Wix در مقابل وردپرس مقایسه 2020

Wix vs WordPress مقایسه 2017


قبل از ایجاد حساب کاربری یا بارگیری فایل ها ، احتمالاً همه از ساختن یک وب سایت هیجان زده خواهید شد. خوب است ، خوش آمدید در هیئت مدیره! اما اگر تجربه قبلی در رابطه با سیستم های وب سازی ندارید ، زمان آن است که تحقیقات بیشتری انجام دهید – کدام یک را باید به عنوان نقطه شروع خود انتخاب کنید?

همانطور که شاید از قبل بدانید ، WordPress را می توان تقریباً در حدود سی درصد از کل سایت ها یافت. این باعث می شود بدون تردید محبوب ترین پلتفرم ساخت وب باشد. اما قبل از پرش و شروع به ایجاد صفحات اول خود ، آیا می دانستید که چندین سرویس دیگر نیز وجود دارد که بسیار شبیه وردپرس هستند?

تصمیم گیری سخت تر می شود زیرا بسیاری از این ابزارها قول چیزهای مشابهی را می دهند – رابط های بصری زیبا ، شیوه آسان ساختن یک سایت ، همه آنها دوستانه مبتدی هستند ، هزینه زیادی ندارند … اما هزینه کدام یک را دارند?

امروز می خواهیم به تفاوت های WordPress و Wix بپردازیم. برای سهولت کار ، قصد داریم نسخه خود میزبان وردپرس را با Wix مقایسه کنیم تا خاص تر باشد. اگر هنوز مطمئن نیستید که چرا دو نسخه از وردپرس وجود دارد ، لطفاً بین WordPress.com و خود میزبان WordPress.org چه تفاوت هایی وجود دارد ، زیرا ما موضوع را با جزئیات پوشش داده ایم.

اگر ما آنها را گروه بندی نکرده ایم ، پیگیری همه تفاوتها دشوار خواهد بود. بنابراین ، اگر شما آماده خواندن کل مقاله نیستید ، در اینجا فهرست سریع مطالب ذکر شده است:

  • سادگی
  • مضامین و افزونه ها
  • مدیریت محتوا
  • پشتیبانی
  • هزینه ها
  • تجارت الکترونیک
  • جدول مقایسه
  • کدام یک را باید انتخاب کنید?

سادگی

وردپرس

گرچه ما دوست داشته ایم وردپرس از روز اول ، حقیقت این است که به اندازه Wix ساده نیست. زمان بسیار بیشتری طول خواهد کشید تا زمانی که بتوانید بگویید که هر ویژگی ای که وردپرس ارائه می دهد را می شناسید. و قطعاً زمان بسیار بیشتری برای تسلط بر کاردستی با وردپرس خواهد بود.

اما در عین حال ، اگرچه یک منحنی یادگیری با CMS محبوب وجود دارد ، در دراز مدت بسیار بیشتر از این خواهد بود که وردپرس یک راه حل بسیار قوی تر است..

ویکس

از همان ابتدا تیم حرفه ای توسعه دهندگان Wix سعی داشتند بر سادگی استفاده از این سیستم عامل تأکید کنند.

همه چیز از ایجاد اولین حساب شما تا طراحی سایت بسیار ساده و دوستانه برای مبتدی است. هر فرآیند دوباره طراحی شده است بنابراین برای کاربران کار می کند.

رابط بصری آن بسیار بصری است و فقط چند لحظه طول می کشد تا زمانی که همه چیز را با هم جمع کنید. مهم نیست که چه چیزی را در ذهن داشته باشید ، تنها با چند کلیک ، احتمالاً از طریق ویرایشگر کشیدن و رها کردن قابل دستیابی خواهد بود. اگرچه از پذیرش آن متنفریم ، اما Wix برای مبتدی کاملی که انتظار زیادی از وب سایت ندارید ، راه حل بهتری است.

مضامین و افزونه ها

وب سایت ها و وبلاگ های مدرن به چیزی که بیش از هر سازنده استاندارد وب در خارج از جعبه ارائه دهد نیاز به چیزی بیشتر دارند. به همین دلیل بسیار مهم است که می دانید هر یک از آنها با قالب ها و پسوندها چقدر خوب کار می کنند.

وردپرس

از آنجا که هزاران موضوع و افزونه وجود دارد که فقط در فهرست رایگان WordPress یافت می شود ، رقابت با CMS محبوب بسیار دشوار است. هرچه عملکرد یا طاقچه به ذهن شما خطور کند ، می توانید مضامین و افزونه های سایت خود را ردیابی کنید. اکثر اوقات ، برنامه های افزودنی و قالب رایگان خواهد بود.

