چگونه می توان اولین ارسال خود را در WordPress به روش صحیح اضافه کرد

صفحه ارسال وردپرس


هنگام صحبت کردن در مورد وردپرس ، بهترین پلتفرم وبلاگ نویسی ، با وبلاگ نویسان که قبلاً چند سال را صرف نوشتن کرده اند ، ایجاد پست های وردپرس ممکن است بی اهمیت به نظر برسد. حقیقت این است که می توانید اولین پست خود را خیلی سریع منتشر کنید. اما اگر می خواهید این کار را به روش صحیح انجام دهید ، مواردی وجود دارد که باید از ابتدا کشف کنید. بگذارید ما در این زمینه به شما کمک کنیم.

اگرچه هر دو ویرایشگر وردپرس (بصری و متنی) کاملاً بصری به نظر می رسند ، اما حتی گاهی کاربران باتجربه تر نیز می توانند دچار مشکل شوند. فقط بعضی اوقات ، حتی اگر ده ها مقاله منتشر کرده باشید ، نمی توانید آن ویژگی خاص مورد نیاز پست را پیدا کنید. در موارد دیگر ، تعجب خواهید کرد که گزینه ای را که همیشه در جلوی شما نشسته است پیدا کنید.

اگر به تازگی آموخته اید که چگونه یک وبلاگ وردپرس را راه اندازی کنید و می خواهید اولین پست وردپرس خود را شروع کنید ، در جای مناسب قرار دارید. در این مقاله ، ما می خواهیم همه آنچه در صفحه پست موجود است را به شما نشان دهیم.

 1. نحوه اضافه کردن اولین پست وردپرس
  1. عنوان و پیوند ثابت
  2. منطقه محتوا – ویرایشگر ویژوال و متن
  3. نحوه خاموش کردن ویرایشگر تصویری
  4. نوشتن بی دقتی
  5. رسانه را اضافه کنید
 2. گزینه های انتشار
  1. دکمه پیش نویس را ذخیره کنید
  2. دکمه پیش نمایش
  3. وضعیت
  4. دید
  5. بلافاصله انتشار ، برنامه ریزی یا پس زمینه ارسال کنید
  6. انتقال به سطل زباله
  7. انتشار
 3. قالب ها
 4. دسته بندی ها
 5. برچسب ها
 6. تصویر شاخص
 7. گزینه های صفحه
  1. گزیده ها
  2. پیگیری ها را ارسال کنید
  3. فیلدهای سفارشی
  4. بحث
  5. مثل حلزون حرکت کردن
  6. نویسنده
  7. چیدمان
  8. تنظیمات و گزینه های اضافی
 8. نتیجه

نحوه اضافه کردن اولین پست وردپرس

پس از ورود به WordPress ، به سمت چپ صفحه نگاهی بیندازید. در منوی سرپرست ، وجود دارد پست مورد منو درست در زیر داشبورد یکی.

برای شروع نوشتن اولین پست خود ، مکان نما را بکشید (یا کلیک کنید) روی آن کلیک کنید پست مورد سپس “افزودن جدید” را انتخاب کنید. 

از طرف دیگر ، می توانید با انتخاب یک پست جدید ایجاد کنید جدید -> ارسال از نوار سرپرست.

هر کدام از گزینه ها شما را به صفحه دیگری منتقل می کند که به شما امکان می دهد اولین مقاله خود را بنویسید و ویرایش کنید.

عنوان و پیوند ثابت

اولین عنصر در صفحه جدید عنوان پست است. بدون گزینه های خاص ، در اینجا مجبور خواهید بود عنوان مقاله خود را بنویسید. از نظر فنی می توانید این قسمت را خالی بگذارید ، اما در این حالت وردپرس به طور خودکار ویژگی “(بدون عنوان)” را به عنوان عنوان شما اضافه می کند. فقط از نقطه نظر تجربه کاربر ، توصیه می کنیم همیشه برای هر پستی که می خواهید منتشر کنید عنوان سفارشی بنویسید.

