ג’ומלה לעומת WordPress השוואה 2020

השוואה של ג'ומלה מול וורדפרס 2017


בחירת פלטפורמת בלוגים עשויה להיות לא קשה כמו לבחור את כל מערכת ניהול התוכן המאפשרת לך לבצע פרויקטים מורכבים יותר באינטרנט. בלוגרים מזדמנים שלא מבקשים הרבה יכולים בקלות לקבל שירותים פחות מסובכים, אם כי וורדפרס צריכה תמיד להיות בראש הרשימה כדי ליצור בלוג. אבל כשמדובר במערכות ניהול תוכן שלמות המאפשרות לך לעשות הרבה יותר מאשר סתם לכתוב פוסטים, הדברים הופכים להיות קצת יותר רציניים.

גם במקרה זה, וורדפרס עדיין בראש הרשימה. אבל במצבים שבהם אתה חושב על האתר כולו, על האלמנטים שלו ועל כל האפשרויות, כמה שחקנים אחרים במשחק הם תחרותיים לא פחות. שמעת על ג’ומלה?

תוכן עניינים

 • מה זה ג’ומלה?
 • קלות שימוש
 • מראה ותוספות
 • ניהול תוכן
 • תמיכה
 • אבטחה
 • אתרים רב לשוניים
 • טבלת השוואה
 • איזה מהם עליכם לבחור?

מה זה ג’ומלה?

בדיוק כמו וורדפרס, ג’ומלה היא CMS בקוד פתוח המאפשרת לך ליצור תוכן אינטרנטי ויישומים חזקים. היא זמינה מאז 2005 והיא הייתה אלטרנטיבה טובה ל- WP מאז ועד היום. למרות שדומה מאוד, ג’ומלה שונה מההתחלה – בניגוד לוורדפרס, היא מאפשרת מספר אפשרויות של מסד נתונים וזה דבר חשוב לאנשים בעלי ניסיון בתחום הטכנולוגי. אבל אם לא תשתתף בפיתוח אתרים רציני, התכונות האלה לא יהיו משמעותיות עבורך.

ג’ומלה מחזיקה מיליוני אתרים. אלה נעים בין דפים אישיים פשוטים ליישומי אינטרנט מורכבים ואינטראנט המסייעים לאנשים להתחבר ולעבוד באופן מקומי.

חשוב לדעת מה ההבדל בין ג’ומלה CMS (זה שאנחנו מדברים עליו במאמר זה) ו- מסגרת ג’ומלה המאפשרת למפתחים ליצור יישומים מבוססי PHP ללא כל התכונות הנוספות המצורפות ל- CMS.

כשאנחנו מדברים על משתמשים ממוצעים, חשוב לדעת שג’ומלה היא ידידותית למתחילים, מעודכנת על בסיס קבוע, כוללת אפשרויות התאמה אישית נרחבות ומונה קהילה מקוונת מסיבית שתמיד מוכנה לעזור. נשמע כמו וורדפרס, לא? אך בניגוד לוורדפרס שמונה יותר מ -140 מיליון הורדות, ג’ומלה הורד “רק” כ -60 מיליון פעמים. המספרים הם עצומים, אך עדיין לא קרובים אפילו לוורדפרס.

למרות שהסרטון הבא מציג גרסאות ישנות יותר של וורדפרס וג’ומלה, התכונות הבסיסיות לא שינו כל כך. בגלל זה, ההשוואה תקפה גם לגרסאות החדשות של שני CMS.

קלות שימוש

גם אם אתה מפתח אינטרנט מעצב או מעצב, אתה רוצה שהכלים יהיו פשוטים ככל האפשר. אך למתחילים, קיום CMS פשוט הוא חובה. למרבה המזל, גם וורדפרס וגם ג’ומלה הם די פשוטים להבנה ולהתחיל איתם.

