8 نوع وبلاگ و بلاگر. چه نوع شماست؟

انواع وبلاگ ها


در دنیای وبلاگ نویسی انواع مختلفی از وبلاگ نویسان و وبلاگ نویسان وجود دارند که برای رسیدن به اهداف خاص وبلاگ می زنند. اگر تصمیم به ایجاد یک وبلاگ گرفتید ، اما مطمئن نیستید که وبلاگ شما برای حل چه مشکلاتی روبرو است ، شناسایی نوع وبلاگ نویسی که می خواهید تبدیل شوید کمک می کند. در این پست ، ما می خواهیم انواع وبلاگ ها و وبلاگ نویسان موجود را بررسی کنیم و نحوه تلاش هر یک برای موفقیت در دنیای وبلاگ نویسی.

1. وبلاگ های شخصی

شخصی

هنگامی که وبلاگ نویسی در اواخر دهه 90 آغاز شد ، اولین نوع وبلاگ نویس ظاهر شد وبلاگ نویسان دفتر خاطرات آنلاین. اینها افرادی بودند که می خواستند روزنامه خود را آنلاین بگذرانند تا تجربیات ، احساسات و افکار داخلی خود را با مخاطبان به اشتراک بگذارند. برای وبلاگ نویس شخصی ، هیچ قانونی برای رعایت یا مضامین وجود ندارد. وبلاگهای آنها صفحات باز دفتر خاطرات آنها بود که از طریق پردازنده کلمه وارد می شدند و در صفحات HTML ساده منتشر می شدند.

امروز وبلاگ نویسان شخصی تمایل دارند از همین مسیر پیروی کنند ، اگرچه دیگر نیازی به مبارزه با مانع ورود به راه اندازی یک وب سایت ندارند. آنها می توانند استفاده کنند وبلاگ نویس, وردپرس, تامبلر, و شبکه های مشابه برای راه اندازی یک وبلاگ در کمتر از پانزده دقیقه و شروع به اشتراک گذاری درخشش آنها با جهان.

بنابراین یک وبلاگ نویس شخصی در مورد چه چیزی می نویسد؟ همه چيز. برخی از آنها به یک علاقه خاص ، مانند سرگرمی توجه می کنند. بعضی ها مانند سیاست به چیزی علاقه مند می شوند که تمایل دارند. برخی از آنها مانند یک مبارزه با سرطان بر روی یک هدف تمرکز می کنند. برخی از آنها هنگام شروع یک پست جدید وبلاگ ، روی هر آنچه در ذهنشان است ، تمرکز می کنند.

وبلاگ شخصی موفق

موفقیت یک وبلاگ نویس شخصی در یافتن دیگران برای به اشتراک گذاشتن نوشته های خود است. بهترین راه برای ایجاد یک انجمن برای یک وبلاگ شخصی ، یافتن وبلاگ نویسان شخصی دیگر است که با همان علاقه مشترک هستند. پس از یافتن آنها ، شروع به اظهارنظر در مورد وبلاگ های خود کرده و با آنها در رسانه های اجتماعی ارتباط برقرار کنید. با افزایش تعامل خود با سایر وبلاگ نویسان شخصی ، آنها شروع به درگیر شدن با پست های وبلاگ شما می کنند.

نمونه ای از یک وبلاگ شخصی خوب:

2. وبلاگ های تجاری

مشاغل

وبلاگ نویسان مشاغل کسانی هستند که برای تجارت خود وبلاگ می زنند. این می تواند شغلی باشد که آنها دارند یا شرکتی که برای آن کار می کنند. هدف وبلاگ نویسان کسب و کار این است که در معرض دید بیشتر ، ترافیک و در نهایت مشتریان برای تجارت خود قرار بگیرند. برخلاف وبلاگ نویس شخصی ، نوشتن آنها کمتر به خودشان متمرکز شده و بیشتر روی تجارت و صنعتشان متمرکز شده اند.

