תולדות הבלוגים – כרונולוגיה שלמה

היסטוריה של בלוגים


כתיבת בלוגים היא פעילות עיתונאים מקוונת בה סופרים חולקים את דעתם בנושא מסיבות אישיות או עסקיות. מחקר זה עובר דרך ארוכה מאז הקמתה בשנת 1993 וניתן להסיק מכך שהחוקרים מצפים ליותר מ -31 מיליון בלוגרים בארה”ב עד 2020, כך עולה ממחקר שפורסם לאחרונה.

בשנים הראשונות, הבלוגים הופיעו ביומנים אישיים או בדפים מקוונים שבהם אנשים מצאו נחמה על ידי פיטוריהם של רגשותיהם וסיפוריהם. אבל הבלוגים של היום הם יותר מסתם יומנים אישיים; הם נכתבים כדי למשוך לקוחות, ליצור מותגים ולספק לאנשים חדשות, רכילות ועובדות מעניינות.

אבל איך הבלוגים הפכו כל כך פופולריים? איך הם התגלעו ואיך הם התפתחו מאז הקמתם?

המשך לקרוא כאשר אנו חוקרים את ההיסטוריה של הבלוגים ולאן מועדות פניו בעתיד.

ההיסטוריה של הבלוגים – תצוגת ציר זמן

היסטוריה של ציר זמן לבלוגים

בלוגים הם חלק בלתי נפרד מהעולם הדיגיטלי – כולם קוראים אותם אם הם מבוססים על סיפורי חדשות, עובדות או על נושאים של מדיה, בידור או אקטואליה. אבל הבלוגים כיסו מסע ארוך להגיע לכאן – זה התפתח בצורה דרמטית מהעבר כשבלוגים נכתבו רק על תחומי עניין אישיים.

פוסטים בבלוג של ימינו כוללים תמונות, אינפוגרפיקה ומגוון עצום של מידע ולא רק טקסט.

בלוג נולד! השנים הראשונות (1993-1997)

הבלוג נולד

הנתונים הסטטיסטיים הראשוניים ניתנים להתלבטות בגלל היעדר אחסון רשומות וארכיון מקוון בימיו הראשונים של הבלוגים. בין הבלוגרים המקוריים של אותה תקופה, ג’סטין הול, סטודנט לתואר ראשון במכללת סווטמור, יצר אתר בשם “לינקים.net” בשנת 1994 כדי לפרסם את כתביו. כתבים אלה התמקדו בפרטי חייו, אותם חלק עם חבריו לתלמידים וקוראים.

האתר כלל פוסטים קצרים עם קישורים משותפים שהעניקו גישה לעבודה שלו ואתרי אינטרנט אחרים. עשר שנים לאחר הופעת הבכורה שלו, הוא זכה לכותרות ה- “האב המייסד של בלוגרים אישיים” על ידי הניו יורק טיימס. בעקבות צעדיו של ג’סטין, אנשים רבים החלו לבלוג על נושאים שונים. המונח “בלוג” לא הוטבע עדיין ואתרי אינטרנט אלה נקראו “יומנים מקוונים” או “דפים אישיים.”

בשנת 1997 טבע את המושג “בלוג אינטרנט” על ידי ג’ורן ברגר, המוח שמאחורי הבלוג המשפיע “Robot Wisdom”. הבלוג היה שילוב של שתי מילים – יומן שמשמעותו תיעוד כתוב ואינטרנט שנלקח מהאינטרנט הרחב.

זה קבע את הבמה לעידן חדש של בלוגים שהוליד פלטפורמות רבות של בלוגים.

שנות הצמיחה (1998 – 2002)

תולדות הבלוגים 1998 - 2002

בשנים הראשונות, בלוגרים נאלצו לכתוב קודים לאתרי האינטרנט שלהם, להוסיף עמוד HTML חדש לשרת עם כל כניסה או לעדכן את דף הבית בקישורים חדשים..

אולם לאחר זמן מה הופיעו כלים שפשטו את התהליך והקלו על אנשים ללא ניסיון בתכנות בכתיבת בלוגים. כלי אחד כזה, פיטאס, הושק בתחילת 1999 ואחריו מטאפילטר, שאיפשרה למשתמשים לפרסם רשומות שיפורסמו באתר Metafilter הראשי. השימוש בכלים אלה הראה את המתיחה הגוברת של בלוגים, שסללו את הדרך להתפתחותה בשנים שלאחר מכן – מה שהפך את הבלוגים לפופולריים..

בשנת 1998, פלטפורמת הבלוגים יומן פתוח הושק, שאיפשר לחבריו להגיב אחד על הכתב של זה, והוליד את המגמה החדשה דאז של פרסום תגובות קוראים.

באותה שנה, בלוגים קודיים פינו את מקומם לפתרונות נגישים יותר. לפיכך, המונח בלוג אתרים פשט וקוצר ל”בלוג “מאת פיטר מרהולץ.