וורדפרס

וורדפרס ידוע בתהליך ההתקנה הישיר והמהיר שלו. האתר יכול להיות מקוון תוך חמש דקות בערך גם כשהוא הראשון שלך. ואחרי הכניסה הראשונית, בדרך כלל המשתמשים לא מבקשים להבין את היסודות של וורדפרס.

המערכת כולה ידידותית למשתמש, כך שהכל הגיוני. יש עקומת למידה שמעורבת בה, אך מכיוון שרוב האפשרויות והתפריטים נמצאים בהישג ידך, תוכלו לנווט באזור הניהול ללא בעיות. אבל אם תחליט שאתה מעוניין ביותר משימוש פשוט, אתה תמיד יכול לחזור וללמוד וורדפרס צעד אחר צעד.

ג’ומלה

ג’ומלה די פשוטה גם כן. תהליך ההתקנה דומה מאוד ל- WordPress ‘, וחברות אירוח רבות כוללות תוכנת התקנה בלחיצה אחת. למרבה הצער, קווי דמיון נעצרים כאן מכיוון שג’ומלה מרגישה מסובכת יותר להתמודד לאחר מכן.

לוח הבקרה המאפשר לך לנהל את כל המודולים אינו מוכן היטב למתחילים. לכן, אלא אם כן אתם כבר יודעים דבר או שניים על טכנולוגיות אינטרנט, אנו מציעים לכם להתחמש בסבלנות. בהחלט ייקח הרבה יותר זמן להבין את לוח הבקרה ואת ממשק המשתמש של ג’ומלה מאשר היה צורך להבין את וורדפרס.

מראה ותוספות

כיום, מערכת ניהול תוכן טובה חייבת לכלול סוגים של תבניות ותוספים המאפשרים למשתמשים רגילים להרחיב את אתרי האינטרנט שלהם מבלי שהם חייבים לגעת בקוד. גם וורדפרס וגם ג’ומלה מאפשרים לך להרחיב את המערכת בדרכים שונות, אך עדיין יש כמה הבדלים.

וורדפרס

וורדפרס ידועה בזכות הנושאים והתוספים שלה. בעוד שעיצובים בחינם ופרמיום יעזרו לכל אחד לבנות אתר מקצועי למראה גם ללא שום ידע בתחום קידוד ועיצוב, עשרות אלפי תוספים יעזרו לכם להוסיף תכונות אשר ירגישו בלתי אפשרי ליצור אחרת.

לא רק שיש כל כך הרבה פריטים זמינים בלבד, אלא שכשאנחנו מתקדמים, אותם פריטים הופכים מורכבים יותר. תוספים מסוימים של וורדפרס פועלים כמו מערכות בעצמם ויוצאים מחוץ לרעיון המקורי של וורדפרס. אז מלבד אתרים ובלוגים פשוטים, אתה יכול ליצור מערכות מסחר אלקטרוני מלאות, מערכות קשרי לקוחות או תיקי צילום, כדי להזכיר כמה.

ג’ומלה

הרחבות ג'ומלה

ג’ומלה לא נופלת הרחק מאחור. הוא מציע גם תבניות ותוספים שיכולים לעזור לך להשיג דברים רבים באינטרנט. אך פשוט מכיוון שהיא פחות פופולרית מווורדפרס, ניתן למצוא די פחות תבניות ותוספים.

מצד שני, אותן תוספות שתוכלו לקבל הן מעט פשוטות יותר מאשר המקבילים לוורדפרס.

ניהול תוכן

גם אם המטרה היחידה שלך להקים אתר אינה בלוגים, סביר להניח שתרצה לנהל בלוג בשלב מסוים. זה יעזור לך למשוך יותר מבקרים לאתר שלך ויאפשר לך להתחבר לקהל.

