Drupal לעומת WordPress השוואה 2020

השוואה בין דרופל לעומת וורדפרס 2017


בחירת פלטפורמת בלוגים פשוטה עשויה להיות לא כל כך קשה. אם אינכם מעוניינים לבנות פרויקטים מורכבים ברשת, ישנם כלים מעולים אשר יאפשרו לכם לבלוג מבלי שתצטרכו לדאוג לטכניקות. במקרה כזה אנו מציעים שתבדוק את ההבדלים בין WordPress ל- WordPress.com ותבדוק אם כדאי לך ללכת על WordPress או Blogger..

תוכן עניינים

 • מה דרופל?
 • התקנה
 • פשטות
 • ערכות נושא ותוספים
 • בלוגים
 • תמיכה
 • אבטחה
 • אתרים רב לשוניים
 • טבלת השוואה
 • מילים אחרונות

מה דרופל?

דרופל הוא CMS בחינם עם קוד פתוח המאפשר לכולם לבנות אתרים ופרויקטים אינטרנטיים מורכבים אחרים. בעזרת ה- CMS תוכלו ליצור בלוגים, אתרים אישיים או עסקיים, פורומים, חנויות מקוונות, אינטראנט ואפילו אתרי רשתות חברתיות. למרות שהוא יכול לשמש גם על ידי מתחילים וגם מקצוענים, דרופל מתאים יותר למשתמשים מנוסים שיודעים דבר או שניים על טכנולוגיות אינטרנט וקידוד. כפי שאתה יכול לדמיין, בניית אתר רשת חברתית מאפס לא ניתן לקטלג כקל.

דרופל תומכת בניהול תוכן, כתיבת שיתופי פעולה, פודקאסטים, גלריות תמונות, רשת p2p ועוד. זה מאפשר הרחבות קלות בצורה של מודולים, אך למרות שהכל נשמע מאוד דומה לוורדפרס, עדיין ישנם הבדלים מכריעים שיעזרו לך לבחור אחד על השני..

למרות שהסרטון הבא מציג גרסאות ישנות יותר של וורדפרס ודרופל, התכונות הבסיסיות לא שינו כל כך. בגלל זה, ההשוואה תקפה גם לגרסאות החדשות של שני CMS.

התקנה

לפני שתוכלו להתחיל ליצור אתר עם וורדפרס או דרופל, עליכם להתקין את ה- CMS לבחירתכם. למרות ששניהם כוללים התקנה מהירה, ישנם כמה הבדלים שכדאי לדעת עליהם.

וורדפרס

WordPress.org מפורסם בתהליך ההתקנה של חמש דקות. מכיוון שרוב חברות אירוח אתרים כבר מציעות סקריפטים להתקנה, המשתמשים רק צריכים לפתוח אותם ולעקוב אחר ההוראות שעל המסך. בהתאם לסקריפט, משתמשים עשויים להימנע לחלוטין מהגדרת בסיסי נתונים ודברים אחרים שעשויים להיות מבלבלים למתחילים.

אם תחליט להתקין את וורדפרס באופן ידני, יידרשו עוד כמה צעדים נוספים, אך התהליך עדיין יהיה מהיר להשלמה.

דרופל

ממש כמו וורדפרס, ההתקנה די פשוטה. המשתמשים רק צריכים להוריד את הגרסה האחרונה מהאתר הרשמי ולעקוב אחר מדריך ההתקנה. דרוש מספר דקות נוספות להתקנת דרופל, אך לא אמור להיות לך בעיות במהלך התהליך.

החלק המעניין בהתקנה הוא שדרופל מציעה חבילות התקנה מיוחדות. אז במקרה שאתה כבר יודע לאיזה סוג אתר אתה הולך, אתה יכול להתקין אוטומטית מודולים מסוימים עם דרופל.

