چگونه وبلاگ خود را از Wix به وردپرس منتقل کنید

Wix به وردپرس


حقیقت برای گفتن ، Wix یک وب سایت سازنده خیره کننده است که به نظر می رسد کاملا متناسب با نیازهای مبتدیان است. زیبا به نظر می رسد ، همراه با برخی از آنها است طراحی های برتر عالی این به شما کمک می کند تا اولین سایت خود را پرش کنید ، و در واقع اداره و مدیریت آن نسبتاً آسان است.

ما مطمئن هستیم که شما قبلاً به برخی از آگهی های تبلیغاتی و بنرهای Wix آنلاین خط زده اید ، که به راحتی با یک آرم ناز به نظر می رسد که مانند یک ستاره کمی زرد و سفید به نظر می رسد (در واقع ترکیبی از حروف است ، اما چه کسی اهمیت می دهد ؛ برای ما – این یک ستاره است).

به دلیل تمام دلایلی که اخیراً به آن اشاره کردیم ، معمول نیست که وبلاگ نویسان برای اولین بار تصمیم بگیرند که به جای WordPress از Wix شروع کنند. شما به سادگی می توانید تمام مشکلات فنی را به متخصصان Wix واگذار کنید در حالی که می توانید بر روی آنچه می نویسید و البته عکس هایی از گربه خود که در حال خوردن یک پنیر پنیر است تمرکز کنید. اما بعد از گذشت چند ماه یا شاید حتی سالها ، شاید متوجه شده باشید که وبلاگ نویسی بسیار سرگرم کننده تر از آن چیزی است که فکر می کردید باشد. همچنین ، می توانستید درک کرده باشید که وبلاگ نویسی می تواند منبعی برای درآمد باشد که حتی ممکن است این شجاعت را به شما بدهد که 9 تا 5 شغل خود را در دفتری که بسیار از آن متنفر هستید ، رها کنید. اگر هرکدام از اینها را تشخیص دهید ، احتمالاً در حال فکر کردن در مورد مهاجرت وبلاگ Wix خود به وردپرس هستید.

نحوه آماده سازی برای مهاجرت

بر خلاف Wix که میزبانی ، دامنه ها و تمام فنی که احتمالاً به آنها اهمیت نمی دهید توسط شخص دیگری از شما مراقبت کرده است ، وردپرس داستانی متفاوت است. برای مبتدیان ، برای اینکه بتوانید یک وب سایت وردپرس داشته باشید ، باید یک شرکت میزبانی پیدا کنید که از این پس مراقب آن تکنیک ها باشد.

هنگامی که صحبت از میزبانی سایت های وردپرس می شود ، Bluehost یکی از رهبران صنعت است که به شما کمک می کند تا یک وب سایت حرفه ای با قیمت های مناسب تهیه کنید. برای دریافت تخفیف فقط کافی است لینک را دنبال کنید تا بتوانید وبلاگ جدید خود را به روش صحیح شروع کنید در هر ماه 2.75 دلار کم است.

صفحه اصلی bluehost

پس از تصمیم گیری در مورد بسته و دامنه مورد استفاده برای وبلاگ ، باید WordPress را نصب کنید. اگر تصمیم دارید با Bluehost به عنوان ارائه دهنده میزبان خود بروید ، می توانید این قسمت را استراحت کرده و از آن پرش کنید زیرا سرویس میزبانی به طور خودکار وردپرس را برای شما نصب می کند.. تنها کاری که باید در این مورد انجام دهید تهیه نام کاربری و رمزعبور خود است تا بتوانید به داشبورد بروید و وارد فضای کاری جدید خود شوید.

وبلاگ خود را از Wix به وردپرس منتقل کنید

اگر تاکنون به مقاله ای برخورد کرده اید که روند مهاجرت از یک سکو به سکو دیگر را نشان می دهد ، احتمالاً قبلاً نگرانی خود را آغاز کرده اید. اما هنوز شروع به بیرون کشیدن موهای خود نکنید. اگرچه نقل و انتقالات دیگر آن فنی نیستند ، اما شما را مجبور می كنید كه هر زمان دیگری را دنبال كنید تا هركدام را انجام دهید تا انتقال به درستی انجام شود. برخلاف انتقال Tumblr به وردپرس یا Blogger به وردپرس خود میزبان ، انتقال Wix به وردپرس بسیار آسان تر است..

