Tumblr לעומת WordPress השוואה 2020

Tumblr לעומת וורדפרס השוואה 2017


אוקיי, אז החלטת שהסוף הגיע הזמן ליצור בלוג משלך. אתה כבר יודע שהפעלת אחד זה לא מדע טילים, וכנראה ששמעת על פלטפורמות בלוגים שונות שכדאי לחקור. אבל אם לא בילית זמן עם כל חבילת תוכנה לפני כן, בחירה נכונה בבלוג החדש עשויה להיות בעיה. אתה לא רוצה לבחור משהו שאינו מתאים למה שהיה לך בראש, נכון?

תוכן עניינים

אם אינך מעוניין לקרוא את כל ההשוואה, להלן הקישורים לכל חלק:

 • מה זה Tumblr
 • לוח מחוונים
 • בלוגים
 • התאמה אישית
 • בעלות
 • עלויות
 • אפשרויות חברתיות
 • טבלת השוואה
 • סיכום

מה זה Tumblr?

נוסד בשנת 2007, טאמבלר היא יחסית (השווה ל- WordPress) פלטפורמת בלוגים צעירה יותר שמשמשת גם כאתר רשת חברתית בפני עצמה. למרות שהחלה לאסוף משתמשים מהיום הראשון, היא התפרסמה הרבה יותר ידועה לאחר ש- Yahoo רכשה אותה עוד בשנת 2013.

Tumblr מתרברב על הפשטות שלו ומאפשר לכולם לפרסם במהירות סיפורים, מולטימדיה ותכנים אחרים ברשת. החלק המעניין הוא שטומבלר מחברת את המשתמשים שלה באופן מיידי אחד לשני והופכת אותו למרחב מקוון ידידותי לכולם.

יאהו יכולה כעת לומר בגאווה שיש יותר מ- 300 מיליון בלוגים שנוצרו באמצעות Tumblr.

לפני שתתחיל לפקפק בפלטפורמה, בואו נגיד לך שמאט מולנווג עצמו הודה כי Tumblr הוא המתחרה מספר אחת של וורדפרס (כמובן, גרסת WordPress.com).

במאמר של היום, אנו הולכים להתמקד בהבדלים בין המתארחים בעצמם WordPress.org וטומבלר. מכיוון שהגרסה המארחת את עצמה אינה זהה ל- WordPress.com שבבעלות Automattic, אנו מביאים לכם השוואה בווידיאו של זו האחרונה עם Tumblr.

לוח מחוונים

אם אתה חושב להתחיל את הבלוג שלך, זה נורמלי שאתה רוצה שהפלטפורמה תהיה כמה שיותר פשוטה. המטרה שלך היא לפרסם סיפורים ומולטימדיה, ולא לבזבז זמן ללמוד על איך משהו עובד.

וורדפרס

וורדפרס מציעה לוח מחוונים נקי שמוכן לחדשים. עד לרגע שתתחיל להתקין תוספים, לא יהיו יותר מכמה פריטי תפריט שקל להבין אותם. יהיה קל להבין את רוב ההגדרות והאפשרויות, ולא יהיה קשה להתחיל לנהל את האתר שלך.

למרות שאנחנו אוהבים לתאר את וורדפרס כפשוטה, האמת היא שהיא הרבה יותר מסובכת מאשר Tumblr.

משתמשי וורדפרס יגידו שזה יותר מסובך כי פשוט יש עוד הרבה אפשרויות להתמודד איתן (וזה נכון). אבל מבחינת בלוגר ממוצע, Tumblr הוא פשוט מנצח בכל הקשור לממשק פשוט.

טאמבלר

אם אינך אוהב לוח מחוונים מסובך וממשקי משתמש המחייבים אותך להקדיש זמן יקר לדברים שאינם בלוגים, תאהב את Tumblr. מיצירת חשבון בחינם לכתיבת הפוסט הראשון שלך, הכל יהיה מוכן בכמה לחיצות.

