המדריך השלם לדוא”ל: כל מה שאתה צריך לדעת!

למד-בלוגים-2_ מדריך השיווק המלא לדוא


שיווק דיגיטלי הוא גישה מתוחכמת שעל עסקים לקחת בחשבון כדי להצליח ברשת. בעקבות התפתחות טכנולוגיות שונות, הלקוחות העבירו את תשומת ליבם למכשירים אחרים ולצורות תקשורת אחרות. זה אילץ את העסקים להסתמך על שיווק במדיה חברתית, יצירת תוכן, קמפיינים של PPC ושיווק בדוא”ל.

היום, אנו מדברים על שיווק במייל, הפופולריות שלו ומדוע הוא עדיין ערוץ פרסום עסקי רב עוצמה. אתה הולך ללמוד על יצירת קמפיינים שיווקיים בדוא”ל, אילו סוגים קיימים ומה העצות החשובות שעליך לעקוב אחרי כל התהליך. לכן, נתחיל בהסבר על שיווק בדוא”ל.

מה זה שיווק בדוא”ל?

שיווק בדוא”ל כולל פנייה ללקוחות או למנויים שהחליטו לשתף את כתובת הדוא”ל שלהם.

לאחר שרכשת את כתובת הדוא”ל שלהם ברשותם, אתה רשאי לשלוח להם סוגים שונים של דוא”ל ולקדם את העסק שלך. כל התהליך חוזר על עצמו ברציפות, במטרה להגיע לכמה שיותר מנויים לדוא”ל.

מחזור שיווק בדואר אלקטרוני

זו אחת הגישות השיווקיות היעילות ביותר מכיוון שאדם שמחליט לשתף את המידע שלך איתך מראה שהוא מעוניין בבלוג או בעסק שלך ובמה שהוא מציע. עם זאת בחשבון, ברור כי האדם מוכן גם לקנות את המוצרים והשירותים שלך, ומסביר מדוע לשיווק בדוא”ל יש שיעורי המרה גבוהים.

שיווק בדוא”ל הוא אסטרטגיית פרסום משכנעת. עסקים רבים משתמשים בו וכך גם עליכם, לא משנה מהי הגומחה שלכם.

מדוע אתה זקוק לשיווק בדוא”ל?

אם אתה תוהה מדוע שיווק בדוא”ל הכרחי לבלוג או לעסק שלך, ישנם כמה דברים שכדאי להבין מיד:

 • זה לטווח ארוך אסטרטגיית צמיחה, בניית עסק הנתפס כמותג רציני ומשפיע אינה משימה קלה.
 • אם אתה רוצה להשיג מטרה זו ללא השקעה כספית משמעותית, זה ייקח זמן ויחייב כמות עצומה של סבלנות ומסירות.
 • אם אתם מחפשים דרך לבנות להקה של לקוחות נאמנים מבלי לבזבז הרבה כסף, בניית רשימת אימיילים גדולה היא הצעד הראשון שעליכם לעשות. זה יאפשר לך להרחיב את העסק שלך לאט, עם רשימת דוא”ל מלאה באנשים שרוצים לתמוך בך.
 • כמו כן, זו דרך מצוינת להגדיל את מספר המבקרים החוזרים. בניית קהילה חשיבות רבה של לקוחות תומכים וחוזרים, ורשימת אימיילים גדולה שאחריה אסטרטגיה שיווקית נהדרת יכולה להפוך את זה למציאות.

שיווק בדוא”ל הוא אחד מערוצי השיווק המרה ביותר.

הסיבה לכך נעוצה בעובדה שמי שנרשם לרשימת התפוצה שלך מתעניין בתוכן, בשירות או במוצר שלך. יתר על כן, תקשורת בדוא”ל נחשבת לפרטית, כלומר אדם נושא אמון כלשהו כלפי העסק שלך.

בממוצע, לכל אדם יש 1.7 כתובות דוא”ל. זה מסתכם במיליארדי כתובות דוא”ל ברחבי העולם. בסוף 2018, יהיו מעל 3.8 מיליארד משתמשים בדוא”ל. יתר על כן, ניתן להגיע בקלות רבה יותר לאנשים דרך חשבונות הדואר האלקטרוני שלהם, כאשר רובם מקושרים למכשירים הניידים שלהם.

כשאתה שוקל את כל הנקודות הללו, ניכר עד כמה יכולה להיות חזקה הגישה השיווקית בדוא”ל. בואו נסקור פרטים על האופן בו תוכלו להגדיל את מספר המנויים ברשימת הדוא”ל שלכם.

