מה זה קופירייטינג? מיהו קופירייטר?

מה זה קופירייטינג-


יתכן שזו לא אשמת שהמילה “קופירייטינג” החלה לאבד את משמעותה. בבלשנות אנו מכירים בתופעה זו כ”שובע סמנטי “- אתה חוזר על מילה כל כך הרבה פעמים שהיא בסופו של דבר מתחילה להתפורר למחרוזת אותיות בלתי מובנת. מכיוון שקופירייטינג נמצא בכל מקום מסביב, אין זה מוזר שאיבדנו כל מושג למה הוא מיועד.

האם זו מילה לשרביט דיגיטלי? האם מדובר באיש מקצוע שיווקי? מה עם כתיבה יצירתית ותוכן? האם יכול להיות שגם אתה קופירייטר? אשר יהיה, אנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו למשחק מהיר של הגדרות. מי יודע, יכול להיות שהקריאה האמיתית שלך מסתתרת בסוף מאמר זה.

במרדף אחר ההגדרה

האמת, קופירייטינג מכסה מגוון עבודות כה עצומות שזה לא כל כך מפתיע כאשר אפילו קופירייטרים עצמם לא יכולים להסביר מה הם עושים למחייתם. פשוט שאל אחד, והקשיב להם לגמגם. במקרה הטוב, תקבל את השגיאה ההגיונית ביותר – הגדרה מעגלית.

כזה הוא זה שמציע Dictionary.com, שבדרך אגב לא מגדירה קופירייטינג בכלל. במקום זאת, הוא מציע הגדרה מעגלית נוספת עבור קופירייטר, שנוסד כ”כותב העתק “. יש להודות שההסבר הופך לקוי פחות בסוף, שם נקבע שקופירייטר כותב עותקים “במיוחד לפרסומות או פרסומי פרסום”..

אולי הבלעדיות ההדדית היא הסיכוי היחיד שלנו להצליח. עד כה, ההגדרה הטובה ביותר שמצאנו היא זו שמשווה קופירייטינג לכתיבת תוכן, וקובעת כי הראשון מבקש מהקוראים לנקוט בפעולה, בעוד שהאחרון רק מודיע..

עכשיו, זה משהו שאנחנו יכולים לעבוד איתו. אם יצירת תוכן רלוונטי ובעל ערך היא הדדית הן לקופירייטינג והן לכתיבת תוכן, הרי שהייחוד שלהם טמון בפוטנציאל שלהם לעסוק. לפיכך ניתן להגדיר קופירייטינג כאמנות העברת מילים בצורה אסטרטגית, מרתקת וניתנת לפעולה.

קופירייטינג כחלק משיווק

אבל, מה בדיוק זה קשור ל”פרסומות והוצאת פרסום “? ברור שקופירייטינג זה שיווק כלשהו, ​​אבל איזה מהם? כמה זה חשוב לגומחה זו, ומדוע? לא משנה איזה שרבוט דיגיטלי אתה מסתכל, הגיע הזמן לגלות היכן מתאים קופירייטינג.

ראשית, נאמר זאת: פרסום מסורתי נאבק בהישרדותו. זה עדיין רחוק מלהיות מת, אבל שיעורי הקליקים שלו יורדים כשאנו מדברים. במקום ליפול לפרסומות בתשלום, קהלים מגיבים כעת לשיווק אורגני, נכנס ויוצא כאחד.

למרות שיש קצת קופירייטינג גם בפרסום לא מקוון, אפשר לומר שהמיקוד העיקרי שלו הוא שיווק נכנס. בחלק גדול מהמקרים זה כולל פוסטים, מאמרים ואינפוגרפיות בבלוג, אם כי קופירייטרים מבצעים המון תיאורי מוצרים, מיילים ופוסטים במדיה החברתית..

ככאלה, קופירייטינג עומד בראשית כל קמפיין שיווקי. כשמשתמשי האינטרנט ממהרים לחפש מנועי חיפוש מידע על מוצרים שהם רוצים לקנות, קופירייטרים מעודדים את האינסטינקטים של הקניות שלהם עם נושאים מפתים וניסוחים מעניינים.

כתוצאה מכך, כולם מקבלים את מבוקשם. הקוראים זוכים ליהנות מהמידע הרלוונטי בצורה משעשעת ביותר, בעוד שמותגים מקבלים דירוג טוב יותר בגוגל, מושכים יותר לקוחות והכי חשוב לפתח קול חזק, אמין וייחודי..

