כיצד למצוא נישה לבלוג שלך (מדריך שלב אחר שלב)

חדש 8


לפני שאתה יוצר בלוג ותקדם להפוך לבלוגר מצליח, שקול את הדברים הבאים:

משמעות החיים היא השגת צורת הידע הגבוהה ביותר, שהיא רעיון הטוב. ” – פילוסופים יוונים קדומים

כך גם בבלוגים. אתה רוצה להגיע לצורת הידע הגבוהה ביותר בנושא שתבחר. אז בחר את זה שפונה אליך – זה שאתה מתלהב ממנו והכי מעוניין בו. שאפו להצלחה, אושר, ביטחון והכרה. על ידי בחירת נישת העניין שלך ועם נקודת המבט שלך, תוכל למקם ולהבדיל את הבלוג שלך מהתחרות.

יש המון דרכים לקבוע איזו נישה מתאימה לבלוג החדש שלך, אך אנו יכולים להקל על התהליך. במאמר זה נראה לך את הצעדים המדויקים שעליך לנקוט כדי לבחור את הגומחה הנכונה בעת יצירת בלוג חדש.

סיעור מוחות בנושא שלך

בלי לחשוב על שום דבר אחר, התחל את תהליך החלטת הנישה שלך על ידי רישום כל הדברים שמעניינים אותך. אלה יכולים להיות אינטרסים אישיים או אינטרסים מקצועיים.

 • התחל בחשוב על הדברים שאתה נהנה לעשות, או שתיהנה לעשות אם היה לך הזדמנות. לדוגמה, אתה צלם חובב. בלוגים בצילום יכולים להיות נישה נהדרת. אתה יכול לשתף את התמונות שלך, הידע המפורט שלך או את החוויה שלך עם טכנולוגיית מצלמות.
 • בשלב הבא, חשוב על הדברים שתיהני ללמוד. לדוגמה, אתה מעוניין להשתתף בשיעורי בישול. גם אם אין לך זמן או תקציב להתחיל בשיעורי בישול, אתה יכול לפתוח בלוג אוכל בו אתה מנתח מתכונים שאתה מוצא באינטרנט. ודונו כיצד לבחור מרכיבים מושלמים, ושקלו את היתרונות של מרכיבים אורגניים לעומת רכיבים GMO.
 • לבסוף, חשוב על הדברים שאתה כבר צולל עמוק בהם. לדוגמא, נניח שאתה מבוגר שחוזר לסיים את התואר בקולג ‘. אתה הולך לעשות מחקר רב על הקמפוסים לעומת התוכניות המקוונות לתארים, באיזו אוניברסיטה לבחור, איך לחזור לתנועת הלימודים וכן הלאה. אלה נושאים מעולים לבלוג נישה בנושא השכלה גבוהה.

במהלך תרגיל זה תקבלו תחושה טובה יותר לנושאים שמהדהדים אתכם. אלה שאתה הכי מתלהב מהם הם המועמדים הטובים ביותר לגומחה שלך. כמו כן, קרא הודעה זו כדי להבין אילו סוגים של בלוגים קיימים באינטרנט.

בין אם אתם מתלהבים מרעיון נישה אחד או מכמה מהם, רשמו אותם למטה. בשלב הבא, נראה לך נוסחה בת 3 שלבים שתאשר את הנישה שלך להצלחה.

אימות הצלחה בבלוג

בין אם ברצונך לבלוג לצורך יוקרה, הכנסה, כיף או קשרים, תרצה לחקור את הגומחה שאתה בוחר ולוודא שהנושא יהיה בר-קיימא. התרגיל הבא “אימות הצלחה בבלוג” יעזור לך לקבוע אם לבלוג שלך יש פוטנציאל אמיתי. זה גם יעזור לך להבין מדוע 90% מהבלוגים נכשלים.

1. גודל נישה אפשרי

גם אם אתה מאמין שזה רעיון מבריק בבלוג, סביר להניח שתאבק להצליח אלא אם כן תמצא שוק נישה שמושך אליו מספיק אנשים. אתה לא רוצה שהנישה שלך תהיה קטנה מדי או גדולה מדי.

