כיצד להשתמש בקטגוריות בוורדפרס

wordpress-categories.png


קטגוריות וורדפרס הן דרך לקבץ פוסטים בבלוג הוורדפרס שלך. הם רק אחד מהטקסונומיות בהן משתמש וורדפרס כדי לארגן תוכן באתר. מכיוון שאנחנו מדברים על טקסונומיות, זה הזמן המושלם להכיר את המונח, לפני שנפחדים ממנו. בעיקרון, זה כל מה שאתה צריך לדעת – טקסונומיות הן דרך לקבץ דברים יחד. אתה יכול ליצור כמה שיותר טקסונומיות שאתה צריך, אך זה דורש קוד או תוספים מותאמים אישית. טקסונומיות ברירת מחדל המשמשות לפוסטים בקבוצה הן קטגוריות ותגים.

גם אם אינך מודע לכך, כבר נתקלת בקטגוריות באתרים אחרים. בדרך כלל הם החלק המרכזי בתפריטי הניווט והם מאפשרים לך למצוא תוכן שמעניין אותך. לדוגמה, בחנויות מקוונות יש בדרך כלל קטגוריות המקבצות מוצרים שמתאימים לבגדים, נעליים, טכנולוגיה, אמנות, ספורט וכו ‘.

לפני שתתחיל להוסיף ולנהל פיזית קטגוריות וורדפרס (שזה החלק הקל יותר), הקדש את הזמן שלך לארגן את התוכן בראש שלך וגם על הנייר. אם אתם עומדים ליצור אתר עם נושאים רבים המעניינים אותו, חשוב מאוד שתחשבו על מבנה האתר מראש. כדי לעקוב אחר אותה דוגמה של חנות מקוונת, האם אתה זקוק רק לקטגוריית הבגדים או שמא צריך להיות קטגוריות משנה נפרדות לחולצות, מכנסיים, שמלות וכדומה? אנו נשאיר לך את החלק התכנוני, ונתמקד כיצד לעבוד עם קטגוריות ותגים בוורדפרס.

כיצד להוסיף קטגוריות בוורדפרס

הוסף קטגוריית WordPress חדשה

כשתהיה מוכן לעבוד עם קטגוריות וורדפרס, אנא נווט אל פוסטים -> קטגוריות. יצירת הראשונה שלך מחייבת למלא ארבעה שדות בלבד:

 1. שם – השם איך הוא נראה בבלוג שלך
 2. שבלול – גרסה ידידותית לכתובת של השם. זה בדרך כלל כולו אותיות קטנות וכולל רק אותיות, מספרים ומקפים (השאר אותו ריק ו- WP תייצר אוטומטית שדה זה מהשם שתזין)
 3. הורה – מכיוון שלקטגוריות יכולות להיות היררכיה, בחר את סדר הקטגוריות וקטגוריות המשנה על ידי בחירת פריטי האב שלהן, אם תרצה
 4. תיאור – תאר את הנושא. בהתאם לנושא שבו אתה משתמש, יתכן שהוא יוצג בדפי הקטגוריות; זהו שדה אופציונלי

לאחר שאתה מרוצה מכך, לחץ על הלחצן “הוסף קטגוריה חדשה” בתחתית המסך. לאחר מכן, קטגוריית הוורדפרס החדשה שלך תופיע ברשימה בצד ימין של המסך.

רשימה זו תציג את כל הקטגוריות שיש לך כרגע. מלבד המידע שמילאת זה עתה, תראה את מספר הפוסטים הנכללים בקטגוריה המסוימת הזו.

לחלופין, אתה יכול להוסיף קטגוריות חדשות ישירות ממסך עריכת הפוסט. במקרה זה, וורדפרס תראה לך טופס פשוט המאפשר לך להזין את השם ואת האב לקטגוריה החדשה שלך. אמנם זוהי דרך מהירה יותר להוסיף טקסונומיות חדשות בעת כתיבת פוסטים, אך עדיין עליך לנהל את הקטגוריה החדשה כדי לערוך את הקליפה והתיאור שלה..

קטגוריות לילדים

קטגוריות ילדים הן קטגוריות ש”תלויים “בקטגוריה אחרת המכונה ההורה שלהן.

אם יש לך קבוצה רחבה יותר שצריכה להיות מחולקת לקטעים קטנים יותר, עליך להשתמש בקטגוריות ילדים. אלה כפופים להורים.

לדוגמה, אם אתה מפרסם קטגוריה “בגדים”, אתה יכול ליצור “חולצות” כילדה אחת, “מכנסיים” כמו עוד אחת, וכן הלאה.

