סטטיסטיקת בריונות ברשת, עובדות ומגמות (2020)

תמונת כותרת של בריונות ברשת


בין אם נרצה או לא, בריונות קיימת מאז תחילת הציוויליזציה. זה לא שינה את צורתו באמת במהלך אותן שנים, זה תמיד החזקים הטורפים את החלשים, אבל זה התפתח עם עליית הטכנולוגיה.

צורה חדשה של בריונות, כלומר בריונות ברשת, הפכה לבעיה הולכת וגוברת במדינות ברחבי העולם. במהותה, בריונות ברשת אינה שונה בהרבה מסוג הבריונות שילדים רבים הורגלו למרבה הצער בבית הספר. ההבדל היחיד הוא שזה מתרחש באופן מקוון.

להלן מספר נתונים סטטיסטיים בנושא בריונות ברשת שמראים את היקף הבעיה הגוברת והצורך הקשה בפתרון יעיל..

העובדות המעניינות ביותר
 • הסוג הנפוץ ביותר של הטרדה מקוונת: הערות ממוצעות 22.5%
 • 35% שלחו צילום מסך של סטטוס או תמונה של מישהו כדי לצחוק עליהם
 • 61% מבני הנוער המדווחים על בריונות אומרים שזה בגלל המראה שלהם
 • 56% מקרבנות ההטרדה ברשת דיווחו כי הוטרדו בפייסבוק
 • 7 מכל עשרה צעירים חווים בריונות ברשת לפני שהם הגיעו לגיל 18

מה שנחשב לבריונות ברשת?

בריונות ברשת

אם אי פעם ראית את הקטע של מגיש הטלוויזיה ג’ימי קימל “סלבריטאים קוראים ציוצים ממוצעים”, אולי יש לך מושג מה זה אומר למישהו ברשת. למרות שהקטע הזה הומוריסטי, מציאות המצב שונה מאוד.

בריונות ברשת היא כל סוג של הטרדה, איום, השפלה או מביכה של אדם אחר ברשת. בדרך כלל הדבר נעשה באמצעות הערות מרושעות, שמועות מקוונות ואפילו הערות מיניות. בדרך כלל הם קשורים להופעות, אינטליגנציה, גזע, מיניות וכו ‘.

בעיקרו של דבר, כל מה שמפורסם ברשת שנועד לפגוע או להרגיז מישהו אחר, ללא קשר לנושא, נחשב לבריונות ברשת.

1. הסוגים השכיחים ביותר של הטרדה מקוונת, על פי הסטודנטים בארה”ב. (מקור: Cyberbullying.org)

פרט לפרסום הערות מרושעות ברשת, הפצת שמועות ופרסום הערות מיניות, בדרך כלל משתמשים בסייבר בקרב סטודנטים אמריקאים במילים אגרסיביות ומרתקות, איומים, פריצת פרופילים ושיתוף תמונות ללא הסכמה..

סוגי הטרדות

2. 64% מהקורבנות המקבלים הודעה מיידית אגרסיבית אומרים שהם מכירים את העבריין ממצבים אישיים. (מקור: Verywellfamily.com)

גם כאשר הם מכירים באופן אישי את קורבנותיהם, מבצעי הפעולה לעתים קרובות מציקים אותם, מרגיזים אותם ומביכים אותם באופן מקוון, לרוב על ידי לעגם לתמונות שלהם או עדכוני סטטוס בצ’אטים קבוצתיים..

קורבנות מקוונים

3. כמעט 1 מכל 6 (15%) מבני הנוער ברשת אמרו שהם חוו העברה לא רצויה של תקשורת פרטית. (מקור: Pewresearch.org)

18% מבני הנוער בגילאי 15-17 ו -11% מבני הנוער הצעירים חוו את הבריונים שלהם שולחים את ההודעות הפרטיות שלהם לאחרים או משתפים אותם בערוצים ציבוריים.

4. בני נוער המדווחים על בריונות אומרים שזה בגלל המראה שלהם. (מקור: Nveee.org)

נראה שהמישהו הוא הסיבה הנפוצה ביותר לבריונות ברשת, ואחריה מודיעין. גזענות ואפליה מינית עדיין קיימות מאוד, כמו גם ללעוג למישהו בגלל הקשיים הכלכליים והדת שלהם.

