מהו תוסף וורדפרס?

what-is-a-wordpress-plugin.png


תוסף הוא פיסת תוכנה המרחיבה את הפונקציונליות של פלטפורמת הוורדפרס. לאחר התקנתם והפעלתם, תוספים יכולים להוסיף תכונות חדשות לאתרכם. הם יכולים גם לשנות פונקציות קיימות או אפילו לשנות לחלוטין כל חלק מסוים בבלוג.

תוספי וורדפרס כתובים בשפת התכנות PHP. אבל כדי לנצל אותם, לא תצטרך לדעת שום דבר על קידוד. תוספים הם בדרך כלל ידידותי למשתמש ועוצב לשימוש אנשים שאינם בעלי ניסיון בטכנולוגיה או וורדפרס כלל.

כיום ישנם יותר מכמה עשרות אלפי תוספים זמינים עבור וורדפרס. בגלל המספר העצום הזה, יש כנראה פלאגין לכל דבר שיכול לעלות לך בראש. בין אם תרצו לשפר את האבטחה של הבלוג, להוסיף אנימציות, להפוך את האתר למערכת מסחר אלקטרוני מודרנית, או סתם להוסיף אליו משחק וידאו – יש לזה תוסף. למרות שזה נכון, לא כל התוספים זהים. לפני שתתחיל להשתמש בהם, חשוב מאוד שתלמד להבדיל בין תוספים של וורדפרס.

תוספי וורדפרס בחינם

כשאתה מתחיל, טוב לדעת כי ישנם הרבה תוספי וורדפרס נהדרים בחינם. מבלי לבזבז אגורה, אתה יכול להרחיב את הבלוג שלך על ידי התקנת תוספים מהתוספים הרשמיים של וורדפרס מאגר. ניתן להתקין כל אחד מהתוספים שנמצאים שם ישירות מלוח המחוונים של וורדפרס. מכיוון שהם רשמיים, אתה יכול להירגע לחלוטין בידיעה שהם בטוחים לשימוש. ממש כמו ערכות נושא של וורדפרס, תוספים שהם חלק מהספרייה הרשמית מנוהלים ונבדקים על ידי אנשי מקצוע עוד לפני שהם נחשבים להוסיף לרשימה..

מדריך התוספים של וורדפרס

מחוץ למאגר, תוכלו למצוא תוספי וורדפרס רבים בחינם ברחבי האינטרנט. למרות שרובם יסייעו לכם להוסיף תכונות לבלוג שלכם, היזהרו מאוד בעת הורדת כל דבר שתמצאו באופן אקראי באינטרנט ברחבי העולם. מכיוון שאלו לא קשורים לספריית הוורדפרס הרשמית, אנשים יכולים להסתיר מה שהם רוצים בתוסף. לרוב, כאשר אנשים מריצים תוכנה זדונית או נפרצים, אתה יכול להאשים תוסף בחינם המותקן ממקור לא ידוע.

בעוד שהם חופשיים לשימוש, תוספים אלה אל תבוא עם תמיכה. אם אינך יודע להשתמש בתכונה ספציפית או שהיא פשוט לא עובדת באתר שלך, אתה בעצמך. תמיד ניתן לבקש עזרה בפורומים, אך איש אינו מתחייב שתקבל תשובה.

תוספי Freemium

אי שם בין הרחבות חינם לפרימיום עבור וורדפרס, יש קטגוריה פופולרית של תוספי Freemium. משמעות הדבר היא ש- תוסף בסיסי אינו כרוך בתשלום. אפשר להוריד אותו מהספרייה הרשמית או במקום אחר באינטרנט.

אך למרות שהתכונות הבסיסיות ניתנות לשימוש בחינם, יהיה עליהן לעשות זאת לקנות רישיון כדי להשתמש בתכונות נוספות של התוסף. לכן, אם תחליט לרכוש את הגרסה המורחבת, תקבל את כל ההטבות הנוספות שלה ובעצם, בסופו של דבר יש לך תוסף פרימיום.

תוספי וורדפרס מובחרים

כדי להשתמש בתוספי פרימיום תצטרך לעשות זאת שלם עמלה חד פעמית או הירשם לחברות. מקומות שווקים רבים מוכרים תוספים מובחרים, אך תוכלו למצוא גם חברות ואנשים פרטיים המפרטים פריטים בעצמם.