לוח מחוונים של Tumblr

לוח המחוונים פשוט מאוד, והוא מראה לך רק את מה שהכי חשוב לך. בנוסף לכפתור הגדול המאפשר לך לכתוב פוסט חדש, אתה יכול למצוא הודעות, צ’אטים, לקרוא תוכן שנכתב על ידי אחרים ולעבוד עם הגדרות ואפשרויות עיצוב. כל אפשרות היא בהישג ידך, וייקח מספר דקות להכיר את לוח המחוונים החדש.

בלוגים

מכיוון שאתה שוקל את Tumblr, אתה חייב להתעניין בבלוגים. זו הסיבה שרצינו להשוות בין וורדפרס לטומבלר בכל מה שקשור לכתיבת פוסטים וניהול מולטימדיה בדפים בודדים.

וורדפרס

וורדפרס היא ללא ספק פלטפורמת הבלוגים הטובה ביותר. אך למרות שהוא צריך להציע הכל עבור בלוגרים מקריים וגם מקצועיים, יתכן שזה לא הבחירה הטובה ביותר עבור כל אחד. בעוד שבלוגרים רציניים שאוהבים להרחיב את האתרים שלהם ולהתאים אותם לפרטי פרטים, יידעו להעריך את כל האפשרויות שמגיעות אליו, האחרים עשויים להתבלבל בכל מה שהיא מציעה.

WordPress כולל עורך ויזואלי וטקסט מעוצב להפליא המאפשר לך לכתוב, לנהל מדיה ולערוך קוד ישירות מהפוסט.

טאמבלר

Tumblr מיועד לבלוגים. אז זה לא מפתיע שהכל מכוון לכתיבה וניהול תמונות וסרטונים. וטומבלר עושה כאן עבודה נהדרת – תוכלו למצוא סרגל פשוט המחזיק סמלים לכתיבת פוסטים חדשים, להכנסת תמונות, קטעי וידאו, קבצי שמע, ציטוטים, קישורים ואפילו צ’אטים.

לאחר לחיצה על הסמל, תהיה מוכן להוסיף את התוכן, לתייג אותו כראוי ולהתחיל לשתף עם הקהל. כפי שכבר הזכרנו, Tumblr מאוד ברור בכל זה, כך שלא תמצאו אפשרויות מבלבלות נוספות להוספת התוכן. לחצו כאן, לחצו לשם וסיימתם!

התאמה אישית

גם אם אתה מעוניין רק בבלוגים, אתה עדיין רוצה להתאים אישית את הדפים שבהם אתה כותב, לא? אם זה המקרה, אסור לדאוג; גם WordPress וגם Tumblr מאפשרים לך להתאים אישית את הבלוג, אך ישנם כמה הבדלים משמעותיים.

וורדפרס

וורדפרס היא פלטפורמה מושלמת להתאמה אישית של הבלוג שלך. החל מבחירה בין עשרות אלפי ערכות נושא ותוספי וורדפרס שיכולים לעזור לך להתאים אישית את הבלוג לפרטי פרטים לקידוד האתר שלך מאפס, וורדפרס מתאימה למתחילים ולאנשי מקצוע כאחד..

שם מתחילים יכולים ליהנות מאופציות ידידותיות למשתמש הכוללות נושאים ותוספים שהם מתקינים, אנשי מקצוע יכולים לחפור את הקוד מאחורי כל אחד מהקבצים ולשנות את הפרטים כמו צבעים, פריסות או פונקציות מסוימות. החלק הנהדר בהתאמה אישית של וורדפרס הוא שיש קהילה ענקית של מפתחים שישמחו לקבל הצעת עבודה וליצור עבורך בלוג ייחודי. במחיר, כמובן.

טאמבלר

נושא ההיפסטר Tumblr

Tumblr אמנם מציע אפשרויות התאמה אישית, אך הוא פשוט לא יכול להימצא עם וורדפרס. קל להתאים אישית את הבלוג; לשנות תמונות פרופיל ורקע, נהל צבעים, תיאורים או אפילו השתמש בערכות נושא נוספות אשר ישנו את המראה כולו באתר שלך.