וורדפרס

מייצור ופרסום פוסטים ודפים ועד ניהול קבצי מדיה שונים, וורדפרס יודעת לרצות את המשתמשים בה. לא משנה אם אתה בלוגר סתמי ומומחה לשיווק – ניהול תוכן באמצעות וורדפרס יהיה אינטואיטיבי ופשוט. אם אתה אוהב את מה שאתה כותב עליו, תשמח להתחבר למערכת כדי להתחיל פוסט נוסף עם עורך ה- Visual המעוצב להפליא שלו.

ג’ומלה

ג’ומלה מיועדת לפרויקטים אינטרנטיים מורכבים יותר. בגלל זה, אנחנו לא יכולים לומר שזה מתאים לבלוגים. אמנם ניתן לנהל בלוג מצליח עם ג’ומלה, אך רוב הסיכויים שיהיה לך קשה יותר לנהל את הטווח הארוך..

מאמרים בג'ומלה

אפילו כמה מומחים בג’ומלה מנהלים את הבלוגים שלהם ב- WordPress. בגלל זה, אנו מציעים לכם לשכוח מבלוגים עם ג’ומלה ולהתחיל טריים עם וורדפרס במקום זאת. תחסוך זמן, כסף ועצבים.

תמיכה

וורדפרס

רשמי דפי תמיכה יכול לעזור לך להתחיל עם WordPress. אתה יכול לקרוא קבצי תיעוד זה יסביר את היסודות, ואתה תמיד מוזמן פורומי תמיכה שמונה אלפי משתמשים פעילים. כל זה כמובן בחינם, אך תצטרך לבצע את העבודה ולחקור את הבעיה שאתה נתקל בהם.

אם אתה זקוק לתמיכה מקצועית יותר, לא תמצא מיילים רשמיים או מספרי טלפון. אבל אתה תמיד יכול לשכור שירותי תחזוקה כדי לבצע את העבודה בשבילך. האמת היא שרוב המשתמשים משתמשים בפורומים בחינם, קבוצות מדיה חברתית ומשאבים מקוונים בכל הנוגע לתמיכה.

ג’ומלה

תיעוד ג'ומלה

למרות שלא פופולרי כמו וורדפרס, ג’ומלה עדיין מונה עשרות מיליוני משתמשים פעילים. אז זה לא מפתיע שיש לה קהילה פעילה. מציאת עזרה בצורת הדרכות ומאמרים וסרטונים שונים לא תהיה בעיה. כמו כן, יש מספר די נחמד של פורומים מלאי חיים בהם אתה יכול לבקש עזרה, אך בתור התחלה, עליך לבדוק את דף תמיכה רשמי.

אך בניגוד לוורדפרס, קשה למצוא מומחי ג’ומלה שיעשו משימות התאמה אישית שונות עבור האתר שלך.

אבטחה

לא משנה כמה ידידותית למתחילים היא CMS אחת או עד כמה היא תומכת היטב אם אף אחת מהן לא מספיק בטוחה. למרבה המזל, גם וורדפרס וגם ג’ומלה כיסו אתכם בתחום זה.

וורדפרס

וורדפרס הוא ה- CMS הפופולרי ביותר בעולם. לרוע המזל, משמעות הדבר היא שזו גם היעד הראשון עבור האקרים שמחפשים אתרים אקראיים. למרות זאת, וורדפרס בטוחה. המפתחים דאגו שהקוד יהיה מאובטח ככל האפשר. בנוסף, תוכלו לצפות לעדכונים תכופים השומרים על בטיחות המערכת כל הזמן.

אבטחת CMS

הגורם החשוב בביטחון הוא האדם שמאחורי האתר. ברוב הפעמים, זה תלוי בך לשמור על דברים בטוחים ומוסתרים מהעיניים הרועשות. בין אלפי תוספים שהזכרנו, משתמשי וורדפרס יכולים להרגיש בטוחים יותר אם הם מרחיבים את ה- CMS באמצעות תוספי אבטחה. ישנם מאות תוספים הקשורים לאבטחה שיעזרו לך להגן על אתר האינטרנט שלך.

