21 טיפים לזרז בלוג וורדפרס

וורדפרס 21 טיפים להאיץ אתר


כשאתה גולש באינטרנט, סביר להניח שאתה לא מעריך את מהירות האתר. אם חיבור האינטרנט שלך מספיק טוב, סביר להניח שיש לך רק שתי מסקנות לגבי כל אתר לגבי המהירות – האתר הוא או לא מהיר מספיק. וככה רוב המשתמשים באינטרנט יראו את אתר הוורדפרס שלכם. אפילו אם הוא מושך מבקר ספציפי, אם הבלוג לא נטען מספיק מהר, תאבד את האורח. זה בטוח. וזו הסיבה שאתה צריך לעשות כל שביכולתך בכדי להפוך את אתר הוורדפרס שלך במהירות האפשרית.

בעוד שיש דרכים רבות להאיץ אתר, חלקם ידרשו ידע טכני, חלקם ידרשו ממך מסירות מוחלטת בעוד שחלקם יהיו פשוט יקרים מדי.

כמו תמיד, וורדפרס יכולה לעזור לך בבעיה. לא רק וורדפרס משתפרת ללא הרף, אלא גם תוספים, ערכות נושא וחברות אירוח. במאמר זה אנו עומדים להראות לכם כיצד להאיץ את אתר וורדפרס שלכם. ישנם גורמים רבים המשפיעים על מהירות האתר ובהתאם לאתר שלך, אתה יכול לשפר את המהירות בדקות הקרובות.

 1. השתמש בתוסף מטמון
 2. מיטוב תמונות
 3. בצע אופטימיזציה של דף הבית
 4. טען נכון את מפות Google
 5. נקה ומיטוב מסדי נתונים
 6. הסר תווים מיותרים מקוד המקור (צמצם אותו)
 7. בחר נושא וורדפרס מהיר
 8. אל תתקין תוספים מיותרים
 9. פיצול פוסטים גדולים יותר
 10. הגבל את מספר הגרסאות של ההודעות
 11. שדרג ל- PHP7. עכשיו!
 12. שנה מטמון דפדפן
 13. כיצד להסיר מחרוזות שאילתה ממשאבים סטטיים
 14. צמצם את מספר בקשות HTTP
 15. אל תשתמש ב Gravatars
 16. הסר תגובות אם אינך משתמש בהן
 17. הסר אמוג’ים
 18. השתמש ב- CSS Sprites בוורדפרס
 19. הגבל את מספר כפתורי המדיה החברתית
 20. פרקו סקריפטים וסגנונות שאינכם משתמשים בהם
 21. השבת הטבעות

Contents

1. השתמש בתוסף מטמון

על ידי התקנה והתקנת תוסף מטמון, אתה יכול לחוש באופן מיידי את השינוי במהירות של האתר שלך. לכל האתרים יהיו חלקים שלא משתנים בתדירות גבוהה. בין אם מדובר בתמונה, קובץ CSS או JS, תוסף במטמון יכול להתמודד עם הקבצים האלה כך שלא יהיה עליהם להוריד מהשרת בכל פעם שמשתמש פותח את האתר שלך. זה יעזור בעיקר למבקרים חוזרים שכבר יאוחסנו בקבצים אלה.

ישנם מספר תוספים שמורים במטמון וורדפרס, אך רק מעטים פופולריים. החדשות הטובות הן שאותם התוספים מקודדים היטב, הם יזרזו את האתר שלך באופן מיידי והם בחינם לחלוטין! התוסף הפופולרי ביותר לתפקיד הוא מטמון סה”כ W3 שיש בו יותר ממיליון משתמשים פעילים. זה מרשים! ישנם תוספים אחרים שיכולים לעשות את אותו הדבר, כמו תוסף ה- WP המהיר ביותר של WP שכבר הזכרנו באחד המאמרים הקודמים שלנו.

2. אופטימיזציה של תמונות

בין אם זו רק תמונה אחת בדף הבית שלך ובין שיש גלריית תמונות שלמה שתרצה להציג, תמונות שאינן ממומנות יכולות להאט את האתר שלך באופן דרסטי. נניח שאתה משתמש במצלמה שיכולה לצלם תמונות ברזולוציה גבוהה. התמונות הללו ככל הנראה יהיו יותר מ- 2MB, והן יכולות לעלות על גבול ה- 4MB בקלות. אפילו תמונות מטלפונים חכמים מודרניים יפיקו קבצים גדולים. אם אינך חושב על זה ופשוט מעלה תמונה, דמיין את העומס באתר שלך.

רק על ידי הוספת תמונה אחת שהיא “כבדה” של 2MB או 4MB, המשתמשים שלך יצטרכו להוריד את התמונה ברגע שהם יפתחו את האתר שלך. בעוד שמשתמשים שמגיעים מחיבור פס רחב לא ירגישו הרבה בהבדל, משתמשים אלה עם מהירויות אינטרנט איטיות יותר יסבלו. לא רק זה; אפילו גוגל תזדעזע בזמני טעינה איטית יותר כך שדירוג הדף שלך עשוי לסבול בטווח הרחוק.