השנה הייתה עדה להופעתם של אתרי בלוגים מתחרים כמו LiveJournal ו בלוגר. LiveJournal הוקם על ידי בראד פיצפטריק כדי לשמור על קשר עם חבריו בתיכון. זה אפשר למשתמשים שלה ליצור בלוג ולארח אותו באתר LiveJournal עם תחום. פלטפורמה חדשה זו סיפקה אזור טקסט פתוח יחיד, בניגוד לקודמותיה, שהציע שדות טקסט עבור כתובת URL וטקסט.

באותה שנה, Blogger הוקמה על ידי מעבדות Pyra ובהמשך נרכשה על ידי גוגל כדי להפוך לחופשית ונגישה לכל המשתמשים. התברר שהוא הפופולרי ביותר מבין כלי הבלוגים המוקדמים בגלל הכנסת permalink. עם כל רשומה ב- Blogger, ניתנה למשתמש כתובת אתר קבועה וניתנת לשיתוף, מה שעזר למשתמשים לגשת לתוכן שהם חיפשו. תכונה זו משכה משתמשים רבים חדשים והפכה אותה לפלטפורמה שבחרה עבור הרבה כותבים.

עם הפופולריות הגוברת של כתיבת הבלוגים, צצו בשוק כלים חדשים רבים שעזרו לאנשים לשלב את הבלוגים שלהם במודעות כדי לייצר רווחים מהעבודה שלהם. זה סלל את הדרך לחסויות למותג לבלוגים שמתאימים לגומחה שלהם בהתאמה, ולמשתמשים בחינם חינם תמורת הסכמות. זה שינה את נוף הבלוגים וזה התחיל להפוך לעסק יותר.

למיינסטרים! (2003 – 2006)

תולדות הבלוגים 2003 - 2006

2003 הייתה עדה לשני שירותי בלוגים נוספים שהפכו את הבלוגים למיינסטרים בחברה העכשווית המוקדמת. TypePad, המארח בלוגים עבור חברות מדיה מרכזיות כמו BBC ו- WordPress, שאיפשרו למשתמשים לעצב וליצור את הבלוגים שלהם הניתנים להתאמה אישית מלאה. וורדפרס, שהיא מערכת ניהול התוכן הפופולרית ביותר בעולם.

בהמשך אותה שנה השיקה גוגל את שני מוצרי הדגל שלה, AdSense ו- AdWords. הם אפשרו לאנשים לשלב את הבלוגים שלהם בפרסומות למוצרים ושירותים רלוונטיים. לבלוגים הייתה השפעה משמעותית על העולם סביב תקופה זו. יותר אנשים פנו לבלוגים המועדפים עליהם לקבלת תוכן רלוונטי במקום להתכוונן לטלוויזיות שלהם. בשל כך, המילה “בלוג” הייתה מועמדת על ידי Merriam Webster כמילה לשנת 2004.

בשנת 2004 בלוגים או בלוגים בווידיאו החלו לצבור פופולריות כאשר סטיב גארפילד העלה סרטונים קצרים של הפגנות, עצרות ואירועי חדשות באתר האישי שלו. הוא כינה את שנת 2004 כ”שנת בלוג הווידיאו “. יוטיוב הושק בשנה שלאחר מכן – הוא התחיל כאתר הכרויות ופנה לפלטפורמת שיתוף וידאו לאחר שנרכשה על ידי גוגל בשנת 2006.

עם השקתו של ההופינגטון פוסט במאי 2005 החלו הגבולות בין בלוגים לדיווחי חדשות להיות עכורים ויותר עיתונאים בתחום הסייבר החלו לבלוג על חדשות ואקטואליה. זה הפך למוקד עבור עיתונאים, כתבי טור ובלוגרים, מה שהעניק לו את ההילה של פורסם חדשות.

להיות חלק מהתרבות המודרנית (2006-2008)

היסטוריה של בלוגים 2006-2008

בשנת 2006 חלה עליית המיקרוגלוגינג עם מקורו של טוויטר והמגבלה של 140 תווים. פלטפורמה זו זכתה לפופולריות רבה בזכות הזמינות של תכונות נוספות ברשתות חברתיות.

בהמשך 2007, טאמבלר הושקה כפלטפורמת המיקרוגלוגינג הרשמית הראשונה שאפשרה למשתמשים לפרסם תוכן תמציתי עם חפצי מולטימדיה. זה גם הפך את הרישום מחדש של החיבורים והתחביבים על אנשים אחרים לנוח מאוד.

זה הקל על התקשורת ואנשים התחילו להתבטא בפלטפורמות כאלה. אבל זה גם הוליד ציוצים לשנאה והערות פוגעות בבלוגים – מה שהניע את טים ​​אורלי להציע קוד התנהגות של בלוגר בתגובה לכל התגובות השנואות..

בטון נקודה (2009 – 2011)

היסטוריה של בלוגים 2009 - 2011

במהלך תקופה זו, הבלוגים הגיעו לקיפאון ולא חלו שינויים משמעותיים.

