چگونه وبلاگ خود را از Weebly به وردپرس منتقل کنید

چگونه وبلاگ خود را از Weebly به وردپرس منتقل کنید


فن آوری جدید به جو متوسط ​​اجازه داده است تا پنج دقیقه از جلال خود را بدست آورد و یا تجارت خود را از هر گوشه دنیا شروع کند. بنابراین ، حتی اگر هیچ تصوری از نحوه کار اینترنت ندارید ، می توانید چند ساعت دیگر وبلاگ خود را شروع کنید. در حالی که کسی که پانزده سال پیش می خواست همان کار را انجام دهد ، باید دو یا چند چیز در مورد نحوه کار وب و نحوه استفاده از ابزارهای ایجاد وب که در آن زمان کمیاب بود ، بداند ، شما باید انتخاب بیشتری کنید. فقط با استفاده از Googling به صورت رایگان برای ایجاد وب ، ممکن است در Weebly فرود آمده باشید. این یک ابزار کشیدن و رها کردن بسیار محبوب است که به شما امکان می دهد به سرعت اولین سایت خود را راه اندازی کنید. خیلی خوب به نظر می رسد ، زیاد درخواست نمی کنید ، اما به شما امکان می دهد یک وب سایت زیبایی داشته باشید که بتوانید خود را با آن تماس بگیرید.

چرا از Weebly به وردپرس مهاجرت می کنید?

در حالی که Weebly ابزاری عالی است که به طور خاص برای مبتدیان ایجاد شده است ، به سادگی امکان ایجاد سایت سفارشی را که واقعاً می خواهید ایجاد نکنید. برای مبتدیان ، Weebly محدودیت های خود را دارد.

Weebly

این پلتفرم رایگان با چند محدودیت همراه است که ممکن است شما را وادار کند که به سمت چیزی بهتر بروید. و در دنیای مدرن ، وقتی می توانید محتوای خود را مدیریت کنید ، یافتن چیزی بهتر از وردپرس دشوار است. Weebly دوستدار SEO نیست. به این معنا که اگر می خواهید وب سایت جدید خود هنگامی که شخصی به جستجوی یک اصطلاح خاص در Google و سایر موتورهای جستجو می پردازد ، بپردازید ، باید مجموعه خاصی از مهارت ها را داشته باشید تا سایت شما در جایی که باید باشد – در صفحه اول گوگل.

و هیچ ابزار دیگری وجود ندارد که بتوانید با Weebly ادغام شوید تا در کارهای خاص مانند این به شما کمک کند. از طرف دیگر ، وردپرس مخزن بیش از 50،000 افزونه رایگان را ارائه می دهد که به شما کمک می کند بدون نیاز به نوشتن یک خط کد ، به چیزی در سایت برسید. نکته مهم دیگر تجارت الکترونیکی است. در حالی که راه اندازی یک فروشگاه آنلاین با Weebly ساده است ، شما احتمالاً متوجه شده اید که Weebly کمیسیون 3٪ برای هر معامله شما را می گیرد! اگر از ما بپرسید ، این یک دلیل بزرگ و بدون هیچ دلیل و عظیمی برای تغییر سیستم عامل ها است.

چگونه Weebly را به وردپرس منتقل کنیم?

اگر تصمیم دارید سرانجام زمان انتقال وبلاگ خود از Weebly به وردپرس باشد ، شما انتخاب صحیحی را انجام داده اید. و خوشبختانه ، انتقال به اندازه انتقال برخی وبلاگ های دیگر به وردپرس پیچیده نیست. در این راهنما ، من هر قدم مورد نیاز برای انجام موفقیت آمیز سایت خود را از Weebly به وردپرس به شما نشان خواهم داد. بله ، نصب تمام افزونه ها و تنظیم همه چیز به شما زمان می برد ، اما باید بدانید که این نوع نقل و انتقالات کاری نیست که افراد Weebly از شما خواستند. بنابراین ، آستین های خود را بالا بکشید و بگذارید شروع کنیم.