זה לא אמור להיות בעיה מכיוון שאתה יכול לבצע אופטימיזציה של תמונות כל כך בקלות. ראשית, אם אינך מציג את עבודתך האחרונה ואינך צריך להציג תמונות ברזולוציה מלאה, התחל בהורדת הרזולוציה. לדוגמה, אם העיצוב שלך מציג רוחב מקסימלי של 800 פיקסלים, התמונה שלך לא צריכה להיות רחבה יותר מזו. אתה יכול פשוט לשנות את הגודל או אולי אפילו לחתוך תמונה. ישנם גם כלים ואפליקציות רבים שיכולים לעזור לך לבצע אופטימיזציה של תמונות. בין אם ברצונך להשתמש בתוכנה מקצועית כמו פוטושופ שיכולה לעשות ניסים לתמונות שלך ולייעל אותן באופן ספציפי לרשת, או שאתה רוצה להשתמש בכלי מקוון פשוט, עליך לייעל את התמונות שלך..

ישנם גם הרבה תוספי וורדפרס כמו WP Smush – מיטוב תמונה שיכולים לבצע אופטימיזציה אוטומטית של התמונות עבורך.

3. בצע אופטימיזציה לדף הבית

דף הבית שלך הוא דף חשוב. גם אם אדם לא נוחת בדף הבית, סביר להניח שהוא ירצה לבקר בו מהפוסטים והדפים האחרים שלך. וזו הסיבה שדף הבית צריך להיות מותאם נכון. כאמור, דאג לתמונות באתר שלך וודא שהן מותאמות. השתמש בקטעים קטנים יותר לפוסטים שלך במקום להציג פרסומים גדולים יותר. אל תציג תמונות מפוסטים; במקום זאת, השאר קישור “קרא עוד” לפני התמונה הראשונה בפוסט. אל תשתמש בכמות גדולה מדי של ווידג’טים של סרגל צד ותחתונות שיכולים להאט את האתר שלך.

4. טען נכון את מפות Google

יישומון מפות גוגל
אם אתה משתמש במפות Google כדי להציג מיקום, וודא שהמפה האינטראקטיבית לא תאט אותך. מפה פשוטה באתר שלך יכולה לקחת עד 2MB אשר תאלץ את המבקרים שלך להוריד נתונים נוספים גם אם הם לא מעוניינים במפה..

אבל אם אתה משתמש בוורדפרס, משימה זו יכולה להיות קלה עוד יותר. כן, מדובר תוסף יישומון של מפות Google שיכולה להציג תמונה ממוזערת מהמפה שלך. בכך תוסיף לאתר שלך רק כמה קילובייט נתונים במקום מגה-בייט או שניים. זה ישפיע רבות על מהירות האתר שלך, בעוד שהמבקרים שלך שמעוניינים במפה עדיין יכולים לקבל את חוויית מפות Google המלאה..

5. נקה ומיטוב מסדי נתונים

וורדפרס משתמשת בבסיסי נתונים בכדי לאחסן כמעט את כל הדרוש כדי לפעול בצורה חלקה. במהלך זמן מה, מאגרי המידע האלה יתחילו להצטבר, והם אט אט יתחילו להאט את האתר שלך. על ידי ניקוי ואופטימיזציה של מסדי נתונים, תוכלו להאיץ את אתר וורדפרס שלכם. למרבה המזל, אינך צריך לפתוח ידנית כל בסיס נתונים ולשוטט באלפי שורות המאוחסנות שם, אך אתה יכול להירגע ולהשאיר את העבודה לתוסף אחר של וורדפרס. במקרה זה, אנו מציעים תוסף WP-Optimize שהוא בחינם ויכול לפעול ללא צורך ב- PhpMyAdmin.

6. הסר תווים מיותרים מקוד המקור (צמצם אותו)

קוד המקור יכול להכיל אלפי שורות. על ידי הוספת נושאים נוספים, תוספים ופונקציות מותאמות אישית, המספר גדל במהירות וזה משפיע על מהירות האתר שלך. בעוד שהקוד בדרך כלל שימושי, ישנם קוד תווים רבים ומיותרים שאינם יכולים להאט אתכם. בין אם מדובר בקבוצה של תווי שטח לבן, תווים חדשים, הערות או חסימת תוחמים, אתה יכול להסיר אותם בבטחה כדי להאיץ את אתר וורדפרס שלך.

לא, לא תצטרך לדפדף בקוד המקור כדי למחוק את התווים האלה באופן ידני; יש תוסף וורדפרס שיכול לעשות את העבודה בשבילך. אם התקנת את W3 Total Cache בכדי להתמודד עם בעיית המטמון, יש לך כבר תוסף שניתן להשתמש בו למיניציה. תוסף פופולרי נוסף שיכול לצמצם את הקוד באתר WP שלך הוא אוטומציה אוטומטית.

להאיץ אתר וורדפרס לוקח זמן. יש כל כך הרבה דברים שאתה יכול לשפר כדי להסיר את השבריר הקטן הזה בשנייה מזמן הטעינה. עם זאת, מהירות האתר שלך חשובה הן מבחינת מבקרים והן מבחינת מנועי החיפוש. ולמרות שתצטרך לעבור טכניקות ותוספים שונים כדי להפיק את המיטב מהאתר שלך, זה יהיה שווה את זה.

לפני שאתה נכנס לפרטים, וודא שיש לך את אפשרות האירוח הטובה ביותר. זה הצעד הראשון שאתה צריך כדי שיהיה לך אתר מהיר.

כעת, בואו נראה לך כיצד לצמצם ידנית קבצי CSS ו- JavaScript, ונמנה שני תוספים שיעזרו לך להאיץ את האתר שלך. מוכנים?

מה זה מיניפיקציה?

