כיצד לעדכן וורדפרס, ערכות נושא ותוספים בתוך לוח המחוונים

update-wordpress.png


אחת לכמה שבועות, כשאתם נכנסים לבלוג הוורדפרס שלכם והולכים ללוח המחוונים, תשימו לב שיש עדכונים זמינים לאתר שלכם. למרות שקל פשוט ללחוץ על הכפתור כדי לשדרג את ליבת WordPress, העיצובים והתוספים שלך לגירסה חדשה יותר, עליך לעשות צעד נוסף ולהכין את האתר שלך לתהליך העדכון. או במילים אחרות, עקוב אחר עיקרון “טוב יותר מאשר מצטער”.

בעוד שהאתר שלך יעבוד בצורה די רגילה גם אם לא תלחץ על כפתור העדכון ברגע שאתה רואה שהוא זמין, עליך לדעת על היתרונות של שדרוג מיידי. מפתחים של וורדפרס, הנושאים והתוספים שלה עובדים ללא הפסקה בשיפור המוצרים שלהם. באמצעות עדכונים חדשים הם מציגים תכונות חדשות שישפרו את האתר שלך. וחשוב מכך, מפתחים יתקנו באגים וחורי אבטחה בהם האקרים עשויים להשתמש כדי לגשת לאתר שלך ללא אישור.

מכיוון שוורדפרס היא פלטפורמת קוד פתוח, כל אחד יכול לשים את היד על הקוד, לבחון אותו ולמצוא דרך חדשה לפריצת אתרים לא מוגנים. על ידי עדכון לגרסה האחרונה, אתה מגן על האתר שלך מפני תוכנות זדוניות ואנשים מסוכנים. מלבד סיסמאות חלשות, אי קבלת הגרסה האחרונה של התוכנה שלך היא אחת הסיבות הנפוצות ביותר לאיבוד האתר שלך להאקר.

כיצד לעדכן את הליבה של WordPress, ערכות נושא ותוספים

אנו מקווים שעכשיו תבינו את היתרונות של ביצוע עדכונים מהירים וסדירים. אבל לפני שאתה ממהר ללחוץ על כפתור השדרוג, הבה נבחן כמה דברים ונלמד כיצד לעדכן נכון את WordPress.

היכונו לעדכון

מרגע שתלחץ על כפתור העדכון, וורדפרס תתחיל לעבוד עם הקבצים שלך. זה יוריד קבצים חדשים, ויחליף את הישנים. מכיוון שמדובר בתהליך עדין שעלול להפריע רק על ידי הקלדה אחת פשוטה בקוד, יש סיכוי קטן אך מציאותי שמשהו ישתבש. לפני שתאבד את הגישה לאתר שלך ותהפוך אותו לבלתי שמיש לציבור, קח את הביטוח בצורה של הגיבוי. כך שבמקרה שמשהו ישתבש, תוכלו לחזור בקלות לגרסה הישנה של וורדפרס או לכל תוסף ונושא מסוים שעמדתם לעדכן.

מכיוון שתוספי שמירה במטמון (כמו W3 Total Cache או WP Super Cache) עשויים להפריע לתהליך השדרוג, עדיף שתשבית אותם במהלך תהליך העדכון של WordPress. לאחר סיום העדכון לאחר מספר דקות, תוכלו לחזור ולהפעיל את התוסף ללא בעיות.

לפני העדכון, צור תמיד גיבוי של האתר שלך בטל את כל התוספים למטמון יתכן שהתקנת.

עדכן ידנית את וורדפרס לגירסה חדשה

למידע נוסף על עדכונים זמינים, אנא נווט אל לוח מחוונים -> עדכונים. לחלופין, אתה יכול ללחוץ על עדכונים בסמל סרגל הניהול של וורדפרס. זה יעביר אותך לדף העדכונים של וורדפרס המכיל את כל כפתורי המידע והפעולה הרלוונטיים הדרושים לך.

למרות שוורדפרס בודקת אוטומטית עדכונים חדשים ומודיעה לך עליהם באמצעות דואר אלקטרוני, מדף זה אתה יכול ללחוץ על הכפתור כדי לבדוק אם יש עדכונים חדשים באופן ידני..

ניתן לחלק את העמוד לשלושה חלקים:

 1. עדכוני הליבה של וורדפרס
 2. עדכוני תוספים
 3. עדכוני ערכות נושא

1. עדכן את WordPress

עדכן את ליבת וורדפרס

החלק הראשון מאפשר לעדכן את ליבת וורדפרס. אם כבר יש לך את הגרסה האחרונה של וורדפרס, תראה הודעה המאשרת זאת. כמו כן, תראה כפתור שעוזר לך להתקין מחדש את הגרסה הנוכחית. אמנם אתה יכול להתעלם מכך לעת עתה, זכור את האפשרות למקרה שמשהו ישתבש בעתיד.

כדי לעדכן את WordPress לגירסה האחרונה, פשוט לחץ על עדכן כעת לחכות ולחכות מספר דקות.

תלוי במהירות האתר שלך וגודל הקבצים המועברים, יתכן שיחלוף מספר דקות עד שהכל ישלים.

2. עדכן תוספי וורדפרס

עדכן תוספי וורדפרס

החלק השני מכיל את כל עדכוני התוספים הזמינים. תלוי במספר התוספים שהתקנת, הרשימה יכולה להיות קצרה או ארוכה יותר, ברור. כל התוספים שיש להם גרסאות חדשות זמינים יופיעו ברשימה ותוכלו לבחור אותם. לכן, פשוט בחר את התוספים שברצונך לעדכן ופגע ב עדכן תוספים כפתור מתחת לרשימה.

