Blogger לעומת WordPress השוואה 2020

השוואה בין בלוגר לעומת וורדפרס 2017


קל להחליט שאתה רוצה ליצור בלוג. כנראה שיש לכם כבר כמה רעיונות לגבי איך לכתוב ואיך הכל צריך להיראות. אולי אתה יודע דבר או שניים על בלוגים, שיווק ובניית אתרים, אבל אם לא עבדת באתר משלך, רוב הסיכויים שאתה עדיין לא יודע לאיזה פלטפורמה ללכת.

אולי שמעת עליהם מחברים ועמיתים, או שכבר חיפשת השוואה – וורדפרס ובלוגר הם בהחלט בין פלטפורמות הבלוגים הפופולריות ביותר. אז, נשאלת השאלה; באיזה אחד עליך להשתמש בבלוג הראשון שלך?

מהם וורדפרס ובלוגר?

וורדפרס מכילה כ- 28% מהאינטרנט העולמי, ואינה זרה עבור רוב האנשים. גם אם לא בלוג עד כה, אנחנו די בטוח ששמעת על הפלטפורמה ואף מעדת על כמה אתרים הבנויים איתו. מכיוון שכבר דיברנו על וורדפרס, אנא ראה מה זה וורדפרס ומדוע הוא כל כך פופולרי.

מצד שני, Blogger שונה במקצת, אך הוא עדיין מוצא את מקומו באינטרנט. מכיוון שהיא בבעלות גוגל, בלוגרים רבים מחליטים לתת את אמונם לבלוגר. השירות ניתן בחינם וכל מה שנדרש הוא חשבון גוגל חינמי (שסביר להניח שכבר יש לך) כדי להפעיל את הבלוג הראשון שלך. אבל, כפי שעכשיו ברור מאליו, לבלוגר וורדפרס יש את ההבדלים ביניהם, וזו הסיבה שהחלטנו להרכיב את המאמר הזה.

לפני שנתחיל להשוות את Blogger לגרסה המארחת העצמית של WordPress, אנו מציעים להציץ בסרטון המשווה את WordPress.com ל- Blogger, כך שיש לך את כל הגרסאות מכוסות.

  • פשטות
  • בעלות ובקרה
  • תבניות
  • ניהול תוכן
  • תמיכה
  • טבלת השוואה
  • מחשבות אחרונות

פשטות

ניתן לתייג גם את WordPress וגם את Blogger כפשוטים. אבל אלא אם מישהו אחר לא הכין עבורך את וורדפרס, הדברים מסתבכים הרבה יותר מאשר להחזיק חשבון Blogger.

וורדפרס

למרות היותו ידידותי למתחילים, לוקח זמן ללמוד WordPress. עוד לפני שתוכל לפרסם את הפוסט הראשון, צריך להגדיר את WordPress בצורה נכונה. לכן, מי שאין לו ניסיון בפלטפורמה עלול להיסחף לכיוון הלא נכון. זה לא כל כך קשה להתקין את וורדפרס אפילו בפעם הראשונה, אבל התהליך כולו לא קל כמעט כמו הגדרת חשבון Blogger שלוקח מספר לחיצות בלבד..

בלוגר

עם Blogger, הדברים לא יכולים להיות פשוטים יותר. אלא אם כן יש לך כבר חשבון Google, אתה רק צריך לרשום חשבון. לאחר מכן התחבר ל- Blogger, בחר תבנית ואתה מוכן להתחיל להפעיל את הבלוג שלך ולפרסם פוסטים.

כניסה לבלוגר

בעלות ובקרה

לפני שתתחיל את הבלוג, יהיה זה רעיון חכם לחשוב מחדש על חשיבות הבעלות – האם ברצונך להיות בעל הבלוג שלך או לתת לאחרים לשלוט עליו?

וורדפרס

וורדפרס היא פלטפורמת קוד פתוח שמשמעותה אתה וכל אחד אחר יכול לקבל אותה בחינם. לאחר שתוריד את קבצי ההתקנה, זה הופך לאחריותך. מהרגע שאתה מתחיל לארח אתר אתה מקבל תחושה שהוא שלך. וזה נכון. למרות שבטח תשלם כמה דולרים בחודש עבור אירוח, האתר עדיין שלך 100%. אז אפשר לעשות איתו כל מה שתרצו – להזיז אותו, להרחיב אותו, לשנות אותו, למחוק אותו וכו ‘.

בלוגר

כשירות בחינם, בלוגר הוא נכס של גוגל. זה אומר שהחבר’ה בחברה צריכים לעשות כל מה שהם רוצים בשירות. למרות שזה לא סביר, עדיין ייתכן שענקית הטכנולוגיה מחליטה לסגור את Blogger. ובמקרה כזה, לאף אחד לא יהיה אכפת מהתוכן שלך. איך זה גורם לך להרגיש? כמו כן, ללא שום סיבה, גוגל עשויה לחסום אותך מכניסה לבלוג שלך.

אמנם אתה די בטוח כשמדברים על גוגל, רק הידיעה שאתה לא שולט במשהו אישי כמו בלוג עשוי לגרום לך כאב ראש. איננו יודעים עליכם, אך אנו רוצים לדעת שאנו יכולים לעשות ככל שאנו מחליטים באמצעות אתר או בלוג משלנו.