קריאה מומלצת: המדריך האולטימטיבי לפיתוח תוכנית השיווק בדוא”ל שלך.

שירות השיווק המומלץ שלנו באמצעות דוא”ל

קשר קבוע

קשר קבוע

העורך של Constant Contact מקל על ההתאמה האישית של תבנית הדוא”ל שתבחר כך שתראה כמו העסק שהלקוחות שלך מכירים.

למד עוד

מה הן המטרות שלך?

הדבר הראשון שעליכם לחשוב עליו הוא מטרת קמפיין השיווק בדואר האלקטרוני. זה קשור קשר הדוק לאפשרויות העומדות לרשותך, לדבר עליו נדבר בסעיף הבא.

באמצעות קמפיין שיווקי בדוא”ל, אתה יכול להחזיר אנשים לאתר שלך כדי לשתף תוכן או למכור מוצרים ושירותים נוספים, או להודיע ​​על הזמנה שהעסק שלך מבצע.

בהתאם לצרכי העסק שלך, אתה הולך להתחיל לעבוד על קמפיין שיווקי דוא”ל מסוים. נעבור לעומק על כל אחד מסוגי האסטרטגיות הללו בדוא”ל.

החלט מהי אסטרטגיית הקמפיין שלך

בהתאם למטרות שלך, אלה הם סוגי הדוא”ל שאתה יכול ליצור:

עלון

זהו סוג של אימייל שקשור לחדשות באתר האינטרנט שלך. גישה זו נבחרת בדרך כלל על ידי אתרים המסתמכים בעיקר על רווחים מהכנסות ממודעות. אם אתה שייך לקבוצה זו, עלון הוא אסטרטגיה טובה שתאפשר לך לבנות צמיחת תנועה יציבה בבלוג או באתר שלך.

עלון

הצעה

עסקים שבוחרים להציע הצעות דוא”ל, שייכים בדרך כלל לתעשיית המסחר האלקטרוני. היתרון עבור מי שנמצא ברשימת התפוצה הוא הצעות ספציפיות שיוכלו לקבל מהחברה שלך. גישה מסוג זה מספקת ערך לשני הצדדים. העסק יכול להגדיל את מספר הפריטים שנמכרו, ואילו הלקוח נמצא בעמדה מיוחדת כתוצאה מנוי לעסק שלך.

הצעה

הגברת המודעות

בדרך כלל זו הזמנה שנשלחת לרשימת התפוצה כולה. אם החברה שלך עורכת אירוע כלשהו, ​​כמו גילוי פיזי של מוצר, או סמינר מקוון, זו נקודת המוצא שתגדיל את המודעות באופן משמעותי. זהו שילוב של עלון ומציע דוא”ל, מכיוון שאנשים מתבקשים להשתתף באירוע בו הם יכולים לצפות רק, או לבצע רכישה גם כן.

הגברת המודעות

הכרזה

גישה זו מושלמת כאסטרטגיית שימור לקוחות. אם אתה מוכר שירות למנויים שלך, זו הדרך הטובה ביותר להודיע ​​להם על התכונות החדשות של מוצר שקיבלו. למרות שמערכי הראשי משתמשים בעיקר בדוא”ל מסוג זה, הוא יכול למצוא מקום בעסקים המציעים כלי תוכנה ללקוחותיהם.

הכרזה

לדוגמה, אתה יכול לשפר את ההשקה של כלי תוכנה חדש בסוויטה שלך, רק על ידי הכרזתו דרך רשימת הדוא”ל.

הדוא”ל הדק

זו גישה מצויינת למי שמחליט לעזוב את עגלת הקניות שלך. צרו מערכת שתזכיר להם שהם נטשו את עגלת הקניות ולא סיימו את הרכישה. והכי חשוב, תהליך זה יכול להיות אוטומטי לחלוטין, אך עם זאת הוא משפר את שיעורי ההמרות של הלקוחות.

הדוא

בהתאם ליעדים שהגדרת לעסק שלך, אתה יכול למחזור כמה סוגים של הודעות דוא”ל שנשלחות למנויים שלך, מה שמקסם את האפקטיביות של שיווק הדוא”ל שלך. אך לפני שנכנס לפרטים נוספים על אופטימיזציה, נעבור על צמיחת רשימת המנויים וכיצד יש ליצור אותה.

כיצד לאסוף מנויים נוספים?