یک وبلاگ جدید وردپرس تنظیم کنید

قبل از هر چیز دیگری به یک وبلاگ وردپرس نیاز خواهید داشت. شما به مکانی نیاز دارید تا بلاگ Weebly خود را به آن منتقل کنید ، درست است؟ نگران نباش راه اندازی یک سایت جدید چیز زیادی نیست. شما به جای یادگیری در مورد نحوه کار سرورها و نحوه تنظیم آنها ، فقط به یک هاست خوب نیاز دارید که از وردپرس پشتیبانی کند. Bluehost یکی از رهبران بازار است و شما می توانید بلاگ وردپرس خود را فقط با چند دلار در ماه شروع کنید. و نه تنها این شرکت میزبانی وب سایت شما را آنلاین نگه می دارد بلکه از همان لحظه ثبت نام به صورت خودکار وردپرس را برای شما نصب می کند و همواره آن را ایمن نگه می دارد.

اگر تجربه تنظیم حساب میزبانی ندارید ، اجازه دهید ما به سرعت به شما نشان دهیم که چگونه این کار را انجام دهید:

1. بازدید از Bluehost با کلیک روی این پیوند و دکمه “شروع کار” را پیدا کنید که شما را به مرحله بعدی سوق می دهد

bluehost

2. برنامه میزبانی خود را انتخاب کنید – Bluehost گزینه های مختلفی را برای شما انتخاب می کند. اگر این اولین بار است که شما یک حساب کاربری ثبت نام می کنید ، پیشنهاد می کنم برای یکی از Basic خریداری کنید.

تغییر برنامه میزبانی

3. از نام دامنه مراقبت کنید – اگر از قبل دامنه دارید ، در اینجا قادر خواهید بود آن را انتقال داده و آن را به وبلاگ جدید اختصاص دهید. اگر اینطور نیست ، به سادگی دامنه مورد نظر را تایپ کنید ، و Bluehost به شما اطلاع می دهد که آیا در دسترس است.

نام دامنه

بنابراین به جای یادگیری نحوه نصب وردپرس و پیام رسانی با بانکهای اطلاعاتی ، می توانید بعد از چند کلیک دکمه ماوس ، کل محیط را آماده کنید.

وارد کردن محتوای Weebly به وردپرس

اگر به تازگی سایت Weebly خود را راه اندازی کرده اید ، دیگر نیازی به اضافه کردن مسائل نیست. اگر فقط چند پست و صفحه منتشر شده اید ، هیچ دلیلی برای دستکاری پلاگین ها و انتقال مکان جایی که به سادگی می توانید از یک سایت به سایت دیگر کپی و چسباندن کنید. بگذارید آنچه را که در ذهن داشتم به شما نشان دهم:

 1. اولین پست Weebly خود را باز کنید
 2. کل مطالب را کپی کنید
 3. وارد سایت جدید وردپرس خود شوید
 4. به ارسال ها بروید -> افزودن جدید
 5. محتوا را جایگذاری کنید
 6. ذخیره تغییرات

پس از اولین بار کپی و جایگذاری ، متوجه خواهید شد که فقط یک دقیقه طول کشید و این تنها به این دلیل است که احتمالاً برای خواندن مرحله بعدی به این راهنما برگشته اید. بنابراین ، اگر چند پست دیگر را ترک کرده باشید ، می توانید طی چند دقیقه انجام دهید. تمام کاری که پس از این کار باید انجام دهید اینست که وبلاگ Weebly خود را حذف کنید و شما تمام شده اید. اما ، احتمالاً شما می خواهید که وبلاگ Weebly خود را مهاجرت کنید که دارای ده ها محتوای محتوای صدها نیست. در این حالت ، تکنیک کپی و چسباندن آن را کاهش نمی دهد.

