آمار ، واقعیت ها و روندهای حمله سایبری (2020)

تصویر هدر سایبری


چه آن را دوست داشته باشیم چه نخواهیم ، زورگویی از ابتدای تمدن حدود بوده است. در واقع در طی این سالها شکل خود را تغییر نداده است ، همیشه افراد قوی تر که طعمه ضعیف ها را می گیرند ، اما با ظهور فناوری تکامل یافته اند.

شکل جدیدی از زورگویی ، یعنی حمله سایبری ، در کشورهایی در جهان به یک مشکل رو به رشد تبدیل شده است. در اصل ، حمله به فضای مجازی تفاوت چندانی با نوع قلدری ندارد که متأسفانه بسیاری از کودکان به مدرسه عادت کرده اند. تنها تفاوت این است که به صورت آنلاین صورت می گیرد.

در زیر تعدادی از آمار مربوط به حمله سایبری وجود دارد که دامنه این مشکل رو به افزایش و نیاز شدید به راه حل مؤثر را نشان می دهد.

جالب ترین واقعیت ها
 • رایج ترین نوع آزار و اذیت آنلاین: میانگین نظرات 22.5٪
 • 35٪ تصویری از وضعیت یا عکس شخصی برای ارسال خنده به آنها ارسال کرده بودند
 • 61٪ از نوجوانانی که مورد آزار و اذیت قرار می گیرند می گویند دلیل این امر ظاهر آنها نبوده است
 • 56٪ قربانیان آزار و اذیت آنلاین گزارش دادند که در فیس بوک مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند
 • 7 از 10 جوان قبل از سن 18 سالگی ، دچار حمله سایبری می شوند

آنچه به عنوان حمله سایبری حساب می شود?

حمله سایبری

اگر تا به حال قسمت “مشهورات خواندن میانگین توییت ها” میزبان تلویزیون را مشاهده کرده اید ، ممکن است تصور کنید که منظور از شخصی در فضای مجازی چیست. اگرچه این بخش طنز است ، اما واقعیت اوضاع بسیار متفاوت است.

حمله سایبری به هر نوع آزار و اذیت ، تهدید ، آزار و اذیت شخص دیگری است که بصورت آنلاین انجام می شود. به طور معمول ، این کار از طریق نظرات متوسط ​​، شایعات آنلاین و حتی اظهارات جنسی انجام می شود. آنها معمولاً با ظواهر ، هوش ، نژاد ، تمایلات جنسی و غیره در ارتباط هستند.

اساساً ، هر آنچه به صورت آنلاین ارسال می شود و قصد دارد شخص دیگری را آزار دهد یا ناراحت کند ، فارغ از اینکه موضوع چیست ، به عنوان یک حمله سایبری در نظر گرفته می شود.

1. طبق گفته دانشجویان آمریکایی ، متداول ترین انواع آزار و اذیت آنلاین. (منبع: Cyberbullying.org)

جدا از ارسال میانگین نظرات آنلاین ، انتشار شایعات ، و ارسال اظهارات جنسی ، فضای مجازی در میان دانشجویان آمریکایی معمولاً از کلمات تهاجمی و هجومی ، تهدیدات ، هک کردن پروفایل و اشتراک عکس بدون رضایت استفاده می کند.

انواع آزار و اذیت

2. 64٪ قربانیانی که پیام فوری تهاجمی دریافت می کنند می گویند عامل را از موقعیت های حضوری می شناسند. (منبع: Verywellfamily.com)

حتی هنگامی که آنها شخصاً قربانیان خود را می شناسند ، مرتکبین اغلب به آزار و اذیت ، ناراحت کردن و شرم آور کردن آنها از طریق اینترنت متوسل می شوند ، بیشتر با مسخره کردن عکسها یا به روزرسانی های وضعیت آنها در گپ های گروهی..

قربانیان آنلاین

3. تقریبا 1 در 6 (15٪) از نوجوانان آنلاین گفتند که حمل و نقل ناخواسته ارتباطات خصوصی را تجربه کرده اند. (منبع: Pewresearch.org)

18٪ از نوجوانان 15-17 ساله و 11٪ از نوجوانان جوان ، قلع و قمع خود را تجربه کرده اند که پیام های خصوصی خود را به دیگران ارسال می کنند یا در کانال های عمومی به اشتراک می گذارند.

