כיצד להוסיף את גוגל אנליטיקס לאתר וורדפרס

כיצד להוסיף את גוגל אנליטיקס לאתר וורדפרס


בין אם זה בלוג, אתר אישי או תיק עסקי פשוט שאתה בונה באמצעות וורדפרס, אתה עושה את זה מסיבה כלשהי. אתה רוצה שאנשים יוכלו להגיע לתוכן שהצגת באופן מקוון. ללא הקהל, פרויקט האינטרנט שלך אינו משרת את מטרתו. אז בדרך זו או אחרת, אתה צריך להתחיל להבין אנשים הפוקדים את הדומיין שלך.

מיהם האנשים שפתחו את האתר שלך? כמה מהם מבקרים באתר שלך בחודש? האם הם חוזרים וכמה זמן הם שומרים על האתר שלך לפתוח? האם מקורם במנוע חיפוש, מאתר הרשתות החברתיות או אולי הזינו ידנית את הכתובת? אלה רק כמה שאלות חשובות שכל בעל אתר צריך לשאול את עצמו על בסיס קבוע.

שאלת השאלות היא החלק הקל; אבל איך אתה עונה להם?

מה זה גוגל אנליטיקס?

אתה יכול לענות על השאלות שלעיל באמצעות שירות Google בחינם. גוגל אנליטיקס הוא חזק מאוד (זה עדיין אנדרסטייטמנט) ניתוח מקוון באינטרנט כלי שיכול לעקוב אחר התנהגות אתר אינטרנט וכל המבקרים בו הם שייכים. אף כי אינו היחיד מסוגו, Google Analytics היא ללא ספק אחד מכלי הניתוח הפופולריים ביותר לתפקיד. אנשים משתמשים בו ברחבי העולם כדי לקבל נתונים סטטיסטיים על אתרים הנעים בין בלוגים פשוטים לפורטלים ארגוניים המניבים מיליוני משתמשים חודשיים.

השירות הוצג בשנת 2005. הוא מציע כלי דיווח אין ספור; החל מהצגת מבקרים, מיקומים וטכנולוגיה בזמן אמת ועד לנתוני מסחר אלקטרוני שיכולים לעקוב אחר מספר המכירות.

איך זה עובד?

גוגל אנליטיקס מחייב את כולם לפתוח חשבון בחינם המקבל קוד זיהוי מעקב ייחודי. לאחר הצבת הקוד באתר, Google Analytics פועל בכל פעם שמבקר טוען אחד מהדפים המשויכים אליו.

לאחר מכן קוד מעקב זה פועל בדפדפני הלקוחות ועוקב אחר ההתנהגות. למרות שזה לא היה אפשרי לפני מספר שנים, הנתונים נשלחים בדרך כלל בזמן אמת לשירות שמפרש במהירות את כל האותות. זה מאפשר לך לראות מיד כמה משתמשים טוענים את האתר שלך ואת כל הפרטים אודות ביקורם.

קריאה מומלצת: מדריך המתחילים ל- Google Analytics

כיצד להוסיף את Google Analytics לאתר שלך

לפני שתתחיל להציב את קוד המעקב לאתר שלך, עליך ליצור חשבון Google Analytics:

 1. נווט ל גוגל ניתוח נתונים
 2. היכנס באמצעות חשבון Gmail שלך
 3. לחץ על כפתור “הירשם”
 4. בחר באפשרות “אתר”
 5. הזן את המידע כמו שם חשבונך, שם אתר, כתובת אתר, מדינה ואזור הזמן
 6. מסכים לתנאים ולהגבלות

לאחר השלמת הצעדים, החשבון אמור להיות מוכן, וכעת תוכל להתחיל לחבר אותו לאתר שלך. בדיוק כמו בכל דבר בוורדפרס, תוכלו לבצע את העבודה בכמה דרכים שונות. במאמר זה אנו הולכים להראות לכם שתי טכניקות שונות של הוספת גוגל אנליטיקס לאתר וורדפרס שלכם.

1. השתמש בתוספי וורדפרס כדי להוסיף את Google Analytics

אם אתה רוצה רק מידע מעקב בסיסי באמצעות Google Analytics, השיטות הידניות הן בסדר גמור. אבל אם אתה רוצה להיות מסוגל לעקוב אחר הנתונים הסטטיסטיים על בסיס יומי, התוסף עשוי להיות בחירה טובה יותר. ישנם כמה תוספי וורדפרס מדהימים המוקדשים לשירות המעקב של גוגל. הם יעזרו לך לחבר את האתר אליו מבלי לנקב את הקוד, והם גם יספקו כמה תכונות נוספות שכנראה תאהבו.

באמצעות תוסף אתה יכול להחזיק את Google Analytics בלוח המחוונים של וורדפרס. לכן, במקום לפתוח תמיד את דפי השירות הרשמיים, תוכלו לראות את הסטטיסטיקות הרלוונטיות ביותר ישירות מדף הניהול של וורדפרס.