לפני שתלכלך את הידיים על הקבצים, בוא נראה במהירות מה המשמעות של צמצום קבצי CSS ו- JavaScript בוורדפרס. כפי שאתה בטח כבר יודע, ישנם עשרות ועשרות קבצים הדרושים כדי שוורדפרס תפעל כראוי. כשמוסיפים ערכות נושא ותוספים חדשים, המספר רק ממשיך לצמוח. במקביל, מהירות האתר שלך ממשיכה לרדת. למרבה המזל, אינך צריך לדאוג הרבה לקוד שמפעיל את WordPress, ערכות נושא ותוספים. אך עליכם לדעת שתצמצמו את הקבצים הללו וכך להגדיל את מהירות הבלוג שלכם.

Minification הוא תהליך של הסרת תווים מיותרים מהקוד. התהליך יקטין את הקבצים המושפעים אך לא ישנה את הפונקציונליות שלהם.

כשאתה מצמצם קבצי CSS ו- JavaScript ב- WordPress, תסיר דברים כמו רווחים לבנים, תווים חדשים, הערות וחסימת תוחמים. עבור כל תו שמוסר מהקוד, תאיץ את האתר שלך רק מעט. להלן דוגמה פשוטה לקוד CSS לפני ואחרי תהליך האינפורמציה.

קוד CSS לפני האינדיקציה

גוף {
שולי: 10px;
צבע: # 333333;
רקע: כחול;
}

למרות שזה קל הרבה יותר בעין האנושית, הוא משתמש בתווים שמכונה לא צריכה לפרש את הקוד.

קוד CSS לאחר מזעור

גוף {שוליים: 20 פיקסלים; צבע: # 333; רקע: כחול}

למחשב קוד זה נראה כמו הקוד שהוצג קודם. שורות חדשות אינן משהו שמחשב צריך להפעיל את הקוד כראוי. אם אתה מסתכל על הצבע, אתה יכול לראות שאנחנו אפילו הסרנו מספרים אחדים; מחשב עדיין יידע את הצבע הנכון. שימו לב שאין פסיק אחרי האלמנט האחרון. בדוגמה הפשוטה הזו, הסרנו כמה תווים והפכנו את הקוד לקטן יותר. עכשיו דמיין מה קורה כשיש לך אלפי שורות קוד.

צמצם ידנית קבצי CSS ו- JavaScript

כשעובדים על נושא או תוסף מותאם אישית עבור WordPress, תרצו לצמצם קובצי CSS ו- JavaScript עליהם אתם עובדים. במקרה כזה, לא תצטרך להתקין תוספים נוספים שיעשו עבורך את העבודה. במקום זאת, אתה יכול למזער במהירות רק את הקבצים הדרושים לך. בכך אתה יכול לאפשר לעצמך את המותרות להקליד את הקוד הקל בעינייך, ועדיין להפוך אותו כמה שיותר מהיר לאחר מכן. אם אתה רציני יותר בקידוד, תרצה לשקול להשתמש במעבדי קדם CSS ו- JS. אפליקציות מתוחכמות אלו יכולות לעזור לך לכתוב את הקוד וגם לצמצם ולמעוך אותו לאחר ייצוא הקבצים.

צמצם באופן ידני את CSS

צמצם JavaScript באופן ידני

תוספי וורדפרס מיניורציה הטובים ביותר

שירותים שהראנו לך לעיל יעשו עבודה נהדרת עם הקוד המותאם אישית שלך. אבל אם ברצונך לצמצם את כל הקבצים באתר וורדפרס שלך, זה יהיה מגוחך ממש לעבור על כל קובץ שנמצא בשרת שלך. אנו שמחים להודיעך שכמה תוספים פנטסטיים בחינם יכולים לצמצם עבורך קובץ CSS ו- JavaScript ב- WordPress. בואו נראה לך את הטובים ביותר.

אוטומציה אוטומטית

עם יותר מ- 200,000 התקנות פעילות, אוטומציה היא אחת האפשרויות הפופולריות ביותר בכל הקשור לאופטימיזציה של אתר וורדפרס שלך. בין שאר הפיצ’רים המדהימים, התוסף יכול לצמצם סקריפטים, סגנונות ו- HTML. זה ידחס את הקבצים, ישמור אותם במטמון ויעביר את הקוד בכדי להאיץ את האתר שלך.

 1. התקן והפעל את התוסף
 2. לך ל הגדרות -> אופטימיזציה אוטומטית
 3. לחץ על הצג הגדרות מתקדמות
 4. בדוק את ה בצע אופטימיזציה של קוד HTML, אופטימיזציה של קוד JavaScript, ו בצע אופטימיזציה של קוד CSS אפשרויות
 5. שמור שינויים

מטמון סה”כ W3

התוסף הפופולרי הזה עושה את הכל. כמובן שהתוסף ישמור את הקבצים עבורך מלכתחילה. אבל אם אתה מעוניין להסיר מחרוזות שאילתה ממשאבים סטטיים, W3 Total Cache יעשה זאת בשבילך. באופן דומה, זה ימעיט קבצי CSS ו- JavaScript, וזה אפילו יעשה אותו דבר עבור הפוסטים, העמודים ו- RSS שלך. אתה רק צריך לבדוק את זה.

 1. התקן והפעל את התוסף
 2. נווט ל ביצועים -> צמצם
 3. דאג לשמור על כתוב מחדש את מבנה ה- URL בדק
 4. אפשר HTML צמצם הגדרות, הגדרת JS צמצום והגדרת צמצום CSS
 5. שמור את כל ההגדרות

כפי שאתה יכול לראות, תהליך המינימום הוא די פשוט. אם אתה משתמש בתוסף WordPress, באמת שאין לך תירוץ. צמצם קבצי CSS ו- JS באתרכם וחזרו למבחן המהירות והביצועים המקוון לבחירתכם. אנו בטוחים שתקבל ציון טוב בהרבה ופתק תודה מהמבקרים ומנועי החיפוש שלך.