יהיה לו מבנה פרמלינק שונה מכיוון שהוא יכיל את שבלול האב. בדוגמה זו, לקטגוריית אב תהיה פרמלינק www.yoursite.com/clothes ואילו הילד יהיה נגיש ממנו www.yoursite.com/clothes/shirts.

כיצד לנהל קטגוריות

ניהול קטגוריות וורדפרס

באותו עמוד בו יצרת קטגוריה חדשה, הניח את הסמן על כל פריט שרשום. שלושה קישורים חדשים צריכים להופיע ממש מתחת לשם הקבוצה שנבחרה:

 1. ערוך – פותח דף בו תוכלו לשנות את השם, הקליע, ההורה והתיאור
 2. עריכה מהירה – מבלי לפתוח דף חדש, שנה את השם ואת הקליע
 3. מחק – הסר את הקטגוריה לצמיתות. אינך יכול להסיר את ברירת המחדל
 4. נוף – פותח דף המפרט את כל הפוסטים שהוקצו לקטגוריה זו

מחיקת קטגוריה לא מוחקת את הפוסטים שלה. במקום זאת, מאמרים שהוקצו רק לקטגוריה שנמחקו מוגדרים לברירת המחדל.

אפשרויות בתפזורת יכולות לעזור לך בניהול פריטים מרובים בו זמנית. בחר את אלה שברצונך למחוק ובחר “מחק” מהתפריט “אפשרויות בתפזורת”.

קטגוריית ברירת מחדל

כדי שוורדפרס תעבוד נכון, חייבת להיות לפחות קטגוריה זמינה אחת. כברירת מחדל, זו הקטגוריה “לא מסווגת” שלא ניתן למחוק אותה, אך אתה יכול לשנות את שמם בקלות. אם אתה מפרסם פוסט חדש ושוכח לבחור קטגוריה עבורו, וורדפרס מקצה אותו אוטומטית לברירת המחדל.

ניתן לשנות את קטגוריית ברירת המחדל. כשאתה יוצר לפחות קטגוריה חדשה אחת, נווט אל הגדרות -> כתיבה. האפשרות העליונה ביותר מאפשרת לך לשנות את קטגוריית ברירת המחדל של הפוסט בבלוג שלך, ואנו ממליצים בחום לשנות אותה או לפחות לשנות את השם ל”לא מסווג “..

שנה את קטגוריית ברירת המחדל של וורדפרס

כיצד להציג קטגוריות באתר וורדפרס שלך

בדרך כלל, וורדפרס מציגה קטגוריות בתפריט הניווט או בווידג’ט. אתה יכול להציג אותם בשניהם אם תרצה. אנא ראה כיצד לעבוד עם תפריטים ווידג’טים ווידג’טים כדי ללמוד כיצד לנהל אותם.

כיצד להמיר קטגוריות לתגיות

ישנן שתי ברירת מחדל טקסונומיות של וורדפרס שתוכלו להשתמש בהן כדי לארגן תוכן לקבוצות. מכיוון שיש הבדלים קלים בין קטגוריות לתגיות, טוב לדעת שתוכלו להמיר קטגוריות לתגיות ולהיפך. כדי שזה יקרה, תצטרך להתקין תוסף:

 1. נווט ל כלים -> יבוא
 2. מצא את “קטגוריות וממיר תגיות” (אמור להיות השלישי מלמעלה)
 3. לחץ על “התקן עכשיו”
 4. המתן מספר שניות עד להופעת קישור חדש
 5. לחץ על “הפעל יבואן”
 6. בחר קטגוריות שברצונך להמיר לתגיות
 7. לחץ על כפתור “המר קטגוריות לתגיות”

המר קטגוריות וורדפרס לתגים

מה למדנו

סיווג תוכן חשוב לכל אתר. זה קריטי לא רק לקידום אתרים, אלא לשימושיות של האתר כולו. תכנן את הקטגוריות שלך קדימה כך שלא תצטרך לשנות אותן כל הזמן. אלא אם כן יש לך אלפי מאמרים, אנו מציעים שיהיה לך מספר מוגבל של קטגוריות, עשר לכל היותר. במאמר זה הייתה לך הזדמנות ללמוד כיצד להוסיף קטגוריות חדשות ולנהל אותן דרך דף בודד. לאחר שתוסיף את כל הקטגוריות שרצית, עליך להציג אותן בתפריט הניווט או בווידג’ט. מכיוון שיש הבדלים בין קטגוריות ותגים, וורדפרס מאפשרת להמיר אחת לשנייה רק ​​על ידי לחיצה על כפתור.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map