به محض اینکه یک عنوان نوشتید و روی کادر محتوا تمرکز کنید, تنظیمات پیوند ثابت در زیر قسمت عنوان ظاهر می شود اگر چیزی را به ساختار پیوند خود تغییر نداده اید ، این فقط به شما کمک می کند آدرس دقیق آدرس جدید خود را مشاهده کنید. اگر این URL را کپی کنید ، می توانید آن را برای دوستان خود ارسال کنید ، در رسانه های اجتماعی ارسال کنید یا در هر جای دیگری استفاده کنید تا یک بار انتشار آن به طور مستقیم به این پست دسترسی پیدا کنید.

در صورت داشتن ساختار پیوندی سفارشی, کلیک بر روی دکمه “ویرایش” در کنار آن به شما امکان می دهد قسمت آخر پیوند را تغییر دهید به هر چیزی که دوست دارید.

منطقه محتوا – ویرایشگر ویژوال و متن

محتوا وردپرس

در زیر قسمت عنوان ، کادر محتوا برای ورودی شما منتظر است. این است منطقه ای که شما باید بنویسید اولین پست وردپرس شما بسته به ویرایشگر ، همه چیز می تواند کمی متفاوت تر به نظر برسد. در بخش زیر ، ما می خواهیم همه عناصر موجود در صفحه را به شما نشان دهیم.

ویژوال در مقابل ویرایشگر متن

ویرایشگر بصری دوستانه تر و مبتدی است. این امکان را به شما می دهد تا روی محتوا متمرکز شوید و از دکمه های قالب بندی استفاده کنید تا متن را درست مانند هر پردازشگر کلمه ، سبک کنید. از طرف دیگر ، ویرایشگر متن سازگارتر با توسعه است. این امکان را به شما می دهد که مستقیماً از ویرایشگر کد بنویسید و اضافه کنید.

اگرچه جابجایی بین ویراستاران فقط با انتخاب برگه سمت راست از قسمت سمت راست محتوا امکان پذیر است ، توصیه نمی شود این کار را انجام دهید. تغییر ویرایشگران ممکن است قالب بندی شما را خراب کند. به عنوان مثال ، اگر در ویرایشگر متن یک لیست شماره گذاری کنید و سپس به فهرست تصویری تغییر دهید ، WordPress با افزودن برچسب های اضافی HTML ، لیست را به هم می زند. اگر هیچ تجربه ای با HTML ندارید ، پیشنهاد می کنیم با ویرایشگر تصویری همراه باشید.

هنگام کار در هر یک از ویرایشگران ، می توانید از کلید های میانبر صفحه کلید استفاده کنید تا سریعتر و کارآمدتر کار کنید. به عنوان مثال ، ترکیبی از کلید CTRL + B را فشار دهید تا متن انتخابی پررنگ تر شود.

نحوه خاموش کردن ویرایشگر تصویری

نحوه خاموش کردن ویژوال ویرایشگر در وردپرس

اگرچه خاموش کردن ویرایشگر متن امکان پذیر نیست ، اما به راحتی می توانید ویرایشگر را خاموش کنید. برای انجام این کار ، لطفاً به این قسمت بروید کاربران -> نمایه شما که صفحه تنظیمات نمایه شما را باز می کند. در زیر گزینه های شخصی ، اولین گزینه “غیرفعال کردن ویرایشگر تصویری هنگام نوشتن” را انتخاب کنید. فراموش نکنید که از پایین به پایین بروید و روی دکمه Update Profile کلیک کنید تا تغییرات را ذخیره کنید.

اکنون ، شما فقط ویرایشگر متن را دراختیار خواهید داشت و دیگر لازم نیست نگران تغییر اشتباه ویرایشگران باشید.