כמו כן, אם אינך אוהב את ביצועי השרת או שאתה רוצה לשנות כמה דברים בנושא נגישות, גוגל לא תאפשר לך לעשות הרבה. השליטה בידיהם, ואתם יכולים פשוט לקוות שההחלטות שלהם ישפיעו עליכם בצורה יפה.

תבניות

אתה אולי לא מעצב אתרים, אבל אחד החלקים המעניינים ביותר בהקמת בלוג הוא בחירת האופן בו הוא ייראה. כיצד Blogger ו- WordPress יכולים לעזור לך בכל הנוגע למראה האתר שלך?

וורדפרס

רק כשמסתכלים על מאגר העיצוב הרשמי של וורדפרס שמספק מוצרים בחינם, אתה מקבל אלפי תבניות לבחירה.

לא משנה איזה נישה אתה מעוניין, יש מאות תבניות בחינם שיעזרו לך לעצב את הבלוג.

אם החלטתם להוציא כמה דולרים נוספים, ישנם גם אלפי נושאים נוספים וורדפרסיים מובחרים שנראים אפילו יותר טובים ויש להם תכונות נוספות שידחפו את הבלוג שלכם לליגה החדשה.

בין אם אתה הולך על בחינם או שאתה רוכש נושא פרימיום, עדיין יש לך שליטה מלאה עליו. לרוב הנושאים מגוון עצום של אפשרויות התאמה אישית המאפשרות לך להתאים אישית את האתר כולו. וחלק נהדר הוא שתוכלו לשנות גם את קוד המקור. לכן, אם אתה יודע משהו על HTML ו- CSS, אתה יכול לשנות כל חלק באתר שלך. גם אם אינך מיומן מספיק, אתה תמיד יכול לשכור מעצב מקצועי שיבצע עבורך שינויים.

בלוגר

בהשוואה לגרסה המתארחת בעצמם של וורדפרס, Blogger נופל הרחק מאחור. אמנם יש מספר לא מבוטל של תבניות שאתה יכול להחיל בבלוג החינמי שלך, אך הבחירה היא מוגבלת למדי בהשוואה לוורדפרס. וברגע שתבחרו בתבנית, תוכלו לשחק רק עם המספר המצומצם של כלי ההתאמה האישית. אל תבינו אותנו לא נכון; אפשרויות ההתאמה האישית שמגיעות עם Blogger הן ידידותיות למשתמש ושימושיות יחסית, אך הן אינן יכולות להתייחס לוורדפרס.

תבנית בלוגר

אם אתה מתכנן ליצור נושא מותאם אישית או לשנות תבנית קיימת בפרטים, אתה יכול לשכוח זאת – Blogger פשוט לא מאפשר זאת. למרות שיש כמה תבניות Blogger לא רשמיות, בדרך כלל מוטב שהן לא נוגעות במגע כפי שהן ברוב הפעמים האיכות הנמוכה.

ניהול תוכן

כתיבת בלוגים כוללת ניהול תוכן. לפני שתתחיל לכתוב את הפוסט הראשון שלך, וודא שהפלטפורמה שאתה עומד להשתמש בה בנויה היטב לבלוגים. הגיוני, נכון?

וורדפרס

בוורדפרס יש את הכל. ברגע שתתרגלו לעורכים הרגילים שלה, כל פלטפורמות הבלוגים האחרות פשוט לא יוכלו להשוות. על ידי שימוש בעורכי Visual ו- Text, זה תענוג להוסיף תוכן חדש בוורדפרס בכל עת. עיצוב טקסט הוא טבעי ונדרשים מאמרים ספורים בלבד עד שתוכלו להירגע ולהכיר את שני העורכים בפירוט. ניהול קבצי מדיה הוא גם אינטואיטיבי, וקל להוסיף תמונות וסרטונים חדשים.

אך מכיוון שוורדפרס מאפשרת הרחבות, ניתן לשפר גם מערכות עורך וגם מערכות ניהול מדיה לטעמך. תוספים רבים בחינם ופרמיום יאפשרו לך להוסיף דברים ישירות לעורך ויאפשרו לך לארגן מחדש את ספריית המדיה אם תרצה בכך.

וורדפרס הופכת את הבלוגים למושלמים הן עבור סופרים מזדמנים והן עבור משתמשים מנוסים יותר אשר זוכים להשתמש בקוד HTML ו- CSS ישירות מעורך הטקסטים..

בלוגר

עורך הבלוגר

כשמו כן הוא, Blogger מיועד לבלוגים. אז הגיוני שניהול תוכן נעשה נכון. וזה באמת. גוגל הקלה על התחלת הפוסט הראשון שלך וניהולו ללא בעיות.

כל שנדרש כדי להתחיל לכתוב הוא להיכנס לחשבון Google שלך ​​ולפתוח את Blogger. אם השתמשת במסמכים אחרים של גוגל, הסביבה תיראה מוכרת.

