סקירה כללית של מדור ההגדרות של וורדפרס

wordpress-settings.png


אחד הדברים הראשונים שתרצו להציץ בהם לאחר התקנת אתר וורדפרס חדש הוא דף ההגדרות. בהתקנות חדשות, הגדרות וורדפרס מופיעות בתחתית תפריט הניהול שתוכלו למצוא בצד שמאל של המסך.

פשוט על ידי ריחוף מעל הגדרות קישור, תבחין במספר דפי תפריט משנה המוקדשים להגדרות וורדפרס ספציפיות. לכל אחת מהן קיימות אפשרויות חשובות שישפיעו על האתר כולו, ולכן חשוב שתקדיש את זמנך להקמת הכל בצורה נכונה. עד שתתקין תוספים ונושאים נוספים שיכולים להוסיף תפריטי משנה חדשים, תראה את העמודים הבאים:

 1. כללי
 2. כתיבה
 3. קריאה
 4. דיון
 5. מדיה
 6. פרמלינקס

מאמר זה מסביר את הגדרות ברירת המחדל של וורדפרס בפירוט רב ומנחה אותך בתהליך ההתקנה.

1. כללי

בעמוד זה תוכלו למצוא מספר אפשרויות שיאפשרו לכם לשנות את הכותרת ואת קו התג של האתר שלכם, סוגים שונים של כתובות כמו גם פורמטים של זמן ותאריך.

כותרת האתר וקו התג

למרות שוורדפרס מילאה עבורך שדות אלו, אנא אל תניח שהוא מספיק טוב לאתר שלך. מכיוון שכותרת האתר וקו התווית הם חלקים חשובים בבלוג שלך בכל הקשור לגוגל ומנועי חיפוש אחרים, חובה שתכתוב כותרות מותאמות אישית. בעוד שכתיבת כותרת ותווית מותאמת אישית יכולות לעזור לך למשוך את הקהל הנכון, ברירת המחדל עלולה לפגוע ב- SEO שלך (מיקומך בתוצאות מנוע החיפוש) ובאמינותך. אינך רוצה שהלקוחות הפוטנציאליים שלך יראו שהתעלמת מהצעד הראשון בהתאמה אישית של האתר שלך, לא?

וורדפרס וכתובת אתר (URL)

הגדרות כלליות של וורדפרס

כתובת וורדפרס היא כתובת האתר שמובילה לספרייה בה התקנת וורדפרס. ברוב המקרים, כתובת האתר שמצביעה חזרה לדף הבית שלך צריכה להיות זהה. אם זה עתה התקנת את האתר החדש שלך, אין צורך לשנות אף אחד מהשדות. אלא אם כן אתה רוצה שדף הבית שלך יהיה שונה מספריית ההתקנה, אבל זה משהו שאסור לדאוג לו אם זו הפעם הראשונה שלך עם WordPress. רק שיהיה להם אותו דבר.

לדוגמה, אם אינך מעוניין בוורדפרס בספריית השורשים (יתכן שתרצה לשמור על ניקיון הדברים, או שיש לך דברים אחרים שם), תוכל להתקין אותם בספריית משנה כמו https://example.com/wordpress. על ידי השארת כתובת האתר אותו הדבר אומר שאנשים יצטרכו לנווט אליו https://example.com/wordpress כדי להגיע לדף הראשון שלך. במקום זאת, בדוגמה זו, אתה יכול לשנות את כתובת האתר ל https://example.com מה שיגיד לוורדפרס שכתובת האתר של דף הבית שלך שונה מספריית ההתקנה.

היזהר בעת שינוי כתובת האתר מכיוון שכל טעות תהרוג את האתר שלך (באופן זמני).

לפעמים (בדרך כלל כאשר כבר פישלתם את ההגדרות), יהיה עליכם לשנות את כתובות האתרים הללו בגישה אחרת מכיוון שלא תוכלו לפתוח את דף ההגדרות של וורדפרס. ניתן לעשות זאת באמצעות PHP או על ידי עריכה ישירה של בסיס הנתונים. אנו ממליצים לשכור איש מקצוע שיתקן זאת עבורך אם אין לך ניסיון בתחומים אלו.

