نقش ها و مجوزهای کاربران WordPress

wordpress-user-role.png


وقتی وقت آن رسیده است که یک وبلاگ وردپرس را مدیریت کنید ، همه کاربران به طور یکسان ایجاد نمی شوند. برخی از آنها می توانند عملی را که دوست دارند انجام دهند ، در حالی که برخی دیگر به محتوای ، ویژگی ها ، گزینه ها و تنظیمات سایت شما دسترسی محدود دارند. و دلیل خوبی برای آن وجود دارد – شما فقط نمی خواهید که کسی به اطلاعات ارزشمندی در سایت دسترسی داشته باشد.

به عنوان مثال ، اگر یک نویسنده را استخدام کنید ، دیگر نیازی به دسترسی به مضامین و افزونه ها ندارد. یا اگر به کاربران اجازه می دهید فقط در سایت خود ثبت نام کنند و بتوانند نظر خود را ترک کنند و چند نکته اضافی نیز داشته باشند ، نمی خواهید آنها را به انتشار نشریات و تغییر گذرواژه‌ها شروع کنند ، درست است?

نقش کاربر WordPress

خوشبختانه ، توسعه دهندگان WordPress به اندازه کافی خلاق بوده اند تا سیستم نقش کاربر را معرفی کنند. هنگام ایجاد یک حساب کاربری جدید ، می توانید یک کاربر را با یکی از پنج نقش کاربر از پیش تعریف شده توصیف کنید. بسته به نقش ، آن کاربر دارای مجوزهای مختلف و دسترسی محدود به مناطق خاص سایت خواهد بود. در سطرهای زیر ، ما با اضافه کردن Super Admin ، پنج نقش کاربر را به شما نشان می دهیم که فقط به عنوان نمونه ای از multisite نشان داده می شود.

1. مدیر (مدیر)

مدیر (همچنین به عنوان مدیر شناخته می شود) شخصی است که مسئولیت کل نصب وردپرس را بر عهده دارد. این نقش کاربر به شما توانایی کنترل همه چیز را می دهد. از جمله نصب افزونه های جدید ، تغییر مضامین وردپرس ، انتشار پست ها ، حذف محتوا و غیره. مدیر قدرتمندترین نقش کاربر در یک سایت معمولی وردپرس است.

مدیر همچنین می تواند در یک وبلاگ وردپرس نقش های کاربر را به دیگران اختصاص دهد و تنها شخصی است که می تواند کل سایت را ارتقا داده و حتی حذف کند.

فردی که وردپرس را نصب می کند ، به طور خودکار از حق مدیر برخوردار می شود.

تنها کاربر با رتبه بالاتر Super Admin است که مسئولیت یک شبکه چندرسانه ای را برعهده دارد (سیستمی از وبلاگ های وردپرس بهم پیوسته که در همان دامنه با هم کار می کنند).

2. ویرایشگر

درست مانند سردبیر یک مجله خبری مسئول محتوای منتشر شده در مقاله ، یک ویرایشگر در وردپرس مسئولیت تمام پست ها و صفحات یک وبلاگ را دارد. این نقش کاربر می تواند همه چیز مربوط به محتوا را کنترل کند.

این بدان معناست که یک ویرایشگر می تواند پست ها و صفحات را بنویسد ، ویرایش ، منتشر و حذف کند.

معمولاً ویراستاران منتظر هستند تا نویسندگان و مشارکت کنندگان مقالاتی را برای بررسی ارسال کنند ، در صورت لزوم آنها را بررسی کرده و در صورت لزوم اصلاح کنند و سپس در اختیار مردم قرار دهند. ویرایشگران همچنین می توانند کنترل کاملی نسبت به نظرات وردپرس داشته باشند.

از آنجا که آنها مسئولیت محتوای خود را دارند ، ویراستاران نمی توانند پلاگین ها و مضامین WordPress را مدیریت کنند ، و همچنین نمی توانند با سایر تنظیمات کار کنند.