אמנם Tumblr מאפשר גם לשנות את קוד ה- HTML מאחוריו, אך הוא אינו מציע כמעט כמו וורדפרס. אם אתם מחפשים שינויים פשוטים, Tumblr יספק את הצרכים שלכם אך אם אתם רוצים להיות מסוגלים לשנות כל דבר שיש, הסתכלו יותר על WordPress.

בעלות

למרות שאתה מתחיל ליצור חשבון משלך, צור סיסמא חזקה הזמינה עבורך, ואתה היחיד שיש לו גישה לבלוג, זה לא אומר שהאתר הוא הנכס שלך. לפני שתתחיל לבלוג ולהתפתח בזוגיות רגשית, היזהר. האם אתה רוצה שהבלוג יהיה שלך?

וורדפרס

האתר שנוצר עם הגרסה המתארחת בעצמו של וורדפרס הוא שלך. למרות שהשטח שאתה שוכר מחברת אירוח אינו ברשותך, האתר (וכל הקבצים) בשרתים שלו הוא. לכן, לא משנה מה תחליטו לעשות עם הפרויקט שלכם, זה תלוי בכם. לחברות אירוח מסוימות עשויים להיות כללים נוקשים לגבי סוגים מסוימים של תוכן, אך אתה תמיד מתחלף להחליף חברות אירוח, ואף אחד לא זכות להוריד את האתר שלך..

טאמבלר

אם אתה זוכר מהמבוא, Tumblr נרכש על ידי יאהו. זה אומר ש יאהו היא הבעלים של השירות ולמעשה היא הבעלים של הבלוג שלך.

אין ערבויות לכך שהבלוג שלך יהיה חי מחר.

אם חבר’ה ב- Yahoo מחליטים שהגיע הזמן לסגור את השירות כולו, אתה יכול לאבד הכל תוך שניות ספורות. ואם תבחר שתרצה אפשרות אירוח אחרת או משהו אחר, תשאיר בידיים ריקות.

הדבר הטוב היחיד ב- Tumblr, במקרה זה, הוא שאתה יכול לייצא את האתר שלך בקלות מהשירות. לאחר מכן תוכלו לייבא את הבלוג למשל בוורדפרס שמתארח בעצמו. למקרה שכבר התחלת בלוג עם Tumblr לפני שאתה מבין שזה לא בסדר בשבילך, עדיין יש לך סיכוי לתקן דברים.

עלויות

אם יש לך ניסיון כלשהו בעולם המקוון, לא תתפלא כשאנחנו אומר לך שפלטפורמות בלוגים המפורסמות כחינמיות, אינן למעשה לגמרי בחינם.

עלויות בלוגים

וורדפרס

בהיותה פלטפורמת קוד פתוח, וורדפרס היא בחינם. לפחות כשמדובר בתוכנה. אתה יכול להוריד את החבילה, לשנות את הקוד ולעשות איתה כל מה שתרצה. אך כדי להעלות את האתר לקהילה המקוונת, תצטרך לארח אותו.

כפי שאולי הבנת, חשבון אירוח (ושם תחום שאתה לא יכול בלעדיו) אינם בחינם. אז, הפלטפורמה ה”חינמית “הופכת במהרה למשהו שעליך לשלם עליו מדי חודש. בהתאם לצרכים שלך, המחירים יכולים לעבור מכמה דולרים לכמה מאות דולרים בחודש.

טאמבלר

מצד שני, Tumblr קצת שונה. מכיוון שיאהו מארחת אותו, השירות הראשוני באמת בחינם לחלוטין. אתה רק צריך חשבון בחינם, ואתה מוכן להתחיל את הבלוג.

אבל אם תחליט שאתה רוצה שם דומיין מותאם אישית, תצטרך לשלם עבורו. כך גם בנושאי פרימיום שעולים קצת כסף. כשמדובר ב- Tumblr, זה פחות או יותר. אז אם אתה באמת רוצה בלוג בחינם, Tumblr הוא הפלטפורמה שעליך ללכת עליה.

אפשרויות חברתיות

יצירת תוכן זה דבר אחד. שיתוף זה עם אנשים ברחבי העולם הוא התחום האחר. מכיוון שוורדפרס ו- Tumblr מתנהגים אחרת, חשוב לדעת מה כל אחד יכול לעשות בשבילכם כשמדובר בשיתוף.