סיבות לבריונות

5. בריונים חושפים לעיתים קרובות מוגבלות ובעיות נפשיות כמו. (מקור: Ditchthelabel.org)

יותר קל להציק למישהו חלש יותר, נכון? מישהו שלא יכול להילחם. זו הסיבה שלפעמים בריונים מציקים למישהו שמתמודד עם בעיה נפשית או שיש לו מוגבלות.

6. סביר להניח שבנות מדווחות על מישהו שמפיץ עליהן שמועות. (מקור: Pewresearch.org)

Cyberbullies המפיצות שמועות ברשת מקוונות בעיקר לבנות (16%), בעיקר בני נוער מבוגרים בגילאי 15-17. הפצת השמועות אינה פופולרית כל כך בקרב בנים, מכיוון שרק 9% מהם חווים זאת.

7. נתח של משתמשי אינטרנט בוגרים בארצות הברית שחוו באופן אישי הטרדה מקוונת. (מקור: Statista.com)

יותר ממחצית מהבוגרים בארה”ב (53%) המשתמשים באינטרנט התמודדו עם בריונות ברשת, כאשר 37% מדווחים על הטרדות מקוונות, כולל איומים פיזיים, הטרדה מינית, עקבות והטרדות מתמשכות.

סוגי הטרדות

8. 56% מקרבנות ההטרדה ברשת דיווחו כי הוטרדו בפייסבוק. (מקור: Statista.com)

זה בהחלט לא מפתיע, בהתחשב בכך שפייסבוק היא הפלטפורמה המדיה החברתית הדומיננטית, ומונה כמעט 2.5 מיליארד משתמשים פעילים בחודש, מתוכם 1.8 מיליארד משתמשים בארה”ב..

מי מועיל לבריונות ברשת?

מועדים לבריונות ברשת

בעוד שבריונות ברשת קשורה לרוב לילדי בתי ספר, הם אינם המטרות היחידות, ומבוגרים רבים חווים בריונות ברשת בעצמם.

היעד הנפוץ ביותר עבור cyberbullies הם ילדים, צעירים (בעיקר בנות), סטודנטים וחברי קהילת הלהט”ב..

מבחינת הבריונים עצמם הם מגיעים מכל תחומי החיים. מחקרים מראים שילדים עם הורים פחות מעורבים ואלה הסובלים מדיכאון או חרדה נוטים להפגין התנהגות בריונות, אך דבר עדיין אינו חד משמעי.

9. נתונים סטטיסטיים אחרונים מראים צמיחה מתמדת במגמות של בריונות ברשת. (מקור: Statista.com)

בין השנים 2007-2016 מספר בני הנוער שחוו בריונות ברשת נותר כמעט זהה (32% + -). בסטטיסטיקה של בריונות ברשת 2019, כמעט 43% מהבני נוער (בעיקר בנות ואלה עם נטייה מינית לא מסורתית) חוו סוג כלשהו של הטרדה ברשת.

10. 7 מכל 10 צעירים חווים בריונות ברשת לפני שהם מלאו 18. (מקור: Ditchthelabel.org)

זה 45% מבני הנוער הצעירים והבוגרים (במיוחד בנות וחברות בקהילה הלהט”בית) שנפגעו מקשרי רשת. זה אחוז מדאיג שנראה שרק הולך וגובר.

שבע מתוך 10

11. כ 37% מהילדים בין 12-17 שנים חוו בריונות ברשת לפחות פעם אחת. (מקור: Comparitech.com)

למרות שמספר גדול של צעירים (60%) היו עדים לבני גילם בגילאי 12-17 (37%) שמציקים להם, הם לא טרחו לנסות ולהפסיק את הבריונות. רוב האנשים לא רוצים להתערב כדי לא להפוך לקורבנות עצמם.

12. לבנות יש סיכוי גבוה יותר מאשר בנים להיות קורבנות ומבצעי בריונות ברשת. (מקור: Dosomething.org)

רק 6% מהנערים דיווחו על בריונות ברשת, לעומת 15% מהבנות, במיוחד בנות מבוגרות בגילאי 12-17. 41% מהבנות המבוגרות דיווחו כי חוו צורה כלשהי של הטרדה מקוונת.

