כיצד להשתמש בספריית המדיה של וורדפרס ולהוסיף תמונות

wordpress-media-library.png


כפי שמובן משמו, וורדפרס שמה דגש רב על המילה הכתובה. יש אינסוף אפשרויות והגדרות בכל הנוגע לכתיבה. אבל עבר זמן רב שקבצי מדיה היו משהו שאפשר להתעלם ממנו באתר שלך. כי אם לא לכל דבר אחר, “תמונה שווה אלף מילים”.

כיום מקובל לפתוח בלוג של וורדפרס שמוקדש כולו לתמונות וסרטונים, מבלי שיהיה לו פוסט “קונבנציונאלי” אחד בבלוג. אבל גם אם אתה רוצה שהמבקרים שלך יתמקדו רק במה שיש לך לומר, עדיין תצטרך לעבוד עם קבצי מדיה. למקרה שאתה באופן אישי לא אוהב להוסיף תמונות וסרטונים למאמרים, שקול להשתמש בהם לקוראים שלך. אפילו גוגל ומנועי חיפוש אחרים יעניקו לך נקודות נוספות עבור מאמרים עשירים בתקשורת. הכל הרבה יותר טוב עם תמונות וורדפרס יעזור לך להוסיף אותם למאמרים.

במוקדם או במאוחר, תצטרך להתחיל להוסיף תמונות לאתר שלך. במאמר זה, אנו עומדים לעזור לכם בצעדים הראשונים – להכיר את ספריית המדיה של וורדפרס וללמוד כיצד להוסיף את התמונה הראשונה שלכם בוורדפרס. לאחר מכן אתה תהיה בדרך לשלוט בניהול מדיה באתר שלך.

מהי ספריית המדיה של וורדפרס

ספריית המדיה של וורדפרס היא מאגר וירטואלי של כל קבצי המדיה (תמונות, קטעי וידאו, שמע ומסמכים אחרים) בהם תוכלו להשתמש באתרכם. זה מאפשר לך להעלות ולנהל קבצי מדיה, להכניס אותם לפוסטים ודפים ואפילו לערוך במהירות תוך כדי תנועה. למרות שאתה יכול לעבוד עם סוגי קבצים שונים, אנו נתמקד בתמונות.

העלה תמונות, קטעי וידאו וקבצים אחרים

כשאתה פותח את הספרייה בפעם הראשונה, לא יהיו קבצים ברשימה. אז המשימה הראשונה שלך היא להעלות תמונות כך שתוכל להשתמש בהן בפוסטים ובדפים. שימו לב שתוכלו להוסיף גם תמונות וקבצים אחרים ישירות מהמאמר אותו אתם עורכים. אנא עיין בסעיף הבא לקבלת פרטים נוספים על כך.

כדי להעלות תמונות חדשות ישירות לספריית המדיה של וורדפרס, אנא עקוב אחר הצעדים הבאים:

 1. נווט ל מדיה -> הוסף חדש
 2. לחץ על כפתור “בחר קבצים” או גרור ושחרר תמונות לחלון
 3. אם לחצת על הכפתור, בחר תמונות וקבצי מדיה אחרים מהמחשב שלך

העלה תמונות, קטעי וידאו וקבצים אחרים

מרגע שפתחת תמונות מהמחשב שלך או גרירתן לתיבה המקווקו, וורדפרס תתחיל להעלות את הקבצים. בהתאם למהירות חיבור האינטרנט שלך, ספק האירוח שלך וגודל הקבצים, ייתכן שיחלוף עד מספר דקות בממוצע עד ש- WordPress תסיים את תהליך ההעלאה. כל קובץ יקבל את סרגל ההתקדמות האישי שלו, כך שתוכלו לדעת כמה מהר (או איטי) קובץ מסוים זה מעלה.