3. עדכן ערכות נושא של וורדפרס

עדכן ערכות נושא של וורדפרס

החלק השלישי והאחרון בדף זה מאפשר לעדכן את הנושאים שלך. בדומה לעדכוני התוספים שהוזכרו קודם, תוכלו לצפות מהרשימה של כל הנושאים הנגישים (אלה שהתקנתם באתרכם) שיש להם גרסה זמינה חדשה להורדה. בחר את הקבצים שברצונך לרענן באמצעות הקבצים החדשים ולחץ על עדכן ערכות נושא כפתור.

לאחר לחיצה על אחד מכפתורי העדכון, אנא היה סבלני ואפשר עד מספר דקות להשלמת הכל.

מה הזמן הטוב ביותר לעדכן את האתר שלך?

למרות שאתה יכול לעדכן את הליבה, העיצובים והתוספים של וורדפרס בכל עת שתרצה, אנו ממליצים לעשות זאת כאשר יש לך את מספר המבקרים הנמוך ביותר באתר שלך. תלוי בקהל שלך, זה עשוי להיות בסופי השבוע או בזמן המסוים של היום. שקול תמיד לבצע עדכונים בשעות הלילה – הם פחות עסוקים.

מה קורה לאתר שלך בזמן שהוא מתעדכן?

כבר הזכרנו את האפשרות שמשהו ישתבש בזמן שהעדכון פועל. תלוי בגודל העדכון ובמהירות ספק האירוח (השרת) שלך, זה עשוי לארוך מספר דקות עד שהכל יתקן. בגלל זה, וורדפרס מציגה באופן אוטומטי דף תחזוקה לכל המשתמשים שבמקרה פותחים את האתר שלך במהלך העדכון.

הודעת מצב תחזוקה

במהלך העדכון, WordPress מציגה הודעה זו: “לא זמין בקצרה לתחזוקה מתוזמנת. בדוק שוב בעוד דקה. “

עדכוני וורדפרס אוטומטיים

באוקטובר 2013 הציגה וורדפרס עדכונים אוטומטיים. מאז, המערכת תעודכן אוטומטית את כל המהדורות המשניות (למשל, מ- WordPress v4.7.4 ל- v4.7.5) ואת עדכוני האבטחה. עדיין תצטרך לעדכן ידנית את כל המהדורות העיקריות (לדוגמה, מ- WordPress v4.8 ל- v4.9).

אפשר לשלוט באופן בו עדכוני וורדפרס אוטומטיים עובדים, אך יהיה עליכם להתקין תוספים נוספים או לשנות את הקוד. אנו נכסות את זה באחד מהפוסטים העתידיים שלנו.

מתי לא לאפשר לוורדפרס לעדכן את האתר שלכם

בעוד שברוב המקרים יש צורך בעדכון וורדפרס, אך פעמים אינך צריך להיות מהיר על ההדק. כפי שאתה כבר יודע, וורדפרס מאפשרת לך להתאים אישית כל חלק וחלק מ- CMS עצמו, ואת הנושאים והתוספים שלו..

במקרה שיש לך גרסה שונה (בהתאמה אישית) של כל דבר בבלוג שלך, עליך להקפיד על עדכונים. מכיוון שוורדפרס מחליפה על כל קובץ במהלך התהליך, כל השינויים שעשיתם לוורדפרס, נושאים או כל אחד מהתוספים יאבדו.!

ובכל זאת, זה לא אומר שאסור לעדכן את וורדפרס. במקום זאת, עליכם להכין את כל השינויים כך שתוכלו להחליף אותם לאחר העדכון. ישנם אפילו פתרונות קלאסיים יותר המאפשרים לך לעדכן ערכות נושא ותוספים מבלי לדאוג לחלקים המותאמים אישית (באמצעות ערכות נושא לקבצים וקבצי תוסף מותאמים אישית), אך זו אפשרות מתקדמת שנשאיר לאחד המאמרים העתידיים שלנו..

בדוק את האתר שלך לאחר העדכון

לאחר כל עדכון אנו ממליצים בחום לבדוק את האתר שלך. למרות שייתכן שהכל עבר בצורה חלקה, אתה עשוי להיות מופתע מכמה אלמנטים עיצוביים שבורים או פיצ’רים חדשים שלא ציפית. לפעמים זה קורה שהנושא שלך או אחד מהתוספים שלך אינם תואמים לגירסה החדשה של WordPress. אז אל תתעצל ופתח כמה דפים באתר שלך כדי לראות אם הכל עובד בסדר.

סיכום

חובה שתעדכן את הוורדפרס שלך בכל עת. באמצעות הגירסה החדשה ביותר של קבצי ליבה, ערכות נושא ותוספים אתה מוודא שהאתר שלך נשאר מאובטח ותמיד צעד אחד לפני האקרים מגעילים. אתה מקבל גם תכונות חדשות ופונקציונליות משופרת. אל תשכח לגבות את האתר שלך לפני שתבצע עדכונים גדולים יותר (למעשה עליכם לגבות את האתר באופן קבוע, ללא קשר לעדכונים, אך נגיע למאמר אחר), והקפידו אם יש לכם אתר בהתאמה אישית..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map