چگونه می توان وبلاگ خود را از نوع متحرک و TypePad به وردپرس منتقل کرد

نوع متحرک و TypePad به وردپرس


قبل از وجود وردپرس ، سایر سیستم های مدیریت محتوا فرصتی برای ارائه گزینه های وبلاگ نویسی خود به جهان داشتند. Movable Type و TypePad از نخستین کسانی بودند که سعی در جلب توجه وبلاگ نویسان مشتاق داشتند.

و حتی وقتی وردپرس وارد بازی شد ، این دو (از لحاظ فنی سه ، اما این را درک می کنند) نوع متحرک و TypePad با همان کد اجرا شود) تفاوت چندانی با هم نداشتند با این وجود ، در طول تقریبا بیست سال ، وردپرس همچنان در حال تحول و تغییر طرز تفکر مردم در مورد وبلاگ نویسی و حتی کل دنیای طراحی وب است.

صفحه اصلی Movabletype

وردپرس شروع به جمع آوری میلیون ها کاربر و حتی وب سایت های بیشتر با محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا امروزه کرد. افزونه ها و مضامین به چیزی تبدیل شدند که حتی اکثر کاربران بی تجربه می توانند از آن استفاده کنند ، وبلاگ نویسی و طراحی وب به کاری تبدیل شدند که همه می توانند انجام دهند.

متأسفانه ، Movable Type و TypePad نتوانستند موفقیت WordPress را دنبال کنند ، و اکنون اختلافات بسیار زیاد است. بنابراین ، اگر هنوز وبلاگی دارید که از Movable Type و TypePad برخوردار است ، احتمالاً می خواهید آنها را به یک وبلاگ شخصی وردپرس منتقل کنید.

چرا می خواهید Movable Type و TypePad را به وردپرس منتقل کنید?

صفحه اصلی typepad

به عبارت ساده تر ، Movable Type و TypePad چیزی از گذشته هستند. سیستم ها نمی توانستند از سرعت تعیین شده توسط یک سیستم عامل منبع باز مانند WordPress پیروی کنند. در جایی که توسعه دهندگان WordPress قادر به ایجاد افزونه ها و تم ها برای همه بودند ، Movable Type و TypePad گیر افتادند.

بنابراین ، اگر می خواهید وبلاگ Movable Type / TypePad خود را به روز کنید و ویژگی های جدیدی را معرفی کنید ، باید نحوه برخورد با کد را بدانید. اگر تصمیم دارید یکی از افزونه ها را نصب کنید ، باید بدانید که چه کاری انجام می دهید و نحوه نصب آن چیست. مشکل این است که Movable Type و TypePad با یک برنامه نصب نمی شوند ، بنابراین هر افزونه قوانین نصب خاص خود را دارد.

همچنین ، سفارشی سازی محدود است. مگر اینکه بخواهید راه خود را به عنوان مورد نظر کدگذاری کنید ، می توانید یک وبلاگ زیبا و زیبا را فراموش کنید که از طرف دیگر ، وردپرس گزینه های تقریبا نامحدودی به شما می دهد. به همین دلیل حتی اگر یک وبلاگ در مورد Movable Type یا TypePad داشته باشید, من پیشنهاد می کنم همه چیز را به یک وردپرس خود میزبان منتقل کنید تا بتوانید کنترل کامل سایت خود را داشته باشید

نحوه جابجایی Movable Type و TypePad به وردپرس

اگر این راهنما را می خوانید ، من مطمئن هستم که دلایل خود را برای انتقال دیگری به آنچه من فقط نوشتم ، دارید و بدیهی است که درک کرده اید که وردپرس واقعاً چقدر قدرتمند است. بنابراین بدون هیچ گونه آگهی بیشتر ، اجازه دهید من به شما نشان دهم که چگونه انتقال را انجام دهید.

1. محیط وردپرس را آماده کنید

داشتن سایت وردپرس خود راهی برای پیشبرد شماست اما با قدرت بیشتر مسئولیت بیشتری به شما می رسد. و می توانید در اولین مرحله که باید میزبان خود را پیدا کنید ، احساس کنید.

برای نصب وردپرس ، باید محیطی را تنظیم کنید که وردپرس و هر آنچه که با آن همراه است را مدیریت کند. اگر Googling را برای شرکت های میزبان وردپرس شروع کنید ، متوجه خواهید شد که صدها گزینه وجود دارد که می توانید انتخاب کنید. اما بگذارید با گفتن اینکه Bluehost انتخاب شماره یک من در مورد میزبانی وردپرس است ، به شما کمک کنم.

این شرکت میزبان یکی از مشهورترین شرکتها در حوزه وبلاگ نویسی است و در واقع یکی از معدود افرادی است که بطور رسمی توسط WordPress.org, که یک معامله بزرگ است!

وردپرس Bluehost

نه تنها بهترین خدمات را دریافت می کنید بلکه می توانید همه موارد را در چند مرحله ساده تنظیم کنید. حتی اگر این اولین بار است که از شرکت های میزبان دست می زند ، نگران نباشید؛ من به شما نشان خواهم داد که چگونه همه چیز را در سه مرحله ساده تنظیم کنید:

مرحله 1

به Bluehost بروید ، جایی که دکمه “شروع کار جدید” را پیدا خواهید کرد. برای ادامه بر روی دکمه کلیک کنید.

bluehost

گام 2

شما باید بتوانید چند برنامه میزبانی را در این صفحه مشاهده کنید. مگر اینکه شما دقیقاً آنچه را که از یک شرکت میزبانی نیاز دارید بدانید ، من اکیداً پیشنهاد می کنم یکی از Basic را انتخاب کنید که همه چیزهایی را که برای وبلاگ خود لازم دارید ارائه می دهد..