7. בחר נושא וורדפרס מהיר

לפני שאתה אפילו מתחיל לעבוד באתר שלך, עליך להיזהר בבחירת נושא וורדפרס. בהתחלה, נראה כי נושא ספציפי ימשוך אליו מבקרים רבים יותר פשוט בגלל הפריסה שלו והתמונות המשגעות בהן הוא משתמש. אבל נסה לחשוב קדימה; במקום פשוט לבחור את הנושא הכי יפה שתמצא, בדוק כמה ערכות נושא בדפדפנים שונים, ממכשירים שונים.

זה יפתיע אותך מה ההבדל יכול להיות שעשוי להיות נושא למהירות האתר כולה. לא רק מספר עצום של תמונות יכול לחנוק את הנושא, אלא יש כל כך הרבה דברים נסתרים בקוד שיכולים להיות הבדל גדול. למרות שזה לא תמיד המקרה, יש לקודד את נושאי הפרימיום בצורה טובה יותר והם צריכים לבצע ביצועים טובים יותר.

8. אל תתקין תוספים מיותרים

כשאתה מתחיל לעבוד באתר שלך, זה עשוי להיות מפתה להתקין תוספים חדשים. אמנם ישנם תוספים שתצטרך להתקין ולהפעיל, אך היזהר שלא להעמיס על האתר שלך. בתור התחלה, תוספים פעילים בהחלט ישפיעו על מהירות האתר שלך.
. מצד שני, אפילו תוספים לא פעילים יתפסו את השטח היקר שלכם שישפיע על גודל קבצי הגיבוי שלכם. כשאתה מוסיף הכל, תוספים פעילים וגם לא פעילים עלולים לפגוע במהירות של האתר שלך, אז חשוב פעמיים לפני התקנת תוסף שאתה לא באמת צריך.

9. פיצול פוסטים גדולים יותר

אם אתה נוטה לכתוב פוסטים ממש ארוכים שבהם יש לך הרבה סרטונים ותמונות מצורפים, עליך לשקול לפצל אותם למספר עמודים. ניתן לעשות זאת מהר מאוד מכיוון שאתה אפילו לא צריך להשתמש בתוסף לשם כך – וורדפרס כיסתה אותך, אבל אולי אינך יודע על כך.

10. הגבל את מספר תיקוני ההודעות

תיקונים לאחר פרסום הם דבר שימושי. אך העובדה היא שרוב המשתמשים אינם משתמשים בהם כלל או שהם אינם זקוקים ליותר מכמה תיקונים בפוסט. הגרסאות מאוחסנות בבסיס נתונים ואם יש לך מספר עצום של פוסטים, דמיין כמה תיקונים נוספים יהיו שם. זה בהחלט יאט את אתר וורדפרס שלך אז וודא שאתה מגביל את מספר הגרסאות או אפילו מסיר אותן לחלוטין אם לא צריך.

11. שדרג ל- PHP7. עכשיו!

עליך תמיד לשאוף לבצע כמה שפחות עבודה בכדי להשיג את המרב של התוצאות. אופטימיזציה של האתר שלך למהירות אינה שונה. מדוע לבזבז שעות אופטימיזציה רק ​​כדי להתגלגל כמה אלפיות השנייה כשאתה יכול לבצע כמה לחיצות ולהאיץ את האתר בקלות ב- 20%. אין קסם בשיטה שלנו. זה פשוט, פשוט ומובן מאליו. ברגע שתיישם את זה, תשאל את עצמך “מדוע לא עשיתי זאת מוקדם יותר.”

מספר בדיקות מראות כי זהו PHP7 20% מהר יותר מ- PHP5 בסביבות ייצור אמיתיות. בבדיקות גנריות זה יכול להיות מהיר יותר ב- 200%. זה גם בטוח יותר, יש לו תכונות שימושיות חדשות ומומלצות על ידי וורדפרס. אז איך לשדרג?

אם אתה משתמש בחברת אירוח מכובדת, אתה כבר נמצא ב- PHP7 אז בדוק את הגרסה שלך לפני שתמשיך הלאה. או לתפוס את התוסף שלי לבדיקת בריאות של WordPress או העלה קובץ עם phpinfo () פונקציה. כבר ב- PHP7? מעולה! אתה סיימת. משתמש ב- PHP5? בואו נפטר מזה.

התחבר ל- cPanel שלך. אם אין לך קישור שימושי פשוט הוסף “: 2083” בסוף שם הדומיין שלך, כלומר., http://www.mydomain.com:2083. כשתהיה, חפש אייקון שאומר “בורר PHP”, “בחר גרסת PHP” או “מנהל גרסאות PHP” בקטע “תוכנה”. לחץ על הסמל כדי לפתוח את בורר גרסאות PHP. תלוי במה שאפשרה חברת האירוח שלך, תוכל לבחור את גרסת ה- PHP עבור כל החשבון, עבור דומיינים ספציפיים או ברמת התיקייה. לא משנה מה המצב שמאפשר ב- cPanel וודא שאתה בוחר v7.0 או v7.1 להתקנת WordPress שלך. לחץ על “שמור”. רענן את האתר שלך כדי לוודא שהשינוי פעיל וליהנות מההאצה.

PHP7 וורדפרס

אבל … (הכנס כאן את התירוץ שלך)

אם עדיין לא שדרגתם, בטח יש לכם סיבה “טובה”. לא עבירה, אבל לא, אתה לא! תן לנו לפרוץ את התירוצים שיש לך.