13. 70% מתלמידי בתי הספר, מתוך סקר של 20,000, אמרו שמישהו הפיץ עליהם שמועות ברשת.(מקור: אוניברסיטת פלורידה האטלנטית)

כך גילה אוניברסיטת פלורידה האטלנטית, במחקר שנערך בסקרים שנערכו בעשור האחרון. המחקר מצא כי 73% מתלמידי חטיבת הביניים וחטיבות הביניים חוו בריונות בשטח בית הספר.

14. יותר מאחד מכל עשרה סטודנטים (12%) הודו בבריונות ברשת מישהו אחר לפחות פעם אחת.(מקור: אוניברסיטת פלורידה האטלנטית)

אותו מחקר באוניברסיטת פלורידה האטלנטית מצא כי 12% מהנשאלים הודו כי הם הבריו מישהו באינטרנט בשלב כלשהו בחייהם. העבריינים היו בדרך כלל בנים.

15. מעל 12% מבני הנוער הלהט”בי חוו בריונות ברשת. (מקור: Netsanity.net)

נתונים סטטיסטיים של בריונות להט”בים מראים כי בני נוער להט”בים נוטים יותר להטריד מאשר בני נוער הטרוסקסואליים. יותר מ 12% מבני הנוער הלהט”בים דיווחו כי הועמדו ברשת. 58% מתמודדים עם דיבור שנאה ו -35% קיבלו איומים מקוונים.

ללא ספק ברשת

איפה אנשים נוקטים ברשת?

מקומות בריונות ברשת

אין פלטפורמה אחת בה כל הבריונות ברשת מתרחשת, ושום שטח מקוון אינו חופשי לחלוטין מבריונות ברשת. מכיוון שרוב הילדים והצעירים ניגשים לאינטרנט דרך מכשירים ניידים שלהם, זהו המדיום הנפוץ ביותר דרכו הם חווים הטרדה מסוג זה..

נתונים סטטיסטיים על בריונות ברשת מראים כי אינסטגרם היא הפלטפורמה הנפוצה ביותר לבריונות ברשת, ואחריה מקרוב פייסבוק וסנאפצ’אט. אנשים רבים חווים בריונות ברשת בזמן שהם משחקים במשחקים מרובי משתתפים ברשת, ובעוד YouTube נמנה עם הפלטפורמות עם המספר הגבוה ביותר של משתמשים, רק עשירית מהמשתמשים דיווחו עד כה על בריונות ברשת שם..

16. 95% מבני הנוער בארה”ב מקוונים, והרוב המכריע ניגש לאינטרנט במכשיר הנייד שלהם, מה שהופך אותו למדיום הנפוץ ביותר לבריונות ברשת. (מקור: Dosomething.org)

עם השימוש הגובר במכשירים ניידים, הבעיה של בריונות ברשת בארה”ב גברה. לבני נוער גישה לאינטרנט כמעט בכל מקום, מה שמקל עליהם מאוד להבריח אנשים ברשת.

17. יותר נערים חוו בריונות ברשת באינסטגרם מכל פלטפורמה אחרת. (מקור: Enough.org)

סקר שנערך לאחרונה מראה כי פייסבוק (42%) וסנאפצ’אט (37%) לא מפגרים הרחק מאחורי אינסטגרם (42%), בעוד שיש פחות מקרים של בריונות ברשת ב- WhatsApp (12%), ביוטיוב (10%) ובטוויטר. (9%).

בריונות ברשת ברשתות החברתיות

18. טרולי אינטרנט פעילים ביותר במדיה החברתית. (מקור: Techjury.net)

על פי מחקר סטטיסטה, 38% מהטרולים המקוונים פוקדים אנשים על מדיה חברתית, ואילו 23% מעדיפים לטרוף אנשים ב- YouTube ובפלטפורמות אחרות לשיתוף וידאו. הם פועלים לעתים קרובות בפורומים, חדרי צ’אט ובלוגים.