یک وبلاگ نویس کسب و کار در مورد موضوعاتی که باعث جذب مشتریان ایده آل آنها خواهد شد ، می نویسد. به عنوان مثال ، کارمندان یک شرکت چاپی مطالب وبلاگ را ارسال می کنند که به سمت سایر دارندگان مشاغل که در بازار کارت های ویزیت ، آگهی ها ، بروشورها و سایر خدمات چاپی قرار دارند ، هدف گذاری می شود. پست های وبلاگ موضوعاتی مانند “چگونه می توان کارت ویزیت عالی طراحی کرد” ، “تایپوگرافی 101” و “ایجاد یک بروشور که باعث تقویت تجارت شما می شود” را پوشش می دهد.

وبلاگ تجاری موفق

موفقیت برای یک وبلاگ نویس کسب و کار جذب خواننده هایی است که در نهایت در لیست ایمیل آنها مشترک می شوند ، فرم اصلی را ارائه می دهند یا خرید می کنند. بهترین راه برای ایجاد یک انجمن برای یک وبلاگ تجاری ، شناسایی افرادی است که به احتمال زیاد مشتری کسب و کار شما می شوند و محتوایی را ایجاد می کنند که از نظر آنها جالب باشد. سپس اطمینان حاصل کنید که هر قطعه از محتوا باعث می شود که این افراد بخواهند درباره محصولات و خدمات شما اطلاعات بیشتری کسب کنند.

نمونه ای از یک وبلاگ خوب تجاری:

 • وبلاگ HelpScout با همه چیزهایی که باید درباره وفاداری مشتری بدانید.

3. وبلاگ های حرفه ای

حرفه ای

وبلاگ نویسان حرفه ای کسانی هستند که برای کسب درآمد اینترنتی بلاگ می کنند. به عبارت دیگر ، هدف شغلی آنها کسب درآمد از طریق تلاش های بلاگ نویسی است. وبلاگ نویسان حرفه ای تمایل دارند برای دستیابی به این هدف از انواع استراتژی های کسب درآمد استفاده کنند ، از جمله فروش تبلیغات نمایش ، ایجاد اطلاعات و محصولات دیجیتالی ، تبلیغ محصولات دیگران برای کمیسیون و موارد مشابه.

وبلاگ نویسان حرفه ای تمایل دارند که برای ایجاد درآمد ، روی یک وبلاگ یا بسیاری از وبلاگ های طاقچه تمرکز کنند. هر وبلاگ نیاز به پتانسیل جذب مخاطب زیاد ، ایجاد ترافیک زیاد و مناسب بودن برای تبلیغ کنندگان و فروش محصولات دارد..

وبلاگ حرفه ای موفق

موفقیت یک وبلاگ نویس حرفه ای به اهداف کسب درآمد آنها بستگی دارد. کسانی که مایل به کسب درآمد از طریق تبلیغات هستند ، از مخاطبان علاقمند به موضوع خاص به ترافیک زیادی نیاز دارند. به عنوان مثال ، یک وبلاگ محبوب مالی شخصی می تواند مخاطبی را جذب کند که تبلیغ کنندگان شرکت های پس انداز بازنشستگی ، بانک ها و مشاغل مشابه می خواهند جلوی آن را بگیرند. علاوه بر تبلیغات ، وبلاگ نویس امور مالی شخصی همچنین می تواند با ایجاد دوره خود در زمینه امور مالی شخصی ، درآمد کسب کند یا برای سایر افرادی که دوره های مربوط به امور مالی شخصی را دارند ، وابسته شود..

نمونه ای از وبلاگ حرفه ای خوب:

4. وبلاگ های طاقچه

موقعیت مناسب، جایگاه

به جای تمرکز فقط روی موضوعات گسترده ، وبلاگ های طاقچه بسیار خاص هستند! برخی از ایده های وبلاگ طاقچه ممکن است وبلاگ نویسی مواد غذایی ، برنامه های آموزشی با وزن خود ، نوشتن شعرها و همچنین عاشقان بولداگ فرانسوی باشد. بله ، می تواند خاص باشد!