לדוגמה, גודל הנישה “גולף” גדול ורחב מדי עם מיליוני רעיונות למילות מפתח. אבל אם תרדוף אחר נישה שהיא צרה מאוד, כמו “תרגילי גולף מטוסים בגולף”, נפח החיפושים יהיה קטן מדי. נישה אחת מטה “גולף” תהיה “טיפים לגולף” או אפילו עמוק יותר “טיפים לגולף למתחילים.”

בדוק את גודל הנישה שלך

בדוק את חמשת מילות המפתח המובילות בנושא הנושא שלך. חפש לפחות 10 אלף חיפושים חודשיים בשילוב של חמש מילות המפתח. אתה יכול להשתמש מתכנן מילות המפתח של גוגל (חינם), כלי SERPs (חינם) או WordTracker (freemium) כדי לבדוק את נפח החיפושים ולקבל רעיונות למילות מפתח. אתה רוצה להיות בטוח שיש קהל גדול מספיק שמחפש את סוג המידע שתספק. אבל זה לא צריך להיות גדול מדי שתלכו לאיבוד בקהל.

בעזרת הכלי לתכנון מילות המפתח של גוגל תוכלו לקבל רעיונות מובילים למילות מפתח. עם זאת, זה לא ייתן לך מספרים מדויקים של נפח חיפוש ורק את מרווח החיפושים הנפוצים. מידע זה ייתן לך מושג גס לגבי מילות מפתח ונפחי חיפוש. לכן אנו ממליצים להשתמש בכלי של גוגל כדי לקבל רעיונות למילות מפתח וכלים אחרים כדי להשיג נפחי חיפוש ממוצעים עבור מילות מפתח ספציפיות.

אם אתה רוצה להשיג נפח חיפוש מדויק השתמש בכלי SERP. הזן את מילת המפתח העיקרית שלך (לדוגמה השתמש ב”טיפים לגולף “) וקבל רעיונות על ידי התבוננות ברשימת מילות המפתח המוצעות. בחר בחמש מילות המפתח הראשונות שמתאימות לנושא הנישה שבחרת. בדוק את נפח החיפוש עבור כל מילת מפתח והוסף אותן יחד.

כלי SERPs

לדוגמה, יישום תהליך חיפוש זה על חמש מילות המפתח שלנו בנושא טיפים גולף הניב את תוצאות החיפוש הבאות:

 • “טיפים לגולף” – 6,600
 • “טיפים לגולף נדנדה” – 6,600
 • “טיפים לשים גולף” – 1,000
 • “טיפים לגולף למתחילים” – 880
 • “טיפים לנהיגה בגולף” – 880

עם חמש מילות המפתח האלה, יש לנו קצת יותר מ 20,000 חיפושים חודשיים ממוצעים. בשוק נישה זה (“טיפים לגולף”) יש מספיק נפח ויהיה אפשרות טובה עבור בלוג.

כלי מומלץ: מעקב אחר דירוגים

2. תחרות פוטנציאלית

זה סימן טוב אם יש לך תחרות. זה אומר שאחרים מדברים על הנישה שלך ורודפים אחריה. חשוב גם לציין שבלוגרים בנישה שלך הם לא תמיד התחרות שלך. ותצטרך להכיר אותם במוקדם או במאוחר דרך מסע הבלוגים שלך.

להלן תהליך בחינת תחרות בו תוכלו להשתמש:

 • עשה א גוגל חפש בלוג “[נישה]” או “בלוגים [הטוב ביותר”. ” האם אתה יכול למצוא בלוגים שמתמקדים כעת בנישה שלך? האם לפחות חמישה בלוגים פופולריים ממוקדים בנושא שלך? אל תאבד עניין אם אתה רואה מספר גדול של בלוגים בנישה שלך. אם הם יכולים לעשות זאת, גם אתה יכול!
 • לך ל פייסבוק ובצע חיפוש אחר [הנישה שלך]. האם יש דפי פייסבוק פעילים? לא כל הנושאים נותנים את עצמם לפייסבוק, אבל רובם כן. חפש דפי פייסבוק וראה כמה עוקבים יש להם. נישות נהדרות יציגו לפחות 1,000 מעריצים.
 • לך ל טוויטר ובצע חיפוש אחר [הנישה שלך]. האם יש חשבונות טוויטר פעילים? עליכם למצוא הפניות רבות לגומחה שלכם בטוויטר. בדוק חשבונות טוויטר של אנשים המעורבים בגומחה שלך. ראה כמה עוקבים יש להם (צריך להיות לפחות 1,000).
 • האם יש מגזינים לא מקוונים? זהו תקן הזהב לגומחה. אם מישהו יתקשה ליצור מגזין נייר שמרכז את הגומחה שלך, אתה יכול להיות בטוח שהמעריצים המקוונים מחפשים את המידע הזה. אתה יכול לבדוק מגזיני אמזון או פשוט חפש בגוגל “[מגזין או יומן נישה] שלך.” בנוגע לדוגמה “טיפים לגולף” שלנו, זה היה מבטל את המוח. אנו רואים את כל המגזינים הקשורים לגולף בחנויות המכולת המקומיות..

אם אחת או שתיים מהנקודות הללו חיוביות, זה סימן טוב שיש לגומחה שלך פוטנציאל.

3. מונטיזציה פוטנציאלית

האם אתה רוצה להרוויח כסף באמצעות הבלוג שלך? אנשים רבים מתחילים לבלוג כתחביב בלי להסתכל במונטיזציה של הבלוג שלהם. אבל, אחרים רוצים להרוויח כסף מזומן או אפילו לחלום להתפרנס מבלוגים. לא משנה איזו קטגוריה היא שלך. לא יזיק לדעת אם הבלוג שלך יכול לייצר את ההכנסה הרצויה לך. אם מצאת בלוגים אחרים, פרופילים חברתיים פעילים ומגזינים לא מקוונים בקטעים הקודמים, הדבר מצביע על כך שהנישה חיה וניתנת לייצור רווחים..

כדי לוודא שהנישה שלך ניתנת לייצור רווחים, חקר את הדברים הבאים:

 • האם מישהו מוכר מידע או מוצרים הקשורים לגומחה שלך? הדרך הקלה ביותר לקבוע זאת היא לראות מה המתחרים שלך מקדמים.
 • האם מפרסמים ידועים בנישה שלך? אלה יכולים להיות המותגים הגדולים או אתרי המסחר האלקטרוני.
 • האם יש הצעות שותפים בגומחה שלך? כך תוכלו למצוא הצעות שותפים: בדקו רשתות שותפים (Clickbank.com, CJ.com ו ShareSale.com ו סניף אמזון).
 • בצע חיפוש ב- Google אחר “[השותף למילות המפתח שלך]” או “תוכנית השותפים שלך [].

נקודות אלה יכולות לעזור לך לקבוע אם אתה יכול להקים בלוג בגומחה שתבחר שיעזור לך לייצר הכנסה.

קבלת ההחלטה הסופית

עכשיו לאחר שביצעת תהליך אימות לכל הנושאים שרשמת. צריך להיות לך מושג ברור לגבי הגודל, התחרות, ופוטנציאל המונטיזציה של כל נושא. והגיע הזמן לצמצם את הגומחות שלך.

אם סיימת את התרגיל הזה עם נישה אחת בראש, אתה מוכן לצאת ויכול להתחיל את הבלוג החדש שלך.

אם אתם מתלהבים מכמה נישות, אתם עשויים להרגיש שתרצו ליצור בלוג אודות כולם בו זמנית. הגישה הטובה ביותר, עם זאת, תהיה להתמקד בזה אחר זה. בדרך זו תוכלו ליצור אסטרטגיית בלוג מוצקה ולשפר אותה על ידי בחינת נושאים חדשים בהמשך.

סיכום

אל תקפוץ לבלוגים ספציפיים לנישה ללא תוכנית. וודא שבחירת הנישה שלך היא משהו שתרצה להישאר איתו לשנים הבאות. עם עניין אישי, עניין מאחרים ויכולת ליצור הכנסות, בלוג הנישה שלך יכול להפוך למיזם מצליח!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Liked Liked