4- نوجوانانی که گزارش می دهند مورد آزار و اذیت قرار می گیرند ، می گویند دلیل این امر ظاهر آنها بود. (منبع: Nveee.org)

به نظر می رسد ظاهر شخصی رایج ترین دلیل برای حمله سایبری است و به دنبال آن اطلاعاتی صورت می گیرد. نژادپرستی و تبعیض جنسی هنوز هم بسیار وجود دارد ، و همچنین به دلیل مشکلات مالی و مذهب خود کسی را مسخره می کند.

دلایل قلدری

5- قلدری ها اغلب ناتوانی ها و مشکلات روحی را در معرض دید خود قرار می دهند. (منبع: Ditchthelabel.org)

راحت تر کسی را ضعیف تر ، نه؟ کسی که نمی تواند عقب بکشد به همین دلیل قلدرها اغلب کسی را که با یک مشکل روانی روبرو است یا معلولیت دارد آزار می دهد.

6. دختران به احتمال زیاد گزارش می دهند که کسی درباره آنها شایعات پخش می کند. (منبع: Pewresearch.org)

سایبربلی هایی که شایعات آنلاین را پخش می کنند ، بیشتر دختران (16٪) ، بویژه نوجوانان مسن 15-17 ساله را هدف قرار می دهند. شایعه در پسران چندان محبوب نیست ، زیرا تنها 9٪ آنها آن را تجربه می کنند.

7. سهم کاربران بزرگسال اینترنتی در ایالات متحده که شخصاً آزار و اذیت آنلاین را تجربه کرده اند. (منبع: Statista.com)

بیش از نیمی از بزرگسالان آمریکایی (53٪) که از اینترنت استفاده می کنند ، با حمله به فضای مجازی دست و پنجه نرم کرده اند ، 37٪ گزارش آزار و اذیت شدید آنلاین ، از جمله تهدیدات جسمی ، آزار جنسی ، آزار و اذیت مداوم.

انواع آزار و اذیت

8. 56٪ قربانیان آزار و اذیت آنلاین گزارش دادند که در فیس بوک مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند. (منبع: Statista.com)

این قطعاً با توجه به اینکه فیسبوک پلت فرم مسلط رسانه های اجتماعی است ، نزدیک به 2.5 میلیارد کاربر فعال ماهانه ، که 1.8 میلیارد نفر از آنها کاربران آمریکایی هستند ، قطعاً جای تعجب ندارد..

چه کسی مستعد حمله سایبری است?

مستعد ابتلا به فضای مجازی

در حالی که حمله به فضای مجازی بیشتر با بچه های مدرسه در ارتباط است ، آنها تنها اهداف نیستند و بسیاری از بزرگسالان خودشان را درگیر حمله سایبری می کنند.

متداول ترین هدف برای فضای مجازی کودکان ، بزرگسالان جوان (به ویژه دختران) ، دانش آموزان و اعضای جامعه LGBTQ است.

تا آنجا که خود قلدرها را نگران می کند ، آنها از همه جنبه های زندگی سرچشمه می گیرند. مطالعات نشان می دهد که کودکانی که والدین کمتری درگیر آن هستند و مبتلا به افسردگی یا اضطراب هستند ، تمایل دارند رفتار قلدری نشان دهند ، اما هنوز چیزی قطعی نیست.

9. آمارهای اخیر رشد مداوم در روند حمله سایبری را نشان می دهد. (منبع: Statista.com)

بین سالهای 2007 و 2016 ، تعداد نوجوانانی که دچار حمله به فضای مجازی شده اند تقریباً یکسان بوده اند (32٪ + -). در آمارهای حمله سایبری 2019 ، تقریباً 43٪ از نوجوانان (بیشتر دختران و کسانی که گرایش جنسی غیر سنتی دارند) نوعی آزار و اذیت آنلاین را تجربه کرده اند.