با استفاده از یک وبلاگ طاقچه ، می توانید بیشتر روی یک موضوع خاص تمرکز کنید و به همین ترتیب تحقیقات بسیار آسان می شود. شناسایی نقاط قوت و ضعف آن طاقچه آسان تر و نوشتن در مورد چیزهایی که می دانید بهترین است. همچنین می توانید از آن وبلاگ استفاده کنید و اشتیاق خود را به یک تجارت شخصی کوچک تغییر دهید.

وبلاگ طاقچه موفق

انتخاب موضوعی که برای شما جذاب است و موضوعی که به آن اشتیاق دارید ، مهم است. آسمانی برای موفقیت ، خوشبختی ، امنیت و شناخت. با انتخاب طاقچه و علاقه خود ، می توانید وبلاگ خود را از دیگر وبلاگهای طاقچه قرار دهید. از طرف دیگر ، شناسایی اندازه طاقچه نیز مهم است. حتی اگر فکر کنید ایده وبلاگ درخشان دارید ، موفقیت برای شما چالش برانگیز است مگر اینکه بازار طاقچه شما به اندازه کافی افراد را جذب کند. شما نمی خواهید طاقچه شما خیلی کوچک یا خیلی بزرگ باشد.

نمونه ای از وبلاگ خوب طاقچه:

برخی از وبلاگ های معروف طاقچه:

وبلاگ سبک زندگی

اگرچه یک طاقچه کاملاً تعریف شده ، یک وبلاگ شیوه زندگی به شما امکان می دهد تا ده ها موضوع را مطرح کنید. این یک روش واقعاً کارآمد برای سرگرم کردن پایگاه پیروان و افزایش ترافیک در مدت زمان کوتاه است.

وبلاگ دکوراسیون منزل

مردم عاشق یادگیری درباره همه آن پروژه های کوچک هستند که می توانند به تنهایی در خانه های خود انجام دهند. به همین دلیل وبلاگهای دکوراسیون منزل DIY بسیار محبوب شدند. موضوعاتی که آنها از محدوده تزئینات دیواری گرفته تا وسایل نورپردازی سفارشی استفاده می کنند.

وبلاگ سلامت

وبلاگ نویسی درباره سلامتی اخیراً بسیار محبوب شده است. رقابت در این طاقچه بسیار دشوار است ، اما به این معنی نیست که شما نمی توانید موفق شوید. فضای زیادی برای اطلاعات ، توصیه ها ، راهنمایی ها و پشتیبانی های ارزشمند وجود دارد.

وبلاگ والدین

فرزندپروری یک طاقچه بسیار محبوب است که برای وبلاگ نویسان تازه کار نیز مناسب است. مباحث زیادی برای پوشش وجود دارد و در دراز مدت ، کسب درآمد نیز مشکلی ندارد ، زیرا ده ها محصول برای والدین و بچه ها طراحی شده است.

وبلاگ خیاطی

چه کسی فکر می کند که مخاطبان عظیمی در آنجا منتظر مطالب مربوط به بافندگی و خیاطی هستند ، درست است؟ وبلاگ نویسی صنایع دستی به یک چیز عظیم تبدیل شده و طاقچه های خیاطی بسیار محبوب است.

وبلاگ مذهبی

وبلاگ های مذهبی نیز بسیار پرطرفدار هستند. این جایی است که افراد می توانند کلمات خرد را پیدا کنند و در سطح معناداری به هم متصل شوند. بسیاری از وبلاگ های مذهبی در آنجا وجود دارد.

5. وبلاگ های معکوس

معکوس

وبلاگ های میزبان معکوس یا مهمان نوعی وبلاگ منحصر به فرد اما مدرن است. به جای مالک ایجاد محتوا ، محتوا توسط مردم تهیه می شود. وبلاگ معکوس دارای تیمی است که پست ها را تعدیل می کند ، از تعامل ناخوشایند جلوگیری می کند و مباحث کند را برای تعامل بیشتر تبلیغ می کند. با وجود این واقعیت که وبلاگ میزبان مهمان بیشتر حاوی مطالبی از نویسندگان مهمان است ، مالک باید پستهایی نیز از خود بنویسد. به خاطر داشته باشید که انواع مختلف وبلاگ نویسان هنگام صحبت از وبلاگ نویسی ، ایده های مختلفی با یکدیگر به اشتراک می گذارند.

