Wix לעומת WordPress השוואה 2020

השוואה בין Wix לעומת WordPress 2017


לפני שתיצור חשבונות או מוריד קבצים, קרוב לוודאי שתלהבו כולם מבניית אתר. זה טוב, ברוך הבא על הסיפון! אבל אם אין לך ניסיון קודם במערכות בניית אתרים, הגיע הזמן למחקר נוסף – באיזה מהן עליך לבחור כנקודת המוצא שלך?

כפי שאתה אולי כבר יודע, ניתן למצוא את WordPress כמעט בכשלושים אחוז מכל האתרים. זה הופך אותה לפלטפורמת בניית האינטרנט הפופולרית ביותר ללא עוררין. אך לפני שקפצת פנימה והתחלת ליצור את העמודים הראשונים שלך, האם ידעת שישנם עוד כמה שירותים הדומים מאוד לוורדפרס?

קבלת ההחלטה נעשית קשה יותר מכיוון שרבים מהכלים הללו מבטיחים דברים דומים – ממשקים חזותיים יפים, דרך קלה לבניית אתר, כולם ידידותיים למתחילים, הם לא עולים הרבה … אבל איזה מהם ללכת?

כיום, אנו הולכים להתמקד בהבדלים בין וורדפרס לוויקס. כדי להקל עלינו, אנו הולכים להשוות בין הגרסה המארחת העצמית של WordPress ל- Wix, כדי להיות ספציפית יותר. אם אתה עדיין לא בטוח מדוע יש שתי גרסאות של וורדפרס, אנא ראה מה כל כך שונה בין WordPress.com לבין WordPress.org המארח את עצמנו מכיוון שעסקנו בפירוט בנושא זה..

יהיה קשה לעקוב אחר כל ההבדלים אם לא נקבץ אותם. אז אם אינכם מוכנים לקרוא את כל המאמר, להלן תוכן עניינים מהיר:

 • פשטות
 • ערכות נושא ותוספים
 • ניהול תוכן
 • תמיכה
 • העלויות
 • מסחר אלקטרוני
 • טבלת השוואה
 • איזה מהם עליכם לבחור?

פשטות

וורדפרס

למרות שאהבנו וורדפרס מהיום הראשון האמת שזה לא פשוט כמו וויקס. ייקח הרבה יותר זמן עד שתוכל להגיד שאתה מכיר כל תכונה וורדפרס מספקת. ובהחלט ייקח הרבה יותר זמן לשלוט במלאכה באמצעות וורדפרס.

אך יחד עם זאת, בעוד שיש עקומת למידה עם CMS הפופולרית, זה יהיה הרבה יותר מתגמל לטווח הרחוק מכיוון שוורדפרס היא פיתרון הרבה יותר חזק..

וויקס

כבר מההתחלה, צוות המפתחים המקצועי ב- Wix ניסה להדגיש את הפשטות בשימוש בפלטפורמה.

כל דבר, החל ביצירת החשבון הראשון שלך ועד עיצוב אתר הוא פשוט ביותר וידידותי למתחילים. כל תהליך עוצב מחדש כך שהוא עובד עבור המשתמשים.

הממשק הויזואלי שלו מאוד אינטואיטיבי, וזה ייקח רק כמה רגעים עד שתקבץ דברים יחד. לא משנה מה יש לך בראש, זה ניתן להשגה בכמה לחיצות, ככל הנראה באמצעות עורך גרירה ושחרור. למרות שאנחנו שונאים להודות בכך, Wix הוא פיתרון טוב יותר למתחיל שלם שלא מצפה להרבה מאתר.

ערכות נושא ותוספים

אתרים ובלוגים מודרניים זקוקים להרבה יותר ממה שכל בונה אתרים סטנדרטי מציע מחוץ לקופסה. זו הסיבה שחשוב שתדעו כמה טוב כל אחד מהם עובד עם תבניות ותוספים.

וורדפרס

מכיוון שיש אלפי ערכות נושא ותוספים שניתן למצוא רק בספריה של וורדפרס בחינם, קשה להתחרות ב- CMS הפופולרי. לא משנה מה הפונקציונליות או הגומחה שעולה בראשכם, תוכלו לאתר את הנושאים והתוספים לאתר שלכם. לרוב, התוספים והתבניות יהיו בחינם.