נשמע כמו הרבה עבודה ודברים הקשורים לשרת שאני לא מבין

כן, זה קשור לשרת, אבל אם אתה יודע להיכנס ל- cPanel, יש לך את כל הכישורים הדרושים. זו עבודה כמו ליצור כתובת דוא”ל חדשה ב- cPanel. מצא את הסמל; קליק; בחר גרסה חדשה מהתפריט הנפתח; לשמור. בוצע.

אם לא נוח לך לעשות את זה, וזה בסדר, פתח כרטיס תמיכה עם חברת האירוח שלך והם יעשו זאת בשבילך.

חברת האירוח שלי אינה תומכת ב- PHP7

זה נושא ענק! ענק! עובדה כשלעצמה לא עשויה להיות זו הנוגעת, אך יש לה השלכות רבות אחרות. המשמעות היא שאתה משתמש בתוכנת שרת מיושנת וכי חברת האירוח שלך פשוט לא עושה את העבודה שלה. כרגע אתה משלם את המחיר שיש לך אתר איטי, אבל בקרוב כאשר הדברים יתחילו להתפרק בגלל שהם לא מתחזקים שרתים, אתה תתמודד עם השבתה רצינית.

שלחו להם דוא”ל ודרשו שיעבירו מייד את חשבונך לשרת חדש התומך ב- PHP7. אם הם לא עושים זאת (מכל סיבה שהיא), עליכם למצוא חברת אירוח וורדפרס טובה. אתה מפחד ולא רוצה לעשות את זה? זה בסדר להיות מודאג מהגירות, אבל אינך צריך לעשות זאת בעצמך.

חברות אירוח הגונות יעשו עבורך את ההעברה. ברצינות, זה לא טריק שיווקי. אתה נותן להם את סיסמת ה- cPanel הישנה שלך וזהו.

שמעתי שוורדפרס לא עובדת עם PHP7

ברצינות!? וורדפרס מציינת במפורש PHP7 ומעלה כדרישת השרת שלה. אז, סיפור ארוך קצר – זה עובד.

PHP7 הוא חדש וניסיוני

PHP v7.0 יצא בדצמבר 2015. זה כמעט ולא “חדש”. זוהי פיסת תוכנה מנוסה וטובה יותר מ- PHP5. זה מהיר יותר, יש לו יותר תכונות וזה פשוט העתיד. אם זה לא מספיק עבורך, PHP5 כבר לא נשמר באופן פעיל.

12. שפר את מהירות וורדפרס על ידי שינוי מטמון הדפדפן

כאשר משתמש מתחיל לטעון את אתר האינטרנט שלך, הדפדפן שלו מתחיל מייד להוריד את כל הקבצים הדרושים משרת בו האתר שלך נמצא. בהתאם למהירות חיבור האינטרנט ויכולות השרת של המשתמש, ניתן לטעון את האתר מהר יותר או לאט יותר. כמובן שכל צד רוצה לטעון את האתר כמה שיותר מהר ואתה, כמנהל, צריך לעשות כל שביכולתך כדי שברק האתר שלך יהיה מהיר.

שפר את מהירות וורדפרס וקבץ קבצים סטטיים במטמון ארוך יותר

הביקור הראשון באתר שלך תלוי לחלוטין בחיבור האינטרנט ובשרת, אך אתה יכול לבצע את השינוי עבור המבקרים הקבועים שלך. הם ככל הנראה לא יהיו מודעים לכך שהשינויים נעשים, אך תמיד יש לזכור כמה מהר האתר שלך באמת. אתה יכול לשים את עצמך בנעליהם – אם לאתרים לוקח שניות לטעון כל עמוד, סביר להניח שלא תסתובב יותר מדי זמן, לא משנה כמה טוב התוכן, נכון?

טכנולוגיית המטמון מוציאה חלק מהקבצים מהשרת ואוחרת אותם במחשב מקומי. לאחר מכן, אם משתמש מבקר באותו אתר שוב, הדפדפן יבדוק אם יש קבצים מאוחסנים ויטען אותם באופן מיידי במקום להוריד אותם שוב מהשרת המרוחק. זה הופך את זמן הטעינה לקצר בהרבה, משפר את מהירות וורדפרס וזה הופך את המבקר למאושר בהרבה.

על ידי שימוש בקוד הבא, תוכלו לומר לוורדפרס לשמור במטמון קבצים סטטיים לאורך זמן רב יותר. לפני שאתה רץ להעתיק ולהדביק את הקוד, הקדש דקה לשקול מחדש – באיזו תדירות אתה מבצע שינויים באתר שלך, איזה סוג תוכן יש לך והאם זה באמת יכול לעזור לאתר שלך אם אתה מאריך במטמון?

  1. פתח קובץ .htaccess
  2. העתק והדבק את הדברים הבאים:
# מטמון דפדפן ExpiresActive On ExpiresByType תמונה / jpg "גישה לשנה" ExpiresByType image / jpeg "גישה לשנה" פג תוקף של תמונתype / gif "גישה לשנה" ExpiresByType image / png "גישה לשנה" ExpiresByType text / css "גישה לחודש" ExpiresByType יישום / pdf "גישה לחודש" ExpiresByType text / x-javascript "גישה לחודש" ExpiresByType יישום / x-shockwave-flash "גישה לחודש" ExpiresByType תמונה / x-icon "גישה לשנה" פג תוקף תקלה "גישה יומיים" 
 1. שמור שינויים

לאחר שתשמור שינויים, השרת שלך ישנה את זמן הגישה לאחסון קבצים אלה באופן מקומי. אם לא נוח לך לשנות את קובץ ה- .htaccess בעצמך, אתה יכול לעשות את אותו הדבר באמצעות תוסף פשוט.