פשטות

האם אתה רוצה מערכת ניהול תוכן פשוטה או מורכבת? זה כנראה תלוי במה תרצו להשיג באתר שלכם, אבל זה פשוט טבעי שכולם רוצים מערכת פשוטה שעדיין תוכל להשיג לכם את מבוקשכם. איך וורדפרס ודרופל לשחק בתחום זה?

וורדפרס

וורדפרס הוא ידידותי למתחילים וקל להבנה. אפילו אם אתה מתחיל למתחילים, עדיין תוכל ליצור בלוג בעצמך ולפרסם פוסטים ללא בעיות. פשוט על ידי בדיקת ממשקי משתמשים, מעבר בין תפריטים ואפשרויות, תוכל לשנות את המראה והתחושה של האתר החדש שלך..

לאחר שתחליט לעשות יותר עם הבלוג שלך, תצטרך ללמוד דברים חדשים על WordPress. אבל עם כל כך הרבה משאבים מקוונים זה לא ייקח הרבה עד שתתחיל להשתמש בפלטפורמה כמו מקצוען.

דרופל

מנהל דרופל

דרופל לא מתאים למתחילים. ה- CMS מורכב בכך שיחייב לפחות מיומנויות בסיסיות ב- HTML, CSS ו- PHP רק כדי לנהל את האתר. אם תחליט לפתח אתרים מתוחכמים יותר, הכין טוב יותר את מדריכי התכנות שלך מכיוון שלא תקבל הכל בעזרת עורך ויזואלי (כמו שכמה פלטפורמות אחרות מציעות).

ערכות נושא ותוספים

אם אינך מעצב אתרים מקצועי, תצטרך נושא לאתר זה. כמו כן, אם אינך מתכנת, תרצה תוספים ומודולים שיוסיפו תכונות לאתר. גם וורדפרס וגם דרופל מאפשרים להתקין תבניות ותוספים, אך הם עושים זאת אחרת.

וורדפרס

CMS הפופולרי מציע אלפי ערכות נושא ותוספי וורדפרס המסייעים למשתמשים להרחיב את האתר הרגיל שלהם. ללא שום ידע טכני, כולם זוכים להוסיף ולשנות תכונות של הבלוגים האישיים שלהם. מכיוון שיש כל כך הרבה תוספים זמינים, ניתן למצוא כמעט כל מה שאתה צריך עבור האתר שלך.

ישנם אפילו אלפי פריטי פרימיום נוספים אשר בדרך כלל מקודדים טוב יותר ומגיעים עם תמיכה מקצועית. אז עם וורדפרס, אתה באמת לא יכול להגיד שאתה מחמיץ משהו.

דרופל

למרות שלא פופולרי כמעט כמו וורדפרס, הוא מפתיע שדרופל כולל מספר כה גדול של תוספים זמינים. שלא כמו וורדפרס, תצטרך לעזוב את המערכת ולחפש ידנית את המודול לפני שתוכל להתקין אותם. אמנם אין בעיה למי שטוב למחשבים, אך מתחילים עלולים להיפחד מכל התהליך.

נושא דרופל

בממוצע, המודולים של דרופל אינם טובים כמו עמיתיהם של וורדפרס, ולרוב תצטרכו לשלם עבור אותם נכונים. כך גם בנושאים. לקבלת נושאים טובים יותר, תצטרך לשכור מעצבים מקצועיים.

בלוגים

אם אתה רוצה לפתוח בלוג, יהיה חשוב ש- CMS לבחירתך יתמוך בבלוגים. כמובן שכל המערכות מאפשרות לך להוסיף בלוג אישי, אך כמה טובות וורדפרס ודרופל לבלוגים?

וורדפרס

כפי שאולי שמעתם כבר, וורדפרס היא פלטפורמת הבלוגים האולטימטיבית. ואם תשאלו אותנו, זה נכון.

אין שום דבר שאתה לא יכול לעשות בקשר לבלוג שלך עם WordPress, והחלק הגדול הוא שאתה לא צריך להכין שום דבר או להתעסק עם הקוד.