3. نویسنده

این نقش کاربر ، شخصی را که توانایی نوشتن ، ویرایش ، انتشار و حذف محتوای خودش را دارد و کسی که می تواند بدون محدودیت فایل ها بارگذاری کند ، تعیین می کند..

نویسندگان می توانند برچسب های جدید اضافه کنند ، اما آنها نمی توانند دسته جدیدی اضافه کنند (فقط می توانند دسته های موجود را از لیست انتخاب کنند). وقتی نوبت به نظرات می رسد ، نویسندگان می توانند همه آنها را ببینند اما مجوزی برای ویرایش نظرات ندارند.

نویسندگان سطح کاربری بالاتری نسبت به مشارکت کنندگان دارند اما در عین حال پایین تر از ویراستاران هستند.

4. مشارکت کننده

این نقش کاربر بسیار شبیه نویسنده است ، اما محدودیت های بیشتری نیز برای آن دارد.

مشارکت کنندگان می توانند پست های جدید ایجاد کنند و مقالات خود را ویرایش کنند ، اما نمی توانند آنها را منتشر یا حذف کنند.

آنها فقط می توانند پست ها را برای تأیید ارسال کنند تا ویراستاران یا سرپرستان بتوانند آنها را منتشر کنند.

بزرگترین تفاوت بین نویسندگان و مشارکت کننده این است که افراد متأخر قادر به بارگذاری پرونده های رسانه ای نیستند. آنها همچنین می توانند فقط دسته های موجود را انتخاب کرده و برچسب های جدیدی اضافه کنند. مشارکت کنندگان مجاز به مشاهده نظرات هستند اما توانایی اصلاح و تصویب آنها را ندارند.

5. مشترک

مشترکین محدودترین نقش کاربر در وردپرس هستند.

آنها فقط می توانند به سایت شما وارد شوند ، به پروفایل شخصی آنها دسترسی پیدا کرده و جزئیات و رمز ورود را تغییر دهند.

این نقش کاربر نمی تواند با پست ها ، صفحات ، نظرات ، تنظیمات و هر چیز دیگری در سایت شما کار کند. مشترکین نقش کاملی از کاربر هنگام ایجاد سایت عضویت هستند. از آنجا که می توانید تصمیم بگیرید که فقط برای کاربران مجاز به ارسال نظر در سایت خود باشید ، به نقشی نیاز دارید که دارای محدودیت های جدی است. با انتخاب مشترکین ، نمی توانید اشتباه کنید زیرا آنها می توانند نظر خود را ترک کنند ، با این وجود از سایر مناطق سایت خودداری می شوند.

6. مدیر فوق العاده

در بعضی موارد ، سرپرستان چندین وب سایت را در یک نصب وردپرس می خواهند. از طرف خارج ، ممکن است این وبلاگ ها مانند نصب های شخصی وردپرس باشند ، اما در واقع آنها جزئی از شبکه چندرسانه ای هستند.

در این حالت ، Super Admin شخصی است که کل شبکه وب سایت های وردپرس را کنترل می کند.

علاوه بر تمام امتیازات مدیر که در ابتدا به آنها اشاره کردیم ، Super Admins می تواند سایت های جدیدی را به شبکه اضافه کند ، آنها را مدیریت و حذف کند. آنها می توانند مضامین و افزونه هایی را که می توان در کل سیستم استفاده کرد ، نصب کنند و همچنین با تنظیمات خاص شبکه کار کنند.

Super Admin فقط در صورت فعال کردن شبکه multisite در بین کاربران موجود فهرست خواهد شد ، بنابراین اگر نتوانید این نقش کاربر را ببینید ، نگران نباشید.

نحوه مدیریت کاربران در وردپرس

برای دیدن لیست کلیه کاربرانی که در وبلاگ خود حساب کاربری خود را ثبت کرده اند ، به این قسمت بروید کاربران -> همه کاربران از منوی مدیر داشبورد. در اینجا می توانید تمام نام های کاربری ، نام های واقعی ، ایمیل ها ، نقش کاربر و تعداد ارسال های اختصاص یافته به آنها را مشاهده کنید.

