עשרה מאפיינים של בלוג ופרסום בלוג איכותי

מאפיינים של בלוג


לפעמים יומן מקוון, ופעמים אחרות אתר מידע, בלוג הוא הדרך של האינטרנט להתמכר לסופרים דעתנים ולאמן קוראים סקרנים. זהו מקום ביקום המקוון בו אנשים (או קבוצות מהם) עשויים להשמיע את מחשבותיהם ולשתף אותם עם מיליונים.

ההגדרה של הבלוג חמקמקה במקצת, והדרכים לתאר אותה רבות.

נישות הבלוגים הפופולריות ביותר מתמודדות עם מימון ופיתוח אישי, בריאות וכושר, יופי ואופנה, והאהוב על כולם – בלוג האוכל. בלוגים יכולים להיות אישיים מאוד ואינטרוספקטיבים, כמו דמיון ביומן מקוון. כאשר הם נכתבים על ידי עיתונאים מקצועיים, הם בעלי כוח מספיק כדי להשפיע על עסקים ופוליטיקה.

בטח יש משהו הדדי לכולם, נכון? איזשהו מאפיין אוניברסאלי בעולם רב-שונה?

עשרה מאפיינים של בלוג

עשינו ספירות וסיימנו עם עשרה מאפיינים עיקריים של בלוג:

1. בלוג חייב להיות דינמי תמיד

שאלה נפוצה לגבי בלוג היא איך זה קשור לאתר – האם שני אלה זהים בעיקרם, או שיש הבדלים ביניהם? בעוד שאתרים הם בעיקר פרזנטוריים, בלוגים תמיד נועדו לעסוק. אתר אינטרנט הוא אפוא סטטי, לעומת בלוג שחייב להיות דינמי.

המידע שמציע אתרי אינטרנט מוצג בדפים סטטיים, בצורה של תוכן ירוק-עד שאינו דורש עדכונים. פוסטים בבלוג, לעומת זאת, הם כמו ערכי יומן; הם כוללים תאריך פרסום ומטא תגיות. ערכים חדשים ועדכונים קבועים הם המפתח להפעלת כל סוג של בלוג.

2. פוסטים מוצגים בסדר הפוך

שלא כמו ביומן אישי שנכתב במחברת, רשומות בבלוג מוצגות בסדר כרונולוגי הפוך – הפוסטים החדשים ביותר מופיעים בראש. האחרונים דוחפים את אלה שפורסמו בעבר למטה ברשימה עד שהם נעלמים לחלוטין מדף הנחיתה. פוסטים ישנים יותר נשמרים בדרך כלל בדפים הבאים, אך ניתן לארגן אותם גם לפי החודש או השנה שבהם פורסמו לראשונה.

3. מרבית הבלוגים בעלי אותו מבנה

תחילה מגיע כותרת עם התפריט או סרגל הניווט כדי לרוקן את הדף ולהפיק רושם ראשוני נהדר. אחריו, אזור התוכן העיקרי בו מופיעים פוסטים בבלוג לפי סדר פרסום או לפי רלוונטיות. למטה להלן דפי קשר, מדיניות פרטיות וקישורים רלוונטיים, המסודרים בצורה יפה תחתונה. סרגל צידי מדגיש ערכים מועדפים ומציג פרופילים חברתיים וקריאה לפעולות.

מבנה בלוג בסיסי

אל תהסס להשתמש בתבנית זו באתר שלך

4. הכוכב המוביל של הבלוג הוא תוכנו

בלוגים שונים מפרסמים סוגים שונים של פוסטים, אם כי רובם מסתמכים על כוחה של המילה הכתובה. תלוי בכוונת המחבר, מאמר הוא בדרך כלל יצירת דעה, מדריך הוראות או פוסט חדשותי. נתחי טקסט מונוטוניים מופרדים בתמונות או בסרטונים.

פוסט בבלוג יכול להיות גם תמונה עם מעט טקסט או ללא טקסט. זהו טרנד נפוץ בבלוגי אופנה וטיולים, אם כי זה לא נדיר כי נישות הקשורות לעסקים מפרסמות אינפוגרפיות במקום מאמרי הדרכה. אך ללא קשר למדיום, בלוג מוגדר תמיד על ידי איכות התוכן שפורסם.  