13. כיצד להסיר מחרוזות שאילתה ממשאבים סטטיים בוורדפרס ולהאיץ את האתר שלך

אם ניסית להאיץ ולייעל את אתר וורדפרס שלך, סביר להניח שנתקלת בכלי אבחון מקוונים שונים שיכולים לעזור לך בכך. אנו מעודדים אותך לבצע את הבדיקות; הם יגידו לך את הביצועים של האתר שלך, ורוב הכלים הללו יציגו לך פרטים על מהירות האתר שלך.

לדוגמה, אם אתה מבצע בדיקה ב- GTmetrix, זה יראה לך אילו תמונות מאטיות את האתר שלך. זה יגיד לך את מהירות הטעינה של גיליונות וסגנון סקריפטים, פרטים על מיניפיון ועוד. אחד הדברים שמשתמשי וורדפרס רבים מוצאים בראש הרשימה (כלומר יש לטפל בבעיה במהירות האפשרית) הוא “הסר מחרוזות שאילתה ממשאבים סטטיים”. בחלק זה נסביר בקצרה מהם מיתרי השאילתה וכיצד להסיר אותם במהירות על מנת לשפר את מהירות אתר האינטרנט שלך..

מהם מיתרי שאילתה

מחרוזות שאילתה הינן חלקים מכתובות אתרים שתוכלו למצוא אחרי סימן שאלה (?) או סמל אמפרסנד (&). דפדפנים או יישומים חיצוניים בדרך כלל מוסיפים חלקים אלה לכתובות אתרים על מנת להוסיף פרמטרים נוספים.

באמצעות מחרוזות שאילתה, למשל, תוסף וורדפרס יכול להעביר ערכים שונים דרך ה- URL כך שיישומים ושירותים אחרים יוכלו להשתמש בהם.

https://firstsiteguide.com/?utm_source=twitter&utm_medium=cpm&utm_campaign=twitter

לא פעם, לאחר לחיצה על פרסומת, מאמר ממדיה חברתית או תיבת הדואר האלקטרוני שלך, תראה כתובת URL ארוכה למדי עם מחרוזות שאילתה. על מנת לספר לשירותי אנליטיקה את מקור הביקור שלך, שירותים אחרים (ובני אדם עצמם) יוסיפו UTM – מחרוזות שאילתה ספציפיות המתארות מקורות, מדיה ומסעות פרסום. משווקים משתמשים בזה כדי לעקוב אחר היעילות של מסעות הפרסום שלהם. וזה משהו רגיל לחלוטין; אל תדאג לגבי מיתרי השאילתה האלה.

מדוע ומתי עליך להסיר מחרוזות שאילתה?

GTmetrix מסירים מיתרי שאילתה ממשאבים סטטיים

בעוד מחרוזות שאילתה הן חלק חשוב מאלמנטים דינמיים, הם יכולים להאט את אתר וורדפרס שלך אם משתמשים בהם במשאבים סטטיים. אם אי פעם פתחת קונסולת דפדפן באתר שלך, יתכן שגילית שהאתר מציג מספר גרסאות של סקריפטים וסגנונות. זה עשוי להיראות מוכר:

/wp-includes/css/dashicons.min.css?ver=4.4.2

כמה שרתי Proxy במטמון ו- CDN אינם יכולים לשמור במטמון סוגים אלה של משאבים. זה אומר שבכל פעם שאתה פותח אתר, השרת יצטרך לשלוח לך את הקובץ שוב ושוב. וזה משהו שמאט את האתר בצורה אדירה. רק שמחרוזת שאילתה אחת לא תשנה את ההבדל הגדול ביותר, אבל כשאתה מוערם על כמה מהם הדברים עלולים להחמיר. סוף סוף הגיע הזמן לפתור את הבעיה ולהסיר מחרוזות שאילתה ממשאבים סטטיים.

כיצד להסיר מחרוזות שאילתה ממשאבים סטטיים

מחרוזת שאילתה

ישנן כמה טכניקות להסרת מיתרי שאילתה ממשאבים סטטיים בוורדפרס, ואנחנו עומדים להראות לך אותם. אתה יכול לעשות זאת על ידי העתקת פונקציה פשוטה, או שאתה יכול להשתמש בכמה תוספים של וורדפרס שיפתרו את הבעיה עבורך. לא משנה באיזו טכניקה תבחרו, לא תטעו – תסירו מחרוזות שאילתה ממשאבים סטטיים בדקות הקרובות ותאיצו את האתר שלכם ברגע זה.

הוסף פונקציה פשוטה

השיטה הראשונה מחייבת אותך רק להעתיק ולהדביק פונקציה פשוטה לקובץ features.php שלך. אם אי פעם הוספת שם פונקציה, אתה כבר יודע שהיא לא כל כך גדולה. אבל אם זו הפעם הראשונה שלך, אנא היזהר במיוחד מכיוון שטעות אחת קטנה בקובץ יכולה להפוך את האתר שלך לבלתי שמיש. רק כדי להרגיש בטוחים, אנא צור גיבוי של הקובץ לפני שתמשיך.