نوشتن بی دقتی

هنگام نوشتن مقاله جدید خود ، نباید نگران از دست دادن مطالب خود باشید. به صورت پیش فرض, وردپرس بطور خودکار کل محتوای پست را ذخیره می کند برای شما هر 60 ثانیه فقط در صورتی که فراموش نکنید که پیشرفت را به صورت دستی صرفه جویی کنید ، خوب است بدانید که وردپرس به شما بازگشت.

رسانه را اضافه کنید

رسانه را اضافه کنید

در بالای قسمت محتوا (و درست زیر عنوان) ، روی دکمه بزرگ “افزودن رسانه” کلیک کنید تا باز شود کتابخانه ی رسانه. در اینجا می توانید تصاویر بارگذاری شده قبلی را انتخاب کنید ، تصاویر جدیدی اضافه کنید ، گالری ایجاد کنید و موارد دیگر.

گزینه های انتشار

گزینه های انتشار وردپرس

در سمت راست صفحه ارسال ، چندین گزینه انتشار در انتظار اقدام شما هستند. بیایید نگاهی دقیق تر به همه گزینه هایی که برای کار با آنها می پردازیم ، بیاندازیم.

دکمه پیش نویس را ذخیره کنید

اگر بر روی دکمه ذخیره پیش نویس کلیک کنید ، وردپرس تمام آنچه را که تاکنون انجام داده اید در صفحه ذخیره می کند. این شامل محتوا و همه چیز در اطراف آن است که شما را پر کرده یا انتخاب کرده اید (مانند دسته ها ، برچسب ها و موارد دیگر).

دکمه پیش نمایش

دکمه پیش نمایش یک برگه یا پنجره جدید را در مرورگر شما باز می کند ، و به شما نشان می دهد که مقاله شما در مرحله فعلی چگونه است. این هست آنچه پست برای همه به نظر می رسد اگر قرار بود آن را منتشر کنید.

لطفا توجه داشته باشید که URL پیش نمایش متفاوت از پست منتشر شده در ابتدا است. همچنین, پیشنمایش پیشنمایش برای کاربران غیر وارد شده کار نخواهد کرد. حتی امکان تهیه پیش نمایش در دسترس عموم وجود دارد ، اما مجبور خواهید بود افزونه های اضافی را برای کار خود نصب کنید.

وضعیت

وضعیت ارسال

در حالی که هنوز روی مقاله خود کار می کنید, به طور پیش فرض ، وضعیت برای پیش نویس تنظیم می شود. با تغییر وضعیت به “بررسی در انتظار” ، می توانید به همكاران خود بگویید كه كار خود را روی پست پایان داده اید و به ویراستاران اجازه می دهید كه آن را بررسی و تأیید كنند. تغییر وضعیت یک ویژگی ضروری هنگام کار در یک تیم است.

پس از انتشار پستی ، وضعیت به طور خودکار به “منتشر شده” تغییر می کند. امکان تغییر وضعیت پست های قبلاً منتشر شده وجود دارد از اینجا ، بنابراین شما حتی اگر می خواهید می توانید یک پست را منتشر نکنید.

دید

قابلیت مشاهده پست

پست جدید شما می تواند دارای سه وضعیت دید متفاوت باشد.

 1. عمومی – به همه اجازه دهید مقاله جدید شما را ببینند. اگر گزینه چسباندن پست به صفحه اول را بررسی کنید ، آن پست خاص همیشه در بالای لیست وبلاگ های شما ظاهر می شود. این همچنین به عنوان a شناخته شده است پست چسبنده.
 2. رمز عبور محافظت می شود – رمز عبور را وارد کنید. فقط افرادی که رمز ورود صحیح را وارد می کنند ، می توانند محتوای مقاله را مشاهده کنند.
 3. خصوصی – اگر پست را به صورت خصوصی منتشر کنید ، فقط کاربرانی که وارد سیستم شده اند و دارای امتیازات ویرایش هستند ، می توانند آن را مشاهده کنند.

