مقایسه WordPress.com در مقابل WordPress.org

wordpress-تفاوت.png


بسیاری از افرادی که وبلاگ وردپرس را شروع می کنند ، در اولین قدم گیر افتاده اند – انتخاب بین نسخه “org” و “com”. Googling خیلی خوب عمل نمی کند زیرا بیشتر مقالات فقط اجاره می دهند که کدام نسخه بهتر است (بهتر نیست زیرا آنها به اهداف مختلفی خدمت می کنند). و در حالی که ممکن است در نگاه اول یکسان ظاهر شوند, WordPress.org و WordPress.com در واقع کاملاً متفاوت هستند.

قبل از کثیف شدن دستانتان در اولین پست که می خواهید بنویسید ، باید تصمیم بگیرید که کدام راه را طی کنید. در این مقاله ، ما می خواهیم برخی از مهمترین تفاوت های WordPress.org و WordPress.com را به شما نشان دهیم. بدیهی است که احساس می کنیم WordPress بهترین پلتفرم وبلاگ نویسی است اما اگر شک دارید به سایر سیستم عامل های وبلاگ نویسی نگاه کنید.

برای مبتدیان ، وردپرس یک CMS متن باز است و بنابراین برای همه قابل دانلود و استفاده رایگان است. از آنجا که استفاده از وردپرس به تنهایی به مهارت های فنی شما نیاز دارد ، بسیاری از افرادی که این سیستم عامل را دوست داشتند ، آن را به عنوان سرویس وبلاگ نویسی مورد نظر خود می خواستند. همین افراد می خواستند از ویژگی های آن برای انتشار داستان ها ، عکس ها و فیلم های خود استفاده کنند ، اما آنها نمی خواستند به طور مثال نگران سرورها ، کد ها یا پشتیبان گیری باشند. به همین دلیل یکی از بنیانگذاران است, مت مولنویگ, تصمیم به ایجاد WordPress.com گرفت.

این اولین تفاوت مهم است و یکی دیگر از تفاوت های دیگر مبتنی بر آن است. در حالی که WordPress.org یک CMS منبع باز است ، WordPress.com یک پروژه تجاری (خدمات) است که از WordPress برای به کار بردن خود استفاده می کند. بیایید اختلاف دیگری بین این دو مشاهده کنیم.

جدول مقایسه

قبل از اینکه به جزئیات در مورد wordpress.com و wordpress.org بپردازیم ، اجازه دهید نگاهی به جدول مقایسه بیندازیم.

WordPress.org

WordPress.com

موضوعات و افزونه هاهر چیزی را که دوست دارید نصب کنیدگزینه های محدود
اطلاعات فنیضروریهیچ مورد نیاز نیست
هزینهمیزبانی و دامنهرایگان
کسب درآمدآزادی کاملمحدود
پشتیبانی حرفه اینهآره
تبلیغات رایگاننهآره

WordPress.org

WordPress.orgبه عنوان یک پروژه جامعه ، WordPress.org یک سیستم مدیریت محتوای منبع باز را نشان می دهد. وردپرس از آنجایی که می دانیم حدود 28٪ از کل وب سایت های موجود در اینترنت را دارد و این تعداد برای خودش صحبت می کند. وردپرس رایگان و عملاً بی حد و مرز است.

برای شروع ، باید فایلهای نصب را بارگیری کنید ، و برای شروع به سرور و دامنه خود نیاز خواهید داشت. این اولین قدم است که افراد بدون دانش فنی می توانند گیر کنند.

تم ها و افزونه ها بسیار جذاب است

پس از نصب وردپرس ، دقیقاً مانند بازی های ویدیویی ، دنیای باز جلوی خود خواهید داشت. شما می توانید هر موضوعی را که می خواهید نصب کنید یا یک موضوع جدید فقط برای خودتان ایجاد کنید. هیچ محدودیتی وجود ندارد.

تم ها و افزونه های رایگان را بارگیری کنید ، مواردی را خریداری کنید که توسط متخصصان طراحی و پشتیبانی شوند یا اگر می دانید چگونه.