כישורים שקופירייטרים צריכים להחזיק

קופירייטר צריך להיות כמובן מסגר מילים, אך לא כאן נגמרים דרישות התפקיד שלהם. יש כלל לא רשמי שאומר שתוכן איכותי מבקש תהליך שחצי מחקרי ועריכה של שליש, ואילו הכתיבה בפועל מהווה רק בערך שישה אחוזים מהפרויקט הכולל..

מלבד היותם מיומנים במחקר, כתיבה ועריכה, קופירייטרים צריכים להשתלט על כמה היבטים של ניהול פרויקטים, לפחות בכל מה שקשור לתכנון והטמעה של קמפיינים שיווקיים. זה דורש מערך מיומנויות מקיף שלא כל כך קל למצוא אותו ולא לפתח אותו.

להלן ארבעת האלמנטים שקופירייטר אינו יכול בלעדיהם.

כתיבה ומעבר לה

כאמור פעמיים בעבר, קופירייטינג כותב מעט מעבר לכישורי כתיבה בסיסיים. למותר לציין כי קופירייטרים דקדוק צריך להיות ללא רבב. עדיין, אוצר מילים רחב, אפילו לינגו הייחודי לגומחות מסוימות, נחוץ גם כן. לבסוף, זהו הסגנון הייחודי של הקופירייטרים שעושה את כל ההבדל.

תושייה

רק קופירייטרים מצליחים במיוחד מצליחים לבחור את הנושאים שלהם. באשר לכולנו, צדדיות היא מיומנות נוספת שהיא מכריעה. מתחילים כותבים על כמעט כל דבר וצפויים לדעת למצוא משאבים רלוונטיים ואמינים לנושאים שנעים בין מזון לחיות מחמד לדור מוביל..

יצירתיות

זה נשמע קצת גנרי, אבל זה רק אחר. קח למשל את האוכל לחיות מחמד שהוזכר לעיל, וזכור שהדרישה הראשונה לקופירייטינג היא היכולת לעסוק. תפקידו של קופירייטר הוא לגרום לכל דבר להישמע מרגש, ללא קשר לשעמום או טכני.

קורא-מרכזיות

למרות שקידום אתרים איננו בדיוק תפקיד של קופירייטרים, רובנו צריכים לפלרטט עם זה כדי להצליח. בינתיים, לניל פאטל יש הבנה שונה כיצד פועל הקופירייטינג: לדעתו המומחה, יש להתאים את מילות המפתח, הכותרות והתכנים עצמם כך שיתאימו לציפיותיו של הקורא ולצרכיו, ולא כדי לספק את אלה של המותג המעסיק..

תהליך יצירת העתקה

מרכזיות הקוראים מביאה אותנו לתחילת תהליך הקופירייטינג – מה שיהיה עליו קופירייטר לכתוב עליו, הדאגה הראשונה שלהם צריכה להיות איך לגרום לו להיות מפתה ולשביע את רצון הקורא. זו החידה שצריך להיפתר שוב ושוב, כל צעד ושעל.

מחקר שוק ונישה

באופן כללי, לחקר פרויקט קופירייטינג יש שלושה שלבים. ראשית, קופירייטר אוסף מידע על המוצר או השירות העומד לרשותך. לאחר מכן, הם מתייעצים עם אדם העוסק ביצירה או מכירה. לבסוף קופירייטר מכניס את עצמו לנעליו של קונה פוטנציאלי, וקובע איזה סוג תוכן יפתה אותם לבצע רכישה.

באופן ספציפי, מה שמחקר שוק ונישה נוגע הוא תהליך ההיכרות עם הציפיות והצרכים של הקורא. קופירייטר צריך להתאים את התוכן לרמת המודעות שלהם מכיוון שגם עומק המידע וגם טון הכתיבה תלויים בו. למרבה המזל, ישנם הרבה כלי קופירייטינג וכתיבה פופולריים שיעזרו להם להצליח בתהליך.

ואז, קופירייטר צריך להבין את המוטיבציה העיקרית העומדת בבסיס עץ ההחלטות של הלקוח הפוטנציאלי. מוטיבציה זו חשובה מכדי להתאים מסר שמהדהד את הקהל. אחרי הכל, מספר עצום של החלטות רכישה מבוסס על רגשות – כדי לעסוק, עותק צריך להיות מסוגל להבריח גם במיתרי הלב של הקורא..

