כיצד להשתמש בעמוד ההתאמה האישית לעריכת נושא וורדפרס

wordpress-customize-options.png


רק אחת מהתכונות המדהימות של וורדפרס שהפכה אותה לפופולארית כל כך בקרב בלוגרים היא היכולת להשתמש בערכות נושא. ללא שום ידע טכני, כל אחד יכול כעת לקבל אתר מעוצב להפליא שכולם יאהבו.

אבל למרות שעיצובי וורדפרס משרתים לך הכל על מגש, זה לא אומר שאתה צריך להשאיר דברים ללא שינוי לאחר התקנת נושא. מרבית האלמנטים שיוצרים אתר מועדים להתאמה אישית. בהתאם לנושא, ניתן לשנות כותרות, גופנים, צבעים, טקסט, תמונות, וכמעט כל מה שאתה רוצה.

כמובן שאפשר לעשות הרבה יותר אם אתה יודע לבצע קוד, אבל לא בשביל זה אתה כאן. מכיוון ש- WordPress מאפשרת לך לשנות ערכות נושא באמצעות התאמה אישית ידידותית למתחילים, אנו הולכים להראות לך כיצד לגשת אליו ואיך להתאים אישית את העיצוב שבחרת. מכיוון שכל פריט כולל אפשרויות התאמה אישית שונות, אנו נשתמש בעשרים שבע עשרה למטרות הדרכה זו.

כיצד לגשת לדף ההתאמה האישית של וורדפרס

עמוד התאמה אישית של וורדפרס ידוע גם בשם התאמה אישית של וורדפרס. זה הוצג בגרסה 3.4, ומאז הוא מאפשר למשתמשים לצפות בתצוגה מקדימה של אתר תוך כדי ביצוע שינויים בו. איזו דרך טובה יותר להתאים אישית את האתר שלך אלא לראות את הגרסה החיה שלו בבטחה מגב הכיסא שלך? החלק הגדול בזה הוא שהשינויים האלה לא משפיעים על האתר בשידור חי, כך שהמבקרים שלך לא יכולים לראות מה אתה עושה עד שתשמור שינויים.

כדי לגשת להתאמה אישית של WordPress, אנא נווט אל מראה -> התאמה אישית.

עמוד התאמה אישית של WordPress

זהו זה. וורדפרס פתחה את דף הבית של הבלוג שלך וכללה את ההתאמה האישית בצד שמאל של המסך. אתה מוכן להתחיל לבצע שינויים באתר שלך.

כיצד להתאים אישית אתר וורדפרס

בתור התחלה, נתמקד באפשרויות בצד שמאל של המסך.

בראש הדף, וורדפרס תודיע לך את שם האתר שלך. ממש מתחת לזה, הוא יציג את שם הנושא בו אתה משתמש כרגע. אם ברצונך להחליף נושאים, פשוט לחץ על כפתור “שנה” ובחר כל נושא אחר שהתקנת בבלוג שלך.

זהות אתר

ראשית, אתה צריך לשנות כמה אפשרויות החשובות לזהות האתר שלך. אם יש לך לוגו או שאתה רוצה להוסיף אחד, לחץ על כפתור “בחר לוגו”. בחר כל תמונה בספריית המדיה או העלה תמונה חדשה. בדרך כלל, לוגו הוא תמונה מרובעת המייצגת אתכם או את החברה שלכם. אם תבחר אחד מבין עשרים שבע עשרה, הלוגו יופיע ממש ליד כותרת האתר. זה עשוי להיות שונה אם אתה משתמש בכל נושא וורדפרס אחר.

זהות אתר

כותרת האתר ותג התווים צריכים להיות ייחודיים לכל אתר. לא רק אלה יופיעו בדף הבית, אלא שהם ישפיעו ישירות על אופן הצגת הבלוג שלך בדפי תוצאות החיפוש של מנוע החיפוש. בגלל זה, חובה שתמסור שם לאתר שלך ותכתוב תיאור של משפט אחד כקו התייג שלו.

אל תשכח להוסיף אייקון אתר. תמונה קטנה זו מוצגת בדפדפן המשתמשים מעל החלונות והכרטיסיות. הם גם מראים למשתמשים שמסמנים סימון כלשהו מהדפים שלך או שיוצרים קיצורי דרך מכל סוג שהוא. אייקון האתר יכול לעזור לאנשים לזהות את הבלוג שלך ביתר קלות. בדרך כלל אנשים בוחרים את הלוגו שלהם כסמל האתר. זה צריך להיות מרובע ולפחות 512 × 512 פיקסלים ברוחב וגובהו.

צבעים

כפי שכבר הוכיחו סוגים רבים של מחקרים, צבעים יכולים לעצב את האתר כולו. פשוט על ידי בחירת הצבעים העיקריים, באפשרותך לקבוע טון שונה באתר שלך ולמשוך משתמשים מהסוג הנכון (או השגוי). בין אם אתה מתכוון לבחור צבעים לפי מחקרים שונים או לפי זיקה משלך, הכרטיסייה ‘צבעים’ בהתאמה אישית תאפשר לך לבצע את השינויים הנדרשים..

צבעים

כשמדובר בעשרים שבע עשרה, אתה יכול לבחור בין שלוש ערכות צבע ותוכל להתאים אישית את צבע טקסט הכותרת..

כמה נושאים אחרים יעניקו לך אפשרויות נוספות אפילו יותר, וייתכן שתוכל להתאים אישית כל צבע וצבע באתר. הכל תלוי בכמה מאמץ שהמפתח השקיע בבניית אפשרויות הנושא.

