8 עובדות לא ידועות WordPress.com עשוי שלא להתאים לבלוגרים רציניים

WordPress.com מבאס


מזל טוב! החלטתם לפתוח בלוג, ואנחנו שמחים לקבל את פניכם למשפחה הרחבה המונה מיליוני בלוגרים הפזורים תרתי משמע בכל רחבי העולם. קבלת החלטה על הקמת בלוג אולי הייתה קלה, אך זו הנקודה בה תהליך קבלת ההחלטות האמיתי יתחיל להתפתח.

מכיוון שהחלטת לנהל בלוג אישי או עסקי, אתה בטח כבר יודע על כל מערכות ניהול התוכן השונות שאתה עשוי לקבל. ישנם הבדלים בין כולם, וייתכן שקשה לקבל את ההחלטה הראשונה ההיא – לאיזה מערכת ניהול תוכן ללכת. זה נושא חדש לגמרי; במאמר זה, נניח שכבר בחרת את וורדפרס כבחירה שלך.

לפי W3Techs.com, “וורדפרס משמש 60.1% מכל האתרים שאת מערכת ניהול התוכן שלהם אנו מכירים. זה 30.7% מכל אתרי האינטרנט. ” בגלל המספרים האלה, לא מוזר שוורדפרס היה הדבר הראשון שעלה במוחך כשקיבלת את הרעיון המצוין הזה לגבי בלוג האוכל, בלוג הנסיעות שלך או כל סוג אחר של בלוג שעשוי להיות בראש..

אני כבר בדרך ליצור חשבון WordPress.com

רגע, אל תמהרו! רק מכיוון ש- WordPress.com הייתה אחת מתוצאות העמודים הראשונים בגוגל, זה לא אומר שזו הבחירה הטובה ביותר עבורך.

כבר דיברנו על ההבדלים בין אירוח עצמי ל- WordPress.com, כך שזו צריכה להיות התחנה הראשונה שלכם. ישנם כמה הבדלים משמעותיים למדי, ואנו ממליצים בחום לעבור על כולם לפני שתקבלו את אותה החלטה חשובה ראשונה. אם להיות כנה, זה לא כל כך קשה לעבור בין הפלטפורמות בהמשך, אבל תערימו המון עבודה מיותרת רק בגלל שלא רצית להקדיש שעה נוספת ללמוד על מערכות ניהול תוכן מלכתחילה.

לפני שנראה לכם את כל הסיבות לכך ש- WordPress.com אינו טוב לבלוגרים רציניים, הרשו לנו להזכיר בקצרה את הדברים הטובים.

 • זה בחינם – אתה יכול להשיג חשבון למתחילים מבלי לבזבז אגורה
 • זה מנוהל – אינך צריך לדאוג לטכניים; המומחים ב- WordPress.com מוודאים שהכל פועל בצורה חלקה כל הזמן
 • התחלה קלה – אתה יכול לקבל את הבלוג שלך מוכן שניות לאחר ההרשמה לחשבון

אם זו הפעם הראשונה שאתה מבקר בעולם של בלוגים וכל מה שאתה רוצה זה לכתוב מדי פעם על נושא העניין, חשבון WordPress.com עשוי להיות הבחירה המושלמת עבורך. אבל לפני שמחלקת השיווק תתחיל לחייך מכיוון שהם פשוט קיבלו לקוח חדש משלם, אתה בהחלט צריך חשוב על כל החסרונות של WordPress.com.

זו הסיבה ש- WordPress.com מבאס לבלוגרים רציניים

אם אתה מתכנן אי פעם להיות קצת יותר רציני בבלוגים, קח את הדברים האלה בחשבון. כפי שאולי חשבתם, אותו חשבון מנוהל בחינם שלקח לך דקה להגדיר אכן מגיע עם חסרונות. לפני שאתה מנקר את הראש על השולחן רק בגלל שעשית בחירה שגויה, קחי בחשבון זאת.

