نحوه ایجاد نقشه سایت XML برای وب سایت وردپرس خود

xml-sitemap.png


نقشه سایت ، همانطور که از نام آن قبلاً مشخص است ، نقشه سایت شماست. برای خاص تر بودن ، نقشه سایت لیستی از تمام صفحات موجود در وب سایت شما است.

بعضی اوقات ، برای نمایش ساختار سایت شما می توانید این لیست بصورت دستی ایجاد کنید. با نشان دادن لیست صفحات خود می توانید دسته اصلی و زیر شاخه های آنها را نشان دهید تا کاربران بتوانند از این طریق دور شوند. این روش در گذشته رایج تر بود. هنوز هم ، نقشه سایت در همه وب سایتهای خوب سازمان یافته ، اما به شکلی متفاوت متفاوت وجود دارد.

به جای ایجاد دستی نقشه سایت و پیوند دادن همه صفحات به صورت دستی ، فناوری امروز به شما امکان می دهد این کار را بطور خودکار انجام دهید. به جای نشان دادن نقشه سایت به بازدید کننده خود ، باید ناوبری خود را بهتر سازماندهی کنید و از نقشه سایت فقط برای موتورهای جستجو استفاده کنید.

هنگام ایجاد نقشه سایت برای موتورهای جستجو ، افزونه های وردپرس این کار را برای شما انجام می دهند. به جای HTML ساده ، این سند به صورت XML نوشته خواهد شد و نقشه سایت بخش مهمی از سایت شما خواهد بود. هنگامی که نقشه سایت ایجاد کرده اید ، موتورهای جستجوگر مانند گوگل و بینگ وقتی به نمایه سازی سایت شما می آیند ، کارایی بیشتری خواهند داشت. از آنجا که در این لیست ربات موتورهای جستجو درباره ساختار وب سایت شما توضیح می دهد ، دقیقاً می داند که به دنبال چه چیزی است. این امر منجر به SEO بهتر می شود و این بدان معناست که افراد راحت تر از طریق موتورهای جستجو به سایت شما خواهند رسید.

در WordPress افزونه های زیادی وجود دارد که می توانند همان کار را انجام دهند و یک نقشه سایت برای شما ایجاد کنند. این مهم نیست که کدام یک را انتخاب کنید ، اما توصیه می کنیم فقط با یک افزونه بچسبید. استفاده از چندین افزونه ممکن است وردپرس و همچنین موتورهای جستجو را گیج کند و در صورت ایجاد چندین نقشه سایت با افزونه های مختلف می توانید اوضاع را بدتر کنید. در سطرهای زیر ، ما قصد داریم دو افزونه نقشه سایت محبوب را به شما نشان دهیم.

نقشه سایت های XML XML

قیمت: رایگان


تقریباً با 18 میلیون بار بارگیری و بیش از 1 میلیون نصب فعال ، این افزونه ساده قطعاً یکی از محبوب ترین کارها است. به این دلیل نیست که این افزونه گزینه های مختلفی را برای انتخاب شما ایجاد می کند ، بلکه به این دلیل است که شما در عرض چند ثانیه شروع می کنید. تمام کاری که برای ایجاد نقشه سایت خود باید انجام دهید نصب این افزونه است:

 1. به افزونه ها بروید -> افزودن جدید
 2. جستجو برای: “نقشه های Google XML”
 3. افزونه را نصب و فعال کنید
 4. به تنظیمات بروید -> نقشه سایت های XML

وقتی به تنظیمات افزونه رسیدید ، متوجه می شوید که نقشه سایت شما قبلاً ایجاد شده است. این افزونه شما را به نقشه سایت شما پیوند می دهد که می توانید برای اهداف آزمایش در مرورگر خود باز کنید.

اگرچه شما به مدت چند ثانیه به معنای واقعی کلمه انجام شده اید ، نقشه های نقشه XML XML به شما امکان می دهد تا نقشه سایت خود را با جزئیات تنظیم کنید. اگر به تنظیمات بروید ، متوجه خواهید شد که می توانید موتورهای جستجو را انتخاب کنید ، می توانید صفحات مورد نظر خود (که نمی خواهید) را در نقشه سایت خود انتخاب کنید و موارد بسیار دیگر.

نکته جالب در مورد نقشه های Google XML این است که به طور خودکار به روزرسانی نقشه سایت شما ادامه خواهد یافت. اگر صفحه ای اضافه کنید ، افزونه آن را به نقشه سایت شما اضافه می کند. اگر یکی را حذف کنید ، این افزونه تحت پوشش قرار می گیرد و همین کار را در پرونده XML انجام می دهد.

سئو توسط Yoast

قیمت: رایگان


این افزونه یکی از محبوب ترین افزونه های وردپرس است. هدف اصلی آن کنترل محتوای شما برای دستیابی به SEO بهتر است ، اما در این مقاله ما نمی توانیم توسط Yoast به جزئیاتی در مورد SEO بپردازیم. از آنجا که افزونه بسیار محبوب است ، بسیار محتمل است که آن را در وردپرس خود نیز نصب کنید. و هنگامی که نوبت به نقشه ها می رسد ، دیگر نیازی به نصب افزونه های اضافی نخواهید داشت زیرا SEO توسط Yoast ماژول مسئول نقشه سایت شما را به شما می دهد. بنابراین اگر افزونه را نصب کرده اید ، در اینجا چگونگی ایجاد نقشه سایت خود آورده شده است:

 1. به سئو> نقشه های سایت XML بروید
 2. نقشه سایت خود را ایجاد کنید

همانطور که به شما گفتیم ، ایجاد یک نقشه سایت بسیار آسان است و تعداد پلاگین های دیگر وجود دارد که کار بسیار خوبی را انجام می دهند. مهم نیست از کدام یک برای تهیه نقشه سایت استفاده کرده باشید ، حالا باید به موتورهای جستجو بگویید نقشه سایت در کجا واقع شده است. در سطرهای بعدی ، ما می خواهیم نحوه افزودن یک مورد به Google Webmaster Tools را نشان دهیم. اگر هنوز سایت خود را اضافه نکرده اید و تأیید نکرده اید ، لطفاً نحوه افزودن سایت خود به Google Webmasters Tools را ببینید.

 1. به Google Webmaster Tools بروید
 2. سایت خود را از لیست باز کنید
 3. به Crawl بروید -> نقشه سایت
 4. بر روی دکمه “افزودن / آزمایش نقشه سایت” کلیک کنید
 5. محل نقشه سایت خود را وارد کنید
 6. بر روی دکمه Test کلیک کنید و در نهایت بر روی دکمه ارسال کلیک کنید

شما انجام داده اید نقشه سایت شما ایجاد شده است و Google درباره آن مطلع می شود. پرونده XML را روی سرور خود بگذارید و بگذارید افزونه شما کار خود را انجام دهد.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map