כתובת דוא”ל

זה הוא לא מוחלט; הזן כתובת דוא”ל פונקציונלית בה תקבל התראות חשובות בנוגע לעדכונים, משתמשים חדשים, הערות ומידע אחר מ- WordPress.

תפקיד ברירת מחדל של חברות ומשתמש חדש

כפי שאתה אולי כבר יודע, וורדפרס מאפשרת לך לפתח אתרי חברות. במקרה כזה, תעניין את האפשרות המתאימה שמאפשרת לך לפתוח הרשמות לכל אחד. אם תעשה זאת, חיוני שתבחר בתפקיד משתמש ברירת מחדל למשתמשים רשומים חדשים.

כברירת מחדל, כל המשתמשים החדשים יהפכו למנויים. אבל אם אתה רוצה לתת להם יותר סמכות באתר שלך, אתה יכול לשנות את זה לכל תפקיד משתמש אחר שזמין. זה תלוי בך. אנו ממליצים להשבית את אפשרות “כל אחד יכול לרשום”.

הגדרות זמן

הבא ברשימה הם הגדרות המשפיעות על השימוש בזמן ומוצגות באתר שלך. בחר אזור זמן, פורמט תאריך ושעה, והיום בו יתחיל השבוע שלך (כן, זה לא חייב להיות יום שני). למרות שזה עשוי להישמע כרגע טריוויאלי, שימו לב שכל מה שוורדפרס עושה (וזה כולל תוספים ונושאים חדשים) ישתמשו בהגדרות זמן אלה.

אם חותמות תאריך הדוא”ל שלך לא מסתכמות, נראה שהפלאגין החדש של לוח השנה שלך נשבר, או שנראה כי הפוסטים המתוזמנים שלך לא עובדים, חזור לאפשרויות האלו ותקן אותן.

שפה

אם ברצונך לשנות את שפת האתר שלך, אתה רק צריך לבחור שפה חדשה מהרשימה. אפשרות זו יכולה לתרגם את כל לוח המחוונים של האתר שלך, בעוד התוכן יישאר על כנו.

עדיין, שימו לב ששינוי השפה ישנה גם כמה דברים שהמבקרים שלכם יראו (שמות יישומונים ותוויות חותמת זמן, למשל).

2. הגדרות כתיבה

הגדרות וורדפרס אלה משפיעות על כמה דברים לגבי הפוסטים והקטגוריות שלך. אתה יכול גם להצטרף לפרסום מאמרים באמצעות דואר אלקטרוני ולשנות את שירותי העדכון.

פורמטים של ברירת מחדל לפוסט וקטגוריה

הגדרות כתיבת וורדפרס

כדי לעבוד נכון, וורדפרס זקוקה לפורמט ברירת מחדל של פוסט וקטגוריה. לכן, במקרה ששכחת לבחור את הפרטים האלה לפוסט חדש, וורדפרס יכולה להקצות אותם אוטומטית לברירות המחדל כדי להימנע משגיאות.

אף על פי שהקטגוריה “לא מסווגת” נראית מספיק טובה כשאתה מתחיל, האמת היא שאנשים רבים מזעזעים זאת. לכן, חשבו שוב ושנו את שמו למשהו שתשתמשו בו בבלוג. במוקדם או במאוחר, תבינו עד כמה התיקיה הלא מסווגת נראית לציבור.

באשר לפוסטים, זה פשוט מספיק שיהיה פוסט רגיל כברירת מחדל. אלא אם כן יש לך סוג הודעה מותאם אישית שאתה רוצה להשתמש בו. זה יהיה תלוי אך ורק בך ובנושא הוורדפרס בו אתה משתמש.