בשנת 2009, עם הופעת הבכורה של הבלוג של הבית הלבן, אנשים התעניינו בלוגים שוב. בנוסף, הסרט ז’ולי וג’וליה שהתבסס על ספרה הראשון של ג’ולי פאוול על הפיכתה לבלוגרית אוכל מצליח שוחרר בשבחי שבחים ושבחים..

אירוע בלוגים חשוב נוסף בתקופה זו היה עדכון הפנדה של גוגל בשנת 2011, שבחר ומחק את האתרים עם תוכן באיכות נמוכה. זה הביא למחיקה של בלוגים רבים שנדחו על ידי גוגל וירידה דרמטית בדירוג מנועי החיפוש עבור רבים אחרים.

בלוגים מודרניים – כיצד התפתח הבלוגים? (2012 עד עכשיו)

בלוגים מודרניים

הבלוגים המשיכו לצמוח בקצב קבוע מאז תחילתה. אבל מה ששינה את הנוף בבלוגים היה בינוני שנפתח בשנת 2012. זוהי פלטפורמת פרסום בלוגים מקוונת שתומכת בסופרים מקצועיים וחובבים כאחד, אך כמו הופינגטון פוסט ובוזפיד, הגבולות בין היותם אתר בלוג או אתר חדשות הם מטושטש.

בשנת 2013 הציגה לינקדאין פלטפורמת בלוגים דומה בשם Pulse למשתמשים סלקטיביים, שהייתה זמינה לכולם בשנת 2015. למרות שבינוני ופולס שניהם חסרים את התכונה של הקצאת שמות דומיין למשתמש באותו אופן כמו וורדפרס או Tumblr, הם מאפשרים לבלוגרים לשתף את הפוסטים שלהם עם קהל רחב יותר – לייצר יותר תנועה.

בשנת 2016 עולם הבלוגים היה משגשג וורדפרס ניצלה את הרגע הזה כדי להוסיף את הרחבת ה- .blog לרשימת הכתובות שלה. משמעות הדבר הייתה שאנשים יכולים כעת לבחור שם דומיין עם סיומת .blog, בנוסף לתוספי דומיין אחרים כמו. Com, .net ו- .org. בשנים האחרונות משתמשי וורדפרס מייצרים מעל 70.5 מיליון פוסטים חדשים בבלוג ו- 52 מיליון תגובות חדשות חודשי.

כיום, הבלוגים הם החלק הקריטי ביותר באסטרטגיית השיווק והתוכן של כל חברה שמטרתה לכוון לקהל שלה מסר מותג משכנע ואמין. מחקרים מראים כי משווקים העדיפים בלוגים באסטרטגיית השיווק שלהם הם 13 פעמים סיכוי גבוה יותר לייצר החזר ROI חיובי.

העלייה במדיה החברתית פינה את מקומה לבלוגים ופודקאסטים המהווים נתח משמעותי מעולם הבלוגים כעת. הרבה בלוגרים בוחרים תוכן מולטימדיה דרך פלטפורמות כמו Tumblr, Facebook Live, סיפורי Snapchat וסיפורי אינסטגרם..

זה שינה את המשמעות של בלוג מהיותו אתר אינטרנט שבו אנשים כתבו את דעתם למשהו שאנשים חולקים את השקפותיהם וחוויותיהם. כאשר אתרי מדיה חברתית גורמים לצמצום החיפושים האורגניים, אופטימיזציה למנועי חיפוש הפכה לכלי השיווקי העיקרי למשוך קהלים.

לכן הבלוגים כאן כדי להישאר– ואנשים צריכים לצפות לבלוגים ופלטפורמות בלוגים טובים יותר בעתיד.

ציר הזמן של הבלוגים

אל תהסס להשתמש בהיסטוריה של ציר זמן לבלוגים באתר שלך

סיכום

כתיבת הבלוגים השתנתה במידה ניכרת מאז הקמתה בשנות התשעים, אך מה שלא השתנה הוא חשיבותו לעסק. בעוד שחלק מפלטפורמות הבלוגים הקודמות הישנות אינן זמינות יותר, חדשות ממשיכות לצוץ כל יום. בלוגים התפתחו מיומנים אישיים ודפים מקוונים לפלטפורמות התומכות בחופש הדיבור והדעות, במגוון נושאים כמו טבע, מדע, בריאות, פוליטיקה ותרבות וכו ‘..

בלוגים אישיים עברו לבלוגים מקצועיים, בהם עסקים משתמשים בכדי להשיג את יעדי השיווק שלהם ולהפיק רווחים באמצעות פרסומות של מוצרים ושירותים רלוונטיים בבלוגים שלהם..

הפופולריות של בלוגים ופודקאסטים מרמזת שבלוגים כאן כדי להישאר לאורך זמן. הערוצים או השיטות עשויים להשתנות, אך אנשים תמיד יכתבו על נושאים שהם נלהבים מהם וימשיכו לשתף אותם עם הקהל.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map