בשלב מסוים אולי תרצו להמשיך עוד יותר. זה המקום בו הקהילה המסיבית של וורדפרס מצילה את היום – יש גם אלפי תוספים מובחרים ונושאי וורדפרס שיקבלו לכם כל מה שתרצו.

מערכת ברירת המחדל של וורדפרס מקלה על מעבר בין ערכות נושא ותוספים והתאמה אישית שלהן לפרטי פרטים.

רובם כוללים אפשרויות ייצוא ויבוא שיעזרו לכם לעבוד גם עם אתרים רבים.

וויקס

תבניות Wix

Wix כולל מאות תבניות משגעות שניתן להקצות לאתר במהירות. כל הגומחות העיקריות מכוסות, כך שלא תצטרך לדאוג למצוא תבנית לאתר הייחודי שלך. אז בין אם אתה בונה בלוג פשוט, אתר תחביבים או אתר רשמי עבור משרד עורכי הדין שלך, יהיה לך עם מה לעבוד איתו.

כל התבניות מגיבות, ויש עורך נייד מיוחד שיאפשר לכם להתאים את האתר באופן ספציפי למכשירים ניידים.

הנושאים ניתנים להתאמה אישית, ותוכלו להשתמש באפקטים שנבנו מראש. אבל החיסרון הגדול הוא חוסר היכולת להחליף נושאים. כמו כן, Wix אינה מאפשרת לך להתאים אישית את קוד ה- CSS.

ניהול תוכן

הבלוגים הפכו פופולריים במהלך השנים האחרונות. משתמשים רבים רוצים אתר רק למטרות בלוגים, ובמקרה זה, חשוב שהפלטפורמה שתבחר יהיה פשוטה. כיצד Wix ו- WordPress מטפלים בניהול תוכן?

וורדפרס

כשמדובר בנו, וורדפרס היא מערכת ניהול התוכן החזקה ביותר. פרק זמן. אנו בטוחים שמיליוני משתמשים אחרים חולקים גם את האהבה שלנו כלפי וורדפרס, וזה לא סתם צירוף מקרים פשוט.

WordPress כולל עורך חזותי וגם טקסטים המאפשרים לך לשלוט במאמרים. אמנם אתה יכול לעבוד בקלות עם עורך Visual וליהנות מכתיבה וניהול של מדיה, עורך טקסט מאפשר לך לעבור מעבר לזה ולהשתמש ב- HTML ו- CSS בהתאמה אישית אם תרצה בכך. אפילו בלי להרחיב עורכים ומודול ניהול מדיה, באמצעות WordPress אתה מקבל פלטפורמת בלוגים מושלמת שרק משתפרת עם כל עדכון חדש..

וויקס

מנהל הבלוגים של Wix

בלוגים עם Wix זו חוויה מדהימה. לאחר יצירת דף אתה מתחיל להשתמש במודול בלוגים שיהפוך את הדף למכונת המאמר האישית שלך. למעשה, מנהל הבלוגים ב- Wix די דומה לעורך החזותי הרגיל של WordPress וזה אומר שהוא נהדר.

Wix מקל על כל אחד להתחיל לכתוב את הבלוג הראשון שלו שכן הכל נראה די פשוט וקל להבנה. תוכלו ללמוד במהירות להוסיף מדיה, תגים או מאמרים מקדימים לפני שתפרסמו אותם.

תמיכה

כשאתה מתחיל, חשוב לקבל תמיכה טובה. עד כמה וורדפרס וויקס יכולים לעזור לך כאשר הדברים מסתבכים?

וורדפרס

אלא אם כן אתה משלם עבור תחזוקה חודשית, אתה נותר כמעט לבד. מכיוון שוורדפרס היא CMS בקוד פתוח וקיבלתם אותה בחינם, עליכם לדאוג לאתר שלכם. בכל אופן, טונות של מקורות מקוונים יעזרו לכם בכל מה שתצטרכו. אם בחרת ב- WordPress, אל תשכח לבקר בקטע הלמידה החדש של WordPress שלנו.

