Squarespace לעומת WordPress השוואה 2020

ריבועיות מול וורדפרס


ללא ספק, וורדפרס היא הפלטפורמה הפופולרית ביותר לבניית אתרים בעולם. אבל כפי שאתה בטח כבר יודע, זה לא היחיד. פלטפורמות שונות אחרות מציעות גם כלי בלוגים וכלים רבי עוצמה, וחלקן מתחרות די טובות. ובדיוק כמו בכל דבר אחר בחיים, ישנם יתרונות וחסרונות לשימוש בוורדפרס ובפלטפורמות האחרות הללו.

היום אנו הולכים להתמקד המרחב והשווה אותו לוורדפרס. כדי להימנע מבלבול, אנו הולכים לדבר על הגרסה המתארחת בעצמה של וורדפרס.
יש לו כמה וריאציות משמעותיות מאוד מ- WordPress.com.

על מנת להקל על הבנת ההבדלים, חילקנו מאמר זה למספר קטעים שיעזרו לכם להשוות במהירות בין וורדפרס ו- Squarespace:

 • פשטות
 • ערכות נושא ותוספים
 • ניהול תוכן
 • תמיכה
 • העלויות
 • מסחר אלקטרוני
 • טבלת השוואה
 • איזה מהם עליכם לבחור?

פשטות

כשמדובר בפתיחת בלוג חדש, מרבית המשתמשים מעדיפים פלטפורמה פשוטה המאפשרת להם לפרסם אתר חדש במהירות האפשרית.

וורדפרס

אם זה לא היה פשוט מספיק, וורדפרס מלכתחילה לא יהפוך לפופולארי כל כך. אבל כשמדברים על הגרסה המתארחת בעצמה, בהחלט לוקח קצת זמן להתעדכן בכל המינוחים והבסיס לפני שתוכלו ליצור בלוג בעצמכם. אמנם הרבה אפשרויות הן דבר טוב, אך עשרות אפשרויות אירוח ואלפי ערכות נושא ותוספים יכולים להיות יותר מדי עבור מישהו שרק התחיל.

אחרי כמה ימים ביליתי עם וורדפרס, רוב המתחילים מסתגלים לפלטפורמה, ואין להם שום בעיות בהתאמה אישית של בלוגים וכתיבת מאמרים חדשים..

עם זאת, תמיד זה יכול להיות קצת יותר פשוט, אבל העובדה שהיא מאפשרת לך לשדרג את הבלוג של המתחיל שלך למכונת הכסף המקצועית היא סיבה מספיק טובה לבזבז קצת זמן נוסף על ללמוד יותר על WordPress. אם אתה זקוק לעזרה, התחלנו קטע למידה חדש של וורדפרס שיהווה המדריך האישי שלך.

המרחב

מכיוון שכל מה שקשור ל- Squarespace הוא חזותי, הוא הופך אותו להרבה יותר ידידותי למתחילים. למרות שאתה יכול ליצור סביבה דומה באמצעות וורדפרס, יידרש זמן ומיומנות להכין את הדשא. אבל עם Squarespace אתה משתמש בעורך גרירה ושחרור כדי ליצור דפים כבר מההתחלה.

המרחב כולל גם מספר אפשרויות פחותה למדי. זה יעזור למתחילים לקבל החלטות מהירות יותר, ויהיה קל יותר ללמוד. אך ברור שאם תחליט לשדרג את הבלוג שלך ולהתאים אותו באופן מפורט יותר, תמצא חוסר בחירות זה כבעיה גדולה..

ערכות נושא ותוספים

על מנת להתאים אישית אתר, משתמשים ללא כישורים טכניים יצטרכו להשתמש בערכות נושא ותוספים כדי להתאים אישית בלוגים. כיצד WordPress ו- Squarespace עומדים בנושא זה?