صادرات Weebly RSS

برخلاف برخی ابزارهای دیگر که قبلاً پشتیبانی RSS خود را از بین برده اند تا مهاجرت به وردپرس سخت تر شود ، Weebly هنوز هم به شما امکان می دهد از فید RSS استفاده کنید. مهم نیست ، اما مسئله این است که شما می توانید از یک صفحه RSS تولید شده خودکار برای صادر کردن کل مطالب از سایت Weebly خود استفاده کنید تا بعداً بتوانید آن را به وردپرس وارد کنید. در اینجا نحوه انجام این کار آورده شده است:

 1. سایت Weebly خود را باز کنید
 2. اضافه کردن / 1 / خوراک در انتهای URL (در سایت نمایشی Weebly ، نشانی اینترنتی مورد نظر ما https://firstsiteguide.weebly.com/1/feed است)
 3. بر روی هر جای صفحه کلیک راست کرده و گزینه “ذخیره به عنوان” را انتخاب کنید
 4. پرونده “feed.xml” را در رایانه خود ذخیره کنید (دسک تاپ درست خواهد بود)

صادرات RSS Weebly

متأسفانه WordPress و Weebly از همان قالب RSS استفاده نمی کنند ، بنابراین شما نمی توانید از وارد کننده WordPress استفاده کنید. اما همانطور که قبلاً به شما گفتم ، بیش از 50،000 افزونه وردپرس وجود دارد ، و تعداد معدودی وجود دارد که به راحتی می توانید فید RSS را که اخیراً بارگیری کرده اید ، وارد کنید. رایگان.

 1. به سایت وردپرس خود بروید و وارد شوید
 2. به افزونه ها بروید -> افزودن جدید
 3. افزونه “وارد کردن هر XML یا CSV پرونده به وردپرس” (همچنین به عنوان “WP All Import” شناخته می شود) را جستجو کنید
 4. افزونه را نصب و فعال کنید
 5. به همه واردات -> واردات جدید بروید

  WP همه پرونده بارگذاری را وارد کنید

 6. آپلود فایل را انتخاب کنید و feed.xml را انتخاب کنید (فایلی که قبلاً بارگیری کرده اید)
 7. روی “ادامه به مرحله 2” کلیک کنید

  WP All وارد کردن مرحله 2

 8. اطمینان حاصل کنید که عنصر “مورد” انتخاب شده است و روی “ادامه به مرحله 3” کلیک کنید

  WP All وارد کردن مرحله 3

 9. عنوان و عنوان را به عنوان محتوا بکشید و رها کنید

  عنوان و محتوا را بکشید و رها کنید

  راهنمای شناسایی خودکار

 10. بر روی “ادامه به مرحله 4” کلیک کنید
 11. با کلیک بر روی “Auto Detect” ، ادامه و تأیید و اجرای واردکننده را فشار دهید
 12. به بررسی ها بروید -> همه ارسال ها را بررسی کنید تا پست های شما وارد شده باشد یا خیر

صفحات Weebly را صادر کنید

برخلاف ارسال ها ، صفحات Weebly فید RSS ندارند. این بدان معنی است که شما نمی توانید آنها را به همان روشی که پست ارسال کردید وارد کنید. اما یک راه حل متفاوت برای این مشکل وجود دارد ، مگر اینکه بخواهید به صورت دستی مطالب را از صفحات کپی و چسباندن کنید (اگر فقط دو یا سه صفحه دارید ، کپی کردن مطالب در یک صفحه جدید در وردپرس ممکن است راه حل بهتری باشد ، صادقانه بگویید) :

 1. سایت Weebly خود را باز کنید
 2. تنظیمات را باز کنید و به قسمت بایگانی پایین بروید
 3. آدرس ایمیل خود را وارد کنید که در آن یک فایل ZIP با کل کد مربوط به سایت Weebly دریافت خواهید کرد
 4. بر روی دکمه “بایگانی ایمیل” در سمت راست کلیک کنید