بلافاصله انتشار ، برنامه ریزی یا پس زمینه ارسال کنید

تاریخ و زمان انتشار را ارسال کنید

به طور پیش فرض ، وردپرس تنظیم می کند که همه ارسال ها بلافاصله منتشر می شوند. با کلیک روی پیوند “ویرایش” در کنار این گزینه ، مقاله ای می تواند باشد برنامه ریزی شده برای چاپ یا تنظیم شده به هر تاریخی در گذشته.

انتقال به سطل زباله

اگر تصمیم دارید پست را حذف کنید که در حال ویرایش هستید ، فقط روی گزینه “انتقال به حذف شده ها” کلیک کنید. اگر به طور اشتباه روی پیوند کلیک می کنید ، نگران نباشید؛ WordPress به شما امکان می دهد تغییرات را از صفحه بعدی خنثیسازی کنید. همچنین ، شما پست به مدت 30 روز در سطل زباله خواهد ماند. در این دوره شما همیشه می توانید آن را به زندگی بازگردانید یا برای همیشه مرتب حذف کنید تا همه چیز مرتب باشد.

انتشار

در آخر ، دکمه آبی “انتشار” وجود دارد پست شما را عمومی می کند. به طور پیش فرض ، با کلیک بر روی دکمه ، پست شما فوراً زنده خواهد شد و همه افراد می توانند آن را ببینند. اما اگر روی پیوند “ویرایش” کنار دکمه کلیک کنید, می توانید یک برنامه با سابقه عقب داشته باشید یا برنامه ریزی کنید.

قالب ها

به طور پیش فرض ، وردپرس اجازه می دهد تا ده قالب مختلف ارسال شده توسط هر موضوع مورد استفاده قرار گیرد. بسته به موضوعی که نصب کرده اید ، ممکن است بین ده ، هیچ کدام یا هر چیز دیگری بین هم باشد. این قالب ها به شما امکان می دهند طرح پست خود را تغییر دهید. اگرچه با تغییر یک فرمت متفاوت نمایش داده می شود ، اما مطالب به همین شکل باقی می مانند.

این ده قالب پیش فرض ارسال وردپرس هستند:

 • استاندارد – قالب پیش فرض ارسال
 • گذشته از – محتوای بدون عنوان
 • آلبوم عکس – بهترین استفاده در نمایش گالری تصاویر
 • ارتباط دادن – از یک پست به عنوان پیوند به وب سایت دیگری استفاده کنید
 • تصویر – نمایش یک تصویر واحد
 • نقل قول – محتوای نقل قول شده را نمایش دهید
 • وضعیت – بروزرسانی کوتاه وضعیت را منتشر کنید
 • فیلم – ارسال یک فیلم یا لیست پخش مجرد
 • سمعی – از فایل صوتی یا لیست پخش استفاده کنید (برای پادکست ها مناسب است)
 • گپ – متن چت را نشان دهید

دسته بندی ها

دسته بندی های وردپرس

با کلیک روی پیوند زیر لیست ، پست جدید خود را به دسته ای اضافه کنید که قبلاً ایجاد کرده اید یا یک مورد جدید ایجاد کرده اید. می توانید یک دسته از لیست را انتخاب کنید یا پرکاربردترین آنها را مشاهده کنید.

برچسب ها

برچسب های وردپرس

پست خود را با یک یا چند تگ توصیف کنید. با نوشتن برچسب ها ، وردپرس خودکارترین مواردی را که قبلاً از آنها استفاده کرده اید ، خودکار خواهد کرد. اگر هیچ پیشنهادی ظاهر نشد ، با کلیک بر روی دکمه “اضافه کردن” یا زدن کلید Enter ، برچسب جدید اضافه کنید.

اگر بیشتر از نوع بصری هستید ، می توانید روی پیوند “از میان برچسب های مورد استفاده” انتخاب کنید که در زیر مشاهده می کنید. لیستی از برچسب ها در جایی باز می شود که بزرگترین آنها نشانهایی را که بیشتر از آن استفاده کرده اید نشان دهند ، در حالی که کوچکترین آنهایی است که کمتر از آنها استفاده می کنید.