וורדפרס

וורדפרס מציעה אלפי ערכות נושא ותוספים שבהם תוכלו להשתמש בחינם. ליתר דיוק, ישנם יותר מ- 40,000 תוספים שנמצאים במאגר הרשמי, ותוכלו להשתמש בכולם ללא חיוב. וזה לא הסוף – ישנם מספר שווקים מקוונים המציעים נושאים ותוספים מובחרים במחיר ספציפי. אז לכל בעיה שתיתקל בהם, יש כנראה פלאגין שיכול לפתור אותה.

כמו כן, אלפי ערכות נושא עוצבו לגומחות ספציפיות. זה אומר שבין אם אתה בונה בלוג אישי, תיק צילומים או אתר עסקי מקצועי, תמצא נושא המותאם לצרכים שלך..

נושאי וורדפרס

מכיוון שהתקנת ערכות נושא ותוספים היא מאוד פשוטה, המשימה היחידה הגוזלת זמן היא למצוא את הנושא הטוב ביותר או תוסף מושלם לאתר שלך..

המרחב

אם אתה רוצה להרחיב אתר באמצעות Squarespace, תצטרך להסתגל. לרוע המזל, Squarespace מציעה בחירה לא מספקת של תבניות ושלוחות. שלא כמו וורדפרס, תצטרך להסתפק בפתרון הזמין או פשוט להתעלם מהבעיה ולבקש תמיכה.

מצד שני, ייתכן שהבחירה המוגבלת הזו אינה מייצגת בעיה עבור משתמשים מסוימים. אם אינך מתכנן להרחיב את האתר שלך ואתה מרוצה מהאפשרויות הזמינות ב- Squarespace, אתה יכול להירגע ולהפסיק לחשוב על כל שאר התוספים הזמינים כמו עם WordPress. לפעמים עדיף שיש פחות אפשרויות.

ניהול תוכן

אם ברצונך לפתוח בלוג חדש, חיוני שהפלטפורמה שבחרת תאפשר לך להסתובב בחופשיות בעורכי טקסט. האם WordPress ו- Squarespace מספיק טובים לבלוגרים?

וורדפרס

ללא ספק, וורדפרס הוא כלי רב עוצמה לבלוגרים ואחד הטוב ביותר בסביבה. זה יאפשר לך להשתמש בעורכי חזותיים וגם בעורכי טקסט, כך שתוכל ליהנות מכתיבה ותוכל להמשיך הוסף HTML מותאם אישית במידת צורך. וורדפרס דואגת למאמרים שלך, כך שהיא תחסוך אוטומטית את ההתקדמות שלך. רק במקרה שיקרה משהו רע, תוכלו לסמוך על וורדפרס בכל עת. זה גם שומר על תיקונים, כך שאם תחליט שאתה רוצה את הפסקה הישנה בשלב מסוים, אתה תהיה במרחק לחיצה אחת בלבד מכפי שתמצא אותה בדף..

המרחב

לצערי, המרחב לא טוב לבלוגרים. אין תכונה שמירה אוטומטית, והפלטפורמה לא תאפשר לך להשתמש בתיקונים. אמנם יש חסימות קוד בהן תוכלו להשתמש ב- Squarespace, אך התכונה עדיין לא תאפשר לכם להריץ HTML או CSS משלכם מהדף. עבור חלק מהבלוגרים זה יכול להיות פורץ עסקות.

מרחב הריבוע לא כל כך טוב גם במדיה. בעוד שוורדפרס תאפשר לך לעשות שימוש חוזר בתמונות שהעלית בעבר, Squarespace יאלץ אותך להעלות שוב את אותה תמונה אם תחליט לעשות בה שימוש חוזר. אם אתה נוטה להשתמש בתמונות על בסיס קבוע (שאתה צריך), זה יכול להיות סיוט.

תמיכה

אם אתה רק מתחיל עם וורדפרס או Squarespace, רוב הסיכויים שאתה לא מקצוען בתחום זה. לכן, במוקדם או במאוחר, תזדקק לעזרה עם הפלטפורמה. איזה תמיכה אתה מקבל עם וורדפרס ו- Squarespace?

