انتخاب کرده و آن را حذف کنید
 • کدی را که از افزونه کپی کرده اید بچسبانید

7.2 به وبلاگ جدید وردپرس خود تغییر مسیر دهید

 • کدی را که از افزونه کپی کرده اید بچسبانید
 • وارد سایت وردپرس خود شوید
 • هدایت به ظاهر -> ویرایشگر که ویرایشگر موضوع را باز می کند
 • در فهرست سمت راست ، پیدا کنید “عملکرد موضوع” (پرونده های function.php) که معمولاً در بالای لیست است
 • برای شروع ویرایش آن روی پرونده کلیک کنید. کد وارد پنجره اصلی می شود
 • کد زیر را در قسمت پایین فایل کپی و جایگذاری کنید:
  تابع blogger_query_vars_filter ($ vars) {
  $ vars [] = "وبلاگ نویس"؛
  بازگشت $ vars؛
  }
  
  add_filter ('query_vars'، 'blogger_query_vars_filter')؛
  
  تابع blogger_template_redirect ()
  $ wp_query جهانی؛
  $ بلاگر = $ wp_query -> query_vars ['blogger']؛
  اگر (صادرکننده ($ blogger)) {
  wp_redirect (get_wordpress_url ($ blogger) ، 301)؛
  خروج؛
  }
  
  }
  add_action('template_redirect'، 'blogger_template_redirect')؛
  
  تابع get_wordpress_url ($ بلاگر) {
  اگر (preg_match ('@ ^ (؟: https؟: //)؟ ​​([^ /] +) (. *)i' ، $ blogger ، $ url_parts)) {
  $ پرس و جو = WP_Query جدید(
  array ("meta_key" => "blogger_permalink" ، "meta_value" => $ url_parts [2]
  ))
  ؛
  اگر ($ query -> have_posts)) {
  $ query -> the_post ()؛
  $ url = get_permalink()؛
  }
  wp_reset_postdata ()؛
  }
  بازگشت به آدرس اینترنتی؟ $ url: home_url ()؛
  }
  
  
 • بر روی دکمه “به روزرسانی پرونده” در پایین صفحه کلیک کنید

نیازی به تغییر چیزی در این کد نیست. به محض کلیک بر روی دکمه “به روزرسانی پرونده” ، موضوع فعلی شما راهنمایی خواهد شد تا کاربران را از Blogger به پست دقیقی که قبلاً در سایت جدید وردپرس خود وارد کرده اید هدایت کنید..

نکته مهم: اگر تصمیم دارید موضوع وردپرس را تغییر دهید ، باید این مرحله را تکرار کرده و کد را در یک پرونده توابع تم جدید کپی کنید.

7.3 تغییر مسیرهای خوراک

متأسفانه ، ما هنوز با قسمت تغییر مسیر انجام نشده است. ما درد شما را می فهمیم؛ تعداد زیادی از افراد در این دنیا وجود ندارند که دوست دارند مجموعه های وقت گیر را پشت سر بگذارند ، اما شما باید آن آرامش درونی را پیدا کنید و برای چند دقیقه دیگر تمرکز کنید. فراموش نکنید که شما این کار را برای بهبود وبلاگ خود انجام می دهید.

اگر مشترکان RSS داشته باشید ، آنها نمی توانند بگویند که این مهاجرت اتفاق افتاده است. بنابراین ، برای اینکه اعتماد خود را از دست ندهید ، مجبورید تغییر مسیر دیگری را انجام دهید و به وبلاگ Blogger خود بگویید که یک فید RSS جدید دارید.

خوشبختانه ، هیچ کدگذاری وجود ندارد:

سایر تنظیمات

 • به وبلاگ Blogger خود بروید
 • هدایت به تنظیمات -> موارد دیگر
 • پیدا کردن “سایت سایت” بخش
 • کنار “ارسال URL تغییر مسیر خوراک”, کلیک کنید بر روی “اضافه کردن” ارتباط دادن
 • https://yoursite.com/feed/ را وارد کنید و فراموش نکنید که نام سایت خود را تغییر دهید

فراموش نکنید که تنظیمات را با کلیک کردن بر روی دکمه در گوشه سمت راست و بالای صفحه ذخیره کنید

این همان است! تغییر مسیرها در نهایت به پایان رسیده و هر دو پست و فید RSS به سایت خود میزبان وردپرس شما پیوند دارند.