לאחר התקנת וורדפרס, תוכל לפרסם את הפוסט הראשון שלך תוך דקות ספורות. בעוד שעורך Visual יתן לך ליהנות מכתיבה וניהול מדיה, עורך הטקסטים יעזור לך לכלול את קוד HTML ו- CSS במידת הצורך. כל תחום ניהול התוכן ידידותי למשתמש, ולא תהיה לך שום בעיה להפעיל את הבלוג גם אם אתה חדש.

דרופל

מצד שני, דרופל לא מיועד במיוחד לבלוגים. לכן תצטרך לאפשר את המודול לפני שתוכל אפילו להתחיל לכתוב את הפוסט הראשון. למרות שאתה מתחיל להשתמש בעורך הטקסט כדי לכתוב את התוכן ולהכניס קבצי מדיה, הוא פשוט לא מרגיש טוב כמו המקביל לוורדפרס..

מודול בלוגים של דרופל

מהפעם הראשונה שתפתח את מודול הבלוגים, יהיה ברור שבלוגים הם רק חלק מהמערכת, ולא משהו שהוא נבנה עבורו.

תמיכה

מכיוון שאתה מחפש משהו יותר מסתם פלטפורמת בלוגים, חיוני שתהיה לך תמיכה טובה בזה. ברור שהמורכבות של אתר האינטרנט שלך עשויה לגרום לך לצרות. אז איזה סוג עזרה תוכלו לצפות בוורדפרס ודרופל?

וורדפרס

ל- WordPress יש קהילה מקוונת מאסיבית שתמיד מוכן לעזור. לאחר שתתחיל לבנות אתר אנו מציעים להצטרף לפורומים רשמיים ולקבוצות תמיכה. ישנם גם מקורות אין ספור מקוונים, הדרכות, מדריכי וידאו ופודקאסטים שילמדו אתכם הכל על וורדפרס.

דרופל

בדיוק כמו וורדפרס וג’ומלה, לדרופל יש קהילה מקוונת פעילה. כך שתוכלו לצפות לתיעוד מקיף, פורומי תמיכה, קבוצות משתמשים, חדרי צ’אט ומשאבים אחרים. כולם יעזרו לכם לפתור בעיות בחינם.

דרופל ידועה בזכות Marketplace שמנסה לחבר משתמשים למפתחים. זוהי דרך נהדרת למצוא עזרה מקצועית. לרוע המזל, כנראה ששכר אנשי מקצוע יעלה לך יותר מאשר לשכור מישהו לעבודה הקשורה לוורדפרס.

אבטחה

אף אחד לא רוצה מערכת לא מאובטחת. בדיוק כמו שלא הייתם מסתפקים בבית שיש בלי המנעול בדלתות, אל לכם להשתמש בפלטפורמת בניית אתרים שאינה בטוחה מספיק. למרבה המזל, בין אם תחליט ללכת על וורדפרס או דרופל, בסופו של דבר תהיה לך מערכות מבוצרות שתרחיקו פולשים ברוב המקרים.

אבטחת וורדפרס

וורדפרס

קשה לשמור על פלטפורמה בטוחה כאשר ישנם מאות מיליוני משתמשים פעילים ואתר שנבנה איתה. אתרי וורדפרס הם בדרך כלל בין היעדים הראשונים להאקרים ותסריטים זדוניים, ויש אנשים רעים המחפשים חורי אבטחה בוורדפרס על בסיס יומי. בדיוק בגלל זה, החבר’ה הטובים (מפתחי וורדפרס) עובדים ללא הפסקה כדי לתקן בעיות. הם עושים כל שביכולתם בכדי לשמור על בטיחות המערכת, והם עושים עבודה נהדרת.

כדי לעזור למפתחים העובדים הקשים, באפשרותך להתקין תוספים של צד שלישי שיהפכו את האתר שלך לאבטח עוד יותר. ישנם מאות תוספים שיעזרו לכם לחזק את הבלוג שלכם, אך תצטרכו לטפל בהם כל הזמן. במקרים רבים תצטרך לשלם עבור תוסף פרימיום אם אתה באמת רוצה את האבטחה הטובה ביותר לאתר שלך. בתור התחלה, הקפד לא להשתמש באחת הסיסמאות הגרועות ביותר לבלוג שלך.