כברירת מחדל, וורדפרס מאפשרת לך להעלות קבצי מדיה מרובים בבת אחת. למקרה שזה לא יעבוד עבורך, אתה תמיד יכול לחזור למעלה דפדפן פשוט יותר. זה יעבוד אפילו במחשבים ישנים יותר, אך הוא יאפשר לכם להעלות קובץ מדיה אחד בלבד באותה עת.

ספריית מדיה

ספריית המדיה של וורדפרס

לאחר העלאת קובץ אחד לפחות השינויים יהיו גלויים בספריית המדיה של וורדפרס. כדי לפתוח אותו, אנא נווט אל מדיה -> ספריה.

דף חדש זה יציג לך רשימה של כל קבצי המדיה שהעלית לוורדפרס. ניתן להציג קבצים ברשימה או בתצוגת רשת. אם ברצונך לסנן סוגי קבצים ספציפיים, בחר רק תמונות, קטעי וידאו, אודיו או קבצים שאינם מצורפים (קבצים שאינם שייכים לפוסט או לדף כלשהו). אתה יכול גם להציג תמונות מחודשים ושנים ספציפיים. אם ברצונך למחוק יותר מתמונה אחת בלבד, לחץ על כפתור “בחירה בכמות גדולה”, בחר תמונות ולחץ על כפתור “מחק שנבחר”.

בצד ימין של ספריית המדיה תוכלו למצוא תיבת חיפוש פשוטה המאפשרת לכם למצוא תמונה בספריה. למרות שזה נראה כרגע מיותר, תכונה זו תועיל מאוד ברגע שתצבור מאות ואלפי קבצים בספריה.

העלה והוסף תמונות ישירות לפוסט שלך

כפי שבטח תבלה את רוב זמנך בכתיבת פוסטים חדשים, טוב לדעת שתוכל להוסיף תמונות וקבצי מדיה אחרים ישירות ממסך עריכת הפוסט. על ידי שליטה בקבצי מדיה מכאן אתה אפילו מקבל כמה אפשרויות נוספות, אז בוא נראה אותם.

על ידי לחיצה על כפתור “הוסף מדיה” בראש מסך עריכת הפוסט, יופיע חלון מוקפץ חדש. בעיקרון, ספריית המדיה של וורדפרס זהה – אתה יכול להעלות קבצים ישירות מהמחשב שלך או לבחור תמונות שכבר הועלו לספריה.

 1. מקם את הסמן במקום בו תרצה שהתמונה תופיע במאמר
 2. לחץ על הלחצן “הוסף מדיה” בראש המסך
 3. העלה או בחר תמונה מהכרטיסייה ספריית מדיה
 4. ערוך את התמונה ופרטיה במידת הצורך
 5. לחץ על כפתור “הכנס לפוסט”

למרות שהמסך נראה דומה זהה לזה שאתה פותח דרך תפריט הניהול של וורדפרס, אתה יכול לשים לב שבצד השמאלי יש כמה קישורים נוספים. מלבד הכנסת תמונות, אתה יכול ליצור גלריה, לבחור תמונה מוצגת לאותו פוסט או להוסיף תמונה מכתובת האתר.

צור גלריה

גלריית וורדפרס

על ידי הקמת גלריה, אתה יכול לבחור תמונות מרובות ולהוסיף אותן לפוסט שלך. לאחר מכן וורדפרס תיצור קולאז ‘של התמונות שנבחרו ותציג אותן בפוסט. אם אתה משתמש בעורך החזותי, תראה את כל התמונות המקובצות ותוכל ללחוץ עליהן. אם תעשה כן, יופיעו שני סמלים חדשים שיאפשרו לך לערוך ולהסיר את הגלריה.

אם תעבור לעורך הטקסט, תבחין בקודקוד [גלריה] באותו מקום. החל מגירסת וורדפרס 3.5, ניתן להרחיב את קיצור הדרך של הגלריה במספר פרמטרים כך שתוכל לשנות אותו באופן ידני. מכיוון שעבודה עם הפרמטרים מצריכה הבנה מסוימת של אופן הפעולה של קודי הקיצור, נדלג על כך לעת עתה. אבל אם ברצונך לדעת יותר על הפיצ’ר, אנא עיין עוד בנושא בפייסבוק דפי קודקס רשמיים של וורדפרס.