10- 7 از 10 جوان قبل از سن 18 سالگی ، دچار حمله سایبری می شوند. (منبع: Ditchthelabel.org)

این 45٪ از نوجوانان جوان و مسن (به ویژه دختران و اعضای جامعه LGBTQ) هستند که قربانی فضای مجازی شده اند. این یک درصد نگران کننده است که به نظر می رسد فقط بالاتر می رود.

هفت مورد از 10

11- حدود 37٪ از كودكان بین 12 تا 17 سال حداقل یك بار یك حمله به فضای مجازی را تجربه كردند. (منبع: Comparitech.com)

اگرچه تعداد زیادی از جوانان (60٪) شاهد بودند که همسالان 12 تا 17 ساله خود (37٪) مورد ضرب و شتم قرار گیرند ، اما زحمت کشیدن را امتحان نکردند و زورگویی را متوقف کردند. بیشتر مردم نمی خواهند مداخله کنند تا خود قربانی نشوند.

12. دختران بیشتر از پسران قربانی می شوند و عاملان حمله سایبری هستند. (منبع: Dosomething.org)

تنها 6٪ پسران گزارش دادند که در اینترنت مورد ضرب و شتم قرار می گیرند ، در مقایسه با 15٪ دختران ، به ویژه دختران مسن تر از 12 تا 17 سال. 41٪ از دختران مسن گزارش داده اند که نوعی آزار و اذیت آنلاین را تجربه کرده اند.

13. 70 درصد دانش آموزان مدارس ، از نظرسنجی 20 هزار نفری ، گفته اند که کسی شایعاتی را درباره آنها به صورت آنلاین پخش می کند.(منبع: دانشگاه اقیانوس اطلس فلوریدا)

این موضوع توسط دانشگاه فلوریدا آتلانتیک فلوریدا ، در مطالعه‌ای از نظرسنجی‌های انجام شده طی یک دهه گذشته ، آشکار شده است. در این مطالعه همچنین مشخص شد که 73٪ دانش آموزان دوره متوسطه و دبیرستان در مدارس قلدری را تجربه کرده اند.

14- بیش از یک از 10 دانش آموز (12٪) حداقل یک بار در فضای مجازی به شخص دیگری اعتراف کردند.(منبع: دانشگاه اقیانوس اطلس فلوریدا)

همان مطالعه دانشگاه اقیانوس اطلس فلوریدا نشان داد که 12٪ از پاسخ دهندگان اعتراف کرده اند که در مقطعی از زندگی ، شخصی را به صورت آنلاین مورد ضرب و شتم قرار داده اند. مرتکبین معمولاً پسر بودند.

15. بیش از 12٪ از جوانان LGBT دچار حمله سایبری شده اند. (منبع: Netsanity.net)

آمارهای مربوط به حمله سایبری LGBT نشان می دهد که نوجوانان LGBT بیشتر از نوجوانان دگرجنسگرا مورد تجاوز قرار می گیرند. بیش از 12٪ از نوجوانان LGBT گزارش داده اند که در فضای مجازی مورد استفاده قرار می گیرند ، 58٪ از آنها با سخنان نفرت و 35٪ با تهدیدات آنلاین روبرو هستند..

lgbt به صورت سایبری

مردم در کجای فضای مجازی قرار دارند?

مکان های حمله سایبری

یک سکوی واحد وجود ندارد که در آن همه حمله سایبری صورت بگیرد و هیچ فضای آنلاین کاملاً عاری از حمل و نقل سایبری نباشد. از آنجا که بیشتر کودکان و بزرگسالان از طریق دستگاه های تلفن همراه خود به اینترنت دسترسی پیدا می کنند ، این رایج ترین واسطه ای است که از طریق آن این نوع آزار و اذیت را تجربه می کنند.

آمارهای مربوط به فضای مجازی نشان می دهد که اینستاگرام رایج ترین سکوی برای حمله سایبری است که از نزدیک توسط فیس بوک و اسنپ چت دنبال می شود. بسیاری از افراد هنگام پخش بازی های آنلاین چند نفره آنلاین ، حمله به فضای مجازی را تجربه می کنند ، و با اینکه YouTube در بین سیستم عامل هایی با بیشترین تعداد کاربران قرار دارد ، تنها یک دهم از کاربران تاکنون گزارش داده اند که تجربه حمله سایبری در آنجا را دارند..