תוספים בתשלום נחשבים בדרך כלל טובים יותר. רוב הפעמים, תוספי וורדפרס מובחרים מציעים תכונות נוספות מאשר אלה החופשיים. הם גם באיכות גבוהה יותר (מקודדים טוב יותר) ותואמים למספר גדול יותר של תוספים וערכות נושא אחרות של וורדפרס.

מחירי תוסף פרימיום

אבל התכונה החשובה ביותר של תוסף פרימיום היא תמיכה. בעת התקנת תוסף בחינם, הכל תלוי בך. בעת רכישת תוסף, הצוות והמפתחים שיצרו את התוסף יהיו שם בשבילכם, תמיד מוכנים לעזור ולפתור כל בעיה עם הפריט. לכן, במקרים שאינך מצליח להבין פיצ’ר או שהמוצר פשוט לא עובד, אתה רק דוא”ל או שיחת טלפון אחת כדי לקבל הדרכה ממומחה. לרוב זו תהיה הסיבה העיקרית לרכוש תוסף וורדפרס.

מדוע יש לעדכן תוסף לעתים קרובות?

לפני התקנת תוסף חדש, חשוב לעשות זאת בדוק את השעה של העדכון האחרון שלה. אמנם זה בסדר לראות שהתוסף לא עודכן במשך מספר חודשים, עליך לחשוב פעמיים כשאתה נתקל באחד שלא רענן יותר משנתיים..

עדכון תוסף

שנתיים זה זמן רב כשמדובר בטכנולוגיה. במהלך תקופה זו, האקרים ימצאו חורי אבטחה ויוכלו לתקוף את האתר שלך. תקני קידוד עשויים להשתנות, וחלק מסוים מתוסף יכול פשוט להפסיק לעבוד. אפילו וורדפרס תעבור כמה גרסאות העשויות להפוך את התוספים הישנים לבלתי שמישים. לכן, אם אתם רוצים להיות בטוחים כי התוסף בטוח לשימוש, וגם תואם לחלוטין את הגרסה האחרונה של וורדפרס, צפו תמיד בזמן העדכון האחרון שלו או צרו קשר עם המפתח כדי לבקש פרטים נוספים..

כמה תוספים צריכים להיות לכם?

אם כי אין הגבלה על כמה תוספים אתה יכול להתקין, אנו ממליצים לשמור על המספר נמוך ככל האפשר. חלק מהאתרים יצטרכו רק אחד, בעוד שאחרים יצטרכו להיות יותר מעשרה תוספים פעילים כדי לעבוד כראוי. וכל עוד אלה חשובים לך, זה בסדר.

כמה תוספים צריכים להיות לכם

אך מכיוון שכל התוספים משתמשים באותם משאבים מהשרת שלך, די סביר להאט את האתר שלך בכך שיש להם יותר מדי כאלה. לא ניתן לתת את המספר המדויק של כמה תוספים אתה צריך, לכן העצה הטובה ביותר שלנו היא להקטין אותם למינימום. אם במקרה יש לך יותר מעשרים או שלושים תוספים פעילים, עבור לרשימה פעם נוספת וודא שיש לך רק את אותם תוספים שאתה באמת צריך..

כמו כן, אל תתקין יישומי פלאגין כפולים (לדוגמה, אין צורך שיהיו לך שני תוספים המציגים את מפות Google), והסר את המשתמשים שבהם אינך משתמש יותר..

סיכום

אמנם ניתן טכנית להריץ בלוג של וורדפרס מבלי שיהיה לו תוסף פעיל אחד באתר, אך זה הפך להיות אבסורדי לעשות זאת. ללא תוספים, היית צריך לקוד כל תכונה שאתה רוצה באופן ידני. וכפי שאתה יכול לדמיין, מלבד הצורך לדעת כיצד לעשות זאת, היה לוקח זמן אדיר לשמור על הכל בסדר.

אז אם אתה זקוק למשהו לבלוג, כנראה שיש כבר תוסף שיעניק את רצונך. אתה רק צריך לחפש אותו במאגר הרשמי, למצוא במקום אחר באינטרנט או לרכוש תוסף פרימיום לתפקיד. אך לפני התקנת תוספים, בדוק אותם פעמיים כדי לוודא שהם בטוחים ומתעדכנים באופן קבוע.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map