به راحتی می توانید هر یک از پرونده ها و کد ها را در ویژگی های سفارشی در مضامین موجود تنظیم کنید. بله ، شما می توانید هر کاری را انجام دهید – تنها محدودیت دانش و تخیل فنی شماست. البته اگر به این امر نپرداختید ، همیشه می توانید یک حرفه ای را برای شخصی سازی یک یا دو مورد برای خود استخدام کنید. کاری که نمی توانید انجام دهید اگر از WordPress.com استفاده می کنید.

همین مورد برای پلاگین ها نیز پیش می رود. شما می توانید آنهایی را رایگان ، حق بیمه نصب کنید یا خود را توسعه دهید. با ترکیب تم ها ، افزونه ها و کد دلخواه ، گزینه های نامحدودی دارید. اگرچه این عالی به نظر می رسد (و واقعاً اینگونه است) ، شما باید راه خود را در مورد فن آوری های وب و خود وردپرس بدانید تا بتوانید همه چیز را آنگونه که می خواستید داشته باشید.

شما پسر نگهداری خود هستید

نگهداری وردپرس

اگرچه WordPress.org یک بوم خالی است ، اما نیاز به توجه کامل شما نیز دارد. این بدان معناست که شما باید در مورد میزبانی و دامنه ها و بسیاری از جنبه های فنی دیگر نگران باشید. اگر چیزی اشتباه پیش آمد ، فقط مقصر هستید و مجبور خواهید بود که مشکل را به تنهایی برطرف کنید. آزادی با مسئولیت هایی همراه است ، بنابراین مطمئن باشید وقت کافی دارید که به WordPress اختصاص می یابد.

با وبلاگ خود درآمد کسب کنید

از آنجا که صاحب سایت هستید ، می توانید از هر برنامه وابسته یا تبلیغاتی که دوست دارید استفاده کنید. هیچ قانونی غیر از قوانین قانونی وجود ندارد ، بدیهی است. تبلیغات در سایت شما فقط مواردی خواهد بود که شما برای نمایش انتخاب می کنید. وردپرس منبع باز است ، بنابراین نمی تواند از طریق سایت شما تبلیغات کند.

مزایای

 • کنترل کامل وبلاگ شما
 • از هر موضوع یا افزونه ای استفاده کنید
 • از وبلاگ به هر روشی که می خواهید کسب درآمد کنید

معایب

 • شما پشتیبانی فنی ندارید
 • هزینه میزبانی و هزینه دامنه
 • شما باید به طور منظم نگهداری کنید

WordPress.com

WordPress.com

به عنوان یک پروژه تجاری ، WordPress.com متعلق به Automattic Inc. تمام کاری است که برای شروع کار باید انجام دهید ثبت نام یک حساب کاربری ، انتخاب یک نام وبلاگ است و شما آماده هستید که طی چند دقیقه ادامه دهید. این امری بی اهمیت است و دانش فنی لازم نیست.

انتخاب محدود از تم ها و پلاگین ها

این سرویس وبلاگ نویسی به شما امکان می دهد تا موضوعی را برای وبلاگ خود انتخاب کنید ، اما شما فقط به تم ها و افزونه های موجود در مخزن آنها محدود می شوید. این بدان معناست که شما نمی توانید مضامین خود را نصب کنید ، یا کد موارد ارائه شده را سفارشی نکنید. مشخص بودن؛ هنوز می توانید قسمتهایی را که از طریق تنظیمات در دسترس هستند سفارشی کنید. اما اگر تصمیم دارید فراتر از آن فراتر بروید ، این امکان پذیر نخواهد بود.

اگر به دنبال گسترش سیستم خود خیلی خواستار نیستید ، پلاگین های بی شماری رایگان پیدا خواهید کرد که به راحتی به وب سایت WordPress.com شما اضافه می شوند. اینها می توانند به شما در مدیریت سایت خود کمک کنند ، اما مانند این مضامین ، شما نمی توانید هیچ یک از آنها را شخصی سازی کنید. از همه مهمتر, شما قادر به نصب افزونه های اضافی نخواهید بود می توانید به صورت رایگان در اینترنت پیدا کنید. در مورد تمام افزونه های پریمیوم فانتزی نیز فراموش کنید. برای اکثر وبلاگ نویسان طرفدار ، این یک معامله گر است. از طرف دیگر ، بسیاری از افراد سالها پس از شروع یک وبلاگ به چیزی در خارج از WordPress.com احتیاج ندارند.