زمان آزمایش است

تصویر جانبی

اگر مراحل را دنبال کرده اید ، وبلاگ خود را با موفقیت از Blogger به WordPress انتقال داده اید. تبریک می گویم! فقط برای اینکه مطمئن شوید همه چیز به آرامی پیش رفته است ، پیشنهاد می کنیم برخی از آزمایشات را انجام دهید.

به هر یک از پست های قدیمی Blogger خود بروید و سعی کنید آنها را بارگیری مجدد کنید. اگر همه چیز خوب بود ، اکنون باید به پست مربوطه وردپرس هدایت شوید! می توانید تست را تکرار کنید و چند پست دیگر را باز کنید تا مطمئن شوید مشکلی وجود ندارد. اگر به صورت خودکار هدایت نمی شوید ، به بخش Redirect برگردید و مطمئن شوید که همه کارها را به درستی انجام داده اید:

 • بررسی کنید که آیا کل کد را کپی کرده اید یا خیر
 • بررسی کنید که آیا URL سایت خود را در همه مکان ها جایگزین کرده اید یا اینکه فایل توابع.php مناسب را ویرایش کرده اید یا خیر.
 • اگر از RSS خوان استفاده می کنید ، می توانید با کلیک روی پیوند یکی از پست های خود ، فید RSS را برای تغییر مسیرها آزمایش کنید. اکنون باید به سایت وردپرس منتهی شود.

درمورد تصاویر من?

تصویر جانبی

معمولاً وردپرس به طور خودکار تصاویر را به کتابخانه رسانه ای وردپرس وارد می کند. اگر تصاویر در یک پست داشته باشید ، به طور خودکار در همان پست در سایت جدید وردپرس شما ظاهر می شود. اما آن را به خوبی تصور نکنید. بعضی اوقات ، ممکن است وارد کننده وارد کردن برخی از تصاویر شما را از دست بدهد ، یا ممکن است تصاویر وارد شده به درستی پیوند نداشته باشند.

اگر این مورد در مورد وبلاگ جدید شما وجود دارد ، هنوز هم می توانید مسئله را خیلی سریع حل کنید.

قبل از شروع وحشت ، کتابخانه رسانه خود را بررسی کنید کتابخانه ی رسانه:

 1. قابل اعتماد و متخصص رسانه -> کتابخانه
 2. بررسی کنید که آیا تصاویر قدیمی شما در اینجا قابل مشاهده است یا خیر
 3. اگر تصاویر وجود دارد ، بررسی کنید که آیا پیوند آنها به جای blogger.com به میزبان است. روی تصویر کلیک کنید و قسمت URL را بررسی کنید تا ببینید آیا به Blogger یا دامنه جدید شما بازگردد

تصاویر موجود نیست

اگر واردکننده بارگذاری تصاویر را از دست داد ، هنوز می توانید به سرعت آنها را در وبلاگ جدید وردپرس خود قرار دهید. شما باید افزونه ای را نصب کنید که از آن مراقبت کند.

ما معمولاً افزونه های منسوخ را توصیه نمی کنیم ، اما این یکی هنوز هم برای این کار عالی است.

 1. قابل اعتماد و متخصص پلاگین ها -> افزودن جدید
 2. جستجو کنید “وارد کردن پیوست های خارجی”
 3. افزونه را نصب و فعال کنید
 4. به رسانه بروید -> وارد کردن پیوست ها

اگر تصویری وجود دارد که وارد کننده هنوز وارد نکرده است ، این افزونه آنها را در صفحه پیوند می دهد. تنها کاری که باید انجام دهید اینجاست که روی دکمه “وارد کردن پیوست اکنون” کلیک کنید. این افزونه می تواند 50 تصویر را به طور همزمان وارد کند ، بنابراین مقداری زمان بگذارید تا تمام تصاویر به کتابخانه اضافه شوند.