דרופל

אתה לא יכול לקרוא על אתרי דרופל שנפרצים, נכון? ובכן, למרות שיש הרבה פחות אתרים שנבנו עם דרופל מאלו המופעלים על ידי וורדפרס או ג’ומלה למשל, האמת היא שדרופל מדגישה את האבטחה. כל בעיות האבטחה מתפרסמות באופן קבוע באתר הרשמי, והמפתחים עובדים קשה על תיקון המערכת בכל עת.

אתרים רב לשוניים

הביקוש לאתרים רב-לשוניים ממשיך לגדול. אנשים הבינו את הכוח שמאחורי אתרים הפועלים במספר שפות שונות, ולכן עבור משתמשים רבים, התכונה היא חובה. איך וורדפרס ודרופל יכולים לעזור לך בכך?

וורדפרס

במהלך ההתקנה, WordPress תבקש ממך לבחור שפה לאזור הניהול. אתה יכול גם לעבור בקלות את השפה בכל עת שתרצה.

אבל כשמדובר בקבלת התוכן ביותר משפה, תצטרך לחפש פתרונות של צד שלישי.

למרבה המזל, ישנם יותר מכמה תוספים המאפשרים לך לתרגם את האתר כולו למאות שפות. אבל אם אתה באמת רציני באתרים שלך רב לשוניים, תצטרך להיכנס לארנק ולשלם עבור תוספים או שירותים פרמיום שיעזרו לך לבנות את האתר הרב לשוני המושלם..

דרופל

באופן דומה דרופל מאפשרת לך לטפל באתרים שאינם באנגלית ללא בעיה. תצטרך רק להפעיל את המודולים האחראים לשפות, ותוכל לתרגם את האתר לכל שפה שאתה רוצה..

טבלת השוואה

וורדפרס

דרופל

התקנה:התקנה של 5 דקות10 דק; יש חבילות התקנה מיוחדות
מראה ותוספים:עשרות אלפי הרחבותמספר טוב של תוספים, קשה יותר להתקנה
בלוגים: פלטפורמת בלוגים מושלמתמודול לבלוגים; לא טוב כמו WP
תמיכה:קהילה, שלמו עבור תמיכהקהילה, שוק
אבטחה: תוספי אבטחה מעודכנים לעתים קרובותתוספי אבטחה מעודכנים לעתים קרובות
אפשרויות רב-לשוניות: צריך להשתמש בשירותי צד שלישי הפעל מודולי שפה

מילים אחרונות

אם אתם מחפשים פלטפורמת בלוגים שתאפשר לכם לנהל את האתר שלכם ללא ידע טכני רב, עליכם להתקין את WordPress. הפלטפורמה הפופולרית תעזור לכם לבנות אתרים קטנים יותר, להתאים אותם בעצמכם ולהתרחב עם אלפי נושאים ותוספים מדהימים. יהיה הרבה יותר קל למצוא עזרה ולהעסיק אנשי מקצוע אם תחליט ללכת על תכונות שלא תוכל ליצור בעצמך.

מצד שני, דרופל היא הבחירה המושלמת עבור אתרים מורכבים יותר ופרויקטים אחרים ברשת שוורדפרס פשוט לא מסוגלים להתמודד איתם בצורה טובה. אבל כדי לנצל את כל הכוח הזה, תצטרכו לדעת HTML, CSS ו- PHP רק כדי לנהל את האתר בצורה טובה. אם אתה מעוניין לבנות אתרים מורכבים עם דרופל, עדיף שיהיה מתכנת מקצועי.

גם לדרופל וגם לוורדפרס יש את נקודות החוזק והחולשה שלהם, אבל בהתאם למטרות שלכם הבחירה צריכה להיות קלה מאוד. על איזה הלכת?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map