  1. פתח וערוך את קובץ הפונקציות .php
  2. העתק והדבק את הקוד הבא:
פונקציה _ remove_script_version ($ src) { $ parts = מתפוצץ ('? ver', $ src); להחזיר חלקים $ [0]; } add_filter ('script_loader_src', '_ remove_script_version', 15, 1); add_filter ('style_loader_src', '_ remove_script_version', 15, 1);
 1. שמור שינויים

בטל את הסימון של האפשרות ב- W3 Total Cache

מכיוון ש- W3 Total Cache הוא תוסף פופולרי שמונה יותר ממיליון התקנות פעילות כרגע, רוב הסיכויים שאתה כבר משתמש בתוסף. במקרה כזה, תצטרך רק לבטל את הסימון של אפשרות אחת מההגדרות:

 1. נווט ל ביצועים -> מטמון דפדפן
 2. בטל את הסימון של מנע מטמון אובייקטים לאחר שינוי ההגדרות אפשרות
 3. שמור שינויים

השתמש בסרוק מיתרי שאילתה מהתוסף משאבים סטטיים

אם אינך רוצה להוסיף את הקוד לפונקציות.php בעצמך, אתה יכול להשתמש בתוסף בחינם למשימה. הסר מיתרי שאילתה ממשאבים סטטיים הוא תוסף קל משקל ופשוט שיעשה את אותו הדבר מבלי לדרוש ממך לגעת בקוד.

פשוט התקן את התוסף, הפעל אותו וסיימת. ברגע שתפעיל את התוסף, מחרוזות השאילתה יוסרו ממשאבים סטטיים.

לא משנה מה הטכניקה בה השתמשת, הסרת מחרוזות שאילתה לא הייתה צריכה להיות משימה קשה. כעת לאחר שתסיים, תוכל להריץ סריקה נוספת בכלי המהירות והביצועים שבחרת כדי לראות האם וכיצד השיפור בניקוד (ומהירות האתר שלך).

14. צמצם את מספר בקשות HTTP והאיץ את אתר וורדפרס שלך

למרות שכל מה שצריך כדי לטעון אתר זה לחיצה על הכפתור בשבילך, יש הרבה יותר מחשבים לטפל בהם. לחיצה אחת ושנייה שנמשכת עד שיופיע דף מולך עשויה להסתיר עשרות אם לא מאות בקשות HTTP לשרת. ברור שככל שמידע הולך וחוזר, כך תצטרך לחכות לטעון של אתר רב יותר. אחד הדברים הקלים ביותר שאתה יכול לעשות כדי להאיץ את האתר שלך הוא להיות חברת אירוח טובה. אבל כשאתה מחליט להעמיק עוד יותר כדי להאיץ את אתר וורדפרס שלך, עליך לדאוג לבקשות HTTP.

בתור התחלה, עליך לבדוק את האתר שלך כדי לראות כמה בקשות נדרש לטעון דף מסוים. ישנן דרכים שונות לבדיקה. במקום להראות לכם את כל האפשרויות, די יהיה בהזנת כתובת URL ב- בודק HTTP בודק. תקבל מיד את התוצאות, ובתקווה שלא יהיו לך יותר מ -30 בקשות. אם כן, הגיע הזמן להפחית את מספר בקשות HTTP ולהאיץ את אתר וורדפרס שלך.

בודק HTTP בודק

15. אל תשתמש ב Gravatars

אם אתה משתמש במערכת הערות ברירת המחדל של וורדפרס, אתה משתמש גם ב- Gravatars. עכשיו, אם תקבלו כמה תגובות לחודש, זה לא צריך להעסיק אתכם הרבה. אבל אם המבקרים שלך רוצים להשאיר הערות מהירות מתחת למאמרים שלך, עליך לשקול להסיר את Gravatars מהתמונה.

לאחר שנגיד לך שכל תמונה של Gravatar מוסיפה לשרת בקשת HTTP נוספת, דמיין מה קורה כשיש לך יותר ממאה הערות בעמוד בודד? נחשו מה קורה כשיש יותר ממאה בקשות נוספות שלא צריכות להיות שם – כן, האתר שלכם מאט יותר.

HTTP מבקש את הבודק

אם אינך זקוק לתמונות הקטנות האלה ליד כל תגובה, פשוט נווט אל הגדרות -> דיון -> אווטרים ובטל את הסימון של האפשרות להציג avatars בתגובות. זה קל כמו זה. במקרה שאתה רק צריך להיות אווטרים, כדאי לך לשקול להתקין מערכת תגובה של צד שלישי עבור וורדפרס שתטפל בדברים בצורה אחרת. לדוגמה, Disqus היא בחירה פופולרית שעושה את העבודה של הצגת אווטרים הרבה יותר מהר.

16. הסר תגובות אם אינך משתמש בהן

כפי שאתה יכול לנחש, שימוש בתגובות דורש קבצים נוספים. אם אתה משתמש במערכת התגובות המוגדרת כברירת מחדל, אינך צריך לעשות דבר – זה דבר שיש לך היתרון ושהבקשה הנוספת מוצדקת. אך אם אינך משתמש בתגובות באתר שלך, או שאתה משתמש במערכת הערות אחרת, עליך להסיר את סקריפט התשובה לתגובה. לשם כך עליכם להעתיק את הפונקציה הבאה בקובץ function.php:

function comments_clean_header_hook () { wp_deregister_script ('תגובה-תגובה'); } add_action ('init', 'comments_clean_header_hook');

17. הסר אמוג’ים

כן, אמוג’ים חמודים. כן, כולם משתמשים בהם במחשבים, בסמארטפונים ובטאבלטים שלהם. למרות שוורדפרס הציגה אותם בגרסה 4.2. זה לא אומר אתה צריך לטעון קובץ JS נוסף זה באתר שלך רק כדי שיהיו פרצופי הסמיילי. המהירות של האתר שלך צריכה להיות חשובה יותר מאשר לעשות אימוג’ים (אלא אם כן אתה פשוט לא יכול לחיות בלעדיהם).