פרסם בדוא”ל

וורדפרס פוסט באמצעות דואר אלקטרוני

האם ידעת שאתה יכול להגיש פוסט לאתר הוורדפרס שלך באמצעות דואר אלקטרוני ולפרסם אותו מייד לקוראיך? כדי שזה יעבוד, תצטרך להגדיר חשבון דוא”ל סודי ולאפשר גישה ל- POP3. הוסף את שרת הדואר שלך, שם הכניסה והסיסמה ובחר בקטגוריה עבור אותו פוסט. אם הזנת נכון את כל הפרטים, תצטרך רק לשלוח דוא”ל לכתובת זו, וורדפרס תעזור לך לפרסם את הפוסט.

שירותי עדכון

כלי שירותים יכולים לעזור לך להודיע ​​לאנשים אחרים על עדכונים באתר שלך. למרות שוורדפרס מודיעה אוטומטית על שירותי העדכונים הפופולריים ביותר על תוכן חדש בבלוג שלך, אתה יכול להוסיף חדש מכאן.

אם המטרה שלך היא שיהיו כמה שיותר מבקרים, לפחות יש לך את שירות ברירת המחדל (http://rpc.pingomatic.com/). אך אם ברצונך ללמוד עוד אודות שירותי עדכונים ולברר את רשימת השירותים הנוספים שבהם אתה יכול להשתמש, אנא ראה שירותי פינג XML-RPC.

3. קריאת הגדרות

בדיוק כמו שהגדרות הכתיבה משפיעות על מה שהזנת, הגדרות הקריאה משפיעות על הפלט. ניתן להגדיר מספר הגדרות לגבי העמוד הקדמי, הבלוג, ה- RSS ונראות מנועי החיפוש שלך בדף זה.

מציג עמוד קדמי

פשוט על ידי בחירה באפשרות אחרת בעמוד זה, אתה יכול לשנות לחלוטין את המראה והתחושה של האתר שלך. וורדפרס מאפשרת לך להשתמש בפוסטים האחרונים (רשימה כרונולוגית שלהם) או בעמוד סטטי כעמוד הראשון שלך.

הגדרות קריאת וורדפרס

בדרך כלל עמוד ראשון הוא עמוד מותאם אישית שנוצר על ידיך או מפתחי העיצוב. אין גבולות כיצד הוא יכול להיראות וגם לא אילו נתונים הוא יכול לייצג. הגבול היחיד הוא הדמיון שלך. נושא טוב של וורדפרס יכיל כמה עיצובים בעמוד הראשון ובדפי הפוסטים שיוצרים תחושה ייחודית, אז בחר נושא בחוכמה.

בלוג ו- RSS

אם תחליט שהפוסטים האחרונים שלך יהיו לעמוד הראשון, זה המקום להחליט כמה מאמרים אחרונים להציג. למרות שהצגת יותר מעשרה פוסטים עשויה להיראות מהנה, קח בחשבון שלעוד יותר מדי פוסטים בעמוד הראשון יכולה להאט את האתר שלך.

ניתן לשנות גם את מספר הפוסטים המוצגים בעדכונים. עשר או עשרים זה מספר טוב להתחיל איתו.

למרות שתמיד מומלץ להציג קטעים במקום מאמרים שלמים, באפשרותך לקבוע את הגדרות הקריאה ל הצג טקסט מלא או סיכום בלבד.

נראות של מנועי חיפוש

אם אתה משתמש באתר בדיוק כסביבת בדיקה ואינך רוצה שמנועי חיפוש יסרקו וארכיבו אותו, תוכל לסמן את התיבה שליד נראות מנועי החיפוש. במקרה כזה, וורדפרס תגיד לכל מנועי החיפוש כמו גוגל שאתה לא רוצה שיוכל להוסיף לאינדקס ולהימצא על ידי אנשים אחרים. אך קחו בחשבון שהדבר משמש רק כהצעה. כל מנוע חיפוש מחליט אם לכבד את בקשתך או לא.