מרכז השליטה של ​​Google Analytics עבור WP (GADWP)

מחיר: חינם

עם יותר ממיליון משתמשים פעילים, זהו התוסף הפופולרי ביותר של וורדפרס שיכול לחבר את האתר שלך לכלי המעקב הפופולרי של גוגל. המספרים לא מפתיעים כשמבינים שכן רשום כשותף הרשמי של Google Analytics.

זה יאפשר לך להוסיף את קוד זיהוי המעקב עליו דיברנו, והוא גם יתקין מודול לוח המחוונים כך שתוכלו לעקוב אחר נתונים סטטיסטיים ישירות מהאתר.

GADWP מרחיק לכת אפילו יותר מאשר פשוט לחבר את השירות. בשל התכונות המתקדמות שלו, תוכלו לנתח את האתר באמצעות אוספי נתונים אחרים ברמה גבוהה. המשמעות היא שתוכל לראות אירועים וקטעים ישירות מלוח המחוונים.

כעת נראה כיצד להתקין את התוסף וליצור את החיבור לשירות:

 1. לך ל תוספים -> הוסף חדש
 2. חפש את “מרכז השליטה של ​​Google Analytics עבור WP”
 3. התקן והפעל את התוסף
 4. בצד שמאל, מצא את פריט התפריט של Google Analytics ופתח את ההגדרות הכלליות
 5. לחץ על כפתור “הרשאת תוסף”
 6. לחץ על הקישור “קבל קוד גישה”
 7. בחלון חדש, בחר בחשבון Google Analytics שלך ואפשר גישה לתוסף
 8. העתק את הקוד שנוצר
 9. חזור לתוסף והדבק את קוד הגישה

אם חשבון Google Analytics מוגדר כראוי, אתה אמור לראות את רשימת הדוחות הזמינים מאותו חשבון (אם יש לך חשבון חדש, ברור שיהיה לך פריט אחד בלבד ברשימה). לאחר מכן תוכלו להתחיל להשתמש בתוסף, לשנות הגדרות ולעקוב אחר שינויים בסטטיסטיקה.

מרכז השליטה של ​​גוגל אנליטיקס ב- GADWP

כדי לראות את הדוח החזותי הראשון, פשוט נווט אל לוח המחוונים של וורדפרס שלך שם תוכל לראות גרף עם נתונים סטטיסטיים של שלושים הימים האחרונים. מרשים, לא?

NK Google Analytics

מחיר: חינם

אחד מהתוספים הללו הוא ה- NK Google Analytics החינמי. מכיוון שכבר יצרנו סרטון הדרכה שלב אחר שלב, אנא התבונן למעלה ולמד כיצד להתקין את התוסף ולחבר אותו לחשבון Google Analytics האישי שלך..

תוספים אחרים

במאמר זה הזכרנו רק שני תוספי וורדפרס. רק כדי לתת לך אפשרויות נוספות, אתה יכול גם להסתכל על פתרונות פופולריים אחרים כמו:

2. הוסף ידנית את הקוד

אם כל מה שאתה רוצה זה לחבר את השירות לאתר שלך, הדרך הידנית תהיה די והותר. למרות שלא תצטרך להתקין תוספים נוספים, גם לא תוכל לעקוב אחר נתונים סטטיסטיים ישירות מהאתר. במקום זאת, תצטרך תמיד לנווט הלאה לדפי Google Analytics כדי להתחיל לנתח.

אנו ממליצים להשתמש בשיטה זו רק אם אתה יודע כיצד לטפל בתבניות הקוד וורדפרס. מכיוון שתצטרכו לעדכן את הקבצים, אתם מסתכנים בטעויות ובלימת האתר שלכם. כמו כן, אם אינך עובד עם נושא לילד, אתה יכול לאבד את הקוד ברגע שתעדכן את ערכת הנושא הפעילה שלך ב- WordPress.

שיטה מס ‘1

יש להציב את קוד גוגל אנליטיקס בקובץ header.php אשר נטען בכל עמוד באתר שלך. אז הגיוני לערוך את הקובץ ולהדביק את הקוד במקום הנכון:

 1. עבור אל Google Analytics
 2. לחץ על מנהל מערכת -> פרטי מעקב -> קוד מעקב
 3. העתק את כל הקוד מתחיל וסיום עם תגית
 4. לך ל מראה -> עורך
 5. מצא את קובץ header.php וערוך אותו
 6. הדבק את קוד המעקב מייד אחרי ה- תגית
 7. שמור שינויים

קוד המעקב של גוגל אנליטיקס

שיטה מס ‘2

השיטה האחרת מאפשרת להוסיף את אותו קוד לכותרת של אתר האינטרנט שלך באמצעות קובץ הפונקציות.php:

 1. לך ל מראה -> עורך
 2. ערוך את קובץ הפונקציות .php
 3. העתק והדבק את הקוד הבא:

add_action ('wp_head', 'fsg_googleanalytics');
פונקציה fsg_googleanalytics () {?>

// הדבק כאן את קוד המעקב של Google Analytics (זה שמתחיל ונגמר בקודe

Adblock
detector
map