در واقع ، هر وبلاگ نویسی باید به دنبال وبلاگهایی در زمینه خود باشد که در آن بتواند یک وبلاگ نویس مهمان شود. این امر به شما کمک می کند تا بازدید کنندگان را به وبلاگ خود جلب کنید ، و برخی از خوانندگان آنلاین وبلاگ میزبان می توانند پیروان شما شوند.

وبلاگ معکوس موفقیت آمیز

ترفند در اینجا این خواهد بود که چگونه نویسندگان مختلفی را جذب می کنید که از قبل به صورت آنلاین شهرت دارند و در بیشتر موارد ، آنها به شما کمک می کنند وبلاگ خود را با به اشتراک گذاشتن مطالب و مطالب ارسال شده با مخاطبان خود ، معمولاً در رسانه های اجتماعی ، تبلیغ کنید. از پایان خود ، شما باید یک برنامه تعدیل خوب داشته باشید تا بتوانید روزانه محتوا را از میهمانان نمایش دهید.

نمونه ای از یک وبلاگ معکوس خوب:

 • متوسط یک وبلاگ عجیب و غریب معکوس با موارد زیر است.

6. وبلاگ های وابسته

وابسته

وبلاگ نویسان وابسته کسانی هستند که برای ایجاد کمیسیون بازاریابی وابسته به وبلاگ می پردازند. آنها به جای ایجاد محصولات خود ، پست های وبلاگ می نویسند که محصولات دیگران را مرور می کنند. هدف تشویق بازدید کنندگان برای خرید این محصولات با استفاده از پیوند وابسته به بلاگر است و به بلاگر اجازه می دهد کمیسیونی را که توسط خالق محصول مشخص شده است کسب کند..

یک وبلاگ نویس وابسته معمولاً پستهای نقد و بررسی را در مورد محصولات وابسته می نویسد. برخی از آنها نقدهای بسیاری را در یک وب سایت می نویسند ، در حالی که برخی دیگر وب سایتهایی را برای تبلیغ یک محصول وابسته خاص ایجاد می کنند. SEO بخشی مهمی از فرآیند است ، زیرا یک وبلاگ نویس وابسته به بررسی های خود نیاز دارد تا رتبه اول در نتایج جستجو را کسب کند.

وبلاگ موفقیت آمیز وابسته

موفقیت برای یک وبلاگ نویس وابسته تضمین می کند که بررسی محصولات وابسته آنها توسط افرادی که احتمالاً آن محصولات را خریداری می کنند خوانده شده است. آنها همچنین در راستای ساختن لیست پستی گسترده برای ارتقاء عرضه محصولات وابسته با مشترکین اختصاصی تلاش می کنند. برخی از بازاریاب های وابسته به شما خواهند گفت که لیست ایمیل آنها منبع اصلی درآمد آنها است.

نمونه ای از یک وبلاگ وابسته موفق:

7. وبلاگ های رسانه ای

رسانه ها

وبلاگ های رسانه ای با محتوا تولید می شوند. اگر از وبلاگ نویسی ویدیو لذت می برید ، آنگاه شما یک vlogger هستید. اگر محتوای وب سایت های دیگر را مرتکب می شوید ، یک پیوند لینک دارید. اگر عکس یا طرح هنری را در وبلاگ خود پست می کنید ، میزبان وبلاگ عکس یا وبلاگ هنری هستید.

این نوع وبلاگ در بین افراد مختلف در زمینه های مختلف رایج است. جمعیت جوان در حال ضبط بازی های ویدئویی خود و به اشتراک گذاری آن با افراد علاقه مند به آن بازی هستند. عکاسان می توانند هزاران عکس از آنها را در آخرین سفر به اشتراک بگذارند. افرادی که پادکست دارند می توانند فایلهای صوتی قسمت آخر ضبط شده را ارسال کنند.