در بعضی از مواقع ، ممکن است بخواهید حتی فراتر بروید. اینجاست که جامعه عظیم وردپرس موجب صرفه جویی در روز می شود – همچنین هزاران افزونه حق بیمه و مضامین WordPress وجود دارند که هر آنچه را که می خواهید به شما می دهند.

سیستم پیش فرض وردپرس امکان جابجایی بین مضامین و افزونه ها و سفارشی کردن آنها را با جزئیات آسان می کند.

بسیاری از آنها گزینه های صادرات و واردات را دارند که به شما در کار با سایت های بی شماری نیز کمک می کند.

ویکس

قالب های Wix

Wix صدها قالب زیبا را در اختیار شما قرار می دهد که می توانند به سرعت به یک سایت اختصاص داده شوند. همه سوله های اصلی پوشانده شده است ، بنابراین نیازی نیست که نگران پیدا کردن الگویی برای سایت بی نظیر خود باشید. بنابراین ، چه شما یک بلاگ ساده ، یک سایت سرگرمی و چه یک وب سایت رسمی برای موسسه حقوقی خود ایجاد می کنید ، کاری برای همکاری با آنها دارید.

همه قالب ها پاسخگو هستند و یک ویرایشگر ویژه تلفن همراه وجود دارد که به شما امکان می دهد سایت را به طور خاص برای دستگاه های قابل حمل شخصی سازی کنید.

تم ها قابل تنظیم هستند و شما می توانید از جلوه های از پیش ساخته استفاده کنید. اما اشکال بزرگ عدم ​​توانایی تغییر تم هاست. همچنین ، Wix به شما اجازه نمی دهد تا کد CSS را شخصی سازی کنید.

مدیریت محتوا

وبلاگ نویسی طی چند سال گذشته محبوبیت پیدا کرده است. بسیاری از کاربران یک وب سایت را فقط برای اهداف وبلاگ نویسی می خواهند ، و در این حالت مهم است که بستر مورد نظر شما ساده باشد. چگونه Wix و وردپرس مدیریت مدیریت محتوا را کنترل می کنند?

وردپرس

وقتی صحبت از ما شود ، وردپرس قدرتمندترین سیستم مدیریت محتوا است. عادت زنانه. ما مطمئن هستیم که میلیون ها کاربر دیگر نیز عشق ما به وردپرس را به اشتراک می گذارند ، و این فقط یک اتفاق ساده نیست.

WordPress دارای ویرایشگر ویژوال و متن است که به شما امکان می دهد مقالات را کنترل کنید. در حالی که می توانید به راحتی با ویرایشگر ویژوال کار کنید و از نوشتن و مدیریت رسانه لذت ببرید ، ویرایشگر متن به شما امکان می دهد فراتر از این عمل کنید و در صورت دلخواه از HTML و CSS دلخواه استفاده کنید. حتی بدون گسترش ویرایشگرها و ماژول مدیریت رسانه ، با وردپرس یک پلتفرم وبلاگ نویسی عالی دریافت می کنید که فقط با هر به روزرسانی جدید بهتر می شود.

ویکس

مدیر وبلاگ Wix

وبلاگ نویسی با Wix یک تجربه شگفت انگیز است. پس از ایجاد صفحه ، می توانید از یک ماژول وبلاگ نویسی استفاده کنید که آن صفحه را به دستگاه مقاله شخصی شما تبدیل می کند. در واقع ، مدیر وبلاگ در Wix کاملاً شبیه ویرایشگر ویژوال استاندارد WordPress است که به معنی عالی است.

Wix این امکان را برای همه فراهم می کند که نخستین وبلاگ خود را بنویسند زیرا همه چیز بسیار ساده و قابل درک به نظر می رسد. شما به سرعت یاد می گیرید که چگونه قبل از انتشار ، رسانه ، برچسب یا مقالات پیش نمایش را اضافه کنید.

پشتیبانی

هنگام شروع کار ، داشتن پشتیبانی خوب مهم است. وردپرس و Wix چقدر می توانند در پیچیده تر شدن مشکلات به شما کمک کنند?

وردپرس

مگر اینکه هزینه نگهداری ماهانه را بپردازید ، عملاً تنها مانده اید. از آنجایی که WordPress یک سیستم مدیریت محتوا منبع باز است و شما آن را به صورت رایگان دریافت می کنید ، باید از سایت خود نیز مراقبت کنید. به هر حال ، تن از منابع آنلاین به شما در هر آنچه نیاز دارید کمک می کند. اگر WordPress را انتخاب می کنید ، فراموش نکنید که از بخش جدید یادگیری وردپرس ما دیدن کنید.