וורדפרס

מכיוון שתארח אתר משלך, כמעט הכל בידך. אמנם יהיו כמה בעיות טכניות שחברת האירוח שלך צריכה לפתור עבורך, אך יהיו בעיות רבות נוספות שתצטרך לפתור בעצמך או לשכור אנשי מקצוע..

התמיכה בעיצובים ותוספים בחינם מוגבלת למדי. אם משהו משתבש, העזרה היחידה באה בצורה של פורומי תמיכה ומשאבים מקוונים אחרים. למרבה המזל, בגלל הפופולריות שלו, ישנם מיליוני הדרכות ומאמרים בנושא הוראות שיעזרו לכם לפתור כמעט כל מיני קשיים. אם אתה משתמש במוצרי פרימיום, אתה יכול לצפות לעזרה מהמפתחים, אך זה יהיה תלוי בכל חברה / אדם.

המרחב

תמיכה במרחב

על ידי הקמת אתר עם Squarespace, אתה מקבל גישה מיידית לתמיכה מקצועית. יש צוות שלם של מומחים שדואגים למערכת. תהיה לך גישה לספריות שלמות של מאמרים, הדרכות וידיאו, צ’אט חי ותמיכה בדוא”ל. בדומה לוורדפרס, ישנם פורומי תמיכה בהם המשתמשים יכולים לדון בבעיות ותכונות.

מכיוון של- Squarespace יש מספר פחות תכונות פחות מ- WordPress, הסיכוי שמשהו לא מתקלקל הוא הרבה פחות. מכיוון שאין עשרות אלפי תוספים שתוכל להתקין, יהיו פחות בעיות תאימות מלכתחילה.

העלויות

אנשים רבים חושבים שתוכלו להשיג אתר אינטרנט בחינם. למרות שהיינו שמחים לומר לכם שזה נכון, לכל דבר יש מחיר. לכן, אפילו וורדפרס ו- Squarespace יאלצו אותך לפתוח את הארנקים.

וורדפרס

כן, שמעתם נכון – וורדפרס היא בחינם. אבל זה נכון רק לפלטפורמה עצמה. אתה חופשי להוריד וורדפרס, לשנות קבצים, להתקין תוספים ונושאים בחינם ולעשות איתם כל מה שתרצה. אך לפני שתוכל להציג אתר לאנשים בכל רחבי העולם, תצטרך לשלם עבור אירוח. ישנן כמה אפשרויות בחינם אפילו בכל הנוגע לאירוח, אך אנו ממליצים לדלג עליהן לחלוטין.

ובכל זאת, אתה יכול למצוא אירוח ודומיין עבור כמה שפחות דולרים בחודש. ברור שאתה לא יכול לצפות להרבה מחיר זה, אך האתר שלך יפעל.

הוצאת כסף לא מפסיקה כאן. למרות שאפשר להפעיל אתר בלי לבזבז אגורה נוספת, סביר להניח שתרצו לקנות נושא חדש או תוסף אחד או שניים שיאפשרו לכם לקבל תכונה ספציפית באתר או סתם להפוך אותו ליפה יותר. כמו כן, אם תחליט לשכור חבר’ה לתחזוקה שיעזרו לך, או לגרום למתכנת לפתח משהו ספציפי, העלויות ימשיכו לעלות. האם אתה עדיין חושב שוורדפרס היא בחינם?

המרחב

אם אתה רוצה אתר אישי, תצטרך לשלם 12 דולר חודשי עבור החשבון שלא כולל כל כך הרבה, למען האמת. במחיר זה אתה צריך ליצור עד 20 עמודים, גלריות ובלוגים עם רוחב פס בלתי מוגבל ושני תורמים. אם ברצונך לשדרג את החשבון לעסק בו אתה מקבל אפשרויות ללא הגבלה, הוא יעלה לך 18 דולר לחודש.