עקרונות קופירייטינג

ובכל זאת, זה רק הטקסטים הטובים ביותר שיש להם את המרכיב הרגשי. חשוב הרבה יותר, התוכן צריך להיות מספיק רלוונטי בכדי לספק את כל המידע שצריך לדעת לקוח פוטנציאלי. במילה אחת, עותק טוב צריך להציע יתרונות ברורים לקורא.

שלושה עקרונות קופירייטינג תורמים עד כמה תוכן חשוב ומועיל הוא: AIDA, WAYS, ואתה נגדנו. שלושתם תקפים באותה מידה, לכן נבדוק בקצרה כל אחד מהם.

AIDA

בהיותה הנוסחה האולטימטיבית למגרשי מכירות מצליחים, AIDA מצאה את דרכה במהירות לערכות הקופירייטינג. “A” מייצג את “תשומת הלב” של הקורא שעל עותק למשוך, “אני” עבור ה”עניין “שהם צריכים להראות למוצר לאחר קריאת העותק,” D “עבור” הרצון “לבצע רכישה, “א” ל”פעולה “בסופו של דבר שממירה את הקורא ללקוח.

דרכים

מה שנשמע כמו שם מטופש לשיטת קופירייטינג הוא, למעשה, קיצור חכם ל”כתוב כמו שאתה מדבר. ” WAYS מציע פשטות של סגנון ושפת שיחה, ובכך להיות העיקרון הטוב ביותר בכל מה שקשור לקופירייטינג תמציתי ועם זאת צפוף עובדות..

אתה נגדנו

זוכרים את מרכזיות הקוראים? אתה נגד אנו מתמקדים בשום דבר אלא מוודאים כי העותק עונה על צרכי הקהל במקום לדחוף קידום עצמי בלתי מוסווה.

יצירת תוכן

כאשר נעשה מחקר נכון, יצירת תוכן היא החלק הקל ביותר בתהליך. זה קשור להכניס את כל קטעי הפאזל למכלול קוהרנטי, וזו משימה שקופירייטרים מוצאים אותם כמתגמלים להפליא. הדבר היחיד הדרוש הוא זמן ומיקוד מכיוון שכל השאר כבר קיים.

העצה הטובה ביותר היא להכניס את כל המידע שיש לכם לזרם מילים בודד ללא הפרעה. אל תפסיק לקרוא את מה שציינת, אלא המשך לכתוב (בין אם אתה כותב פוסט בבלוג, דוא”ל מכירות או ספר). בסוף שלב זה, לקופירייטר צריכה להיות גרסה גולמית של העותק, זו המועילה לקורא ומעוצבת בסגנון, אם כי לא בהכרח מלוטשת בשפה ומוכנה לפרסום.

סקירת דקדוק

לבסוף, אנו מגיעים לפרק האחרון של ספר הקופירייטינג שלנו. יחד עם זאת זהו החלק האחרון בתהליך היצירה ופיסת הפאזל הסופית. עריכה צריכה לגרום לעותק להגן על כל שטות, ולרוב זה מרמז על בדיקת דקדוק פשוטה.

כתוב טוב יותר, עכשיו!

הדקדוק הופך אותך לסופר טוב יותר על ידי איתור ותיקון של עד 10 דקות יותר טעויות מאשר מעבד התמלילים שלך

בענף ההוצאה לאור, עורך עותקים אחראי לכל דבר, החל מתחביר ומבנה משפטים ועד בחירות מילים מדויקות וסגנון מועדף. כך גם קופירייטינג, וזו הסיבה שחלק זה של התהליך דורש יותר זמן ומאמץ מאשר לכתוב את עצמו.

עם זאת כתוב היטב, יתכן שאתה חושב שההעתק הוא, תחשוב שוב. קח את נקודת המבט של הקונה הפוטנציאלי וקרא אותו כמה פעמים שאתה צריך, עד שלבסוף זה נשמע אינפורמטיבי ומרגש מספיק כדי למשוך ולשמור. היזהרו מכתבי הקלדה ונושאים קלים, מכיוון שלקוראים בני ימינו יש אפס סובלנות לטעויות.

סיכום

כעת, כשאתם יודעים מה זה קופירייטינג ומה עושים קופירייטרים, אנו יכולים רק לקוות לראות אתכם בקרוב. לא משנה מה הקצב שלך יהיה ובכל זאת אתה בוחר להתקרב אליו, הישאר סבלני ומחויב. רק עם ניסוי וטעייה אתה יכול להצליח, אחרי הכל, אז פשוט להמשיך לכתוב.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map