קריאה מומלצת: כיצד לכתוב תוכן בלוג

5. כותרות צריכות להיות תשומת לב

קריאת פוסט בבלוג היא אמנות בפני עצמה. יש מאחוריה פילוסופיה שלמה כתיבת כותרות מאמרים – אדם משכנע יכול באמת להשתיק את הרעש, לייצר קליקים באופן מיידי, לנהוג בתנועה ולפתוח את הקורא להמשיך לקרוא. בשום מקום ביקום המקוון לא מקבלים כותרות אותו סוג של תשומת לב כמו כאן.

6. כלל אחד חל על כל הבלוגים: רלוונטיות

למרות שכל תוכן מרתק חייב להיות רלוונטי, כלל זה חל במיוחד על פוסטים בבלוגים. הם עשויים להיות שונים בסוגים, מדיומים, פורמטים וסגנונות; כדי לעורר עניין או לעורר ויכוח, הם חייבים להיות מקוריים וייחודיים; אך כדי לקרוא בכלל, על פוסטים בבלוג תמיד לעמוד בהבטחתם.

7. בלוגים וקישורים הולכים יד ביד

כאסטרטגיה לקידום מכירות, בניית קישורים אינו מוגבל לפוסטים בבלוגים, אך הוא בהחלט מאפיין שכל הבלוגים ההוגנים חולקים. בלוגים וקישורים הולכים יד ביד גם כששיווק אינו המטרה. קישור פנימי, למשל, מבטיח ניווט אינטואיטיבי בין פוסטים רלוונטיים הדדית, ובכך מעניק חווית קריאה יוצאת דופן. זה קשור לזרימה והקלה בהעברת ידע.

8. בלוג מבוסס על מגע אישי

המילה “בלוג” נובעת מגירסה קודמת של “בלוג רשת”, שהתייחסה בתחילה לכתבי עת מקוונים אישיים. לפני שהבלוגים הפכו לפוליטיים בראשית שנות האלפיים, הם היו רק אמצעים להעלות על דעתם מחשבות ודעות פרטיות. הנגיעה האישית, עם זאת, נותרה בתכונה החיונית שלהם עד היום.

אפילו בנושאים האוניברסאליים של ימינו, הגישה הפרשנית המומלצת היא זו המרמזת על ייחודיות. אם הנושא דורש אובייקטיביות מירבית, המגע האישי מושג באמצעות סגנון כתיבה אינדיבידואליסטי. לכל כותב בלוג יש עמוד “עלי” וסימן חתימה מובהק.

9. פוסטים צריכים תמיד לעודד דיונים

קטע התגובות הוא מאפיין הדדי נוסף של בלוגים מכובדים. בדרך כלל זה ממוקם בסוף כל פוסט, כמקום לקוראים לנהל שיחה ולהשאיר את המשוב הכנה שלהם. היכולת לעורר תגובה ולעודד אינטראקציה נערכת ביחס הגבוה ביותר לכל הקוראים.

10. כל הבלוגים עוסקים בתקשורת

עם דיון פתוח או בלעדיו, תקשורת היא עדיין המטרה הסופית של כל פוסט בבלוג. אם הבלוג לקידום מכירות, מטרתו למשוך את הקהל ולפתוח דיאלוג אשר בתקווה ישכנע אותם לקנות את מה שהבעלים מוכר. אם לא מכירות, זה קשור להפיץ את המילה.

בין אם זה מקנה ידע, מספק פתרונות, או פשוט מבדר, בלוגים הם דרך מבריקה להושיט יד ולתקשר עם העולם. בלי שום שאלה בכלל, כוח טרנספורמטיבי כזה של ביטוי חופשי והחלפה הוא המאפיין החשוב ביותר של כל בלוג נהדר.

מאפייני פוסט בלוג איכותי

כל פוסט בבלוג דורש זמן ומאמץ. הזמן הקדיש ליצירת פוסטים איכותיים מתורגם ישירות לקליקים רבים יותר ולתעבורת אתרים גבוהה יותר, מה שהופך את ההשקעה לשווה את זה.

ישנם דברים רבים שיכולים להשפיע על איכות פוסטים בבלוג שלך, והכול תלוי בעיקר בנישה, בסגנון ובקהל שלך. עם זאת, לא משנה כמה מגוונת הפוסטים בבלוג, ישנם עדיין כמה דברים שכולם צריכים לשים לב אליהם אם הם רוצים להשאיר רושם טוב כללי על קוראיהם..