تصویر برجسته وردپرس

تصویری برجسته (همچنین به عنوان تصویر کوچک پست نیز شناخته می شود) تصویری است که پست شما را نشان می دهد. در گذشته ، فقط برخی از مضامین اجازه این گزینه را می دادند. امروزه ، تقریباً تمام مضامین وردپرس از تصاویر برجسته پشتیبانی می کنند.

بسته به موضوع وردپرس مورد استفاده ، پس از انتشار ، یک تصویر برجسته در بالای پست شما ظاهر می شود. همچنین در صفحه اصلی ، بلاگر و سایر مکانهایی که موضوع شما پست ها را نشان می دهد ، نمایش داده می شود.

برای درج یک تصویر برجسته برای ارسال ، روی پیوند “تنظیم تصویر برجسته” کلیک کنید. از این پنجره جدید ، تصویری را که قبلاً بارگذاری کرده اید ، انتخاب کنید یا یک رایانه جدید از رایانه خود اضافه کنید.

گزینه های صفحه

ویرایشگر پست گزینه های صفحه نمایش وردپرس

در این مرحله ، به نظر می رسد که ما با تمام گزینه های موجود در صفحه پست کار کرده ایم. اما اگر شما حرکت کردن تمام راه به بالا, یک برگه گزینه های صفحه مشاهده خواهید کرد. با کلیک بر روی آن ، چند گزینه از بالای صفحه شما پایین خواهد آمد.

به طور پیش فرض ، جعبه های قالب ، دسته بندی ها ، برچسب ها ، و تصویر برجسته انتخاب شده اند. همانطور که می بینید ، آن دسته از مواردی هستند که ما فقط با هم طی کردیم. اما چند جعبه دیگر هنوز خالی است. اگر آنها را بررسی کنید ، گزینه های جدید در زیر ویرایشگر محتوای شما ظاهر می شود. بیایید به سرعت همه گزینه ها و کارهایی که می توانند برای شما انجام دهند را ببینیم.

گزیده ای

گزیده ای از وردپرس

گزیده ها خلاصه های کوتاهی است که شما باید آن را به صورت دستی بنویسید. بسته به موضوعی که استفاده می کنید ، می توانید گزیده هایی را در صفحه اصلی خود نمایش دهید که در آن آخرین پست ها را نشان می دهید. اگر از این گزیده های نوشته شده به صورت دستی استفاده نکنید ، وردپرس به طور خودکار چند جمله اول از پست شما را می گیرد تا عصاره ای از آن را در زمان و کجا لازم ایجاد کند.

پیگیری ها را ارسال کنید

پیگیری ها را ارسال کنید

اگر آدرس اینترنتی وب سایت ها را در این زمینه وارد کنید ، وردپرس یک اعلان برای آنها ارسال می کند. به این ترتیب ، سرپرستها می دانند که شما از آن پست خاص به سایت های آنها پیوند داده اید. اگر به سایت WordPress دیگری پیوند می دهید ، مجبور نیستید کاری انجام دهید – وردپرس به طور خودکار پینگ بک را به وبلاگ پیوند شده ارسال می کند و همان اعلان را انجام می دهد.

از آنجا که پیگیری ها و پینگ بک ها اغلب برای هرزنامه مورد سوء استفاده قرار می گیرند ، بسیاری از وبلاگ نویسان آنها را به طور کلی خاموش می کنند. بنابراین ، اگر تصمیم دارید که یک ردگیر ارسال کنید ، اگر آن کاربر هرگز آن را دریافت نکرد ، تعجب نکنید.

فیلدهای سفارشی

فیلدهای سفارشی

بعضی اوقات ، مضامین WordPress ممکن است از زمینه های سفارشی استفاده کنید تا چند اطلاعات اضافی اضافه شود به پست بسته به موضوعی که استفاده می کنید ، ممکن است ده ها زمینه سفارشی موجود وجود داشته باشد. از آنجا که می توان زمینه های سفارشی را برای انجام هر کاری با پست خود برنامه ریزی کرد ، به سادگی می توانند اطلاعات اضافی را برای توصیف آن اضافه کنند ، یا می توانند آن را به طور کامل تغییر دهند.