תמונה מצורפת

בחר תמונה שתייצג את הפוסט שלך. בהתאם לנושא בו אתה משתמש כרגע, תמונה זו עשויה להופיע במקומות שונים כתמונה הממוזערת של הפוסט שלך. זה מופיע לעתים קרובות מעל הפוסט בדף הפוסט הבודד. אבל, שוב, זה באמת מאוד תלוי בנושא.

הכנס מכתובת האתר

אם יש לך תמונה שנמצאת בשרת אחר ואתה לא יכול או לא רוצה להעלות אותה לאתר WordPress שלך, אתה יכול להכניס תמונה מכתובת האתר. תזדקק לנתיב המוחלט (כתובת הקישור המלאה) לתמונה זו. לדוגמה תמונות / כיצד להשתמש בוורדפרס-מדיה-ספריה-והוספה-תמונות.

ברגע שתדביק את ה- URL, תהיה תצוגה מקדימה של התמונה. אתה יכול גם לערוך כמה פרטים לפני שתכניס אותו לפוסט.

לפני הוספת תמונות מכתובת אתר, וודא שיש לך הרשאה לעשות זאת. תמונות רבות מוגנות בזכויות יוצרים, ושימוש בהן ללא אישור פירושו שאתה גונב את התמונה הזו.

גדלי תמונה שונים

כשאתה מנסה להוסיף תמונות לפוסט או לדף, תבחין בכך שוורדפרס מאפשרת לך לבחור את הממדים שלה. כברירת מחדל, וורדפרס יוצרת שלושה גדלים נוספים לצד זה המקורי. לכן, גם אם תעלה תמונת HD, למשל, וורדפרס תביא אותה אוטומטית לזמינה בשלוש הרזולוציות הללו, אם אתה משתמש בערכת הנושא Twenty Seventeen:

 • תמונה ממוזערת – 150 × 150 פיקסלים
 • בינוני – 300 × 188 פיקסלים
 • גדול – 525 × 328

שימו לב כי גודל זה עשוי להיות תלוי בנושא בו אתם משתמשים. כמו כן, אתה יכול לבחור מימד משלך אם אתה מנווט אליו הגדרות -> מדיה מתפריט לוח המחוונים של וורדפרס.

כיצד לערוך פרטי תמונה

ערוך פרטי תמונה בוורדפרס

לפני שנגיע לחלק בו תוכל לחתוך, לשנות את גודל הגודל ולערוך תמונות, בוא נראה כיצד לשנות כמה פרטים. זה יעזור לך לארגן קבצים באתר שלך, וזה יהיה מועיל למבקרים ומנועי החיפוש שלך לקבל את כל הנתונים הנוספים על קבצים באתר שלך..

 1. בחר כל תמונה מהספריה
 2. חלון מוקפץ יופיע ויראה לכם את הפרטים על אותה תמונה
 3. בצד ימין תמצאו מידע כמו שם תמונה, סוג קובץ, תאריך העלאה, גודל קובץ ומידות
 4. מתחת לזה אתה יכול לראות את כתובת האתר של התמונה שלך
 5. כדי לערוך את התמונה, שנה את הכותרת, הכיתוב, הטקסט alt (מוצג למשתמשים שלא יכולים לפתוח את התמונה) ותיאור
 6. ממש מתחת לשדה התיאור, תוכלו לראות איזה משתמש העלה את קובץ המדיה הספציפי הזה
 7. כדי לערוך פרטים נוספים, לחץ על הקישור “ערוך פרטים נוספים” בתחתית

כיצד לערוך תמונה

כיצד לערוך תמונות בוורדפרס

מפתחי וורדפרס היו חביבים מספיק כדי להציג תכונה המאפשרת לשנות תמונות שכבר הועלו לספריית המדיה של וורדפרס. כדי לבצע עבודות נוספות על התמונה, פשוט בחר אחת מרשימת ספריית המדיה ולחץ על הכפתור “ערוך תמונה” שמתחתיה.