4. דיון

הגדרות דיון וורדפרס

הגדרות דיון יעזרו לכם בקישורים והערות. כאן תוכלו לשנות את האופן בו וורדפרס מטפל בפינגבקים וטרקבקים, וגם כיצד יתנהגו קטעי תגובה בכל מאמר.

הגדרות ברירת מחדל של מאמר

על ידי סימון התיבות המתאימות, אתה יכול לנסות להודיע ​​לבלוגים שקישרת מהמאמרים שלך. במקרה כזה, ברגע שתפרסם מאמר, כל הבלוגים שקשרת אליהם צריכים לקבל הודעה. אתה יכול גם לאפשר התראות קישור מבלוגים אחרים (הידועים כ- pingbacks ו- trackbacks), ולאפשר לאנשים לפרסם תגובות על מאמרים חדשים..

הגדרות תגובה אחרות

אם אתה עומד להשתמש במערכת ההערות הסטנדרטית המצורפת עם וורדפרס, הנה כל הפרטים שתצטרך להגדיר לצרכים שלך.

בחר אם מחברים צריכים למלא שם ודוא”ל לפני פרסום התגובות. החלט אם ברצונך שהמבקרים שלך יוכלו להגיב רק אם הם רשומים ומחוברים. סגור אוטומטית הערות על מאמרים שגילם יותר ממספר ימים מוגדר, הפעל תגובות משוריינות ובחר כמה רמות יכולות להיות (האם אתה רוצה להיות מסוגל להשיב לתשובה). אתה יכול אפילו לחלק הערות לדפים אם יש יותר מכמות מוגדרת של התגובות שכבר פורסמו. אם יש לך עשרות (או מאות) תגובות למאמר, זו תהיה אפשרות חובה עבורך.

התייחסות לתגובה

ניהול הערות וורדפרס

בהגדרות הבאות, באפשרותך לקבוע את התצורה מתי לקבל הודעות דוא”ל בנוגע לתגובות, ותוכל לבחור לאשר כל תגובה ותגובה ידנית. לחלופין, אתה יכול לאפשר לוורדפרס לפרסם תגובות אוטומטית של מחברים שכבר יש להם תגובה אחת מאושרת לפחות.

בדרך כלל, תגובות ספאם יכילו מספר קישורים שאמורים לקבל את תשומת ליבכם. אתה יכול להפסיק במהירות ספאם בתגובות וורדפרס רק על ידי סימון אלה שיש להם יותר משניים או שלושה קישורים. תוכלו להפעיל את המסנן כאן ולבחור במהירות את מספר הקישורים המותרים. למרות שמפיצי דואר זבל מודעים לכך ורבים ישתמשו בקישור אחד בלבד לכל תגובה, וודאו שבחרתם באפשרות. גם אם זה יפסיק רק תגובה ספאם אחת, זה יהיה שווה את זה, נכון?

הערה רשימה שחורה

השדה הבא בדף הגדרות הדיון מאפשר לך לחסום הערות המכילות מילים ספציפיות בשדות תוכן, שם, URL או דוא”ל. אתה יכול אפילו לחסום כתובות IP מכאן.

המילים בהן אתה הולך להשתמש תלויות בבלוג שלך. אם אתה כותב על סמארטפונים, למשל, פרשנים ככל הנראה לא ישתמשו בשמות של גלולות ותרופות שהם נושא נפוץ בתגובות זבל. כך שתוכלו למצוא רשימת תרופות ולהוסיף אותן כאן. אנו מציעים לך להציץ רשימה של מילות זבל נפוצות זה יעזור לך. בנוסף, אם אתה יודע את כתובת ה- IP של דואר זבל שלא מרפה, הוסף אותה כאן.

באופן דומה, אתה יכול לשים הערות עם מילים ספציפיות וכתובת IP ישירות לפח.