19. המשיבים עם ילדים שמשחקים משחקים מקוונים דיווחו על שיעור גבוה יותר של התקפות בריונות ברשת מאלו שילדיהם עוסקים בפעילות גלישה סטנדרטית בלבד.. (מקור: Telenor.com)

79% מהנשאלים דיווחו כי ילדם מקבל איומים פיזיים בזמן שהם משחקים במשחקים מקוונים, ואילו 41% דיווחו כי ילדם קיבל הערות סקסיסטיות או גזעניות או חווה קריאת שמות באמצעות הערות מקוונות מרושעות.

20. אילו סוגי משחקים הכי אוהבים בריונים ברשת? (מקור: Techjury.net)

על פי סקר מרכז המחקר בנושא בריונות ברשת, גיימרים שמעדיפים MMORPGs (26.8%) נוטים יותר לעסוק בבריונות ברשת, ואחריהם מעדיפים היורה מגוף שלישי (24.5%), יורה מגוף ראשון (14.2%) ומשחקי ספורט (11.9%).

בלוגים של בריונות

בלוגים של בריונות

עם יותר מ -500 מיליון בלוגים באינטרנט, אין פלא שבלוגים הם למעשה אחד היעדים הפופולאריים ביותר למוצרי רשת. בעוד שמדור התגובות בדרך כלל שמור לדיונים ולשאלות עבור הכותב, תוכלו להבחין בהערות שנאה ופוגעות לעתים נוטות להיות נפוצות. הקורבן לבריונות בבלוגים הוא לא רק המחבר, אלא גם פרשנים רבים.

הצד השני של בריונות בבלוגים הוא כאשר כותב הבלוג עצמו מפרסם תוכן שנאה שנועד להביך, להעליב או להרגיז מישהו אחר. אמנם זה השכיח ביותר בקרב ילדי בית הספר ותלמידים, אך הוא נפוץ מאוד גם בקרב מבוגרים.

השלכות של בריונות ברשת

ההשפעות של בריונות ברשת

הבריונות בכללותה משפיעה עצומה על רווחתם הנפשית של הקורבן ועל איכות חייהם הכללית, ובריונות ברשת אינה שונה. למען האמת, מחקרים מסוימים טוענים כי בריונים נוטים להיות אגרסיביים יותר ברשת, כי לעיתים רחוקות יש השלכות מעשיהם בעולם האמיתי, כך שההשפעה על הקורבנות עשויה להיות גדולה עוד יותר.

קורבנות של בריונות ברשת חווים לעתים קרובות דימוי עצמי נמוך בהרבה, חרדה חברתית גדולה יותר, דיכאון ורבים חווים גם מחשבות אובדניות..

בריונות ברשת יכולה להיות גורם להתעללות באלכוהול וסמים, הפרעות אכילה, ביצועים לקויים בבית הספר ועוד. כל זה משמש להראות עד כמה בריונות ברשת מזיקה ועד כמה חשוב להפסיק אותה.

21. יותר התאבדויות בני נוער מיוחסים כיום בצורה כלשהי לבריונות ברשת מאי פעם. (מקור: Pas-meeting.org)

בין 2008 ל -2015 הוכפל מספר בני הנוער שניסו להתאבד או עברו מחשבות אובדניות, כפי שנחשף בישיבת האגודות האקדמיות לילדים משנת 2017. מקרים רבים היו תוצאה של בריונות ברשת.

22. בריונות ברשת עלולות להשפיע לרעה על ההערכה העצמית והבריאות הנפשית של אנשים החווים זאת. (מקור: Ditchthelabel.org)

נתונים סטטיסטיים מדאיגים אלה של בריונות ברשת מראים עד כמה ההשפעה השלילית העצומה של הבריונות היא וכמה חשוב ביותר לנקוט בצעדים חזקים כדי לעצור אותה סופית. הבריאות הכללית של אנשים ממוקדים תלויה בכך.

השפעות על הבריונות ברשת

23. מחקרים מצאו שילדים שמציקים להם נוטים יותר פי 9 לקורבנות הונאת זהות. (מקור: Javelinstrategy.com)

זה נחשף במחקר עולמי של 2017 על ידי Javelin Strategy & Research, שהראה כי קיים קשר גדול בין להצקות באינטרנט לבין להיות קורבן לגניבת זהות אחר כך..