شما نمی توانید از افزونه در WordPress.com استفاده کنید

پشتیبانی حرفه ای داشته باشید

آنچه در مورد این سیستم عامل خوب است این است لازم نیست دانش فنی داشته باشید برای شروع وبلاگ خود. اگر همه شما می خواهید یک ابزار انتشار است که به شما امکان می دهد داستان ایجاد کنید ، تصاویر ، فیلم ها را نشان دهید یا می خواهید افراد را در یک بحث درگیر کنید ، WordPress.com یک راه خوب برای شروع است.

نه تنها شما می توانید این کار را به صورت رایگان انجام دهید ، بلکه WordPress.com به طور خودکار شما را با دیگر وبلاگ نویسان متصل می کند ، و سایت جدید شما ممکن است در صفحه اصلی آن به عنوان یک سایت برجسته مرتبط باشد و این بدان معناست که شما بدون تلاش زیادی یک بازدیدکننده داشته اید.

کسب درآمد و تبلیغات

از آنجا که حساب اصلی رایگان است ، خود را برای تبلیغات WordPress.com در وبلاگ آماده کنید. اگر می خواهید با برنامه های مختلف وابسته همکاری کنید یا از تبلیغات مختلفی برای درآمدزایی استفاده کنید, انتخاب های شما بسیار محدود است.

محدودیت های خدمات رایگان

WordPress.com دارد گزینه های میزبانی محدود (3 گیگابایت در نسخه رایگان گنجانده شده است) که می توانید برای بارگذاری پرونده ها از آنها استفاده کنید. باید بدانید که شما قادر به استفاده از دسترسی FTP نیستید تا آن پرونده ها را روی / از سرور دریافت کنید.

از آنجا که ما هنوز در مورد حساب رایگان صحبت می کنیم ، باید توجه داشته باشید که دامنه وب سایت شما در واقع یک زیر دامنه WordPress.com است.

مگر اینکه هزینه حق بیمه را پرداخت کنید ، آدرس وبلاگ شما چیزی شبیه به این موارد خواهد بود: مثال.wordpress.com.

می توانید بسیاری از ویژگی های اضافی را در WordPress.com باز کنید ، اما باید حساب خود را پرداخت کنید.

مزایای

 • رایگان برای خدمات اصلی
 • حرفه ای اداره می شود
 • بسیار مبتدی دوستانه

معایب

 • نمی توان از تم ها یا افزونه های سفارشی استفاده کرد
 • شما کنترل این وبلاگ را ندارید
 • گزینه های کسب درآمد محدود

جابجایی بین WordPress.org و WordPress.com

درست در صورتی که قبل از خواندن این مقاله تصمیم خود را گرفته اید و وبلاگ خود را شروع کرده اید ، باید این را بدانید امکان جابجایی بین WordPress.com و WordPress.org وجود دارد. انتخاب شما هرچه باشد ، می توانید به راحتی از یک سکوی دیگر به سیستم دیگر تغییر دهید.

WordPress.org و WordPress.com هر دو دارای سیستم Import & Export هستند که به شما امکان می دهد به راحتی کل محتوای سایت خود را بسته بندی کرده و آن را به یکی دیگر انتقال دهید.

خواندن توصیه شده: چگونه وبلاگ خود را از WordPress.com به WordPress.org منتقل کنید

نتیجه

اگرچه ممکن است در نگاه اول متفاوت به نظر برسد ، اما تفاوتهای زیادی بین WordPress.org و WordPress.com وجود دارد. اکثر وبلاگ نویسان ، از جمله ما ، نسخه خود میزبان را توصیه می کنند. با استفاده از آن ، شما آزادی و کنترل کاملی بر سایت خود بدست می آورید. با این حال ، این بدان معنی نیست که بهترین برای همه است. بعد از وزن دادن به همه اختلافاتی که در این مقاله داریم ، فقط تصمیم شماست که کدام نسخه مناسب شما و وبلاگ شما باشد.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map