1. מבחר מוגבל של ערכות נושא בהן תוכלו להשתמש

וורדפרס ידועה במספר הנושאים העצום שלה. ישנם עשרות אלפי חופשיים שתוכלו להשיג מהמאגר הרשמי, וכנראה שיש אפילו יותר נושאי פרימיום שתוכלו להשיג במקומות שוק שונים בכמות סבירה של ירוקים. אבל, כל אותם ערכות נושא של וורדפרס שמורות לגירסה המארחת בעצמה של הפלטפורמה.

נושאי וורדפרס

מצד שני, WordPress.com מאפשר לך לבחור מחלק קטן מהנושאים שנבחרו. בגלל העובדה שהם מנהלים הכל בשבילך, חבר’ה ובנות ב- WordPress.com נאלצו לבצע את הבחירה הזו. אם הם היו מאפשרים לך להתקין כל מה שאתה רוצה, כל העניין היה מאבד את ההיגיון. ולמרות שזו סיבה חוקית להגבלת מספר הנושאים, זה באמת מבאס שלא תוכלו להשיג נושא שרצית באמת..

בזמן כתיבת זה היו רק 171 ערכות נושא בחינם שיכולות לקבל בחשבון החינמי שלך. ואם רצית להשתמש בכל נושא אחר, זו הנקודה הראשונה בה החשבון החינמי שלך מגיע לפרמיה – תצטרך לשלם עבור ערכות נושא נוספות ולשדרג את חשבונך..

2. רוב התוספים פשוט לא יצרו את הרשימה

לאחר שבחרת עיצוב שייצג את הבלוג שלך, התוספים הם דבר שלא תוכל להפעיל את הבלוג שלך בלעדיו. וורדפרס ידועה באלפי תוספים בחינם ופרמיום שיהפכו את האתר שלך לכל דבר שתרצו. לא משנה מה שעולה על דעתכם, יש סיכוי גבוה שתמצאו תוסף בחינם עבורו.

הגירסה המתארחת בעצמה תאפשר לך להשתמש בכל אחת מהן פשוט על ידי התקנת התוסף, אך החשבון החינמי ב- WordPress.com לא.

יש רשימה מוגבלת של תוספים כלולים תוכל להשתמש וזהו. אם אתה אוהב מישהו מהם, השתמש בהם, אך אם אתה רוצה משהו מורכב יותר, פשוט תשכח מזה או שלח יד בארנק כדי לשדרג את החשבון. מבאס לא!?

3. התאפק במעצב שבך

נניח שהסתכמת עם העובדה שאתה לא יכול לבחור בין מספר עצום של נושאים. בחרת בחינם שאתה נהנה ממנו. זה טוב. אבל במוקדם או במאוחר, תרצה לשנות משהו בעניין.

אולי תרצה לשנות את אופן התכנון של הכותרת, או אולי תרצה לשנות קטע ממנו לחלוטין. הנה באה מגבלה נוספת שעלולה להרוס את היום שלך. WordPress.com פשוט לא מאפשר לך לשנות את כל מה שאתה רוצה באמצעות חשבון חינם.

אל תבינו אותנו לא נכון; אתה עדיין יכול להתאים אישית את העיצוב שלך, אך בדרך כלל זה אומר לשנות מערכת צבעים מוגדרת מראש או את גודל הגופן. אם תחליט להיות יצירתי ולהשתמש בטכניקה שמצאת ברשת, פשוט תשכח מזה. אינך יכול לחרוג מנקודה מסוימת, והתאמות אישיות של פריסת העמודים כמעט ואינן קיימות.

4. אתה יכול ללכת ללא קוד מותאם אישית?