מסחר אלקטרוני

האם אתה רוצה להכין חנות מקוונת למכירת מוצרים ושירותים? אם כן, היזהר במיוחד כשאתה בוחר את הפלטפורמה המתאימה להפעלת החנות האלקטרונית שלך.

וורדפרס

וורדפרס מאפשרת לך לבנות חנויות באינטרנט בעצמך. כמה תוספים פופולריים יכולים להפוך את האתר שלך למערכת מסחר אלקטרוני ללא הרבה ידע אודותיו. אתה יכול להקים חנות שלמה עם נושא לבחירתך וכמה תוספים שירחיבו את התכונות הסטנדרטיות של WordPress. כן, זה ייקח קצת זמן ומדריכים עד שתשיג הכל בסדר, אבל עצם העובדה שאפילו מתחילים יכולים לפתוח חנות מקוונת חדשה זה מרגש..

ה- CMS הפופולרי מאפשר לך לשלב בקלות PayPal, Stripe, 2Checkout, Google Checkout, Payoneer, Skrill וביטקוין.

ישנם גם תוספים שיעזרו לכם עם תוכניות שותפים. מה עוד אתה זקוק לחנות פשוטה?

המרחב

לרוע המזל Squarespace די מוגבל כאן. בתור התחלה, זה מאפשר לך השתמש רק בפסים לצורך עיבוד תשלומים מה שידחיק משתמשים רבים. לא רק שהפס אינו פופולרי כמו PayPal, אלא שהוא מוגבל לכמה מדינות.

בנוסף, Squarespace הציבה גבול לכמות המוצרים שאתה מקבל למכור מהאתר שלך. אם אתה רוצה לפתוח חנות קטנה, זה יהיה בסדר גמור, אבל הידיעה על המגבלה יכולה להיות מתישה. מה אם במקרה יש לך יותר לקוחות מהצפוי?

טבלת השוואה

וורדפרס

המרחב

פשטות:ידידותי למתחילים עם עקומת למידהמושלם למתחילים
ערכות נושא ותוספים:עשרות אלפי הרחבותאפשרויות מוגבלות מאוד
ניהול תוכן:גרסאות, שמירה אוטומטית, HTML מותאם אישית …אין תיקונים, שמירה אוטומטית או HTML מותאם אישית
תמיכה:קהילה, שלמו עבור תמיכהצוות תמיכה מקצועי
העלויות:מכמה דולרים בחודשהחל מ 12 $ לחודש
מסחר אלקטרוני:מגוון עצום של אפשרויותאפשרויות מוגבלות מאוד

באיזה מהן עליכם להשתמש?

אבל בסופו של דבר, הבחירה לא צריכה להיות קשה כל כך לקבל. זה די ברור וורדפרס מכה את ריבוע המרחב כמעט בכל תחומים. יש לו יותר תכונות, נותן לך הרבה יותר חופש ושליטה בבלוג שלך.

אם אתה רציני לפתוח אתר חדש או בלוג אישי, אנו ממליצים בחום להרים את וורדפרס והולכת עם הגרסה המתארחת בעצמה. ייקח קצת יותר זמן ללמוד על זה, אבל זה ישתלם בטווח הרחוק.

קריאה מומלצת: כיצד להעביר את הבלוג שלך מכיכר הוורדפרס

מצד שני, אם כל מה שאתה רוצה הוא אתר פשוט שלא יפריע לך עם המון אפשרויות לבחירה על בסיס שבועי ואתה רוצה לוודא שתמיכה תמיד תהיה שם בשבילך, ריבוע יכול להיות פשוט מספיק טוב.

אנו ממליצים תמיד על וורדפרס על פני Squarespace, אך הגיע הזמן שתבחרו. אם יש לך שאלות ואתה עדיין לא בטוח לגבי הפלטפורמות, הודע לנו על ידי השארת התגובה למטה. מה דעתך על WordPress לעומת Squarespace?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map