ג’ומלה

ג’ומלה אינה שונה מאוד בכל מה שקשור לאבטחה. המפתחים תמיד עובדים קשה על עדכונים חדשים ומתקנים בעיות אבטחה בזמן. ממש כמו וורדפרס, כמה תוספי אבטחה מעולים יעזרו לכם עם האתר, אך יש גם לזכור שהמשתמש אחראי לאבטחת התחום שלו..

אתרים רב לשוניים

בעל אתר ביותר משפה אחת הופך לתכונה אטרקטיבית. בעלי אתרים רבים פשוט צריכים לקבל את התוכן בשתי שפות או יותר כדי לספק את כל הקהל. למרות שגם וורדפרס וגם ג’ומלה מאפשרים לך ליצור אתרים רב לשוניים, הם מתנהגים אחרת.

וורדפרס

וורדפרס אכן מציעה אפשרות להגדיר שפה באתר בכל עת, אך היא אינה תומכת ביצירת תוכן רב לשוני מחוץ לקופסה. למרבה המזל, ישנם כמה תוספים מדהימים שיהפכו את אתר האינטרנט הפשוט שלכם למערכת רב לשונית שקל להשתמש בה, אך כנראה שתצטרכו להוציא כמה דולרים נוספים על רישיונות ומנויים..

ג’ומלה

שלא כמו וורדפרס, ג’ומלה מציעה אפשרויות רב לשוניות מרגע ההתקנה.

אתה רק צריך לבחור שפה נוספת ולהתחיל לתרגם את התוכן. ניתן גם לשנות במהירות את שפות אזור הניהול. ולא תצטרך להתקין תוספים אחרים ולא לשלם עבור שירותי צד שלישי.

טבלת השוואה

וורדפרס

ג’ומלה

פשטות:ידידותי למתחילים עם עקומת למידה קטנהמורכב יותר, לוקח זמן ללמוד
מראה ותוספים:עשרות אלפי הרחבותמספר טוב של תוספים, עדיין פחות מ- WordPress ‘
בלוגים:מושלם לבלוגיםלא כל כך טוב לבלוגים
תמיכה:קהילה, שלמו עבור תמיכהקהילה, פורומים, תיעוד רשמי
אבטחה:תוספי אבטחה מעודכנים לעתים קרובותתוספי אבטחה מעודכנים לעתים קרובות
אפשרויות רב-לשוניות:צריך להשתמש בשירותי צד שלישיתמיכה רב-לשונית נהדרת כברירת מחדל

איזה מהם עליכם לבחור?

לאחר מבט מהיר, וורדפרס וג’ומלה נראים דומים מאוד. בדרך אחת, זה נכון, אך הם גם שונים מספיק כדי להקל על בחירת אתר לאתר שלך.

אם תשאלו אותנו, וורדפרס היא הזוכה הכוללת. הוא בהחלט מתאים יותר למתחילים, ובכל זאת הוא מאפשר לכם להרחיב אתר לפרויקט מורכב יותר. וורדפרס תאפשר לכם לפתח את המערכת ביתר קלות שכן היא כוללת מאגר מלא בתמות ותוספים. שכירת שירותי תחזוקה ומעצבים / מתכנתים מקצועיים הם הרבה יותר קלים מכיוון שיש פשוט יותר אנשים המוקדשים לוורדפרס מאשר ג’ומלה.

מצד שני, ג’ומלה בהחלט מורכבת יותר ומגיעה עם פיצ’רים מובנים יותר. זה יכול לעזור לאנשי מקצוע לבנות אתרים מורכבים יותר מכיוון שהוא מציע אפשרויות טכניות יותר מההתחלה. אולם אותן אפשרויות עשויות לבלבל את החדשים שלא לצורך. כמו כן, ג’ומלה לא כל כך טובה לבלוגים מזדמנים.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map