وبلاگ رسانه موفق

یکی از عوامل مهم در اینجا انتخاب بستر وبلاگ نویسی است که متناسب با نیاز شما باشد. و شاید یافتن ارائه دهنده هاستینگ وب که به شما امکان می دهد پرونده های با اندازه بزرگتر را ذخیره کنید بدون اینکه ثروتی برای شما به ارمغان بیاورد.

نمونه ای از یک وبلاگ رسانه موفق:

 • وبلاگ PostSecret جایی که افراد در اسرار خود به صورت ناشناس در کارت پستال ارسال می کنند.

8. وبلاگ نویسان آزاد

آزاد
وبلاگ نویسان مستقل کسانی هستند که برای ارائه خدمات هزینه می شوند ، به عنوان مثال نوشتن محتوا برای مشاغل دیگر. اگر به دنبال راهی برای پرداخت هزینه نوشتن به عنوان یک سرویس و تجربه در وبلاگ نویسی هستید ، بلاگ نویسی مستقل راهی است که باید انجام دهید.

وبلاگ نویسان مستقل مباحث ارائه شده توسط مشتریان خود را پوشش می دهند. برخی خود را به عنوان یک متخصص در یک صنعت یا طاقچه خاص بازاریابی می کنند ، در حالی که برخی دیگر خود را به عنوان نویسندگان عمومی بازاریابی می کنند که با کمی تحقیق می توانند هر چیزی را پوشش دهند. کارشناسان در یک صنعت خاص یا طاقچه های خاص تمایل دارند که بیشتر از نویسندگان عمومی شارژ شوند.

وبلاگ نویس آزاد موفق

موفقیت برای یک وبلاگ نویس آزاد ایجاد یک نمونه کار است که باعث می شود آنها را برای کارآفرینان و مشاغلی که به محتوای باکیفیت نوشته شده برای وبلاگ شرکت خود نیاز دارند جذاب کند. به استثناء ghostwriters ، وبلاگ نویسان مستقل می توانند برای به دست آوردن مشتریان جدید ، از کارهای خود برای سایر مشتریان به عنوان یک تخته سنگ استفاده کنند. با افزایش تقاضا ، وبلاگ نویسان مستقل می توانند قراردادهای بزرگتری بگیرند و به عنوان یک آزادکار درآمد کسب کنند.

نمونه ای از یک بلاگر آزاد موفق:

آماده شروع وبلاگ خود هستید?

برای ایجاد وبلاگ شخصی خود می توانید خیلی سریع انجام شود. وقتی نامی برای وبلاگ خود و یک پلتفرم وبلاگ نویسی انتخاب می کنید ، باید یک ارائه دهنده میزبانی وب را انتخاب کنید. برای همه وبلاگ نویسان جدید ، ما Bluehost را توصیه می کنیم ، شرکتی که بیش از 2 میلیون وب سایت در سراسر جهان دارد. شما دریافت خواهید کرد نام دامنه رایگان وقتی با آنها وارد سیستم می شوید و اگر خدمات آنها را دوست ندارید ، آنها ارائه می دهند با ضمانت برگشت 30 روزه پول.

ابزار پیشنهادی:

هنگامی که وبلاگ جدید خود را راه اندازی می کنید ، باید آن را اثبات کنید تا از آینده اطمینان حاصل کنید که هیچگونه سد راه بزرگی در راه شما نخواهد بود. دید شما باید بلند مدت باشد. هر کاری که امروز انجام دهید بر حضور آنلاین شما در آینده تأثیر خواهد گذاشت.

نتیجه

اینها انواع اصلی وبلاگ ها هستند اما چیزهای بیشتری برای کشف وجود دارد. همچنین وبلاگ های انجمن ، وبلاگ های غیرانتفاعی ، وبلاگ های وب کم زنده ، وبلاگ های صفحه نمایش زنده بازی ، وبلاگ های نوع دستگاه ، وبلاگ های پادکست ، وبلاگ های مختلف ویدیویی و انواع مختلفی وجود دارد. امیدوارم شما بتوانید نوع خود را انتخاب کنید و وبلاگ خود را شروع کنید تا سفر به وبلاگ خود را شروع کنید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map