עיצוב מחושב

כבר נגענו בנושא של נתחי טקסט מונוטוניים וכמה הם לא רצויים בפוסטים בבלוג. הסיבה שמאחורי זה היא כמה מהר הקוראים שלך קובעים פסק דין לגבי הפוסט שלך. יש לך כמעט בערך 50 אלפיות השנייה כדי ליצור רושם ראשוני טוב.

גושי טקסט הם בדרך כלל מכריעים, ואם הקוראים לא יכולים לסרוק את הטקסט בקלות, הם יעברו מהאתר שלך. אז הקפידו להשתמש בפסקאות קצרות, חלקו את הטקסט עם כמה חזותיים מעניינים כמו תמונות, GIFs, קטעי וידאו, אינפוגרפיקה וכו ‘..

אורך מושלם

אחת השאלות הנפוצות ביותר בנושא פוסטים בבלוג היא כמה זמן הם צריכים להיות. התשובה הפשוטה ביותר ארוכה.

רובם יאמינו שבגלל טווח הקשב של הקוראים קצר יותר, ההודעות עצמן צריכות להיות קצרות יותר.

עובדת העניין היא שכל עוד הפוסט שלך אינפורמטיבי וכל עוד הוא עונה על שאלות הקהל שלך, לא משנה כמה זמן הוא.

אם יש לך מגבלה של 500 מילים אבל יש לך הרבה יותר מה לומר בנושא, קדימה. מצד שני, אל תפיץ תוכן של 500 מילים בשווי של 3000 מילים.

המיקוד צריך להיות באיכות התוכן. כל עוד פוסט הבלוג מציע ערך לקורא, אורכו אינו חשוב.

תוכן מקורי

ללא קשר לגומחה שתבחר לבלוג שלך, סביר להניח שמישהו סיקר את הנושא לפני כן. הכל כבר נאמר ונעשה, אבל זה לא אומר שאתה צריך פשוט להעתיק את התוכן.

ראשית, כדי להתבלט מהקהל, אתה צריך להציע גישה חדשה לנושאים המכוסים. ניתן לעשות זאת עם טון הדיבור שלך, סגנון הכתיבה או נקודת המבט שלך.

לחזור ל”מגע האישי “ההוא, אם בחרת נישה שאתה מתלהב בה, הצעת גישה ייחודית משלך אליו לא אמורה להיות קשה.

מחקר נהדר

כל פוסט בבלוג איכותי דורש זמן ומאמץ שהושקעו במחקר. ככל שאתה מתמסר למחקר, כך קל יותר לכתוב את הפוסט.

בראש ובראשונה זה ייתן לך תובנות לגבי דעותיהם של אחרים בנושא, תצלול יותר לעומק, ויקל על גיבוש הגישה הייחודית שלך אליו.

שנית, הדרך הקלה ביותר לאבד את הקוראים היא בכך שהיא לא אמינה. יש לגבות כל טענה בראיות, ולכן קישורים וציטוטים ממקורות אמינים הם חיוניים.

מוכנים להתחיל בלוג בעצמכם?

הפעלת הבלוג שלך נעשית בכמה שלבים. ראשית, אתה זקוק לשם לבלוג שלך ולבחירת פלטפורמת הבלוגים. אנו ממליצים בחום על WordPress.org, הפלטפורמה המארחת את עצמה.

לאחר שתחליט על שמך תצטרך לבחור שירות אירוח אתרים. לבלוגרים חדשים אנו ממליצים על Bluehost, חברה המפעילה מעל 2 מיליון אתרים ברחבי העולם. תקבל א שם תחום בחינם כשאתה נרשם אליהם והם מציעים א ערבות 30 יום הכסף בחזרה.

חברת אירוח אתרים Bluehost מומלצת על ידי WordPress.org כאחד “מהטובים והמבריקים בעולם האירוח”.

וורדפרס Bluehost

סיכום

ההגדרה של הבלוג עשויה להיות חמקמקה, אבל זה בסדר. כפי שכל בלוגר יכול להעיד, הפיתוי של תרגול זה נובע מגיווןו. המאפיינים הקודמים הם אפוא יותר מה שהיית מכנה הנחיות מאשר שהם כללים אחידים, למעט מכנה משותף אחד. תקשורת נותרה תמצית הבלוגים, בעוד כל השאר משמש לנו כדי לעסוק, לפתות ולענג את קוראינו.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Liked Liked