לוח המחוונים של וורדפרס: אזור הניהול והפאנל

wordpress-dashboard.png


לאחר שתיצור אתר וורדפרס ותתחבר בהצלחה, הדבר הראשון שתראה הוא לוח המחוונים של וורדפרס. זהו מקום הבית למנהלי מערכת המחזיק מספר יישומונים שימושיים. בדף זה, וורדפרס תציג בפניכם מספר קישורים שיהיו בעלי ערך לכל מתחיל. תוכל לעקוב אחר מספר הפוסטים, התגובות והדפים. זה יוביל אותך לעורך הפוסטים כך שתוכל לכתוב את הפוסט הראשון שלך, למלא טיוטה מהירה, לראות פעילויות אחרונות ולקרוא את החדשות האחרונות על WordPress.

מאמר זה ידריך אותך בכל יישומון לוח מחוונים שמגיע להתקנה מראש באמצעות וורדפרס, ויראה לך כיצד להתאים אישית במהירות את המראה של דף לוח המחוונים..

 1. ברוך הבא ל- WordPress
  1. להתחיל
  2. הצעדים הבאים
  3. יותר פעולות
 2. במבט ראשון
 3. טיוטה מהירה
 4. פעילות
 5. חדשות וורדפרס
 6. התאם אישית את הווידג’טים שלך
  1. אפשרויות מסך
  2. ווידג’טים בהתאמה אישית

1. ברוך הבא ל- WordPress

ברוך הבא לווידג'ט לוח המחוונים של וורדפרס

אם זה עתה סיימת להתקין את וורדפרס, זה הדבר הראשון שתראה בלוח המחוונים. מלבד קבלת הפנים לפלטפורמה, מפתחי וורדפרס הכינו כמה קישורים שימושיים שיעזרו לכם להתחיל.

להתחיל

הכפתור הכחול הגדול בצד שמאל יאפשר לך להתאים אישית את האתר שלך. ליתר דיוק, זה יוביל אותך ל”התאמה אישית “. אם אתה רוצה לשנות משהו באתר הקשור לעיצוב, Customizer הוא המקום להתחיל בו. בהתאם לנושא, יתכנו אפשרויות פחות או יותר לבחירה, אך לרוב הנושאים של וורדפרס יש יותר אפשרויות ממה שתזדקק..

הצעדים הבאים

במרכז הווידג’ט תמצאו מספר קישורים נוספים. הראשון יוביל אותך ישירות לעורך כך שתוכל לכתוב לך את הפוסט הראשון בבלוג. הדף הבא יאפשר לך ליצור את העמוד הראשון שלך (לדוגמה, “אודותיי” שמוצע על ידי המפתחים), בעוד שהקישור השלישי פשוט יפתח את דף הבית כך שתוכל לראות איך האתר שלך נראה למבקרים.

יותר פעולות

ברגע שאתה מוכן לעבור לשלב הבא, בצד ימין, תמצא קישורים שיאפשרו לך לנהל יישומונים ותפריטים. תוכלו גם להפעיל או לבטל תגובות, ותוכלו לנווט הלאה לעמודי קודקס של וורדפרס, שם תוכלו ללמוד עוד על הצעדים הראשונים שלכם באמצעות וורדפרס..

2. במבט מהיר

במבט מהיר יישומון לוח מחוונים של וורדפרס

הווידג’ט הבא נותן סקירה מהירה של האתר שלך. ראה כמה פוסטים, דפים והערות יש לך ולחץ על אחד מהם לפתיחת העמוד בהתאמה. אם אתה מעוניין בגרסת הנושא וורדפרס בה אתה משתמש כרגע, פשוט תסתכל בתחתית הווידג’ט הזה.

3. טיוטה מהירה

ווידג'ט מהיר של לוח המחוונים של וורדפרס

בזמן הגלישה בלוח המחוונים של וורדפרס, אולי תקבל רעיון למאמר חדש. במקום לפתוח את העורך החזותי המלא, תוכלו לרשום במהירות את הכותרת וכמה הערות. וורדפרס תשמור אותם כטיוטה כך שתוכלו להמשיך בעבודתכם בקלות בכל עת שמתאים לכם.

שימו לב שהעורך של Quick Draft פשוט כמו שהוא הופך כך שלא תוכלו לעצב את הטקסט, להוסיף תמונות ולא קטעי וידאו. תוכל לעשות את כל מה שברגע שתפתח את הטיוטה באמצעות עורך הוויזואלי או הטקסט מהקטע הודעות.