להלן כמה דרכים שיעזרו לך להגדיל את רשימת הדוא”ל שלך בצורה יעילה יותר.

ספק ערך תמורת דוא”ל

מדוע אדם צריך להשאיר את פרטי הקשר שלו באתר האינטרנט שלך? זה הדבר הראשון שעליכם לשאול את עצמכם ואת צוות השיווק שלכם. עבוד על יצירת מערכת שתניע אנשים להשאיר את פרטי הקשר שלהם.

לדוגמה, אתה יכול למסור ספר אלקטרוני בחינם לקוראים שלך, בתמורה לדוא”ל הקשר שלהם. יתר על כן, אתה יכול ליצור מבצעים המיוחדים רק למנויים. זהו תמריץ נהדר שיניע אחוז גבוה יותר של מבקרים להירשם לרשימת הדוא”ל שלך.

קבל ספר אלקטרוני בחינם

הזכר למשתמשים להירשם

לחיצה על כפתור ההרשמה בדף בודד אינה הגישה הטובה ביותר להגדלת רשימת התפוצה שלך. בחלק מהדפים אתה יכול להפוך את הכפתור ליותר בולט, אך בסך הכל, המשתמש אמור להיות מסוגל להירשם מכל דף באתר שלך..

לדוגמה, בכדי לגרום לזה לקרות, כדאי להפעיל באנר מעת לעת בחלק העליון של דפי האתר שלך, הכותרת.

תזכורת מנוי

יתר על כן, השתמש בערוצי שיווק אחרים כדי להודיע ​​לאנשים על רשימת הדוא”ל שלך. רשת מדיה חברתית היא מקום נהדר בו תוכלו לספר לעוקבים שלכם על כך.

שים לב לכפתור ההרשמה

המנויים צריכים תמיד להיות מסוגלים להבחין באפשרות המנוי במהירות. זה יגדיל את שיעורי הצמיחה של רשימת המנויים שלך, מכיוון שמספר גדול יותר של מבקרים יוכלו לראות את הכפתור.

לדוגמה, אם האתר כולו דומיננטי בצבע אחד, השתמש בצבע השני כדי למשוך את תשומת ליבם של המבקרים. הם מייד יידעו לאן הם צריכים ללחוץ כדי להירשם, וברגע שהם יכריעו בפסק הדין, בהתבסס על איכות התוכן שלכם, הם יוכלו לעשות זאת בקלות.

כפתור מנוי בולט

הפוך את ההצטרפות לפשוטה ככל האפשר

הרשמה לרשימת הדוא”ל שלך צריכה לדרוש כמה שפחות צעדים. תשכח משימוש בטפסים שזקוקים לפרטים רבים מדי. תמיד צור טופס הצטרפות פשוט. אנשים שונאים לבזבז זמן, לכן מילוי ההצטרפות באמצעות הדוא”ל והשם שלהם מספיק בשבילך ומאפשר להם למלא את החסר במהירות.

הצטרפות פשוטה

דע למי אתה מכוון

בתהליך התכנון כולו, חשוב שתחשבו מי מצטרף לרשימת הדוא”ל. צרו מערכת שתאפשר לכם לקבוע את הגיל והמין של המנוי. זה יהפוך את ההתאמה האישית של מיילים למשימה קלה בהרבה, תוך שיפור האפקטיביות שלה.

ברוכים הבאים ויצאו מקפיצים

מסגרות דו-פעמיות אלה מושלמות לבקש מידע ליצירת קשר. כאשר משתמש מבקר באתר זו הודעת קבלת פנים, אך עם סיוםם, אין שום בעיה עם קופץ לפני שהוא סוגר את כרטיסיית הדפדפן. הצעדים הקטנים האלה יעזרו לכם להגדיל את רשימת התפוצה שלכם ביתר קלות.

חלונות קופצים

על ידי נקיטת צעדים אלה, אתה הולך להבטיח שמספר גבוה יותר של אנשים יירשמו לרשימת הדוא”ל שלך. אם אתם מחפשים טיפים מרגשים נוספים על משיכת מנויים נוספים, תוכלו להסתכל במדריך הנוסף שלנו המכסה נושא מסוים זה..

קריאה מומלצת: 16 טיפים מעשיים המבטיחים מנויים נוספים לבלוגים

כיצד ליצור את קמפיין השיווק בדוא”ל שלך

כיצד ליצור קמפיין שיווק בדוא

אל תהסס להשתמש בתבנית זו באתר שלך

השלב הבא הוא להבין כיצד אימייל צריך לחפש שהוא יעיל. שיעורי קליקים ושיעורי המרה גבוהים יותר מאתגרים להשגה, אך עם כמה טיפים לאופטימיזציה ניתן לבצע זאת.