בפורומי התמיכה הרשמית סופרים אלפי משתמשים שישמחו לעזור.

ההבדל היחיד הוא תוספות ותבניות פרימיום. בדרך כלל, כאשר אתם קונים מוצר פרימיום, אתם מקבלים גם תמיכה מהמפתח שלו.

לכן, אם אתה מתחיל, היה מוכן לכמה דמי Googling או תוספת חודשית שתכסה את עלויות התחזוקה.

וויקס

אם תבחר ב- Wix, אתה יכול לצפות לתמיכה רבה בפלטפורמה. מאות אלפי האשכולות בפורום הרשמי ככל הנראה יעזרו לכם בכל דבר. אך אל תשכח לבדוק הדרכות וידאו, תמיכה מקצועית באימייל ותוכנית לחינוך מיוחד שתעזור לך עם מרבית הדברים הנוגעים ל- Wix.

כפי שציינו, Wix עוסק בסיוע חזותי כך שתוכלו לצפות לעזרה מקוונת כמעט בכל הסיטואציות. אם אינך בטוח כיצד משהו עובד, פשוט לחץ על אייקון ליד אלמנט בונה, ו- Wix תסביר איך זה עובד.

העלויות

גם WordPress וגם Wix הם בחינם. אבל ברגע שתתחיל להשתמש באחת מהפלטפורמות, תביני שהאפשרויות החינמיות האלו אינן יכולות להגיע רחוק מאוד.

אלא אם כן התוכניות שלך עם אתר פשוטות באמת, תצטרך להוציא כמה נקודות כרטיסי אשראי נוספות הן על WordPress והן על Wix.

וורדפרס

וורדפרס הוא קוד פתוח CMS שמשמעותו גם שהיא בחינם. אבל כדי להפעיל אותו, לפחות תצטרך לשלם עבור אירוח ושם תחום. וזו רק התחלה של הוצאות נוספות.

אמנם נכון שתוכלו להריץ אתר בחינם, אך תצטרכו לדעת דבר או שניים על טכנולוגיות אינטרנט וורדפרס עצמה על מנת לנהל את כל העסק בעצמכם. במקרה כזה, תוכלו להימנע מהוצאות נוספות בכל הנוגע לתחזוקת אתר מותאם. עדיין, רוב הסיכויים שתזדקקו לכמה תוספים וערכות נושא פרמיום שיוסיפו רק לקבלה הסופית.

אז אתר שחשבת שתקבלו בחינם יכול להפוך במהירות למפלצת אוכלת כסף שאוכלת מאות דולרים בשנה ואפילו חודש בחלק מהמקרים.

וויקס

בונה האתר הראשי הוא בחינם לחלוטין. כל שעליכם לעשות הוא לרשום חשבון חדש, ותוכלו להתחיל לעבוד באתר חדש. אך כפי שתבינו במהירות לאחר מכן, הגרסה החינמית מוגבלת כמו ציפור בכלוב. ובכן, יש סיבה לכך – האנשים ב- Wix רוצים שתשדרג לאחת תוכניות פרמיה. לכן, אם אתה רוצה להישאר עם הגרסה החינמית, היה מוכן לפרסומות רציניות בבלוג שלך. כמו כן, תשכחו מקיום תחום מותאם אישית.

לוח תמחור של תוכניות פרימיום של Wix

תוכניות הפרימיום משתנות. אתה יכול להתחיל עם תוכנית הקומבו שתעלה לך 8.50 דולר לחודש. תקבלו רוחב פס של 2 ג’יגה-בייט, נפח אחסון של 3 ג’יגה-בייט שיספיק לבלוגר ממוצע, ויהיה תחום חופשי שיחכה גם לכם. למרבה המזל, תוכנית הקומבו מסירה מודעות מהאתר שלך.

ישנן עוד כמה תוכניות יקרות יותר, אשר יציעו עוד יותר אפשרויות, כך שאתה רק צריך לבחור את התוכנית המתאימה לך ביותר

מסחר אלקטרוני

למרות שחנות מקוונת היא רק אתר אחר, יש הרבה יותר עבודה. כמו כן, תזדקק לשלוחות נוספות וכנראה שגם נושא חדש שיעבוד טוב עם החנות שלך. אם אתה חושב לפתוח עסק מסחר אלקטרוני, כיצד Wix ו- WordPress יכולים לעזור לך?

