تفاوت بین عنوان وبلاگ و نام دامنه وبلاگ (URL)

عنوان وبلاگ در مقابل نام دامنه


قبل از شروع کار بر روی یک وبلاگ جدید ، احتمالاً می خواهید آن را نامگذاری کنید. در حالی که شما می توانید هفته ها برای ایجاد یک ایده و حتی ترسیم برخی از اولین مفاهیمی که کل وبلاگ را تشکیل می دهد ، صرف کنید ، اما اصلاً توصیه نمی شود یک وبلاگ را بصورت آنلاین قرار دهید بدون اینکه نامی برای آن بیاورید..

اما هنگامی که تصمیم می گیرید زمان آن است که وبلاگ خود را نامگذاری کنید ، باید تفاوتهایی را که بسیاری از مبتدیان را گیج می کند ، بدانید – عنوان وبلاگ و نام دامنه موارد مشابه نیستند!

عنوان وبلاگ

وقتی ایده ای برای یک وبلاگ بدست می آورید ، احتمالاً عنوانی را در ذهن خود خواهید داشت. این می تواند هر چیزی باشد که شما می خواهید ، و لازم نیست اینترنت را برای در دسترس بودن بررسی کنید. به عنوان مثال ، اگر نام شما جان است و شما در حال شروع یک وبلاگ غذایی هستید ، عنوان وبلاگ شما می تواند به سادگی “وبلاگ غذایی جان” باشد (امیدواریم که شما ایده های بهتری نسبت به ما داشته باشید).

عنوان وبلاگ

عنوان وبلاگ را می توان در هر زمان تغییر داد. اگر همیشه تصمیم به تغییر عنوان گرفتید ، تنها یک گزینه از آن فاصله دارید. از آنجا که تنظیمات بستگی به CMS شما استفاده می کند ، غیرممکن است که همه آنها را در این مقاله طی کنید. بنابراین به ما نشان دهیم که چگونه می توان عنوان وبلاگ را تغییر داد وردپرس:

 1. قابل اعتماد و متخصص تنظیمات -> عمومی
 2. عنوان مورد نظر را در قسمت “عنوان سایت” وارد کنید
 3. ذخیره تغییرات

تنظیمات عمومی وردپرس - عنوان وبلاگ

معمولاً این تنها کاری است که برای تغییر عنوان وبلاگ وردپرس شما لازم است. بسیاری از مضامین و افزونه ها از این گزینه استفاده می کنند تا عنوان وبلاگ را در صورت لزوم نمایش دهند ، اما اگر می خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید ، فراموش نکنید که راهنماهای WordPress ما را بررسی کنید.

نام دامنه وبلاگ (URL)

قبل از اینکه بتوانید وبلاگ خود را به عموم نشان دهید ، به یک شرکت بزرگ میزبانی وب احتیاج دارید که از سایت شما مراقبت کند. این مکانی است که پرونده های شما در آن قرار می گیرد. ما Bluehost را برای تمام نیازهای میزبانی خود اکیداً توصیه می کنیم. اما شما همچنین نیاز به ثبت نام دامنه ای دارید که به وب سایت شما اختصاص یابد.

نام دامنه را به عنوان آدرس وبلاگ خود تصور کنید. دقیقاً مانند خانه شما یک نام و نام خیابان منحصر به فرد که آن را مشخص می کند ، وبلاگ شما باید یک آدرس منحصر به فرد نیز داشته باشد. این آدرس به همه افراد در اینترنت (هم افراد و هم دستگاه ها) امکان می دهد وبلاگ شما را با موقعیت منحصر به فرد خود (نام دامنه) بشناسند..

برخلاف عنوان وبلاگ که در هر زمان قابل تغییر است و تأثیر زیادی در سایت نخواهد گذاشت ، نام دامنه چیزی است که شما می خواهید برای همیشه آن را حفظ کنید. هر کاری که با وبلاگ خود انجام دهید به آن نام دامنه اختصاص داده می شود ، بنابراین تغییر آن در واقع به معنای شروع جدیدی خواهد بود. و این کاری نیست که شما بخواهید بعد از سالها تلاش در وبلاگ تلاش کنید. به عنوان مثال ، اگر شخص دیگری به وبلاگ شما پیوند داشته باشد ، و شما نام دامنه را تغییر داده اید ، این پیوند کار را متوقف می کند و شخصی که برای ورود به سایت شما کلیک کرده است ، در صفحه خالی نشان می دهد که خطایی نشان می دهد.