אתה לא צריך להיות מקודד כדי לנצל את הכוח של JavaScript בבלוג האישי שלך. כיום, האינטרנט מלא במדריכים מדהימים אשר ינחו אתכם בתהליך התקנת תכונות חדשות באתר וורדפרס שלכם. אתה יכול אפילו לקבל בקלות את כל קטעי הקוד שיספקו משהו חדש לבלוג שלך. אבל, כשאתה משתמש בחשבון WordPress.com החינמי, אתה יכול לשכוח אותו לחלוטין.

קריאה מומלצת: JavaScript [Cheat Sheet]

לדוגמה, נניח שאתה מחליט להוסיף טופס הצטרפות משירות דיוור פופולרי כמו MailChimp. כשמשתמשים בגירסה המארחת עצמית של וורדפרס, כל מה שאתה צריך זה לעבור לחשבון MailChimp שלך ולהעתיק את הקוד. כן, ניחשתם נכון – הדבר לא יעבוד ב- WordPress.com מכיוון שקוד זה מכיל JavaScript שלא תומך בחשבונות WordPress.com בחינם..

5. הבלוג שלך הוא רק פלטפורמה שיווקית

האם ידעת שאחרי שנרשמת לחשבון בחינם ב- WordPress.com אתה מאפשר ל- Automattic להשתמש בבלוג שלך למטרות שיווק? כן, כמו שלהם תנאי השירות ברור בבירור, “Automattic שומרת לעצמה את הזכות להציג פרסומות בבלוג שלך אלא אם רכשת שדרוג ללא מודעות או חשבון שירות VIP.”

לכן, בין אם תרצו ובין אם לא, המבקרים בבלוג שלכם יוסחו על ידי מודעות המוצגות על ידי Automattic. ולא, לא תקבלי שום נתח מההכנסות.

כמו כן, אל תשכח לגלול למטה לתחתית הבלוג החינמי ב- WordPress.com או להביט בסרגל הכלים – Automattic ישתמש במקומות אלה כדי להציג טקסט ייחוס או קישורים שלא ניתן לשנות או להסיר. זה לא תלוי בך. אתה פשוט נאלץ להזכיר את WordPress.com או את כותב הנושא, למשל, ישירות באתר שלך.

6. מה התחום שלך?

ברגע שתתחיל להתבונן בבלוג שלך כאל רציני, תצטרך לשנות את שם התחום שלך. לאחר yourblog.wordpress.com התחום בסדר לחלוטין בבדיקת כישוריך. אך בעל תחום כזה ימנע מכם למשוך מבקרים רציניים. התחום החינמי שאתה מקבל ב- WordPress.com לא נשמע שאתה לוקח את הבלוג שלך ברצינות ואתה עלול לאבד מבקרים בגלל זה.

7. שטח מוגבל

החשבון החינמי מעניק לך את הזכות להשתמש בשטח של עד 3 ג’יגה-בתים. אמנם זה די והותר למתחילים, במוקדם או במאוחר תבינו ש -3GB פשוט לא מספיק לאירוח בלוג. פוסטים ותמונות יתחילו להיערם, וייתכן שתגיע במהירות לגבול.

רק לדוגמה, מה אם אתה צלם שרוצה לטעון כמה תמונות חדשות ביום או חלש כאשר כל תמונה היא בערך 5MB? פשוט תן לזה לשקוע.

כמו כן, שים לב שבעוד שאתה מעלה תמונות, מסמכים, גיליונות אלקטרוניים ומצגות PowerPoint, אינך רשאי להעלות קבצי וידאו או שמע אלא אם תשדרג את החשבון. רצית לארח פודקאסט באתר החינמי שלך? האם אתה מתכוון לארח את הסרטונים שלך?

לדוגמה, אם אתה מארח את האתר שלך עם Bluehost, בנוסף שיש לך פיתרון אירוח שלם של וורדפרס, תקבל שטח של 50 ג’יגה-בייט תמורת סכום של 2.95 דולר לחודש ותוכל להעלות כל מה שאתה רוצה..