וורדפרס

WooCommerce

פשוט על ידי התקנת תוסף כמו WooCommerce, אתה יכול להפעיל את החנות האלקטרונית שלך תוך מספר דקות. באמצעות וורדפרס אתה יכול לבחור בין כמה פלטפורמות מסחר אלקטרוני עוצמתיות המאפשרות למתחילים וגם לאנשי מקצוע לנהל חנות מקוונת מצליחה..

יש ממש אלפי נושאים ותוספים המוקדשים למסחר אלקטרוני. כך, אפילו בלי לשלם אגורה נוספת, תוכלו להקים חנות אלקטרונית פשוטה שתפעל ללא בעיות. שלא כמו Wix, וורדפרס מאפשרת שערים רבים של תשלומים ואפשרויות אחרות שיעזרו לך להגיע לקהל שאליו אתה באמת רוצה למקד.

וויקס

בלי לשלם תוספת תשלום עבור WixStores, תוכלו לשכוח מהנהלת חנות מקוונת. אבל גם אם תחליט להוסיף כמה דולרים נוספים לתוכנית, החנות שלך תהיה מוגבלת למדי.

כשאתה מתחיל לבנות את החנות, תביני שיש רק כמה אפליקציות של צד שלישי שיכולות לעזור לך. והחלק הרע הוא שהיישומים האלה יעלו לכם כמה דולרים נוספים. כמו כן, עם WixStores אתה צריך להשתמש רק ב- PayPal או ב- Authorize.net, מה שאומר שאתה מאבד לקוחות פוטנציאליים רבים. ובכל זאת, אם אתה לא כל כך תובעני, WixStores תהיה דרך ידידותית למתחילים מאוד להתמודד עם חנות מקוונת פשוטה..

טבלת השוואה

וורדפרס

וויקס

פשטות:ידידותי למתחילים עם עקומת למידהמושלם למתחילים; פשוט יותר מ- WordPress
ערכות נושא ותוספים:עשרות אלפי הרחבות200+ אפליקציות; רבים מהם דורשים תשלום חודשי
ניהול תוכן:גרסאות, שמירה אוטומטית, HTML מותאם אישית …מודול מנהל בלוגים יפהפה המיועד למצטרפים חדשים
תמיכה:קהילה, שלמו עבור תמיכהצוות תמיכה מקצועי, מערכת חינוך, הדרכות וידיאו
העלויות:מכמה דולרים בחודש, תלוי בצרכיםהחל מ 8.50 $ לחודש
מסחר אלקטרוני:מגוון עצום של אפשרויות ושערי תשלוםטוב למתחילים; חסר כמה תכונות לחנויות מורכבות יותר

באיזה מהן עליכם להשתמש?

וורדפרס היא הרבה יותר חזקה מ- Wix. זה מאפשר לך לבנות כל סוג של אתר שיש לך בראש, ללא הגבלות כמעט. אם אתה רציני לגבי האתר או הבלוג שלך, ואתה חושב לעבוד עליו במשך תקופה ארוכה יותר, אנו ממליצים להתחיל בו באמצעות WordPress. האמת שתקדישו זמן רב ללמוד על תכונות ספציפיות בוורדפרס, אבל זה ישתלם בטווח הרחוק.

קריאה מומלצת: כיצד להעביר את הבלוג שלך מ- Wix ל- WordPress

מצד שני, Wix היא פלטפורמה נהדרת למתחילים ומשתמשים שאינם מעוניינים להגיע רחוק עם אתר. אם כל מה שאתה רוצה זה ממשק ידידותי למשתמש שיאפשר לך לבנות אתר יפה למראה מבלי שתצטרך ללמוד הרבה על הפלטפורמה, עבור עם Wix. במקרה כזה, כמה מגבלות שמגיעות עם הפלטפורמה לא משנה הרבה, ותהיה לרשותך תמיכה מקצועית בכל עת.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map