آدرس وب سایت شما

بنابراین ، مهم است که از همان ابتدا نام دامنه ای را انتخاب کنید که دوست دارید و می خواهید. خوب ، این کار ساده تر از انجام شده است چرا؟ از آنجا که نام دامنه ها باید منحصر به فرد باشند ، می توانید تصور کنید که بسیاری از آنها قبلاً توسط شخص دیگری ثبت شده اند. به عنوان مثال ، تنها یک مورد وجود دارد www.firstsiteguide.com. از آنجا که ما در حال حاضر مالک دامنه هستیم ، هیچ کس دیگری نمی تواند آن را داشته باشد.

در مثال “وبلاگ غذایی جان” ، جان احتمالاً دوست دارد نام دامنه اش چیزی باشد www.johnsfoodblog.com. اما همچنین می توانید نام دامنه های مختلفی مانند:

 • johnsfoodblog.net
 • johns-food-blog.org
 • jfblog.com

در این حالت ، اگرچه ممکن است در نهایت به ثبت موارد مشابه بپردازید www.jfblog.com (زیرا اولین مورد احتمالاً گرفته شده است) ، عنوان وبلاگ شما هنوز هم می تواند “وبلاگ غذایی جان” باشد. بنابراین ، هرکسی که نام دامنه را وارد می کند ، می تواند عنوان کامل وبلاگ شما را در تنظیمات مشاهده کند.

آیا می توانم دامنه رایگان داشته باشم?

اگر می خواهید با وبلاگ خود جدی بگیرید ، می خواهید نام دامنه را پرداخت کنید. هرکدام از مثالهای بالا برای شما هزینه دارد. اما پرداخت نام دامنه به شما امکان می دهد آدرس وبلاگ خود را انتخاب کرده و آن را به دلخواه خود شخصی سازی کنید.

در حالی که شما به راحتی می توانید یک دامنه رایگان داشته باشید ، معمولا این موارد وجود دارند زیر دامنه ها. بنابراین ، برای مثال ، اگر وبلاگ رایگان خود را در WordPress.com میزبان هستید ، می توانید نام دامنه رایگان نیز داشته باشید. اما در این صورت ، شما نمی توانید مانند نمونه هایی که نشان دادیم ، چیزی منحصر به فرد را انتخاب کنید. در عوض ، شما قادر خواهید بود فقط قسمت اول نام را انتخاب کنید. به جای داشتن چیزی منحصر به فرد مانند johnsfoodblog.com, فقط می توانید داشته باشید johnsfoodblog.wordpress.com (مگر اینکه بعضی از عاشقان دیگر قبلاً ادعا کرده باشند که یکی).

خلاصه آن

در حالی که هر دو عنوان وبلاگ و نام دامنه مهم هستند ، تفاوتهای چشمگیری وجود دارد. از هر دو نام برای شناسایی یک وبلاگ استفاده می شود ، اما عنوان وبلاگ را می توان در هر لحظه به راحتی تغییر داد در حالی که نام دامنه چیزی نیست که شما باید آن را تغییر دهید (در موارد نادر ، افراد URL های خود را تغییر می دهند اما این چیزی نیست که در این حالت باید نگران باشید نقطه).

عنوان وبلاگ فقط نامی است که برای شناسایی وبلاگ استفاده می شود و نام دامنه آدرس وبلاگ شماست که هم توسط انسان ها و هم موتورهای جستجو برای شناسایی سایت شما در ازدحام وبلاگ های دیگر یافت می شود بصورت آنلاین استفاده می شود.

همراهی با عنوان وبلاگ و نام دامنه که شما را در اینترنت مشخص می کند کار ساده ای نیست. گرفتن یک چیز جالب و در عین حال بی نظیر ، به زمان و تخیل نیاز دارد. بعد از انتخاب دامنه و نام دامنه خود ، حتماً وبلاگ خود را تبلیغ کنید استفاده از هشتگ های مناسب در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام, بنابراین می توانید تنوع لایک کسب کرده و از طریق وبلاگ خود درآمد کسب کنید.

اگر هنوز در جستجوی نام دامنه برای وبلاگ خود تلاش می کنید ، فقط به این تولید کنندگان نام وبلاگ نگاهی بیندازید که با ارائه ایده ها و بررسی در دسترس بودن نام دامنه به شما کمک می کنند.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map