16. 95٪ از نوجوانان در آمریكا بصورت آنلاین هستند و اکثریت قریب به اتفاق از طریق دستگاه تلفن همراه خود به اینترنت دسترسی پیدا می كنند و آن را به رایج ترین وسیله برای حمله سایبری تبدیل می كنند. (منبع: Dosomething.org)

با استفاده روزافزون از دستگاه های تلفن همراه ، مشکل حمله سایبری در آمریکا افزایش یافته است. نوجوانان تقریباً در همه جا به اینترنت دسترسی دارند و همین امر باعث می شود تا افراد آنلاین را زورگویی کنند.

17. بیشتر جوانان نسبت به هر سکوی دیگر ، در فضای مجازی در اینستاگرام تجربه کردند. (منبع: Enough.org)

یک بررسی جدید نشان می دهد که Facebook (42٪) و Snapchat (37٪) از اینستاگرام عقب نمانند (42٪) ، در حالی که موارد کمتری در فضای مجازی در واتس اپ (12٪) ، یوتیوب (10٪) و توییتر وجود دارد. (9٪).

فضای مجازی رسانه های اجتماعی

18. ترول های اینترنتی بیشتر در رسانه های اجتماعی فعال هستند. (منبع: Techjury.net)

براساس تحقیقات Statista ، 38٪ ترول های آنلاین افراد را در رسانه های اجتماعی هدف قرار می دهند ، در حالی که 23٪ افراد ترورینگ را در YouTube و سایر سیستم عامل های اشتراک گذاری ویدیو ترجیح می دهند. آنها همچنین اغلب در انجمن ها ، اتاق های گفتگو و وبلاگ ها فعالیت می کنند.

19. پاسخ دهندگان با کودکانی که بازی های آنلاین انجام می دهند ، میزان بالاتری از حملات سایبری نسبت به کودکانی را که بچه هایشان فقط در فعالیتهای استاندارد مرور مشاهده می کنند ، گزارش کردند.. (منبع: Telenor.com)

79٪ از پاسخ دهندگان گزارش كردند كه فرزندشان هنگام انجام بازیهای آنلاین تهدیدهای جسمی دریافت كرده است ، در حالی كه 41٪ فرزندشان اظهارات جنسی یا نژادپرستانه دریافت كرده و یا با استفاده از میانگین اظهارنظرهای اینترنتی تماس تلفنی را تجربه كرده است..

20- چه نوع بازی هایی را مورد استفاده قرار می دهند که قبلاً آنلاین هستند? (منبع: Techjury.net)

طبق بررسی مرکز تحقیقات سایبربلی ، گیمرهایی که ترجیح می دهند MMORPGs (26.8٪) بیشتر درگیر در حمله سایبری شوند ، پس از آن افرادی که تیرانداز شخص ثالث (24.5٪) ، تیرانداز اول شخص (2/14٪) و بازی های ورزشی را ترجیح می دهند. (11.9٪).

قلدری برای وبلاگ نویسی

قلدری برای وبلاگ نویسی

با بیش از 500 میلیون وبلاگ در اینترنت ، جای تعجب نیست که وبلاگ ها در واقع یکی از محبوب ترین اهداف برای سایت های اینترنتی هستند. اگرچه بخش نظرات معمولاً برای مباحث و سؤالات مربوط به نویسنده محفوظ است ، اما اظهار نظرهای نفرت انگیز و مضر را گاهی متوجه شیوع آن می شوید. قربانی قلدری در بلاگ نویسی فقط نویسنده نیست بلکه بسیاری از مفسران نیز هستند.

طرف دیگر قلدری برای بلاگ نویسی وقتی است که نویسنده وبلاگ خود مطالب متنفرانه ای را منتشر می کند که قصد خجالت ، توهین و یا ناراحتی شخص دیگری را دارد. اگرچه این شیوع در بین کودکان و دانش آموزان مدرسه بسیار زیاد است ، اما در بزرگسالان نیز بسیار شایع است.