URL های تصویری اشتباه

بعضی اوقات ، کاربران ممکن است تصاویر خود را بدون مشکل وارد کتابخانه رسانه ها کنند. اما برای اینکه تصاویر به درستی نشان داده شوند ، باید به آدرس مناسب اشاره کنند. در بعضی موارد ، اگرچه تصاویر در هاست جدید شما قرار دارند ، ممکن است پست و صفحات شما هنوز سعی در بارگیری موارد قدیمی (که در وبلاگ Blogger قدیمی شما وجود دارد).
بلوز مخملی به روز شده آدرس اینترنتی

 • قابل اعتماد و متخصص پلاگین ها -> افزودن جدید
 • جستجوی “URL های بلوز مخمل را به روز کنید
 • افزونه را نصب و فعال کنید
 • قابل اعتماد و متخصص ابزارها – نشانی اینترنتی را به روز کنید برای پیکربندی تنظیمات افزونه

در صفحه تنظیمات ، باید URL قدیمی خود را وارد کنید (به عنوان مثال https://yourblog.blogspot.com/) و آدرس اینترنتی جدید (به عنوان مثال https://yournewsite.com/). می توانید بقیه تنظیمات را بطور پیش فرض چک کنید. URL ها و تنظیمات دیگر را دو برابر کنید و روی دکمه “به روزرسانی URL اکنون” کلیک کنید.

سپس این افزونه تمام نمونه های URL قدیمی شما را جستجو کرده و آنها را به موارد جدید تغییر می دهد. شما در یک دقیقه انجام می شود ، و تمام URL ها به درستی به روز می شوند.

کار بعدی چیه?

تصویر جانبی

بالاخره وبلاگ شما کاملاً از Blogger به WordPress منتقل شده است. امیدوارم که شما آن را بررسی کرده اید و همه چیز از اولین استفاده خوب است. اگر اینطور نیست ، ما پیشنهاد می کنیم یک بار دیگر مراحل را طی کنید تا ببینید چیزی را گم کرده اید یا خیر. کل فرایند مهاجرت خیلی خواستار نیست ، اما قطعاً برای اتمام زمان و صبر لازم است.

اگر همه چیز به آسانی پیش آمد ، این کاری است که می توانستید انجام دهید:

 • وبلاگ قدیمی خود را در Blogger زنده نگه دارید. آن را حذف نکنید زیرا تغییر مسیر کار نمی کند
 • پست های وارد شده را برای خطا بررسی کنید. گاهی اوقات ، قالب بندی یک پست ممکن است دچار مشکل شود بنابراین مجبور خواهید بود فضاهای غیرضروری یا پیوندهای شکسته را حذف کنید
 • شروع به کاوش در وردپرس کنید و در مورد آن بیشتر بدانید
 • یک موضوع وردپرس جستجو کنید که نمایانگر وبلاگ شما باشد. اگر موضوع را تغییر دهید ، ویرایش فایل عملکرد تم را فراموش نکنید
 • برخی از بهترین افزونه هایی که می توانید نصب کنید را بررسی کنید

سوالات متداول

تصویر مناسب

آیا می توانم بلاگ Blogger خود را بعد از انتقال به WordPress حذف کنم?

بله ، می توانید وبلاگ قدیمی خود را حذف کنید اما این چیزی نیست که ما توصیه کنیم. اگر وبلاگ قدیمی خود را حذف کنید ، تغییر مسیرهایی که انجام داده اید مؤثر نیست و ممکن است بازدید کنندگان را از دست دهید. از آنجا که Google و سایر موتورهای جستجو هنوز URL های قدیمی شما را نمایه می کنند ، افرادی وجود خواهند داشت که روی پست های قدیمی شما دست و پنجه نرم می کنند. اگر وبلاگ قدیمی را حذف کنید ، آن افراد یک صفحه غیر وجود را مشاهده می کنند و شما به جای هدایت مجدد آنها به وبلاگ جدید ، آنها را از دست خواهید داد.