 • כותרת. יצירת כותרת היא הדבר החשוב ביותר שעליך להתמקד בו. עם הזמן עליכם להיות יצירתיים ככל האפשר ולבחון סוגים שונים של כותרות אימייל. זה הדבר הראשון שמשתמש רואה, ויש ליצור אותו כדי לעסוק את הקורא ולגרום לו לפתוח את הדוא”ל. ככל שנושא הדוא”ל שלך מרתק יותר, כך שיעורי הפתיחה יהיו גבוהים יותר.
  להכות בנקודה המתוקה לוקח זמן, לכן התנסו בתבניות כותרות שונות ותראו מה עובד הכי טוב.
 • אורך הדוא”ל. כתובות דוא”ל שונות מתוכן האתר הרגיל, ועליהן להעביר מסר ברור וקצר. זה צריך לקחת כמה שפחות זמן קריאה, כך שהקורא יכול להחליט אם עליו ללחוץ על הקישור או לא.
 • שפה. השתמש בשפה פשוטה, מכיוון שהיא תקל על המשתמשים הרבה יותר קל. הדבר האחרון שאתה רוצה לעשות זה לבלבל עם מבני משפט ומילים מורכבים.
 • כלול תמונות. תמונות מושכות יותר תשומת לב. אתה תמיד יכול ליצור תמונות המציגות את ההצעה שאתה שולח ללקוחות שלך. אל תשכח לעשות תמונות קטנות יותר, מכיוון שהרבה אנשים הולכים לקבל את הדוא”ל שלך בסמארטפונים ובטאבלטים שלהם.
 • בטל את כפתור הרישום. זהו חופש הבחירה שאתה נותן למנויים שלך, אך זוהי גם תכונה שימושית מכיוון שהיא שומרת עליך להיות בטוח בתיקיית הספאם..
 • כלול קריאה לפעולה. מקבל הדוא”ל כבר צריך להבין על מה הדוא”ל שלך נושא הדוא”ל שלך ותיאור קצר. הוא מוכן לנקוט בפעולה תוך שניות ספורות, לכן, קרא קריאה לפעולה ברורה בדוא”ל שלך והקל על לחיצה על הקישור.
 • אימות דוא”ל. זהו אמצעי בטיחות נוסף שיעזור לך להתרחק ממסנן הספאם. יתר על כן, זה יגדיל את האמון שלקוחותיך במותג שלך, מכיוון שהדוא”ל שלך הופך להיות בלתי אפשרי לשכפל כמעט.
 • גישה אישית. הימנע מלשלוח מיילים כחברה. האדם צריך לדעת ממי שמגיע הדוא”ל, אך להשתמש בכתובת התפוצה של עובד במהלך התהליך כולו. מקבל הדוא”ל ירגיש כאילו אדם או לא החברה יוצרים איתו קשר. זה ישפיע לטובה על שיעורי הקליקים בדוא”ל שלך.
 • רלוונטיות לתוכן. שלחו תמיד תוכן שזה בעצם מה שהמנוי מבלבל. נקיטת צעד אחר וניסיון להונות אנשים ישוב במהירות ויגרום לירידה במספרי המנויים שלך.
 • בצע אופטימיזציה של דף הנחיתה. תמיד וודא שאתה מבצע אופטימיזציה של דפי הנחיתה שמבקרים בהם בעיקר מרשימת התפוצה. אי-דף אמיתי יביא לשיעורי המרה שליליים. גם אם תבנו שיעור קליקים דוא”ל נהדר, ללא דף נחיתה ימני, לא תשיג תוצאות טובות.
  פשוט הפוך את הדף לניווט קל. הפוך את בלחצן קריאת הפעולה לאסטרטגיה בולט, וספק פרטים נוספים התומכים במידע שנמסר בדוא”ל. אל תוסיף יותר מדי אלמנטים בדף הנחיתה, מכיוון שהם יסיחו את דעתו של המבקר.

על ידי מעקב אחר מידע זה, אתה תוכל ליצור אסטרטגיה שיווקית יעילה לדוא”ל. ככל שתבצעו יותר בדיקות, כך התוצאות יהיו טובות יותר.