4. פעילות

יישומון לוח מחוונים של וורדפרס

ווידג’ט פשוט זה מציג את הפוסטים והתגובות האחרונים בבלוג שלך, כולל השעה והתאריך המדויקים של הפרסום. כברירת מחדל, תראה רק את “שלום עולם!” פוסט שמשמש כדוגמה (מכיוון שאין לך הודעות אחרות שנכתבו). אתה יכול ללחוץ עליו ישירות מהווידג’ט של הפעילות שיפתח את העורך כך שתוכל לעדכן את הפוסט.

קטע התגובות מציג את אווטארו, שמו והפוסט של המגיב בו נמצאת התגובה. תוכלו לראות גם סיכום מהיר של ההערה. אם תרחף את סמן העכבר מעל אחת מהתגובות, תוכל לנהל אותה – לאשר אותה, לענות, לערוך, לעבור לאשפה, לסמן כדואר זבל או להציג את התגובה בפוסט שלה.

מתחת לכל זה, תוכלו למצוא סרגל פשוט המכיל את מספר כל התגובות הממתינות, המאושרות, זבל והזבל.

5. וורדפרס חדשות

ווידג'ט לוח המחוונים של וורדפרס

הווידג’ט האחרון שמוצג בלוח המחוונים של וורדפרס כברירת מחדל מציג בפניכם את החדשות האחרונות של וורדפרס. כאן תוכלו למצוא רשימת מאמרים אחרונים על WordPress שמגיעים מאתרים שונים כמו הבלוג הרשמי של WordPress.org.

ווידג’ט החדשות יעזור לך להישאר בקו וללמוד על העדכונים האחרונים, ערכות נושא ותוספים, הדרכות וכו ‘. כאן תוכלו למצוא גם תוסף אחד שהציע אולי למשוך את תשומת ליבכם..

התאם אישית את הווידג’טים שלך

עכשיו כשאתה יודע מה עושים הגאדג’טים, הגיע הזמן להתאים אישית את לוח המחוונים של וורדפרס.

בתור התחלה, עליך לציין שאתה יכול להסיר במהירות את יישומון הפתיחה. לאחר שנוח לך עם פוסטים, דפים ותגובות, אתה יכול פשוט ללחוץ על כפתור ה- x הקטן בפינה השמאלית העליונה של ווידג’ט הפתיחה ולבטל אותו לחלוטין.

סדר מחדש את יישומוני לוח המחוונים של וורדפרס

אם תרחף מעל הכותרת של אחד מהווידג’טים שהוזכרו קודם, תבחין בכך שהסמן משתנה. ברגע שתראה שהסמן מצביע בכל ארבעת הכיוונים, תוכל להעביר את הווידג’ט הזה למיקום אחר. פשוט גרור ושחרר את הווידג’ט שנבחר למקום שמתאים לך יותר. כמו כן, אם אינך רוצה לראות את התוכן של ווידג’ט מסוים, לחץ על החץ הקטן בפינה השמאלית העליונה.

אפשרויות מסך

אפשרויות מסך וורדפרס

אחד החלקים המתעלמים ביותר בלוח המחוונים של וורדפרס הם אפשרויות המסך. אתה יכול למצוא אותם בראש העמוד שלך (אנא דאג לגלול עד הסוף מכיוון שאפשרויות המסך עשויות להסתתר מאחורי סרגל הניהול). לאחר שתבחר באפשרות, סרגל לבן חדש ייפול מלמעלה ויחשוף את כל הווידג’טים (תיבות) שהתקנת. על ידי (ביטול) תיבות סימון לצד יישומונים, תוכלו להציג / להסתיר אותם בקלות ממרכז השליטה של ​​וורדפרס.

לתשומת לבך, כברירת מחדל יהיו לך רק חמישה ווידג’טים, ווידג’טים אחרים (מותאמים אישית) יופיעו לאחר שתתקין תוספים ונושאים נוספים..

ווידג’טים בהתאמה אישית

בהתאם למספר התוספים שברשותך, ותכונות התוספים, יתכן שבסופו של דבר יש לך עשרות ווידג’טים נוספים על לוח המחוונים..

לדוגמה, על ידי התקנת תוסף של גוגל אנליטיקס (ישנם רבים ושונים), תקבל ווידג’ט סטטיסטי שיראה לך את מספר הביקורים באותו יום, שבוע או חודש..

סיכום

לוח המחוונים של וורדפרס הוא המקום הראשון לראות כשאתה נכנס ל- WordPress. למד מה אתה יכול לעשות בלוח המחוונים, אילו רכיבים זמינים כברירת מחדל וכיצד להתאים אותם לצרכים שלך.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map