8. אין כסף בשבילך

אם חשבתם להרוויח כסף על ידי הצבת קישורים לסניפים בבלוג שלכם, אין לכם מזל כי WordPress.com לא מאפשר זאת. למרות שיש כמה חריגים לכלל זה, רוב המשתמשים פשוט לא זוכים להשתמש בקישורי השותפים.

להרוויח כסף בבלוגים

למקרה שאתה חושב שתצליח להתחמק עם אחד כזה, שימו לב ש- WordPress.com שומרת לעצמה את הזכות להסיר את הקישור או אפילו לחסום את כל הבלוג שלו עבורו. והחלק העצוב ביותר הוא שרבים מהמתחילים אפילו לא מודעים לכך!

האם WordPress.com הוא בחינם? למה? נשמע טוב מכדי להיות אמיתי

אם אתה מוכן לקבל את כל המגבלות שיש בחשבון החינמי, כן, WordPress.com הוא בחינם. אבל כפי שאתה יכול לדמיין, העבודה עם חשבון בחינם זה ממש קשה. עם כל כך הרבה מגבלות, רק מתחילים שלמים ואנשים שלא מתכוונים להתייחס לבלוגים שלהם ברצינות יכולים להשיג משהו עם התוכנית החינמית. אפילו במקרה זה, תצטרך לעצום עיניים להיבטים שונים בבלוג שלך.

אבל ברגע שתחליט רק להתרחק צעד אחד מהתחום המוגבל הזה, WordPress.com מפסיקה להיות חופשית. הרשו לנו להראות לכם כמה דוגמאות בהן WordPress.com מתחיל לאכול את כספכם.

 1. תחום ייחודי – עבור דומיין מותאם אישית, תצטרך לשדרג לתכנית פרימיום
 2. שטח נוסף – אם אתה רוצה יותר מ- 3GB והיכולת להעלות את כל סוגי הקבצים, תצטרך לבחור תוכנית פרמיה (תצטרך לשלם 25 $ לחודש עבור תוכנית עסקית אם אתה רוצה להעלות את כל סוגי הקבצים)
 3. ללא פרסומות – כדי להסיר מודעות, אתה זקוק לתכנית פרימיום. ועדיין תצטרכו להיות קישורי תרומה עליהם דיברנו
 4. נושא פרימיום – 39 $ + עבור נושא פרימיום יחיד
 5. ערכות נושא ותוספים של צד שלישי – תצטרך להירשם לתוכנית העסקית שעולה 25 $ לחודש

אלה רק כמה דוגמאות בהן WordPress.com מפסיק להיות חופשי. עיין ברשימת התמחור כדי לראות פרטים נוספים על התוכניות שלהם.

מה עלי לעשות?

אם חשבתם לפתוח את החשבון בחינם ב- WordPress.com, אנו מניחים שמאמר זה גרם לכם לחשוב פעמיים. מה לעשות עכשיו; אם אתה הולך עם זה או שאתה צריך להשקיע יותר זמן בהפעלת וורדפרס המארחת את עצמך מייד?

ובכן, הדילמה יכולה להסתיים בשניות הקרובות.

אם כל מה שאתה רוצה זה לבטא את רגשותיך לגבי נושא ספציפי או אם אתה סטודנט שמנסה ללמוד עוד על בלוגים, WordPress.com הוא בחירה מצוינת. תקבלו הכל בחינם, וזה יהיה די והותר כדי להגיע למטרה שלכם.

אבל כל עוד רק חלק אחד מכם מחשיב את הבלוגים ברצינות רבה יותר, לכו מייד על גרסת WordPress המארחת את עצמה. כן, בהחלט קשה יותר לתחזק את הכל לבד, ויש גם כמה עלויות נסתרות, אך תקבל לנהל בלוג בעצמך, ללא מגבלות. ואם אתה מתחיל עם חברת האירוח הטובה ביותר של וורדפרס, אתה יכול לשים חיוך על הפנים שלך.

ברגע שתתחיל, אל תשכח לעקוב וללמוד עוד על WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map