18. השתמש ב- CSS Sprites בוורדפרס

כפי שניתן לראות מבדיקת דף, לכל תמונה נדרשת בקשת HTTP. זה לא אומר שעליך להסיר את התמונות, אך עליך לטפל בהן. כשמדובר במהירות האתר שלך, למד כיצד לבצע אופטימיזציה של תמונות עבור WordPress. אבל כשמדובר בבקשות, אתה יכול לצמצם את מספר בקשות HTTP אלה על ידי יצירת CSS Sprites.

אם אתה הולך ל ספריטמה באתר, תוכל לבחור את כל התמונות מהדף שאתה משתמש בו ולשלב אותם לקובץ אחד. לאחר שינוי קישורים לתמונות, תוסיפו לגודל התמונה, אך יחד עם זאת תפחיתו את מספר הבקשות. זה אולי נשמע סותר, אך למעשה תוכלו לזרז את העניינים – שרת יעבוד טוב יותר עם קובץ גדול אחד מאשר להיענות לעשרות בקשות..

19. הגבל את מספר כפתורי המדיה החברתית

מדיה חברתית הפכה לחלק סטנדרטי בכל אתר. בין אם יש לך אתר אישי או עסקי קטן, או שאתה מנהל פורטל עם עשרות כותבים, תצטרך לחבר מדיה חברתית לאתר. זה בסדר, ועליך לעשות זאת.

אבל כשמדובר בהצגת כפתורים חברתיים, פחות זה יותר. למרות שפתחת חשבונות בתריסר רשתות, לחצני תצוגה רק עבור אלה שאתה מטפח יותר מכל. כל כפתור יטען תמונה משלו וקבצים נוספים שעשויים להאט את האתר שלך.

20. פרקו סקריפטים וסגנונות שאינכם משתמשים בהם

פרוק סקריפטים וסגנונות והאיץ את האתר שלך

למשתמש בוורדפרס ממוצע אין מושג מה קורה ברקע. למי יש את הזמן לחשוב על סקריפטים וסגנונות באתר. אנחנו לא מאשימים אותך בזה, אבל עכשיו לאחר שהשגנו את תשומת ליבך, הקדש קצת זמן לבדוק באתר שלך סקריפטים וסגנונות שאתה לא צריך.

אתה לא צריך להיות מומחה. כבר הראינו לכם תוסף קטן ומסודר שיראה לכם את כל הסקריפטים והסגנונות שנטענים על כל אחד מהדפים שלכם. באמצעות WP Asset CleanUp, תוכלו לזהות בקלות את הקבצים שאינכם זקוקים להם יותר, ותוכלו לפרוק אותם במהירות. אם יש לך ניסיון רב יותר ב- WordPress, התוסף יעזור לך לבודד את הנתונים, ותוכל לאחר מכן למחוק את הקבצים באופן ידני. אם לא, השאר את התקע בחשמל ותן לו להתמודד עם סקריפטים וסגנונות עבורך.

21. השבת הטבעות

כדי לשפר את חוויית המשתמש הציגו מפתחי וורדפרס קובץ JS חדש המאפשר לכם להטביע סרטונים משירותים שונים כמו Youtube הוא פשוט על ידי העתקת כתובת אתר. אתה יכול להטביע תמונות וציוצים באותו אופן רק על ידי הדבקת הקישור בעורך החזותי.

בעוד שתכונה זו מדהימה, אנשים רבים פשוט לא משתמשים בה. אם אתה מנסה להאיץ את האתר שלך, חשוב יותר להסיר בקשה אחת מאשר לקבל תצוגה מקדימה של הסרטון. אתה יודע איזה סרטון אתה מטמיע, כך שאין צורך אמיתי בתצוגה מקדימה זו, נכון?

אם אינך טוב בקוד ואתה רק צריך להתקין תוסף, יש תוסף פשוט שיצליח הסר מוטבעות מהאתר שלך. אם אתה יכול להתמודד עם מספר שורות קוד שאתה רק צריך להעתיק, השתמש בפונקציה הבאה והכניס אותה לקובץfunctions.php שלך:

פונקציה speed_stop_loading_wp_embed () { אם (! is_admin ()) { wp_deregister_script ('wp-embed'); } } add_action ('init', 'speed_stop_loading_wp_embed');

קח את הזמן שלך ובדוק באתר שלך ב- WordPress אם יש בקשות HTTP לא רצויות. גם אם תפחיתו את המספר רק לכמה עמודים, או אם תמצאו סתם קובץ שלא תצטרכו לטעון, זה יהיה הצלחה. אל תדאג; גם אם המשתמשים שלך לא מרגישים את זה שיפור מהירות, מנועי חיפוש.

מסקנה: דאג תמיד למהירות הבלוג שלך

אם תבצע שינויים בכמה דברים באתרך, אתה עשוי להפיק תועלת מהם. הצעדים שתיארנו במאמר זה הם חינמיים לחלוטין, כך שלא יזיק לנסות אותם. עדיין, אל תשכח לטפל באתר שלך; עדכן את WordPress, ערכות נושא ותוספים על בסיס קבוע ולעולם לא יזניח את הבלוג שלך.

לפעמים, אפילו אתר מותאם לא יפעל במהירות. במקרה כזה, תצטרך לחפש חברת אירוח אחרת או לשקול לשלם דולרים נוספים עבור שרת מנוהל או ייעודי.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map