Blogger מאפשר לך ליהנות מכתיבה. סרגל פשוט למעלה מציג את כל האפשרויות המאפשרות לך לעצב טקסט ולהוסיף מדיה.

תמיכה

אפילו משתמשים מנוסים זקוקים לעזרה מדי פעם. לא משנה כמה תדעו על וורדפרס או על בלוגר, אנו משוכנעים שתזדקקו לתמיכה בשלב מסוים.

וורדפרס

לוקח זמן לשלוט בוורדפרס. למרות שהיא מאוד ידידותית למשתמש, וורדפרס מלאה בתכונות ואפשרויות שלוקח את הזמן להבין. אבל כשמדובר בתמיכה, תוכלו לצפות לטונות של חומרים מקוונים שיעזרו לכם. בין אם תפתח מאמרים רשמיים המסבירים כיצד הדברים עובדים או גולשים באחד מאתרי האינטרנט הרבים המוקדשים לפלטפורמה, סביר להניח שתמצא את התשובה לשאלותיך תוך זמן קצר.

ישנם פורומי תמיכה רשמיים המחזיקים אלפי אשכולות. אך כשמדובר במשימות מורכבות יותר, יהיה עליכם לפתור בעיות בעצמכם או לשכור אנשי מקצוע. למרבה הצער, שום תמיכה אינה מגיעה עם הגירסה המארחת העצמית של WordPress כברירת מחדל.

בלוגר

מרכז העזרה של Blogger

כפי שמגיע מגוגל, אפשר היה לצפות לתיעוד רב עבור Blogger. אך למרבה הצער, זה לא המקרה. למרות שיש קבצי תיעוד, התמיכה מוגבלת למדי. אתה יכול אפילו לנווט בדפדפן שלך כדי לתמוך בפורומים, אך אל תצפה ממנו הרבה.

ניוד

למרות שאתה צריך להחליט היכן להתחיל את הבלוג שלך, זה לא אומר שאתה תמיד צריך לארח באותו שרת או אפילו להשתמש באותה פלטפורמה. החלפת מארחים אינה דבר חריג, וגם בלוגרים רבים מחליטים לעבור משירות לשירות בשלב מסוים. אז איך WordPress ו- Blogger מתנהגים כשמדובר בייצוא תוכן למקום אחר?

וורדפרס

החלפת מארחים באמצעות WordPress אינה בעיה. תצטרך לדעת את הדרך שלך סביב שרתים וורדפרס, אך העברת הנתונים אינה עניין גדול בהרבה.

כמו כן, וורדפרס מאפשרת לך לייצא במהירות את התוכן של אתר אחד, ולייבא אותו במהירות לאתר אחר ללא כל סיכון לאבד את הנתונים.

בלוגר

למרות שאפשר לעבור מבלוגר לפלטפורמה אחרת, גוגל הקשתה מאוד על המשימה. תהליך ייצוא הבלוג משירותם איטי ומסובך<. Also, while doing the transfer, you are risking SEO. Blogger does allow data export, but the truth is that Google stores your data for a long period of time even after you're done with them.

קריאה מומלצת: כיצד להעביר את הבלוג שלך מבלוגר לוורדפרס

טבלת השוואה

וורדפרס

בלוגר

פשטות:ידידותי למתחילים עם עקומת למידהרק כמה לחיצות עד הפוסט הראשון שלך
תבניות:עשרות אלפי הרחבותאפשרויות מוגבלות מאוד; לא יכולים להתאים אישית תבניות בפירוט
ניהול תוכן:גרסאות, שמירה אוטומטית, HTML מותאם אישית …עורך מסמכים פשוט בהרבה
תמיכה:קהילה, שלמו עבור תמיכהפורום תמיכה, תיעוד בסיסי
ניוד:ייצא וייבא במהירות של תוכן, החלף מארחים ופלטפורמותקשה לעבור מבלוגר לפלטפורמה אחרת
בעלות ובקרה:בבעלותך הבלוג, שליטה מלאהגוגל בבעלותה, שליטה מוגבלת

מחשבות אחרונות

ההחלטה בין בלוגר לוורדפרס צריכה להיות ללא מוח. למרות ששתי הפלטפורמות מאפשרות לך להקים במהירות בלוג אישי, וורדפרס ובלוגר שונים זה מזה.

בעוד ש- Blogger מאפשר לך להתחיל בלוג בחינם בכמה לחיצות על כפתור העכבר, הפלטפורמה מוגבלת מאוד. זה פשוט מספיק טוב למי שרוצה חווית בלוגים פשוטה בלי הרבה אפשרויות. אבל כל דבר שמעבר לבלוגר הוא כמעט בלתי אפשרי.

מצד שני, וורדפרס כמעט בלתי מוגבלת. לא רק שתוכלו לפתוח איתו בלוג, אלא תוכלו ליצור כל סוג של אתר שעולה בראשכם. אתה יכול אפילו להפוך את הבלוג שלך לחנות מקוונת, להרחיב אותו עם אלפי תוספים ונושאים, והוא תמיד יהיה בשליטתך.

אם אתה מוכן ללמוד וורדפרס, אנו ממליצים בחום לבחור בה כפלטפורמת הפתיחה שלך.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Liked Liked