הערות: מהי תגובה וכיצד לנהל אותה?

wordpress-comments.png


פלטפורמת הבלוגים של וורדפרס מגיעה עם מערכת הערות המאפשרת למבקרים באתר שלך להשאיר דעות בנושא נתון ולתקשר איתך ועם משתמשים אחרים באתר שלך. ידוע כתגובה, הודעה זו (בדרך כלל קצרה) ממוקמת בתחתית הפוסטים והדפים שלך.

כשמשתמש נוחת על פוסט או על דף בו פועלים תגובות (כברירת מחדל, וורדפרס מאפשרת הערות על כל הפוסטים והדפים), הוא יראה טופס תגובה. על ידי מילוי זה וכתיבת תשובה, כל משתמש יכול להביע את דעתו שתופיע מתחת למאמר. משתמשים אחרים יכולים לראות ולהשיב לכל תגובה או לכתוב את שלהם.

כיצד לנהל הערות בוורדפרס

אם תנווט לתגובות מתפריט לוח המחוונים של מנהל המערכת בצד שמאל, תוכל לטפל בכל התגובות באתר שלך. אלה ימוינו ברשימה שבה לכל תגובה יש את האלמנטים הבאים:

 • מחבר – שם, דוא”ל וכתובת אתר
 • תגובה – טקסט שכתב המחבר
 • הודעה  – קישור לפוסט או לדף המקורי בו תוכלו למצוא את ההערה
 • תאריך ושעה – כשהוא הוגש

כדי לנהל תגובה אחת, מקם את הסמן עליה – כמה קישורי ניהול יופיעו תחת התגובה שנבחרה. כאן תוכלו לאשר או לבטל אישור של תגובה שפורסמה כבר. כברירת מחדל, כל התשובות שתקבל יחכו למתינות שלך, ותצטרך ללחוץ ידנית על כל אחת מהן כדי שיוכלו להופיע בפוסט או בדף שלך..

ניהול הערות וורדפרס

כדי לענות במהירות לתגובה, בחר בקישור “השב” השני שיפתח עורך מתחתיו. אתה יכול לכתוב תשובה ולעצב אותה לטעמך (הפוך טקסט מודגש, נטוי, להוסיף קישורים, ציטוטים וכו ‘)

אפשרות עריכה מהירה מאפשר לשנות את ההערה. אתה יכול לשנות את הטקסט, הקישורים, וכל מה שהוא היה זה משלך. בנוסף, באפשרותך לערוך את שמו, הדוא”ל וכתובת האתר של האדם שעזב את התשובה. כפתור העריכה מעניק לך לאותן אפשרויות, אך הוא פותח את ההערה בעמוד נפרד.

כפתור דואר זבל יסמן את ההערה כלא רצויה ויעביר אותה לתיקיה נפרדת. באופן דומה, כפתור האשפה יהיה מחק את התגובה ולהעביר אותו לאשפה. הוא יישאר שם שלושים יום אלא אם תמחק אותו לצמיתות מהרשימה.

שנה את הגדרות התגובות

אתה יכול לשנות את התנהגות מערכת התגובות של ברירת המחדל של וורדפרס באמצעות הגדרות. לדוגמה, החליטו אם משתמשים שאינם מחוברים יכולים להשאיר את התשובות שלהם או להפעיל אפשרות שתאשר אוטומטית את כל התגובות (לא מומלץ). מכיוון שתיארנו כבר את פרטי הגדרות הדיון, אנא ראה כיצד לעבוד עם הגדרות התגובות של וורדפרס.

השבת תגובות לדפים ספציפיים

דיון

למרות ש- WordPress מאפשרת הערות על כל הפוסטים והדפים, אתה יכול לשלוט על ההגדרה עבור כל פוסט או עמוד בודדים.