מדוד את תוצאות הקמפיין שלך, בצע אופטימיזציה ושיפור

דבר טוב בשיווק בדוא”ל הוא שהוא מדיד לחלוטין. זה חשוב מכיוון שאתה יכול לבצע בדיקות A / B כדי לקבוע איזו גישה מתפקדת טוב יותר.

לדוגמה, באפשרותך להגדיר כמה תבניות אימייל בכדי לראות איזו מהן תבצע את הביצועים הטובים ביותר. הדבר נכון גם לדפי נחיתה, שניתן גם למטב אותם לביצועים טובים יותר.

בנוסף, כלי אוטומציה לדוא”ל יעזור לך להבין טוב יותר מהם הדואר האלקטרוני שלך ושיעורי הקליקים. זה יאפשר לכם להתנסות בתמונות שונות, קריאות לפעולה וכותרות אימייל.

נקיטת גישה זו הכרחית מכיוון שהיא תאפשר לכם לשפר את היעילות השיווקית בדוא”ל לאורך זמן. בואו נסתכל על מספר כלים שיעזרו לכם לעקוב אחר נתונים ולאוטומציה של תהליכים מסוימים.

קריאה מומלצת: אתגרי אוטומציה שיווקית

שימוש בכלים הנכונים

לפני שנקלע לכלי שיווק בדוא”ל שיעזרו לך לנהל בקלות את מסעות הפרסום שלך בשיווק בדוא”ל, אנו רוצים להזכיר כלי שיכול לעזור לך עם צמיחת רשימת הדוא”ל..

OptinMonster הוא כלי נהדר שניתן לשלב אותו בקלות בכל אתר אינטרנט. כמו כן, זה עובד היטב עם תוכנות אחרות לניהול שיווק בדוא”ל, מה שהופך אותה לבחירה מצוינת. יתר על כן, זה מגיע עם שפע של תכונות שימושיות שיעזרו לך להרחיב את רשימת התפוצה שלך ביתר קלות.

כעת נעבור לכמה כלים לניהול שיווק בדוא”ל.

 • יצירת קשר קבוע היא תוכנה נהדרת שתעזור לכם במהירות ליצור אימיילים מדהימים למראה. זה מגיע עם מספר רב של תבניות. בנוסף, זה מאפשר לך להפוך דוא”ל לפוסט מדיה חברתית ישירות.
  כמו רוב כלי ניהול הדואר האלקטרוני, גם זה כולל נתונים על התנהגות הצרכים של כל אחד ברשימת הדוא”ל שלך, ומספק לך תובנה לגבי אחוז הדוא”ל הפתוח ושיעורי הקליקים של הקישורים..
 • Aweber הוא כלי מועדף נוסף המכוון לעסקים קטנים ובינוניים. זה גם אורז כמות עצומה של תכונות, מה שהופך אותו לכלי תוכנה לניהול דוא”ל יוצא מן הכלל. קל לבצע אוטומציה, מעקב ובניית תבניות בעזרת כלי זה, ומרוויחים אותו במקום ברשימה הקצרה הזו. ניתן גם לשלב אותו בקלות בכל סוגי האתרים.

בחירת תוכנת ניהול שיווק בדוא”ל טובה היא גם חשובה מכיוון שהיא משפיעה אם הדוא”ל שלך יגיע בתיקיית דואר נכנס או דואר זבל של הלקוח. בחירה באחד משלושת אלה תעזור לך להימנע מהנושא הזה מההתחלה.

מהרגע שתחליט בנה את רשימת הדוא”ל שלך, חיוני להשתמש בכלי לניהול שיווק בדוא”ל, מכיוון שאתה רוצה להיות מסוגל לקיים אינטראקציה עם רשימת התפוצה שלך, בעוד שהוא גדל בהתמדה..

סיכום

אנו מקווים שמצאת שמדריך השיווק בדוא”ל זה מועיל. כפי שאתה יכול לראות, בעזרת כמה מהלכים חכמים, אתה יכול ליצור מחזור בו רשימת התפוצה שלך הולכת וגדלה. מכיוון שהשוק משתנה ללא הרף, זכרו להשתמש באחד מהכלים שהוזכרו לעיל, מכיוון שהם יקלו עליכם לבדוק, להתנסות ולבצע אופטימיזציה של אסטרטגיית הדואר האלקטרוני שלכם לטובת הביצועים הטובים ביותר..

בהצלחה, והישארו בסבלנות – התוצאות עתידות להגיע אחרי זמן מה, ואתם תאהבו אותם.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Liked Liked