متأسفانه ، این بدان معنی است که گزینه های کمتری را نیز می توانید انتخاب کنید. اما بگذارید با یک بخش جالب شروع کنیم.

یک موضوع انتخاب کنید

از آنجایی که از Wix استفاده کرده اید ، باید از نحوه کار قالب ها یا مضامین آگاه باشید – آنها به شما امکان می دهند سریع ظاهر کل وبلاگ خود را به چیزی که دوست دارید تغییر دهید. مضامین وردپرس به روشی بسیار مشابه کار می کنند. ده ها هزار مضمون رایگان و برتر وردپرس وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید ، و هیچ محدودیتی برای آنها وجود ندارد.

تیزر تبلیغاتی WordPress-Theme-Providers

اگرچه انتخاب یک مورد بسیار وسوسه انگیز است موضوع وردپرس رایگان, لطفاً در نظر داشته باشید که معمولاً آن دسته از مضامین دانش فنی بیشتری را می خواهند. مگر اینکه راه خود را در وردپرس ، PHP ، HTML و CSS بدانید که برای سفارشی سازی یک موضوع رایگان مورد نیاز هستند ، ما پیشنهاد می کنیم برای یک موضوع برتر بروید. مضامین پریمیوم پرطرفدار معمولاً با سازندگان کشیدن و رها کردن وجود دارد که به شما اجازه می دهد تا با گزینه ها و رنگ ها به معنای واقعی کلمه بازی کنید تا اینکه ظاهر کاملی از وبلاگ خود را که می خواهید بدست آورید. به جای فریاد زدن در صفحه رایانه خود برای عدم نمایش رنگ مناسب یا تغییر اندازه ندادن تصویر در هنگام مشاهده سایت روی صفحه تلفن همراه ، آن چند دلار اضافی از کیف پول بیرون بیاورید و از شخصی سازی وبلاگ خود لذت ببرید.

پیوندهای ثابت را تنظیم کنید

بله ، ما می دانیم درست مثل شما ، ما ترجیح می دهیم وقت خود را برای تنظیم یک موضوع صرف کنیم تا تنظیماتی را انجام دهیم که بازدید کنندگان معمولی حتی متوجه آنها نشوند. اما پیوندهای ثابت بخش مهمی از وبلاگ جدید وردپرس شماست و بسیار مهم است که شما آنها را فوراً تنظیم کنید.

نگران نباش اگرچه ممکن است اصطلاح پیوند همگرا ترسناک به نظر برسد ، اما تنظیم آنها بسیار ساده است. پیوندهای متداول بخشهایی از URL ها هستند ، یعنی آدرس هر پست ، صفحه ، تصویر و غیره در وبلاگ شما. بنابراین این زمان تصمیم گیری است که آیا می خواهید آنها ساده باشند ، یک تاریخ بصورت هارد کد گذاری شده یا کارهای دیگری را که دوست دارید انجام دهید.

انتخاب پیوند ثابت

به عنوان مثال ، به جای www.yournewblog.com/2019/08/my-first-post می توانید پیوند لینکهای خود را به www.yournewblog.com/my-first-post تغییر دهید. اگرچه شاید به نظر برسد که یک تاریخ در بخش پیوند ثابت باشد ، اما گزینه دوم را پیشنهاد می کنیم. URL های کوتاه تر پاک ، آسان تر برای خواندن و به یاد آوردن و موتورهای جستجو مانند آنها بهتر هستند.

برای ایجاد این تغییرات ، به سادگی حرکت کنید تنظیمات -> پیوندهای ثابت و گزینه “ارسال نام” را انتخاب کنید. تغییرات را ذخیره کنید و صفحه خود را بارگیری مجدد کنید تا همه کارها انجام شود.