כותרת מדיה

כותרת מדיה

כותרות הפכו לאחד ממרכיבי העיצוב החשובים באתר. בנושאים מודרניים, כותרות בדרך כלל מכילות תמונות וסרטונים, כך שזה פשוט טבעי שתבחרו מדיה לבד. כבר כיסנו את פרטי המדיה בכותרות, אז אנא ראה כיצד להתאים אישית כותרת לאתר בוורדפרס.

תפריטים

תפריט

החלונית הבאה מאפשרת להוסיף ולערוך תפריטי ניווט בוורדפרס. מכיוון שחשוב שלכל אתר יהיה לפחות תפריט ניווט אחד, עליכם רק ללמוד כיצד להוסיף תפריטים בוורדפרס. כרטיסייה זו מאפשרת לך לעשות את אותו הדבר, אך עם תכונת תצוגה מקדימה של Live כך שתוכל לראות ולבדוק את התוצאות באופן מיידי.

ווידג’טים

כשאתה פותח את החלונית Widgets, תראה כרטיסיות המייצגות את כל המיקומים הזמינים שבהם תוכל להשתמש בווידג’טים. כשדיברנו על איך להוסיף יישומונים ל- WordPress, הזכרנו כי אלה תלויים בנושא בו אתה משתמש.

ווידג'טים

בדרך כלל יהיו לפחות כמה אזורים מוכנים של יישומונים בהם תוכלו להשתמש. אם אתה משתמש בעשרים שבע עשרה, תראה אפשרויות להוסיף ווידג’טים לסרגל הצד, כותרת תחתונה 1 וכותרת תחתונה 2.

פתח את כל המיקומים הזמינים, הוסף ושנה יישומונים לטעמך תוך כדי הצגת שינויים בצד ימין של המסך. זה נחמד, לא?

עמוד קדמי סטטי

אם העיצוב שנבחר תומך בעמודים קדמיים סטטיים, לוח זה יאפשר לך לבחור את סוג העמוד הקדמי. עם עשרים ושבע עשרה אתה יכול להציג את הפוסטים האחרונים שלך בדף הבית, או לבחור דף אחר.

עמוד קדמי סטטי

במקרה של בחירת עמוד סטטי, וורדפרס תפתח מערכת אפשרויות נוספת המאפשרת לך לבחור עמוד ראשון ועמוד פוסט. אם אינך אוהב אף אחד מאלה שכבר יש לך, לחץ על הקישור “הוסף דף חדש” כדי ליצור דף חדש.

אפשרויות נושא

אם תחליט להשתמש בעמוד סטטי בעמוד הראשון, וורדפרס תוסיף פאנל נוסף אחד בהתאמה אישית. כאן אתה יכול לבחור את הפריסה של העמוד הראשון שלך, ולבחור דפים שיוצגו בכל אחד מהקטעים הזמינים בעיצוב שלך.

אפשרויות נושא

CSS נוסף

גיליונות סגנון מדורגים (CSS) היא השפה המשמשת לתיאור הסגנון של כל מסמך שנכתב ב- HTML. אתרי וורדפרס משתמשים ב- CSS כדי להגדיר צבעים, שוליים, גופנים והיבטים רבים אחרים של העיצוב. עד לגירסה 4.7 של WordPress, המשתמשים נאלצו לשנות את קבצי גיליונות הסגנון ישירות או להשתמש בעורך מראה כדי לשנות סגנונות מסוימים באתר..

CSS נוסף בוורדפרס

אבל עכשיו, די בפתיחת החלונית CSS הנוספת בהתאמה אישית. כאן אתה יכול לכתוב קוד CSS מותאם אישית שלך שישפיע באופן מיידי על האתר.

לחץ כדי לערוך

כל האלמנטים הזמינים בלוח המסך בצד השמאלי עם אפשרויות מקבלים גם סמל עריכה מעגלי בלוח התצוגה המקדימה. פשוט על ידי לחיצה על הסמל שליד אחד מהרכיבים, וורדפרס תפתח את ההגדרות בהתאמה בצד שמאל.

כפי שתוכלו לראות מה צילום המסך שלמטה, ישנם סמלי מעגל כחול לצד הכותרת, קו התג, תיבת החיפוש ווידג’טים של הודעות אחרונות..

לחץ כדי לערוך

אין שום הבדל בהגדרות שאתה משנה, אך תכונה זו נחמדה לאלה מכם הנאבקים עם nomenclature של האלמנטים. כך, למשל, אם אתה עדיין לא בטוח מה זה כותרת או שאתה פשוט לא יכול לראות איפה השינוי נכנס לתוקף, אתה עדיין יכול לשנות אותו על ידי לחיצה על הסמל.

תצוגה מקדימה של גדלי מסך שונים

בתחתית ההתאמה האישית של וורדפרס, אתה יכול למצוא פקדי מסך. אותם סמלים קטנים מאפשרים לשנות במהירות את תצוגת האתר. אתה יכול לראות איך נראה הבלוג במחשבים שולחניים, טאבלטים וסמארטפונים. זה אידיאלי לבדיקת התגובה הנוכחית לגבי היענות (כיצד מתנהג הנושא בגדלי מסך שונים).

פקדי מסך

הכל קשור למה שאתה אוהב

כפי שניתן לראות מכל ההגדרות הקיימות בהתאמה אישית, ניתן לשנות כל נושא וורדפרס באמצעות אפשרויות ידידותיות למשתמש המצויות בדף זה. יש נושאים מסוימים שיש להם פחות או יותר אפשרויות, אך קח את הזמן שלך לעבור על כולן. בעל אתר ייחודי הוא חשוב.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map