انجمن های پشتیبانی رسمی هزاران کاربر را به خود اختصاص داده اند که از کمک آنها خوشحال خواهند شد.

تنها تفاوت در الحاقات و الگوهای حق بیمه است. معمولاً هنگام خرید کالای پریمیوم ، از توسعه دهنده آن نیز پشتیبانی می کنید.

بنابراین ، اگر مبتدی باشید ، برای برخی از هزینه های ماهانه Googling یا اضافی که هزینه های نگهداری را پوشش می دهد ، آماده شوید.

ویکس

اگر Wix را انتخاب کنید ، می توانید انتظار پشتیبانی بسیار خوبی از این سیستم عامل داشته باشید. صدها هزار موضوع در انجمن رسمی احتمالاً به شما در هر کاری کمک می کند. فراموش نکنید که آموزش های ویدیویی ، پشتیبانی الکترونیکی حرفه ای و یک برنامه آموزشی ویژه را که بیشتر موارد مربوط به Wix به شما کمک می کند فراموش نکنید..

همانطور که اشاره کردیم ، Wix همه چیز در مورد کمک های بصری است ، بنابراین تقریباً در همه شرایط می توانید از کمک داخلی استفاده کنید. اگر مطمئن نیستید که چطور کار می کند ، فقط روی یک نماد کنار عنصر سازنده کلیک کنید ، و Wix نحوه عملکرد آن را توضیح می دهد.

هزینه ها

هر دو WordPress و Wix رایگان هستند. اما به محض شروع به استفاده از هر یک از سیستم عامل ها ، متوجه خواهید شد که آن گزینه های رایگان نمی توانند خیلی دور از ذهن شما باشند.

مگر اینکه برنامه های شما با یک سایت واقعاً ساده باشد ، مجبور خواهید بود برخی از امتیازات کارت اعتباری اضافی را هم در WordPress و Wix صرف کنید.

وردپرس

WordPress یک CMS منبع باز است و همچنین به معنی رایگان بودن آن است. اما برای راه اندازی و اجرای آن ، حداقل باید هزینه هاستینگ و نام دامنه را بپردازید. و این تازه شروع هزینه های اضافی است.

در حالی که درست است که شما می توانید یک سایت را به صورت رایگان اداره کنید ، باید یک یا دو مورد راجع به فن آوری های وب و وردپرس خود بدانید تا بتوانید کلیه امور را به تنهایی مدیریت کنید. در این حالت ، می توانید از حفظ هزینه های اضافی در هنگام حفظ یک سایت بهینه جلوگیری کنید. هنوز این احتمال وجود دارد که به چند افزونه و مضمون حق بیمه نیاز داشته باشید که فقط به رسید نهایی اضافه می شوند.

بنابراین سایتی که فکر می کنید به صورت رایگان دریافت خواهید کرد می تواند به سرعت به یک هیولای پولدار تبدیل شود که در برخی موارد صدها دلار در سال یا حتی ماه می خورد.

ویکس

سازنده اولیه وب سایت کاملاً رایگان است. تمام کاری که شما باید انجام دهید ثبت نام یک حساب کاربری جدید است و می توانید شروع به کار در سایت جدید کنید. اما همانطور که بعد از آن سریع متوجه خواهید شد ، نسخه رایگان به اندازه یک پرنده در قفس محدود است. خوب ، یک دلیل برای این امر وجود دارد – افراد Wix می خواهند شما را به یکی از نسخه های جدید ارتقا دهید برنامه های حق بیمه. بنابراین ، اگر می خواهید به نسخه رایگان بپیوندید ، برای برخی از تبلیغات جدی در وبلاگ خود آماده شوید. همچنین ، از داشتن دامنه سفارشی فراموش کنید.

جدول قیمت گذاری برنامه های حق بیمه Wix

برنامه های حق بیمه متفاوت است. شما می توانید با طرح کامبو شروع کنید که در هر ماه 8،50 دلار برای شما هزینه خواهد داشت. شما 2 گیگابایت پهنای باند ، 3 گیگابایت فضای ذخیره سازی دریافت خواهید کرد که برای یک وبلاگ نویس متوسط ​​بیش از حد کافی خواهد بود ، و یک دامنه رایگان نیز در انتظار شما خواهد بود. خوشبختانه ، طرح Combo تبلیغات را از سایت شما حذف می کند.

برنامه های گران قیمت دیگری نیز وجود دارد که گزینه های بیشتری را ارائه می دهند ، بنابراین شما فقط باید یکی را انتخاب کنید که مناسب شما باشد

تجارت الکترونیک

اگرچه یک فروشگاه آنلاین فقط وب سایت دیگری است ، اما کارهای بسیار بیشتری هم در این زمینه وجود دارد. همچنین به افزونه های اضافی و احتمالاً موضوع جدیدی خواهید رسید که به خوبی با فروشگاه شما کار خواهد کرد. اگر به فکر شروع تجارت الکترونیکی هستید ، چگونه Wix و WordPress می توانند به شما کمک کنند?