صادرات محتوا از Wix

بر خلاف وردپرس ، Wix یک بستر بسته است که به این معنی است که برای دیدن کد نیازی به چیدن پشت پرده ها ندارید. ممکن است بی ربط به نظر برسد ، اما این بدان معنی است که مردم نمی توانند ابزارهایی برای کمک به شما در امور خاص ایجاد کنند. بدیهی است ، افراد Wix نمی خواهند شما را از سکوی خود دور کنید ، بنابراین هیچ ابزاری وجود نخواهد داشت که به سرعت و به راحتی همه چیز را از Wix به WordPress صادر کند..

اما نگران نباشید شما هنوز هم می توانید با استفاده از روش های مختلف چیزهای خود را بگیرید.

برای صادر کردن محتوا از Wix ، باید به خوراک RSS دسترسی پیدا کنید. شما در واقع لازم نیست که درباره فید RSS چیزی بدانید ، اما اگر می خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید ، بدانید که یک خوراک RSS واقعاً چیست. یک نکته مهم دیگر هم وجود دارد. به تازگی ، Wix تصمیم گرفته است که فیدهای RSS را از وبلاگهای خود حذف کند ، بنابراین اگر یک مورد جدید دارید ، احتمالاً نمی توانید به فید دسترسی پیدا کنید.

یک فید RSS ذخیره کنید

برای دسترسی به فید RSS Wix خود ، به سادگی به آن بروید شماusername.wixsite.com/blogname/feed.xml یا شماusername.wixsite.com/blogname/blog-feed.xml. نام کاربری نام کاربری Wix شما است و نام وبلاگ خود را که در Wix اجرا کرده اید ، ناشناس شود. اگر در وبلاگ Wix خود از یک نام دامنه سفارشی استفاده کرده اید ، به سادگی اضافه کنید feed.xml یا /blog-feed.xml در پایان دامنه شخصی خود برای دسترسی به فید RSS.

صادرات باید بسیار سریع انجام شود و شما باید به پرونده ای که در رایانه شما ذخیره شده است پایان دهید (دسک تاپ درست است). این فقط به صادرات محتوا از Wix نیاز دارد. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه بعداً بتوانید تصاویر را کنترل کنید.

محتوای Wix را در وردپرس وارد کنید

مرحله بعدی شما را ملزم به وارد کردن محتوای سایت جدید وردپرس خود می کند. خوشبختانه ، وردپرس یک سیستم عامل منبع باز است ، بنابراین پلاگین ها و ابزارهایی وجود دارد که برای دستیابی به اهداف مختلف به شما کمک می کنند. یکی از این ابزارها RSS Importer نام دارد و کل هدف آن وارد کردن اطلاعات از یک فایل خوراک RSS مانند روشی است که در مرحله قبل هنگام صادرات محتوا از Wix ذخیره کرده اید..

 1. وارد سایت جدید وردپرس خود شوید
 2. هدایت به ابزار -> واردات
 3. RSS را انتخاب کرده و روی نماد “نصب” در زیر آن کلیک کنید
 4. ابزار وارد کننده را نصب کنید

 5. چند ثانیه صبر کنید تا وردپرس یک صفحه جدید را بارگیری کند و روی Run Importer کلیک کنید
 6. ابزار وارد کننده را اجرا کنید

 7. روی File File کلیک کنید و پرونده RSS را که از Wix صادر کرده اید انتخاب کنید
 8. وارد کردن پرونده را انتخاب کنید

 9. دکمه بارگذاری پرونده و وارد کردن را کلیک کنید

پرونده را بارگذاری و وارد کنید

بسته به اندازه وبلاگ شما ، ممکن است این مسئله مدتی طول بکشد ، اگر چیزی برای چند دقیقه اتفاق نیفتد وحشت نکنید.

پس از اتمام همه چیز ، باید پیامی را ببینید که واردات را تأیید می کند. برای چک کردن آن ، به سادگی بروید ارسال ها -> همه ارسال ها جایی که باید بتوانید تمام مقاله های Wix که در WordPress ذکر شده است را مشاهده کنید. این شگفت انگیز است؛ شما به تازگی با موفقیت محتوا را از Wix به وردپرس وارد کرده اید ، اما فقط یک مشکل کوچک وجود دارد. اگر هرکدام از پست ها را باز کنید ، متوجه می شوید که هیچ یک از تصاویر در آنجا نیست. متأسفانه ، فید RSS به شما اجازه نمی دهد تصاویر را به صورت خودکار وارد کنید ، بنابراین مجبور خواهید بود این کار را به صورت دستی انجام دهید.