וורדפרס

מכיוון שאנחנו מדברים על הגרסה המתארחת בעצמה, וורדפרס משאירה לך את כל החלק החברתי. לא תקבל שום עזרה מהפלטפורמה עצמה. זה יהיה תלוי בך אם אתה רוצה לשים כפתורי שיתוף חברתיים באתר שלך. זה יהיה תלוי בך אם תרצה לרשום את האתר שלך בגוגל ותאפשר למנוע החיפוש לסרוק אותו. כמו כן, אתה היחיד האחראי על שיתוף התוכן עם אחרים.

ובכל זאת, ישנם כמה תוספים מעולים בחינם ופרמיום שיעזרו לכם לנהל את החלק החברתי באתרכם.

טאמבלר

מצד שני, לטומבלר יש לך גב. מרגע יצירת החשבון, Tumblr ינסה לחבר אותך לבלוגרים אחרים ברשת. זה יראה לך תוכן קשור כך שתגיע במהירות לבלוגים המעניינים אותך. באופן דומה, הבלוג שלך יופיע בפני אנשים אחרים ויחבר אותך מייד אליהם.

לכן, בלי שום עבודה נוספת מצדכם, תוכלו לקבל את תצוגת העמוד הראשון תוך שניות ספורות. אם רצית לעשות את אותו הדבר עם וורדפרס, יידרשו שעות של פרסום האתר שלך עד שתקבל אותו לקהל הנכון.

טבלת השוואה

וורדפרס

טאמבלר

לוח מחוונים:ידידותי למתחילים עם עקומת למידהפשוט מאוד וידידותי למשתמש
בלוגים:הכי טוב לבלוגרים מתקדמים יותראידיאלי לבלוגרים בפעם הראשונה ללא ניסיון טכני
התאמה אישית:ערכות נושא, תוספים, קוד מותאם אישיתתבניות, התאמה אישית מוגבלת
בעלות:אתה הבעלים של האתריאהו היא הבעלים של האתר
עלויות:שלם עבור אירוח ודומייןחינם; פריטי פרימיום ותחום אופציונליים
חברתי:בשליטתךשתף אוטומטית עם בלוגרים אחרים

סיכום

בסופו של דבר האמת היא שגם WordPress וגם Tumblr הם פלטפורמות בלוגים נהדרות. זה פשוט תלוי לאיזה סוג בלוג אתם הולכים, ומה התוכניות שלכם לעתיד האתר שלכם.

אם כל מה שאתה רוצה זה פלטפורמה בה אתה יכול לבטא את עצמך באמצעות טקסט ומולטימדיה, תאהב את Tumblr. זה פשוט, קל להבנה וחופשי לחלוטין. זה יאפשר לך להתמקד בכתיבה; לא יהיה צורך לחשוב על תחזוקה או על מהירות האתר שלך, למשל. ועדיין תוכלו להתאים אותו לנקודה מסוימת, בלי שיהיה לכם ידע טכני.

אך מצד שני, וורדפרס מציעה הרבה, הרבה יותר. עם הגרסה המארחת את עצמך, אתה יכול ליצור הרבה יותר מאשר בלוג פשוט. למרות שקצת יותר מבין אותה מאשר Tumblr, וורדפרס היא גם ידידותית למתחילים. מכיוון שיש מספר הדרכות ומשאבים מקוונים שיכולים לעזור לך, לא יהיה קשה כל כך לבנות אתר בעצמך.

קריאה מומלצת: כיצד להעביר את הבלוג שלך מ- Tumblr ל- WordPress

תוכל להרחיב את הבלוג שלך לכל דבר שתרצה – מאתר פשוט למערכת eCommerce שלמה אם תרצה. ואלפי ערכות נושא ותוספים יעזרו לכם להשיג את מה שעומד בראשכם. ובכל זאת, אתה תמיד יכול להתאים אישית את האתר לפרטים מכיוון שוורדפרס מאפשרת שינויים מלאים.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map