اثرات حمله سایبری

اثرات حمله سایبری

قلدری به عنوان یک کل تأثیر بسزایی در بهزیستی روان قربانی و کیفیت کلی زندگی آنها دارد و حمله به فضای مجازی فرقی نمی کند. در حقیقت ، برخی از مطالعات نشان می دهند كه قلدری ها به صورت آنلاین تهاجمی تر هستند زیرا به ندرت عواقب ناشی از اقدامات آنها در دنیای واقعی وجود دارد ، بنابراین تأثیر بر قربانیان به طور بالقوه می تواند حتی بیشتر باشد..

قربانیان حمله سایبری اغلب عزت نفس بسیار پایین ، اضطراب اجتماعی بیشتر ، افسردگی را تجربه می کنند و بسیاری از افراد نیز افکار خودکشی را تجربه می کنند.

حمل و نقل سایبری می تواند عامل سوء مصرف الکل و مواد مخدر ، اختلالات خوردن ، عملکرد ضعیف در مدرسه و موارد دیگر باشد. همه اینها برای نشان دادن چگونگی حمله سایبری مضر است و چقدر مهم است که جلوی آن را بگیریم.

21. بیشتر خودکشی های نوجوانان اکنون نسبت به گذشته به نوعی به حمله سایبری نسبت داده می شوند. (منبع: Pas-meeting.org)

بین سالهای 2008 تا 2015 ، تعداد نوجوانانی که اقدام به خودکشی کرده اند یا افکار خودکشی کرده اند ، دو برابر شده است ، همانطور که در جلسه انجمن های علمی کودکان سال 2017 مشخص شد. بسیاری از موارد نتیجه حمله سایبری بوده است..

22. حمله به فضای مجازی می تواند تأثیرات جدی بر عزت نفس و سلامت روان افرادی که آن را تجربه می کنند ، داشته باشد. (منبع: Ditchthelabel.org)

این آمار هشدار دهنده در مورد سایبری نشان می دهد که تأثیر منفی زورگویی چقدر عظیم است و اقدامات جدی برای متوقف کردن آن در نهایت مهم است. سلامت کلی افراد هدفمند به آن بستگی دارد.

تأثیرات بهداشتی در فضای مجازی

23- تحقیقات نشان داده است که کودکانی که مورد آزار و اذیت قرار می گیرند 9 برابر بیشتر قربانی کلاهبرداری در هویت نیز می شوند. (منبع: Javelinstrategy.com)

این در یک مطالعه جهانی در سال 2017 توسط Javelin Strategy & Research نشان داده شد ، که نشان داد ارتباط بزرگی بین مورد ضرب و شتم به صورت آنلاین و قربانی سرقت هویت پس از آن وجود دارد..

24. اطلاعات مربوط به تأثیر روانشناختی زنانی که در سراسر جهان سوءاستفاده یا آزار و اذیت آنلاین را تجربه می کنند. (منبع: Statista.com)

طبق بررسی سال 2017 توسط Statista ، تعداد زیادی از قربانیان زن درگیر در فضای مجازی سرانجام با انواع مختلفی از تأثیرات منفی بر سلامت روانی و بهزیستی کلی خود سر و کار دارند..

تأثیر روانشناختی در فضای مجازی

حمل و نقل سایبری در سراسر جهان

حمل و نقل سایبری در سراسر جهان

حمله سایبری فقط در ایالات متحده آمریکا مشکلی ندارد. این در واقع یک مسئله جهانی است. 3 کشور برتر که درگیری در فضای مجازی رایج ترین است هند ، برزیل و ایالات متحده هستند ، اما این اتفاق در همه جا رخ داده است. آمارهای مربوط به حمله سایبری در رسانه های اجتماعی نشان می دهد که بیش از 65٪ والدین در سراسر جهان ، حمله به فضای مجازی در رسانه های اجتماعی را یکی از بزرگترین ترس های خود ذکر می کنند.