כעת תוכלו לחתוך, לסובב ולהפוך את התמונה מבלי שתצטרכו להעלות אותה שוב. ישנם גם ביטול וביטול כפתורים שיאפשרו לך לתקן טעויות שנעשו במהלך העריכה. ברור שכלי זה אינו מהווה תחליף לפוטושופ אך הוא עושה פלאים לתיקונים קטנים ומהירים.

להתחלף

כדי לסובב את התמונה שבחרת, לחץ על הכפתור כדי לפנות אותה שמאלה או ימינה.

קנה מידה

בצד ימין אתה יכול להזין מידות חדשות לתמונה שלך. כשאתם מזינים רוחב או גובה, וורדפרס תחשב אוטומטית את הממד האחר כך שהתמונה שלכם תשמור על יחס הגובה שלה (אתם לא רוצים שהיא תעוות). אם אתה מנסה לגדול תמונה, תראה סימן קריאה אדום אדום שלידו אשר יציין כי אין אפשרות להתאים את גודל הגודל..

אתה יכול לפצל את התמונות בוורדפרס בלבד

חיתוך

כדי לחתוך את התמונה, לחץ עליה וגרור כדי לבצע את הבחירה שלך. על ידי לחיצה ממושכת על מקש Shift תוך כדי בחירה, אתה יכול לשמור על יחס הגודל. אם ברצונך לשנות אותו, שנה את יחס הגודל בין הצד הימני של המסך. לדוגמה, השתמש ביחס 1: 1 כדי לבחור בחירה מרובעת או לשנות אותה ל -4: 3, 16: 9 או לכל דבר אחר שתרצו. לאחר שבחרת, תוכל להתאים אותה במהירות על ידי בחירת הגודל בפיקסלים. גודל הטווח המינימלי הוא גודל התמונה הממוזערת כפי שהוגדר בהגדרות המדיה.

החל שינויים

האפשרות האחרונה מאפשרת להחיל שינויים על כל גדלי התמונות, רק על התמונה הממוזערת או על הכל מלבד התמונה הממוזערת. לדוגמה, אתה יכול לקבל תמונה ממוזערת מרובעת המציגה רק קטע מהתמונה המקורית.

דפי קבצים מצורפים

דף מצורף תמונה

מרגע העלאת קובץ חדש, וורדפרס יוצרת עבורו דף קובץ מצורף חדש. אתה יכול לגשת לדף זה על ידי פתיחת כל תמונה ולחיצה על “הצג דף מצורף” מלוח האפשרויות בצד ימין.

עמוד זה הוא כמו כל עמוד וורדפרס אחר. אבל במקום לפרסם אותו ידנית, וורדפרס עושה זאת בשבילכם. לדוגמה, דף מצורף לתמונה יראה את התמונה עם כל הנתונים הנוספים שלה כמו כותרת, תיאור, כיתוב וטקסט alt.

אתה יכול לערוך את הדף בדיוק כמו כל אחד אחר, להעיר עליו הערות ולשתף אותו עם המשתמשים שלך. הנתונים המוצגים בדף תלויים בנושא וורדפרס. נושאים מסוימים עשויים לבחור להציג יותר או פחות נתונים.

תמונות מהנות

עבודה עם תמונות וקבצי מדיה אחרים בוורדפרס זה כיף. אך לפני שיהיה כיף, עליכם ללמוד לנווט בספריית המדיה של וורדפרס. אנו מקווים שמאמר זה עזר לך בכך וכעת אתה יודע להוסיף תמונות חדשות, לערוך אותן ולהכניס לפוסטים, להציג גלריות, ודפי קבצים מצורפים..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map