 1. ערוך פוסט או דף
 2. מצא “אפשרויות מסך” למעלה
 3. סמן את תיבת הסימון “דיון”
 4. גלול לאורך כל הדרך מתחת לעורך הפוסטים
 5. בתיבה דיון, בחר לאפשר / לבטל הערות עבור אותו דף

קבל מיילים כאשר מישהו מעיר

כברירת מחדל, וורדפרס תשלח לך דוא”ל בכל פעם שמישהו ישאיר תגובה באתר שלך. למרות שזו תכונה נחמדה כשאתה מתחיל את הבלוג שלך ב- WordPress, זה עלול להיות נדנדה ברגע שתתחיל לקבל תשובות נוספות. אם אינך רוצה לקבל הודעות דוא”ל חדשות עבור כל תגובה באתר שלך, חזור אל הגדרות -> דיון שם אתה יכול לכבות אותם.

תוספים אחרים להגיב

פלטפורמת התגובות המוגדרת כברירת מחדל טובה מספיק למשתמש רגיל. אך אם החלטתם להרחיב את מערכת התגובות, עליכם לדעת כי מדובר בעשרות תוספי וורדפרס אחרים שיכולים להחליף את ברירת המחדל לחלוטין. לדוגמה, אתה יכול להתקין את Disqus, Comments Evolution, Livefyre Comments 3, או אפילו להוסיף הערות פייסבוק לאתר שלך.

הגב זבל

תגובה לספאם בדוגמא של וורדפרס

לרוע המזל, אחת התגובות הראשונות שתגיע לאתר שלך תהיה ככל הנראה דואר זבל (תגובה לא רצויה). מהרגע שתתקין את וורדפרס, האתר שלך יהפוך למטרה לאלפי שולחי דואר זבל שיחלו לשלוח אליך פרסומות וכתובות לא רצויות. למרבה המזל, ישנם הרבה תוספים נגד דואר זבל שיעזרו לכם להילחם באיום זה. בתור התחלה, קיימת Akismet שמותקנת מראש באמצעות WordPress.

פינגבקים

פינגבק

כאשר מישהו מקשר לבלוג שלך מכל אתר אחר, תקבל פינגבק. בדרך זו, וורדפרס עוזרת לך לעקוב אחר אתרים המקשרים אליך. פינגבקים מוכרים כהערות, והם יופיעו ברשימת הניהול בין כל שאר התגובות הרגילות שפרסמו המבקרים שלך.

כדי להבדיל בין פינגבק לתגובה, חפש את […] בתחילתה ובסופה של כל תגובה.

אווטרים

אווטרים של וורדפרס

לכל תגובה יש תמונה קטנה שמוצגת לצד התגובה. תמונה זו נקראת אווטרה והיא מייצגת את המחבר. וורדפרס משתמשת ב Gravatar להצגת תמונה זו. לכן, אם ברצונך שתהיה תמונה שלך או תמונה מותאמת אישית לאווטאר, אנא רשום חשבון באמצעות Gravatar.

 1. נווט ל משתמשים -> הפרופיל שלך ולבדוק את כתובת הדוא”ל בה אתה משתמש
 2. פתח את אתר Gravatar
 3. הירשם לשירות עם כתובת הדוא”ל בה אתה משתמש
 4. העלה את התמונה לבחירתך והתאם אותה אישית
 5. אשר שינויים
 6. חזור אל משתמשים -> הפרופיל שלך ובדוק את התמונה החדשה שלך

משתמשים אשר אין להם חשבון Gravatar בחינם ואווטאר מותאם אישית יקבלו את תמונת האווטאר המוגדרת כברירת מחדל. אתה יכול להגדיר את ברירת המחדל בהגדרות הדיון.

הערות חשובות

הערות הן דרך טובה לשמור על קשר עם הקוראים שלך. הם יכולים להפוך את האתר שלך טוב יותר ואינטראקטיבי יותר. לפני שתתחיל להשתמש בתגובות על בסיס קבוע, הקפד לבדוק את ההגדרות והתאם אותן לצרכים שלך. אם אינך אוהב כיצד התגובות הרגילות עובדות, ישנם עשרות תוספים אחרים שיכולים להחליף את מערכת ברירת המחדל. למרבה הצער, התגובות מושכות גם שולחי דואר זבל, אז היו מוכנים להילחם בספאם בכל עת.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Liked Liked