در حالی که بسیاری از کشورها در تلاشند تا قوانین ضد زورگویی را وضع کنند ، هنوز یک اقدام پیشگیرانه مؤثر کشف نشده است ، و ساکنان بسیاری از کشورها از نحوه برخورد با زورگویی راضی نیستند.

از نقطه نظر روشن ، آگاهی از حمله سایبری در همه زمان های بالا قرار دارد ، به این معنی که دولت ها در سراسر جهان باید برای جلوگیری از بروز آن اقدامات لازم را انجام دهند.

25. یکی از سه جوان در 30 کشور جهان گفتند که قربانی قلدری آنلاین شده اند ، از این تعداد 5 نفر گزارش شده اند که به دلیل حمله سایبری و خشونت در مدرسه فرار کرده اند.. (منبع: Unicef.org)

این اخیراً توسط نظرسنجی یونیسف آشکار شد و نگرانی های بیشتری راجع به حمله سایبری ابراز شد و خواستار اقدام فوری برای پایان دادن به خشونت در مدارس و جوامع در سراسر جهان شد..

سه نفر

26. 20،000 والدین در تحقیقات جهانی در مورد سیستم عامل های آنلاین پرخطر شرکت کردند ، 65٪ از مجرمان سایبری در رسانه های اجتماعی به عنوان بزرگترین ترسشان خبر دادند. سایر تهدیدهای رایج شامل پیام رسانی متنی (38٪) و اتاقهای گفتگو (34٪). (منبع: Techjury.net)

بیشتر والدین مورد بررسی (65٪) اکثراً از دلیل قلدری در رسانه های اجتماعی می ترسند ، زیرا اکثر موارد در آنجا اتفاق می افتند ، در اصل در اینستاگرام ، فیس بوک و اسنپ چت.

27. درصد والدین در سراسر جهان که فرزند خود را گزارش می دهند قربانی حمله سایبری شده اند. (منبع: Enough.org)

آمارهای حمله به فضای مجازی نشان می دهد که موارد گزارش شده توسط والدین از کشور به کشور دیگر متفاوت است. در هند 37٪ والدین اعلام کرده اند که فرزندشان قربانی حمله سایبری شده است ، در حالی که تنها 1٪ والدین روسی همین کار را انجام داده اند.

حمل و نقل سایبری توسط کشور

28. مردم اروپا و آمریکای جنوبی عموما از اندازه گیری های فعلی حمله سایبری ناراضی هستند. (منبع: Techjury.net)

حتی در کشورهایی که قوانین ضد زورگویی دارند ، مردم عموما اعتقاد ندارند اقدامات متوقف شده برای متوقف کردن حمله سایبری انجام شده است. فقط 13٪ از صرب ها و 15٪ شیلی ها از وضعیت فعلی رضایت دارند.

29. آگاهی جهانی در مورد سایبر 75٪ است. سوئد و ایتالیا با آگاهی 91٪ در صدر جدول هستند. منبع: Statista.com)

آگاهی از فضای مجازی در حال افزایش است ، وعده واقعی پایان دادن به این مشکل جدی جهانی را نشان می دهد. حقایق و آمارهای مربوط به فضای مجازی نشان می دهد که عربستان سعودی در حال حاضر کمترین آگاهی از حمله سایبری (37٪).

عکس العمل درمورد حقایق سایبری

عکس العملهای مربوط به حمله سایبری

در حالی که اکثر مردم از واقعیت های زورگویی و حمله سایبری آگاه هستند ، کمتر کسی می داند که چگونه با آن مقابله کند. کسانی که شاهد آن هستند به ندرت واکنش نشان می دهند ، بیشتر به این دلیل که نمی توانند ناشناس باشند. والدین اغلب آگاه نیستند که فرزندشان مورد تجاوز سایبری قرار گرفته است ، زیرا اکثر کودکان معتقدند که این یک اتفاق طبیعی است و نمی خواهند والدین خود را به آنها اطلاع دهند.

اکثر کودکان تلاش می کنند با مسدود کردن زورگویی در سکوهای رسانه های اجتماعی ، جلوی حمله سایبری را بگیرند و تاکنون ، به نظر می رسد این بهترین گزینه است.