Weebly Archive

امیدوارم در دقایقی بعد ایمیل خود را دریافت کنید. تجربه ما به ما می گوید که Weebly با ارسال نامه الکترونیکی سریع نیست (اگر در وهله اول یکی از آنها را دریافت کردید) ، بنابراین اگر بی تاب هستید ، می توانید یک بار دیگر صفحه تنظیمات را بررسی کنید. این بار باید فایل صادر شده را مستقیماً در زیر قسمت ایمیل مشاهده کنید ، بنابراین به جای انتظار برای ایمیل ، می توانید برای بارگیری آن ، به سادگی روی پرونده کلیک کنید. برای وارد کردن تمام صفحات ، به افزونه دیگری نیاز دارید. نامیده می شود واردات HTML 2. همانطور که در توضیحات مشاهده می کنید ، افزونه بیش از دو سال به روز نشده است. من معمولاً پلاگین هایی را نصب نمی کنم که مدتهاست به روز نمی شوند ، اما این مورد آزمایش شده است و من می توانم آن را تضمین کنم و ایمن باشد و هنوز هم بی عیب و نقص کار می کند.

 1. افزونه را بارگیری کنید
 2. به سایت وردپرس خود بروید
 3. به افزونه ها بروید -> افزودن جدید
 4. بر روی دکمه “بارگذاری افزونه” در بالای صفحه کلیک کنید
 5. فایلی را که به تازگی بارگیری کرده اید انتخاب کرده و افزونه را نصب کنید
 6. به ابزارها بروید -> گزینه وارد کردن را انتخاب کرده و گزینه HTML را انتخاب کنید
 7. گزینه “ابزار اجرا” را انتخاب کنید که پس از آن به شما اخطار داده می شود که هیچ گزینه ای را انتخاب نکرده اید
 8. پیوند به صفحه تنظیمات را دنبال کنید و فقط “تغییر تنظیمات” را کلیک کنید بدون اینکه در واقع چیزی تغییر دهید
 9. بازگشت به ابزارها -> وارد کردن و دوباره ابزار وارد کردن HTML را اجرا کنید
 10. پرونده صادر شده خود را انتخاب کنید (پرونده دریافت شده در ایمیل)
 11. مطمئن شوید که گزینه واردات یک فایل واحد را انتخاب کرده اید
 12. بر روی دکمه “ارسال” کلیک کنید

واردات HTML Weebly

اگر همه چیز خوب بود ، باید به چندین صفحه جدید ختم شوید که می توانید با مراجعه به صفحات -> همه صفحات را بررسی کنید. تنبل نباشید و هر صفحه را باز کنید تا ببینید آیا محتوای صحیح وارد شده است یا خیر.

اطمینان حاصل کنید که همه تصاویر در آنجا هستند

مانند اکثر مهاجرت ها به وردپرس ، تصاویر می توانند یک کوکی سخت برای بلع باشند. بعضی اوقات ، تصاویر کاملاً وارد می شوند و شما هیچ کاری برای لذت بردن از وبلاگ جدید خود ندارید. اما از طرف دیگر ، ممکن است در نهایت به تصاویر شکسته ای بپردازید که در پست ها و صفحات شما نشان نمی دهد. بنابراین ، قبل از انجام هر کار دیگری ، پست ها و صفحات تازه وارد شده خود را باز کنید و سعی کنید همه تصاویر خود را پیدا کنید. اگر متوجه شدید که تصاویر خراب هستند ، می توانید با یک افزونه رایگان دیگر بازیابی کنید:

 1. به افزونه ها بروید -> افزودن جدید
 2. افزونه «بارگذاری خودکار تصاویر» را جستجو کنید
 3. آن را نصب و فعال کنید

تصاویر بارگذاری خودکار وردپرس

هیچ تنظیماتی برای این افزونه وجود ندارد. پس از نصب ، به طور خودکار هر پست یا صفحه ای را که ویرایش می کنید اسکن می کند. برای اینکه کارآمد شود ، باید هر پست را ویرایش کنید و تغییرات را ذخیره کنید. پس از پیدا کردن کد HTML برای تصاویر ، این افزونه سعی خواهد کرد که هر تصویر را پیدا کند ، و به طور خودکار آن را در گالری رسانه وردپرس شما بارگیری می کند ، بدین معنی که تصاویر را در سایت جدید خود خواهید داشت.