24. נתונים על ההשפעה הפסיכולוגית של נשים שחוות התעללות או הטרדה מקוונת ברחבי העולם. (מקור: Statista.com)

על פי סקר שנערך בשנת 2017 על ידי סטטיסטה, מספר רב של נשים נפגעות מבריונות ברשת בסופו של דבר מתמודדות עם מגוון השפעות שליליות על בריאותן הנפשית ועל בריאותן הכללית.

השפעה פסיכולוגית ברשת

בריונות ברשת ברחבי העולם

בריונות ברשת ברחבי העולם

בריונות ברשת אינה בעיה בלבד בארצות הברית. זה בעצם נושא עולמי. שלושת המדינות המובילות בהן בריונות הרווחת היא הנפוצה ביותר הן הודו, ברזיל וארצות הברית, אך זהו התרחשות שכיחה בכל מקום. סטטיסטיקות של בריונות ברשת ברשתות החברתיות מראות כי למעלה מ- 65% מההורים ברחבי העולם מציינים בריונות ברשת ברשתות החברתיות כאחד הפחדים הגדולים ביותר שלהם..

בעוד שמדינות רבות מנסות להטיל חוקים נגד בריונות, עדיין לא התגלה אמצעי מניעה יעיל, ותושבי מדינות רבות לא מסתפקים בהתמודדות עם בריונות..

בצד הבהיר, המודעות לבריונות ברשת היא בשיאה בכל הזמנים, כלומר הממשלות ברחבי העולם יצטרכו לנקוט צעדים למניעתה.

25. אחד מכל שלושה צעירים ב -30 מדינות אמרו כי הם היו קורבן לבריונות ברשת, כאשר אחד מכל חמישה דיווח שדילג על בית הספר בגלל בריונות ברשת ואלימות.. (מקור: Unicef.org)

זה נחשף לאחרונה על ידי סקר של יוניסף, והעלה חשש עוד יותר מפני בריונות ברשת וקורא לפעולה דחופה לסיום סוף סוף של אלימות בבתי ספר וחברות בכל רחבי העולם..

שלושה אנשים

26. 20,000 הורים השתתפו במחקר ברחבי העולם על פלטפורמות מקוונות בסיכון גבוה, 65% מבדילים את הבריונות ברשת במדיה החברתית כחשש הגדול ביותר שלהם. איומים נפוצים אחרים כוללים הודעות טקסט (38%) וחדרי צ’אט (34%). (מקור: Techjury.net)

רוב ההורים שנסקרו (65%) חוששים בעיקר מבריונות במדיה החברתית מסיבה טובה, מכיוון שרוב המקרים מתרחשים שם, בעיקר באינסטגרם, בפייסבוק ובסנאפצ’אט..

27. אחוז ההורים ברחבי העולם המדווחים על ילדם היה קורבן לבריונות ברשת. (מקור: Enough.org)

נתונים סטטיסטיים על בריונות ברשת מראים כי המקרים המדווחים על ידי הורים משתנים מאוד ממדינה למדינה. בהודו 37% מההורים דיווחו כי ילדם קורבן לבריונות ברשת, ואילו רק 1% מההורים הרוסים עשו את אותו הדבר.

בריונות ברשת לפי מדינה

28. אנשים מאירופה ומדרום אמריקה אינם מרוצים בדרך כלל מהמידות הנוכחיות של בריונות ברשת. (מקור: Techjury.net)

אפילו במדינות עם חוקים נגד בריונות, אנשים בדרך כלל לא מאמינים שיש אמצעים נאותים להפסקת בריונות ברשת. רק 13% מהסרבים ו 15% מצ’ילה הם מרוצים ממצב העניינים הנוכחי.

29. מודעות לבריונות הרשת העולמית עומדת על 75%. שבדיה ואיטליה מובילות את התרשים עם מודעות של 91%. מקור: Statista.com)

המודעות לבריונות ברשת הולכת וגוברת ומציגה הבטחה אמיתית לשים קץ לבעיה הגלובלית הרצינית הזו. עובדות ונתונים סטטיסטיים על בריונות ברשת מראים כי ערב הסעודים הם הכי פחות מודעים לבריונות ברשת (37%).