خوشبختانه ، 48 ایالت در ایالات متحده قوانین آزار و اذیت الکترونیکی را وضع کرده اند و 44 مورد از آنها مجازات های کیفری برای حمل و نقل سایبری است..

30. Google Trends داده ها حاکی از آن است که توجه بسیار بیشتری نسبت به گذشته در مورد حمله سایبری متمرکز شده است. (منبع: Google.com)

با توجه به اینکه حمله سایبری سالهاست که به طور مداوم در حال افزایش است ، مردم به طور فزاینده ای از این مسئله آگاه می شوند ، که جای تعجب آور نیست. قوانین ضد زورگویی قطعاً به افزایش آگاهی کمک کرده است.

روندهای Google

31. وب سایت Nobullying.org بیش از 9،3 میلیون بازدید در سال 2016 از افرادی که به دنبال کمک به قلدری ، حمله سایبری و ایمنی آنلاین هستند ، ثبت کرده است.. (منبع: Nobullying.org)

وب سایتهایی مانند Nobullying.org در سالهای اخیر تعدادشان در حال افزایش است ، به افرادی که هر نوع زورگویی را برای یافتن کمک و کنترل مجدد زندگی خود تجربه می کنند این امکان را می دهد..

32. تعداد ایالت های ایالات متحده با قوانین جاسوسی سایبری در ایالت ، با اجرای سیاست: (منبع: Statista.com)

قوانین مربوط به حمله سایبری در ایالات متحده با توجه به اجرای ایالت و سیاست متفاوت است. در حالی که برخی از ایالت ها به وضوح در قوانین خود آزار و اذیت سایبری و آزار و اذیت آنلاین را شامل می شوند ، برخی دیگر شامل مجازات های کیفری و سیاست های مدرسه هستند.

قوانین مربوط به حمله سایبری

33. 83٪ از جوانان معتقدند كه شركتهای رسانه های اجتماعی باید برای مقابله با حمله سایبری بر روی سیستم عامل های خود اقدامات بیشتری را انجام دهند. (منبع: Dosomething.org)

همانطور که قبلاً نیز مورد بحث قرار گرفت ، به نظر می رسد بهترین گزینه آنها مسدود کردن زورگوها در رسانه های اجتماعی است ، اما این امر مانع از انتشار شایعه های آنلاین و زورگیری از انواع دیگر آزار و اذیت آنلاین نمی شود..

34. فراوانی صحبت در مورد اینترنت و رفتار آنلاین والدین و فرزندان: (منبع: Telenor.com)

طبق نظرسنجی در رسانه های اجتماعی توسط گروه تلنور ، بسیاری از والدین (46٪) همواره با فرزندان خود در مورد رفتار و تهدیدات آنلاین صحبت می کنند. اما برخی والدین (39٪) این کار را بعضی اوقات انجام می دهند ، در حالی که برخی دیگر (12٪) هرگز این کار را نمی کنند.

فرکانس صحبت کردن

35. 4 از 5 دانش آموز می گویند اگر می توانند این کار را بطور ناشناس انجام دهند در مواردی از حمله سایبری مداخله می کنند. (منبع: Dosomething.org)

اکثر شاهدان حمله به فضای مجازی هرگز مداخله نمی کنند ، زیرا نمی خواهند عاملان آنها را روشن کنند. با این حال ، اگر یک روش ناشناس برای انجام آن وجود داشته باشد ، 81 درصد دانش آموزان می گویند که احتمالاً به قربانیان کمک می کنند.

پنج نفر

36. والدین می خواهند در پیشگیری و حل حمله سایبری درگیر شوند اما دانش لازم را ندارند. این مطالعه همچنین نشان داد ، نوجوانان غالباً معتقدند كه حمله به فضای مجازی امری عادی است و نمی خواهند والدین مداخله كنند. (منبع: Gromsocial.com)

به همین دلیل است که باید به ارتقاء سطح آگاهی در مورد حمله سایبری ادامه دهیم. نوجوانان باید بدانند که این عادی نیست و هر والدینی باید به راه حلهای مؤثر در برابر زورگویان دسترسی داشته باشد.