אווטרים

WordPress Avatars

אוואטר הוא תמונה פשוטה המשויכת לכתובת הדוא”ל שרשמת באתר. זה יהיה גלוי בפרופיל וליד שמך בתגובות. האפשרויות הבאות מאפשרות לך להחליט אם אתה מתכוון להשתמש באווטרים באתר וורדפרס שלך, איזו דירוג גיל מקסימלי אתה מאפשר ולבחור כיצד תיראה תמונת האווטאר המוגדרת כברירת מחדל (זו תשמש לאנשים שיש להם ‘ לא תפעיל את האווטאר שלהם Gravatar).

5. מדיה

הגדרות המדיה מאפשרות לך לשנות כמה דברים בנוגע לתמונות באתר האינטרנט שלך. כברירת מחדל, ל- WordPress שלושה גדלי תמונות בהם תוכלו להשתמש בכל האתר. אז כאן תוכלו לשנות מידות עבור גדלי התמונות הממוזערות, בגודל בינוני וגדול. לאחר שתעלה תמונה, וורדפרס תשנה את גודלה לממדים הנוספים האלה. דבר שחשוב לזכור הוא ששינוי הגדרה זו לא ישפיע על תמונות שכבר הועלו. הם לא ישתנו גודל או ישתנו בשום דרך. הגדרה זו חלה רק על תמונות שאתה מעלה לאחר שינוי הגדלים.

בעת העלאת קבצי מדיה חדשים, אתה יכול לארגן אותם לתיקיות מבוססות חודש ושנה לניהול מדיה טוב יותר. פשוט בדוק את האפשרות.

קישורים קבועים או Permalinks הם כתובות URL שוורדפרס מאחסנת לנצח; כלומר, לעולם אסור להם להשתנות. קישורים אלה משמשים את המבקרים ומנועי החיפוש כדי לדעת את הנתיב המדויק לתוכן שלך. התייחס אליהם ככתובות המדויקות לתוכן בבלוג שלך – לכל עמוד באתר שלך יש פרמלינק ייחודי שמזהה אותו. לדוגמה, www.yoursite.com/first-post הוא סוג אחד של פרמלינק שיקשר לפוסט הראשון שלך. לא יתכן ששני פוסטים או דפים חולקים את אותו פרמלינק.

כשאתה מתקין את WordPress בפעם הראשונה, Permalinks לא ייראו ידידותיים למשתמש. הסיבה לכך היא שהמערכת משתמשת במספרי תעודות זהות עבור כל פוסט ודף באתר שלך. הפרמלינקס שלך כנראה ייראה כך: http://yoursite.com/?p=123.

הגדרות נפוצות

כדי להקל על המתחילים, מפתחי וורדפרס הכינו כמה מבנים שעשויים לעניין אותך. אתה רק צריך לבחור אחד ולשמור שינויים כדי לשפר את כל מבנה הפרמלינקס באתר שלך:

 • מישור: http://example.com/wordpress/?p=123
 • יום ושם: http://example.com/wordpress/2017/05/12/sample-post/
 • חודש ושם: http://example.com/wordpress/2017/05/sample-post/
 • נומרית: http://example.com/wordpress/archives/123
 • שם הודעה: http://example.com/wordpress/sample-post/

מבנה ובסיסים בהתאמה אישית

אם אף אחד מחמשת המבנים אינו מתאים לצרכיך וצרכיך, אתה תמיד יכול ליצור מבנה מותאם אישית. כאן תוכלו לפסל מבנה של פרמלינק הייחודי לבלוג שלכם. אפשר אפילו לשנות את שם תוויות ברירת המחדל “קטגוריה” ו”תגיות “לכל דבר שתרצה. למידע נוסף על תכונה זו, אנא עיין בפרטים אודות הגדרות Permalinks של WordPress ומבנה URL מותאם אישית.

סיכום

הגדרות וורדפרס מכילות את המידע החשוב ביותר אודות האתר שלך. החל בבחירת כותרת האתר למבנה הקישורים שלך. בגלל זה, חשוב שתעברו בזהירות על כולם עד שתקימו את האתר לצרכיכם וחביבכם.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Liked Liked