תגובות לעובדות של בריונות ברשת

תגובות לבריונות ברשת

בעוד שרוב האנשים מודעים לעובדות על בריונות ועל בריונות ברשת, מעטים יודעים להתמודד עם זה. העדים לכך לעתים רחוקות מגיבים, בעיקר מכיוון שהם לא יכולים להיות אנונימיים. לעתים קרובות, ההורים אינם מודעים לכך שהילד שלהם מועבר ברשת, מכיוון שרוב הילדים מאמינים כי מדובר באירוע רגיל ואינם רוצים להודיע ​​להוריהם.

מרבית הילדים מנסים להפסיק את הבריונות ברשת על ידי חסימת הבריונים בפלטפורמות המדיה החברתית, ועד כה נראה כי זו האופציה הטובה ביותר שלהם.

למרבה המזל, 48 מדינות בארה”ב הציגו חוקי הטרדה אלקטרוניים, ו -44 מהן כוללות סנקציות פליליות בגין בריונות ברשת.

30. מגמות גוגל נתונים מעידים כי תשומת לב רבה יותר ממוקדת בבריונות ברשת מאי פעם. (מקור: Google.com)

אנשים נעשים מודעים יותר ויותר לנושא, שלא מפתיע, לאור העובדה שבריונות ברשת צומחת בהתמדה במשך שנים. חוקים נגד בריונות בהחלט עזרו להעלות את המודעות.

מגמות גוגל

31. האתר Nobullying.org רשם בשנת 2016 למעלה מ 9.3 מיליון ביקורים של אנשים המחפשים עזרה בבריונות, בריונות ברשת ובטיחות ברשת. (מקור: Nobullying.org)

אתרים כמו Nobullying.org עלו במספרם בשנים האחרונות, מה שמאפשר לאנשים שחווים כל סוג של בריונות לבקש עזרה ולהשיג מחדש את השליטה בחייהם..

32. מספר המדינות בארה”ב עם חוקים לבריונות ברשת ברשת, לפי יישום המדיניות: (מקור: Statista.com)

חוקי בריונות ברשת בארצות הברית משתנים בהתאם ליישום מדיניות ומדיניות. בעוד שמדינות מסוימות כוללות באופן ברור בריונות ברשת והטרדות מקוונות בחוקיהן, אחרות כוללות גם סנקציות פליליות ומדיניות בית ספרית.

חוקי בריונות ברשת

33. 83% מהצעירים מאמינים כי חברות המדיה החברתית צריכות לעשות יותר כדי להתמודד עם בריונות ברשת בפלטפורמות שלהן. (מקור: Dosomething.org)

כפי שכבר נדון, נראה כי האפשרות הטובה ביותר שלהם חוסמת את הבריונים במדיה החברתית, אך זה לא מונע מהבריונים להפיץ שמועות מקוונות ולהשתמש בסוגים אחרים של הטרדות ברשת.

34. תדירות הדיבור על האינטרנט והתנהגות מקוונת בין הורים לילדים: (מקור: Telenor.com)

על פי סקר מדיה חברתית שערכה קבוצת טלנור, הרבה הורים (46%) מדברים עם ילדיהם כל הזמן על התנהגות ואיומים ברשת. עם זאת, חלק מההורים (39%) עושים זאת רק לעיתים, בעוד שאחרים (12%) לעולם אינם עושים זאת.

תדירות הדיבור

35. 4 מתוך 5 סטודנטים אומרים כי יש סיכוי גבוה יותר להתערב במקרים של בריונות ברשת אם הם יוכלו לעשות זאת בעילום שם. (מקור: Dosomething.org)

מרבית העדים לבריונות ברשת אף פעם לא מתערבים, מכיוון שהם לא היו רוצים שהמבצעים יפעילו אותם. עם זאת, אם הייתה דרך אנונימית לעשות זאת, 81% מהתלמידים אומרים שהם ככל הנראה היו עוזרים לקורבנות.

חמישה אנשים

36. ההורים רוצים להיות מעורבים בסיוע במניעה ובפתרון של בריונות ברשת אך אינם יודעים. במחקר נמצא גם כי בני נוער מאמינים כי לעתים קרובות בריונות ברשת אינה תקינה ואינם רוצים שההורים יתערבו. (מקור: Gromsocial.com)

זו הסיבה שאנחנו צריכים להמשיך ולהעלות את המודעות לבריונות ברשת. בני נוער צריכים להבין שזה לא תקין, וכל הורה צריך לקבל גישה לפתרונות יעילים נגד בריונים.