37. کودکان همچنین به طور فزاینده ای از خطرات ناشی از حمله سایبری آگاه هستند. 68٪ از پاسخ دهندگان آمریكا تأیید كردند كه اطلاعات شخصی كمتر را به صورت آنلاین از گذشته به اشتراک می گذارند. (منبع: Reportlinker.com)

این قطعاً یکی از راه های جلوگیری از برخی از انواع حمله سایبری ، مانند باج گیری است. هرچه تعداد كودكان مورد آزار كسى قرار بگيرند ، احتمال آزار و اذيت آنها به صورت آنلاین و آفلاین كمتر است.

38. بیش از 70٪ از نوجوانان می گویند مسدود کردن حساب فرد عامل موثرترین روش برای ایمنی اینترنت بود. (منبع: Ncpc.org)

پیش از گفتگو با والدین خود یا در جستجوی کمک ، اکثر نوجوانان آمریکایی حساب رسانه های قلدرشان را مسدود می کنند. آنها معتقدند که این بهترین راه برای جلوگیری از حمله سایبری است.

نتیجه

در حالی که آمارها و حقایق مربوط به سایبری فوق الذکر هراس آور است ، اما یک مشکل نقره ای در مورد مشکل رو به رشد سایبری وجود دارد. دولت های سراسر جهان سعی در کنترل و جلوگیری از حمله سایبری دارند ، آگاهی جهانی از این مشکل رو به افزایش است و بسیاری از سیستم عامل های رسانه های اجتماعی در تلاش هستند که جلوی حمله سایبری را نیز بگیرند..

به عنوان یک یادداشت نهایی ، مهم است که به کودکان بیاموزیم که حمله به فضای مجازی چیست ، تأثیرات آن چیست و چگونه می توان از آن جلوگیری کرد. مثل همیشه ، آموزش تنها راه حل واقعی است.

منابع:
https://cyberbullying.org/2016-cyberbullying-data/
https://www.verywellfamily.com/cyberbullying-statistics-4589988
https://www.pewresearch.org/internet/2007/06/27/cyberbullying/
https://www.nveee.org/statistics/
https://www.ditchthelabel.org/
https://www.pewresearch.org/internet/2007/06/27/cyberbullying/
(منبع)
https://www.statista.com/statistics/333942/us-internet-online-harassment-severity/
https://www.statista.com/statistics/333942/us-internet-online-harassment-severity/
https://www.ditchthelabel.org/
https://www.comparitech.com/internet-providers/cyberbullying-statistics/
https://www.dosomething.org
https://netsanity.net/blog/
https://www.dosomething.org/us/facts/11-facts-about-cyber-bullying
https://enough.org/stats_cyberbullying
https://techjury.net/stats-about/cyberbullying/
https://www.telenor.com/asias-parents-speak-up-on-cyberbullying/
https://techjury.net/stats-about/cyberbullying/
https://www.pas-meeting.org/
https://www.ditchthelabel.org/cyber-bullying-statistics-what-they-tell-us/
https://www.javelinstrategy.com/
https://www.statista.com/statistics/784838/online-harassment-impact-on-women/
https://www.unicef.org/press-releases/unicef-poll-more-third-young-people-30-countries-report-being-victim-online-bullying
https://techjury.net/stats-about/cyberbullying/#gref
https://enough.org/stats_cyberbullying
https://techjury.net/stats-about/cyberbullying/#gref
https://www.statista.com/statistics/293192/cyber-bullying-awareness-in-select-countries-worldwide/
https://trends.google.com/trends/
http://nobullying.org/#/
https://www.statista.com/statistics/291082/us-states-with-state-cyber-bullying-laws-policy/
https://www.dosomething.org/us/facts/11-facts-about-cyber-bullying
https://www.telenor.com/asias-parents-speak-up-on-cyberbullying/
https://www.dosomething.org/us/facts/11-facts-about-cyber-bullying
https://gromsocial.com/2019/07/22/protect-your-kids-from-cyberbullying/
https://www.reportlinker.com/insight/americas-youth-cyberbully-life-skill.html
https://www.ncpc.org/res منابع/cyberbullying/

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map