تغییر مسیر (اکنون قدیمی) پست ها و صفحات Weebly به وردپرس

اکنون که یک وبلاگ جدید تنظیم کرده اید ، نمی خواهید محتوای قدیمی Weebly در تاریکی در آنجا بنشیند. این هم برای شما ، بازدید کنندگان و نه سئو خوب نیست. بنابراین ، مگر اینکه به تازگی با وبلاگ Weebly شروع کرده باشید و بازدید کننده ای نداشته باشید ، راه درست برای رسیدگی به این کار ، هدایت کلیه مطالب از Weebly به وردپرس است. با این کار ، هر بازدید کننده ای که به سایت Weebly شما پایان یابد به طور خودکار به وب سایت جدید وردپرس شما هدایت می شود. اگر از زیر دامنه استفاده کردید ، می توانید سریع تغییر مسیر را تنظیم کنید:

 1. سایت Weebly خود را باز کنید
 2. به تنظیمات بروید -> SEO
 3. بخش “کد سربرگ” را پیدا کنید و این کد را کپی / چسباندن کنید:

 1.  “yournewwordpressdomain.com” را در دامنه واقعی خود تغییر دهید
 2.  تغییرات را ذخیره کنید و منتشر کنید

سر کد Weebly
حال اگر سایت Weebly خود را باز کنید ، به طور خودکار به دامنه تعیین شده در کد هدایت می شوید! به همین راحتی اگر از یک نام دامنه سفارشی استفاده کرده اید ، باید این مراحل را دنبال کنید:

 1. وارد حساب Weebly خود شوید
 2. به صفحه دامنه ها بروید
 3. دامنه دلخواه خود را انتخاب کنید و تنظیمات را باز کنید
 4. “گزینه ویرایش نام ها” را پیدا کرده و روی دکمه “تغییر” کلیک کنید
 5. Nameservers را از هاست جدید خود اضافه کنید
 6. روی “ذخیره” کلیک کنید

اکنون فقط باید 1-2 روز صبر کنید تا تغییرات به مرحله اجرا درآیند. پس از آن ، به هرکسی که دامنه شما را باز می کند ، محتوای سایت جدید وردپرس شما نشان داده می شود.

شروع جدید شما

اگر تمام مراحلی را که در مقاله توضیح داده ام ، دنبال کرده اید ، باید وبلاگ Weebly خود را با موفقیت به یک سایت جدید وردپرس منتقل کنید. اگرچه ممکن است پایان به نظر برسد ، اما این فقط آغاز وبلاگ جدید شماست. همانطور که سعی کردم به طور خلاصه در مقدمه توضیح دهم ، وردپرس بسیار قدرتمندتر از Weebly است. در حالی که قدرت خوب است ، شما باید برای برداشت نتایج خوب سخت تلاش کنید. من از شما دعوت می کنم درباره نحوه انتخاب یک موضوع ایده آل برای وبلاگ جدید خود و بیشتر بدانید افزونه های شگفت انگیز را پیدا کنید این به شما کمک می کند تا ویژگی های جدیدی را که نمی توانید با Weebly داشته باشید معرفی کنید. از WordPress نترسید ، اما به آرامی شروع به یادگیری در مورد آن کنید و روزانه وب سایت خود را بهبود ببخشید. اگر سوالی دارید ، از اظهار نظر خود دریغ نکنید. من بیش از این خوشحال خواهم شد که به شما کمک کنم.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map