37. ילדים מודעים יותר ויותר לסכנות של בריונות ברשת. 68% מהנשאלים בארה”ב מאשרים שהם משתפים פחות מידע אישי באינטרנט מאשר בעבר. (מקור: Reportlinker.com)

זו בהחלט אחת הדרכים למנוע צורות מסוימות של בריונות ברשת, כמו סחיטה. ככל שפחות הבריונים יודעים על מישהו, כך יש פחות סיכוי שהם יטרידו אותם באופן מקוון וגם לא מקוון.

38. למעלה מ- 70% מבני הנוער אומרים כי חסימת חשבון המבצע הייתה השיטה היעילה ביותר לבטיחות באינטרנט. (מקור: Ncpc.org)

לפני שהם מדברים עם הוריהם או מבקשים עזרה כלשהי, רוב בני הנוער בארה”ב חוסמים את חשבון המדיה החברתית של הבריון שלהם. הם מאמינים שזו הדרך הטובה ביותר למנוע בריונות ברשת.

סיכום

בעוד שהסטטיסטיקה והעובדות על בריונות ברשת שהוזכרו לעיל מפחידים, יש רירית כסף לבעיה הגוברת של בריונות ברשת. ממשלות ברחבי העולם מנסות לשלוט ולמנוע בריונות ברשת, המודעות הגלובלית לבעיה נמצאת במגמת עלייה, ופלטפורמות מדיה חברתית רבות מנסות לשים קץ גם לבריונות ברשת.

בתור הערה אחרונה, חשוב ללמד את הילדים מהי הבריונות ברשת, מהן ההשפעות שלה וכיצד ניתן למנוע אותה. כמו תמיד, חינוך הוא הפיתרון האמיתי היחיד.

מקורות:
https://cyberbullying.org/2016-cyberbullying-data/
https://www.verywellfamily.com/cyberbullying-statistics-4589988
https://www.pewresearch.org/internet/2007/06/27/cyberbullying/
https://www.nveee.org/statistics/
https://www.ditchthelabel.org/
https://www.pewresearch.org/internet/2007/06/27/cyberbullying/
(מקור)
https://www.statista.com/statistics/333942/us-internet-online-harassment-severity/
https://www.statista.com/statistics/333942/us-internet-online-harassment-severity/
https://www.ditchthelabel.org/
https://www.comparitech.com/internet-providers/cyberbullying-statistics/
https://www.dosomething.org
https://netsanity.net/blog/
https://www.dosomething.org/us/facts/11-facts-about-cyber- בריונות
https://enough.org/stats_cyberbullying
https://techjury.net/stats-about/cyberbullying/
https://www.telenor.com/asias-parents-speak-up-on-cyber bullying/
https://techjury.net/stats-about/cyberbullying/
https://www.pas-meeting.org/
https://www.ditchthelabel.org/cyber-bullying-statistics-what-they-tell-us/
https://www.javelinstrategy.com/
https://www.statista.com/statistics/784838/online-harassment-impact-on-women/
https://www.unicef.org/press-releases/unicef-poll-more-third-young-people-30-countries-report-being-victim-online- bullying
https://techjury.net/stats-about/cyberbullying/#gref
https://enough.org/stats_cyberbullying
https://techjury.net/stats-about/cyberbullying/#gref
https://www.statista.com/statistics/293192/cyber-bullying-awareness-in-select-countries-worldwide/
https://trends.google.com/trends/
http://nobullying.org/#/
https://www.statista.com/statistics/291082/us-states-with-state-cyber-bullying-laws-policy/
https://www.dosomething.org/us/facts/11-facts-about-cyber- בריונות
https://www.telenor.com/asias-parents-speak-up-on-cyber bullying/
https://www.dosomething.org/us/facts/11-facts-about-cyber- בריונות
https://gromsocial.com/2019/07/22/protect-your-kids-from-cyber bullying/
https://www.reportlinker.com/insight/americas-youth-cyberbully-life-skill.html
https://www.ncpc.org/resources/cyber bullying/

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map