به عنوان مثال ، اگر از یک موضوع حرفه ای استفاده شده برای وبلاگ غذا استفاده می کنید ، ممکن است بتوانید یک فیلد سفارشی اضافه کنید که فقط در آن پست خاص یک منو یا دستور العمل نشان می دهد.

بحث

بحث

به طور پیش فرض ، وردپرس به هر یک از پست های شما نظر می دهد. اما اگر می خواهید نظرات را فقط برای آن یک پست خاموش کنید, این مکان برای برداشتن گزینه است. همچنین می توانید لینکها و پینگ بک را در اینجا غیرفعال کنید.

مثل حلزون حرکت کردن

Slug post وردپرس

Slug بخشی از URL است که می توانید ویرایش کنید. همان گزینه ای است که در زیر عنوان نشان داده می شود.

نویسنده

نویسنده پست وردپرس

اگر این اولین ارسال شما باشد ، احتمال اینکه فقط یک حساب کاربری داشته باشید – یکی از پست های شخصی شما است. اما بعضی مواقع در آینده که ممکن است بیش از یک حساب داشته باشید ، این مکان برای شماست نویسنده یک پست را تغییر دهید. وردپرس به طور خودکار حساب شما را به عنوان نویسنده مقاله انتخاب می کند ، اما اگر می خواهید آن را تغییر دهید ، فقط یک کاربر جدید را از لیست انتخاب کنید.

چیدمان

پس از انتخاب جعبه هایی که می خواهید در صفحه ارسال داشته باشید ، طرح به شما اجازه می دهد تا آنها را در 1 یا 2 ستون نشان دهید. ما پیشنهاد می کنیم که هر دو گزینه را امتحان کنید تا ببینید کدام یک مناسب تر شماست.

اگر تصمیم دارید فقط با یک ستون بروید ، توجه داشته باشید که هر آنچه به طور پیش فرض در سمت راست صفحه بود اکنون زیر ویرایشگر محتوا ظاهر می شود.

با قرار دادن مکان نما روی قسمت بالای هر کادر ، می توانید کل بخش را به یک مکان موجود دیگر بکشید و رها کنید. با جابجایی عناصر می توانید کل طرح را سازماندهی مجدد کنید.

تنظیمات و گزینه های اضافی

تب گزینه گزینه ها به شما امکان می دهد ویرایشگر تمام قد و عملکردهای بدون حواس پرتی را غیرفعال کنید. به طور پیش فرض ، آنها فعال خواهند شد تا بتوانید تغییر اندازه منطقه, و اجازه می دهد قابلیت های بدون انحراف که ویرایشگر را در تمام صفحه باز می کند و تمام گزینه های دیگر را مخفی می کند.

باید بدانید که با نصب افزونه های اضافی می توانید گزینه ها و ویژگی های صفحه نمایش را گسترش دهید. بیشتر اوقات غیر از این ، یک موضوع از قبل دارای جعبه ها و ویژگی های سفارشی خواهد بود. بنابراین ، حتی اگر تازه کار را شروع کرده اید ، ممکن است گزینه های دیگری در این صفحه داشته باشید که برای سایت شما بی نظیر است. از کشف آنها نترسید.

نتیجه

اگرچه در هنگام نوشتن یک پست جدید ، گزینه ها و عناصر کاملی برای کنترل وجود دارد ، ما امیدواریم که مقدار آن ها شما را از این مسئله ترس نکرده باشد. پس از گذراندن این مقاله ، شما فقط نیاز به شروع به نوشتن دارید. بعد از چند مقاله با موفقیت ایجاد و منتشر شده ، شما می توانید منطقه کاری خود را شخصی سازی کنید و با هر ارسال جدیدی که اضافه می کنید سریعتر خواهید بود.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map