وردپرس

WooCommerce

فقط با نصب افزونه ای مانند WooCommerce ، می توانید فروشگاه الکترونیکی خود را در عرض چند دقیقه فعال و راه اندازی کنید. با وردپرس ، می توانید چندین سیستم عامل تجارت الکترونیکی قدرتمند را انتخاب کنید که به افراد مبتدی و متخصصان اجازه می دهد یک فروشگاه اینترنتی موفق را اداره کنند..

به معنای واقعی کلمه هزاران موضوع و افزونه به تجارت الکترونیک اختصاص داده شده است. بنابراین ، حتی بدون پرداخت یک سنت اضافی ، می توانید یک فروشگاه الکترونیکی ساده را راه اندازی کنید که بدون مشکل اجرا شود. برخلاف Wix ، وردپرس به دروازه های پرداخت متعدد و گزینه های دیگر اجازه می دهد تا به شما در رسیدن به مخاطبی که واقعاً می خواهید هدفگذاری کنید ، کمک کند..

ویکس

بدون پرداخت هزینه اضافی برای WixStores ، می توانید راه اندازی یک فروشگاه آنلاین را فراموش کنید. اما حتی اگر تصمیم دارید چند دلار اضافی به برنامه اضافه کنید ، مغازه شما کاملاً محدود خواهد بود.

با شروع ساختن فروشگاه ، متوجه خواهید شد که فقط چند برنامه شخص ثالث وجود دارد که می توانند به شما کمک کنند. و نکته بد این است که این برنامه ها برای شما دلار اضافی هزینه می کنند. همچنین ، با WixStores ، شما فقط از PayPal یا Authorize.net استفاده می کنید و این بدان معنی است که شما بسیاری از مشتریان بالقوه را گم می کنید. با این حال ، اگر شما به اندازه خواستار نیستید ، WixStores روشی بسیار دوستانه و مبتدی برای اداره یک فروشگاه اینترنتی ساده خواهد بود.

جدول مقایسه

وردپرس

ویکس

سادگی:مبتدی با منحنی یادگیریایده آل برای مبتدیان؛ ساده تر از وردپرس
مضامین و افزونه ها:دهها هزار برنامه افزودنی200+ برنامه؛ بسیاری از آنها نیاز به پرداخت ماهانه دارند
مدیریت محتوا:نسخه های ویرایش شده ، ذخیره خودکار ، HTML سفارشی …ماژول مدیر وبلاگ زیبا که برای تازه واردان طراحی شده است
پشتیبانی:جامعه ، هزینه پشتیبانی را بپردازیدتیم پشتیبانی حرفه ای ، سیستم آموزشی ، آموزش تصویری
هزینه ها:از چند دلار در هر ماه ، بسته به نیازاز 8.50 دلار در هر ماه
تجارت الکترونیک:گوناگونی بسیار زیاد از گزینه ها و دروازه پرداختخوب برای مبتدیان؛ فاقد برخی از ویژگی ها برای فروشگاه های پیچیده تر است

کدام یک را باید استفاده کنید?

وردپرس بسیار قدرتمند تر از Wix است. این امکان را به شما می دهد تا هر نوع وب سایتی را که در ذهن دارید ، بسازید ، بدون هیچ گونه محدودیتی. اگر در مورد سایت یا وبلاگ خود جدی هستید و فکر می کنید که برای مدت طولانی تری روی آن کار کنید ، پیشنهاد می کنیم که آن را با WordPress شروع کنید. حقیقت این است که شما وقت زیادی را برای یادگیری در مورد ویژگی های خاص در وردپرس خواهید گذراند ، اما در طولانی مدت هزینه آن را می پردازید.

خواندن توصیه شده: چگونه وبلاگ خود را از Wix به وردپرس منتقل کنید

از طرف دیگر ، Wix یک بستر فوق العاده برای مبتدیان و کاربرانی است که علاقه ای به رفتن با یک سایت ندارند. اگر همه شما می خواهید یک رابط کاربر پسند است که به شما امکان می دهد بدون داشتن اطلاعات زیادی در مورد این پلتفرم ، سایتی زیبا بسازید ، با Wix همراه شوید. در این حالت ، برخی محدودیت هایی که با سیستم عامل همراه هستند مهم نیستند ، و شما هر زمان که بخواهید پشتیبانی حرفه ای خواهید داشت.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Liked Liked