تصویر مناسب

اگر ساختار URL را تغییر دهم چه اتفاقی خواهد افتاد?

تغییر ساختار پیوند به عهده شماست. می توانید ساختار را به هر چیزی که می خواهید تغییر دهید ، اما برای حفظ بهترین نتیجه از سئو و نگه داشتن بازدید کنندگان به سایت جدید خود ، به شدت پیشنهاد می شود که ساختار پیوند را به همان اندازه ممکن است که در Blogger نزدیک باشد.

تصویر مناسب

من موضوع وردپرس خود را تغییر دادم و اکنون تغییر مسیر کار نمی کند. چه کاری انجام دهیم?

از آنجایی که باید کد را به پرونده Theme Functions (function.php) اضافه کنید ، هر بار که یک موضوع جدید وردپرس را فعال می کنید ، مجبورید کدها را دوباره به قسمت function.php درون قالب کپی کنید. هر موضوع همراه با فایل های function.php مخصوص به خود است ، بنابراین باید یک بار دیگر کد را کپی کنید.

تصویر مناسب

آیا می توانم بعد از انتقال از نام دامنه قدیمی خود استفاده کنم?

متاسفانه ، این امکان پذیر نیست. اگر از دامنه رایگان در Blogger (مثلاً https://yourblogname.blogspot.com) استفاده می کنید ، نمی توانید از همان دامنه برای وبلاگ جدید وردپرس استفاده کنید. اما اگر از یک نام دامنه سفارشی استفاده کرده اید که مجبور شده اید جداگانه آن را ثبت کنید (به عنوان مثال https://yournewsite.com) می توانید دامنه را به وبلاگ جدید خود بدون مشکل اشاره کنید.

تصویر مناسب

آیا پستهایی که من در وردپرس می نویسم در Blogger و برعکس قابل مشاهده خواهد بود?

شماره. اگر به نوشتن پست های جدید در وردپرس ادامه دهید ، ورودی ها فقط در سایت جدید وردپرس شما قابل مشاهده خواهد بود. دو سایت به هم وصل نمی شوند. شما به تازگی همه چیز را از Blogger به WordPress منتقل کرده اید ، اما این دو سایت هنوز کاملاً متفاوت هستند. همچنین ، اگر دوباره وارد Blogger شوید و پستی را در آنجا بنویسید ، در وردپرس قابل مشاهده نخواهد بود مگر اینکه بار دیگر صادر کنید.

تصویر مناسب

برچسب های من به دسته تبدیل شدند و برچسب ها نبودند. نحوه جابجایی آنها?

بعضی اوقات ، برچسب های Blogger شما ممکن است به گروه ها تبدیل شود و به دلخواه برچسب ها تبدیل نشود. اگر می خواهید سوئیچ را بسازید ، افزونه ای وجود دارد که در یک ثانیه مشکل شما را برطرف می کند. به ابزارها بروید -> Import دسته ها و برچسب ها مبدل را انتخاب کنید. آن را نصب کنید ، افزونه را فعال و اجرا کنید. مبدل لیستی از دسته هایی را که می توانید تبدیل کنید به شما نشان می دهد. دکمه “تبدیل” را کلیک کنید.

تصویر مناسب

آیا می توانید به من در انتقال وبلاگ خود از Blogger به WordPress کمک کنید?

بله ما میتوانیم. در واقع ، ما می توانیم کل مهاجرت را برای شما انجام دهیم! لطفاً اطلاعات بیشتری در مورد سرویس Blogger to WordPress ما ببینید.

نتیجه

انتقال وبلاگ از Blogger به وردپرس حتی اگر مبتدی کاملی هم باشید ، چندان سخت نیست. اما همانطور که از این راهنمای طولانی می بینید ، برای انجام هر مرحله قطعاً زمان لازم است. می تواند آزار دهنده باشد اما تسلیم نشود.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map