کاربران WordPress را مدیریت کنید

به عنوان مدیر ، می توانید مکان نما را روی هر کاربر قرار دهید تا بتوانید آنها را ویرایش یا حذف کنید. در بالای لیست ، می توانید پیوندهای اختصاصی به هر گروه نقش کاربر را مشاهده کنید. بنابراین ، برای مثال ، اگر می خواهید فقط ویرایشگرها را ذکر کنید ، روی پیوند مناسب کلیک کنید.

اقدامات فله به شما امکان می دهد چندین کاربر را به طور همزمان انتخاب کنید و با انتخاب آن از لیست کشویی ، نقش کاربر آنها را تغییر دهید.

هر کاربر می تواند حساب شخصی خود را مدیریت کند. برای انجام این کار ، باز کنید کاربران -> نمایه شما پیوند در جایی که می توانید اطلاعات شخصی را ویرایش کنید ، گزینه ها را کنترل کرده و حساب را کنترل کنید.

نحوه اضافه کردن کاربر جدید

اضافه کردن کاربران جدید به وردپرس نسبتاً آسان است:

 1. قابل اعتماد و متخصص کاربران -> افزودن جدید
 2. جزئیات را پر کنید (فقط نام کاربری و ایمیل لازم است)
 3. برای دیدن گذرواژه تولید شده روی “نمایش گذرواژه” کلیک کنید یا رمزعبور را وارد کنید
 4. اگر می خواهید یک ایمیل با اطلاعات حساب ارسال کنید ، انتخاب کنید
 5. نقش کاربر را انتخاب کنید
 6. بر روی دکمه “افزودن کاربر جدید” کلیک کنید

نحوه اضافه کردن کاربران جدید وردپرس

کاربر جدید شما هم اکنون در لیست کلیه کاربران قرار خواهد گرفت. اگر گزینه ارسال ایمیل اعلان را انتخاب کرده باشید ، آن کاربر یک پیام با اطلاعات حساب دریافت می کند. از همان ایمیل ، کاربر جدید شما قادر خواهد بود صفحه ورود را باز کرده و رمز عبور را به چیزی منحصر به فرد تغییر دهد.

نقش های کاربر سفارشی

اگرچه توسعه دهندگان WordPress نقشهای کاربر را ایجاد کرده اند تا بتوانند در هر سایتی که وجود دارد مناسب باشند ، اما برخی افراد به عملکردهای سفارشی احتیاج دارند. به عنوان مثال ، ممکن است بخواهید به ویراستاران اجازه دهید افزونه ها را نصب کرده و چند تنظیم را در سایت خود کنترل کنند.

متأسفانه ، به طور پیش فرض ، وردپرس از ایجاد نقش های کاربر سفارشی پشتیبانی نمی کند. اما می توانید با کمک یک افزونه ، آنهایی را ایجاد کنید. یکی از این افزونه ها رایگان است مدیر توانمندسازی که به شما امکان می دهد مجوزهای مربوط به هر نقشی را تغییر دهید ، موارد جدیدی اضافه کنید ، عملکردهای موجود را کپی کرده و حتی قابلیتهای جدیدی را به کاربران موجود اضافه کنید.

مدیر توانمندسازی

نتیجه

مدیریت نقش کاربر در وبلاگ وردپرس شما یک کار مهم است. پس از خواندن این مقاله ، شما باید در مورد نقش های پیش فرض کاربران بیشتر آگاهی داشته باشید و بدانید که چگونه آنها را به کاربران اختصاص دهید. اگر می خواهید نقش های کاربر سفارشی داشته باشید ، به افزونه رایگان نگاهی بیندازید که به شما امکان می دهد هر بخش از نقش کاربر WordPress را کنترل کنید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map