نحوه وارد کردن تصاویر از Wix به وردپرس?

اگر تصاویر زیادی در پست های خود ندارید ، می توانید به سادگی پیش بروید ، پست های Wix خود را باز کنید و تصاویر را یکی یکی ذخیره کنید. سپس ، بارگذاری تصاویر در کتابخانه رسانه ای وردپرس شما کافی خواهد بود. اگر نام تصویر را دست نخورده نگه دارید ، باید این ترفند را انجام دهد و تمام تصاویر شما باید در پست هایی در همان مکان هایی که آنها را در Wix داشته اید ، نمایش داده شوند.

تصاویر را از Wix وارد کنید

اما شانس وجود دارد که شما بیش از فقط چند تصویر داشته باشید. بنابراین ، دستی دستی یک به یک می تواند نزدیک به غیرممکن باشد. ما یک روش درمانی برای این امر داریم – به یاد داشته باشید ، وردپرس منبع باز است و ده ها هزار ابزار رایگان و حق بیمه وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. خوشبختانه ابزاری که به شما در رسیدگی به تصاویر کمک می کند کاملاً رایگان است و می توانید در دقیقه بعد آن را اجرا و اجرا کنید.

 1. قابل اعتماد و متخصص پلاگین ها -> افزودن جدید
 2. جستجوی “وارد کردن تصاویر خارجی” توسط Marty Thornley
 3. افزونه را نصب و فعال کنید

ما معمولاً پلاگین های بالاتر از یک یا دو سال را نصب نمی کنیم ، اما این یکی هنوز هم بدون مشکل کار می کند ، بنابراین نباید نگران باشید.

به طور پیش فرض ، افزونه Import External Images پس از کلیک بر روی دکمه ذخیره ، به طور خودکار از طریق کد HTML یک پست جستجو می کند. از آنجا که قبلاً محتوا را از یک فید RSS وارد کرده اید ، محتوای شما حاوی کد تصویر است ، اما خود تصویر نیست. خوش شانس شما – این بدان معنی است که پس از زدن دکمه ذخیره ، افزونه پست شما را در Wix پیدا می کند ، همه تصاویر را می شناسد و آنها را به طور خودکار در کتابخانه خود بارگیری می کند! بنابراین فرقی نمی کند که یک یا هزار تصویر داشته باشید ، پلاگین باید همه آنها را منتقل کند.

با وبلاگ جدید وردپرس خود موفق باشید!

این همان است همانطور که در چند سطر اول به شما گفتیم ، مهاجرت از Wix به وردپرس زمان و مهارت زیادی نمی برد. اگر تمام مراحل را دنبال کرده اید ، باید به یک وبلاگ جدید وردپرس پایان دهید که در حال حاضر تمام پست های قدیمی Wix شما را نشان می دهد.

اگرچه این پایان وبلاگ Wix شماست ، از این بابت ناراحت نباشید. این مهاجرت را گامی به جلو در نظر بگیرید. وردپرس بسیار قوی تر از Wix است و به شما امکان می دهد تا آن را توسعه دهید. این کنترل کامل بر وبلاگ شما ایجاد می کند و در صورت تمایل می توانید با آن درآمد کسب کنید.

یادگیری وردپرس مدتی طول می کشد ، و چیزهای زیادی وجود دارد که می توانید در مورد آن یاد بگیرید. بنابراین اگر نتوانید وبلاگ خود را در یک روز بهتر کنید ، ناامید نشوید. وقت خود را بگذرانید و هم دانش خود و هم وبلاگ خود را توسعه دهید و ما اطمینان داریم که شما خوشحال می شویم که امروز وبلاگ خود را از Wix به WordPress مهاجرت کرده اید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map