تغییر برنامه میزبانی

مرحله 3

مگر اینکه قبلاً دامنه سفارشی داشته باشید ، می توانید یک دامنه جدید را در اینجا ثبت کنید. هر چیزی را که دوست دارید تایپ کنید و Bluehost به شما اطلاع می دهد که آیا دامنه در دسترس است و قیمت آن. دریافت نام دامنه کامل کار ساده ای نیست ، بنابراین وقت خود را بگذرانید و عاقلانه انتخاب کنید.

نام دامنه

یک چیز دیگر وجود دارد که من در مورد Bluehost دوست دارم. هنگامی که با تنظیم حساب کاربری خود به پایان رسید ، به معنای واقعی کلمه برای نصب وردپرس چند قدم طول می کشد. حتی اگر وردپرس هرگز نصب سختی نداشته باشد ، می توانم چند سال به خاطر بیاورم که به سرورهای FTP و بانکهای اطلاعاتی نیاز داشته باشم تا همه کارها پیش برود. این اکنون چیزی از گذشته است و شما می توانید انجام دستی را هر کاری فراموش کنید. به سادگی دستورالعمل ها را دنبال کنید و تنها با چند کلیک ، نمونه وردپرس خود را نصب کرده و برای مرحله بعدی آماده خواهید کرد.

2. نوع متحرک یا TypePad را صادر کنید

از آنجا که Movable Type و TypePad توسط همین شرکت ایجاد می شوند ، آنها نیز تقریباً با همان قاب کار کار می کنند به این معنی که علاوه بر چیزهای دیگر ، صادرات محتوا نیز عملاً یکسان است:

 1. به وبلاگ Movable Type یا Type خود بروید
 2. وارد شدن
 3. حرکت به بلاگها -> تنظیمات -> واردات / صادرات
 4. روی دکمه Export کلیک کنید و منتظر بمانید تا نوار پیشرفت پر شود
 5. روی لینک بارگیری کلیک کنید
 6. پرونده ایجاد شده توسط ابزار صادرات را در دسک تاپ خود ذخیره کنید

صادرات نوع متحرک

3. وارد وردپرس شوید

خوشبختانه ، WordPress برای وارد کردن Movable Type و TypePad به سیستم خاص خود از پشتیبانی بومی برخوردار است. این بدان معناست که بدون نیاز به اداره برنامه های شخص ثالث ، می توانید همه موارد را فقط با چند کلیک ماوس وارد کنید:

 1. به ابزارها بروید -> Import
 2. “نوع متحرک و TypePad” را در لیست پیدا کنید
 3. ابزار وارد کننده را نصب و اجرا کنید
 4. بر روی دکمه “انتخاب پرونده” کلیک کنید
 5. پرونده ای را که قبلاً صادر کرده اید انتخاب کنید
 6. بر روی دکمه “بارگذاری پرونده و واردات” کلیک کنید

نوع متحرک و TypePad را وارد کنید

بسته به اندازه وبلاگ شما ، قدیمی ، ممکن است مدتی طول بکشد تا همه چیز کامل شود. پس از اتمام ، فقط باید نویسنده را اختصاص دهید. اگر صاحب تمام پست ها باشید می توانید نویسنده فعلی را انتخاب کنید. در صورت نیاز به اختصاص چندین نویسنده ، می توانید موارد جدیدی را در اینجا ایجاد کرده و آنها را به پست ها اختصاص دهید.

با این وجود ، اگر این کار را فراموش کرده اید یا نظر خود را در مورد نام نویسنده تغییر داده اید ، نگران نباشید زیرا همیشه می توانید پست های وارد شده را ویرایش کنید ، نویسندگان را تغییر دهید و هر کاری را که می خواهید انجام دهید. این یک نکته عالی دیگر در مورد وردپرس است که به شما امکان می دهد با وبلاگ خود به روشی که می خواهید رسیدگی کنید.

4. به طور دستی مطالب را بررسی کنید

از نظر تئوری ، همه چیز خوب است و مقالات شما باید به درستی وارد وردپرس می شدند. هنوز ، من پیشنهاد می کنم که محتوا را به صورت دستی بررسی کنید.

پست ها را بررسی کنید

ساده ترین راه برای انجام این کار باز کردن پست ها -> همه ارسال ها و بررسی اینکه آیا هم اکنون تمام مقالات شما در وردپرس در دسترس هستند یا خیر. احساس رایگان برای باز کردن هر یک از پست ها ، ویرایش آنها و دیدن همه چیز خوب است.

5- درمورد تصاویر چه می شود?

اگر هرکدام از پست های خود را که حاوی تصاویر است باز کردید ، خوشحال می شوید که مشاهده می کنید که همه تصاویر به درستی بارگیری می شوند. متأسفانه ، این بدان معنا نیست که تصاویر به درستی وارد شده اند. برای گفتن حقیقت – تصاویر وارد نشده اند.

Movable Type و TypePad فقط فایلهای متنی را صادر می کنند (به یاد داشته باشید که یک پرونده را بارگیری کرده و سپس از طریق ابزار وارد کننده وارد می کنید). در حالی که فایل متنی شامل تصاویر نیست ، کد HTML را ارائه می دهد ، که به وردپرس می گوید مکان در کجا قرار دارد. بنابراین ، تصاویر در واقع هنوز در حال بارگیری از مقالات قدیمی Movable Type / TypePad شما هستند.

برای تصحیح این امر به کمک افزونه وردپرس رایگان نیاز خواهید داشت.

 1. به افزونه ها بروید -> افزودن جدید
 2. تصاویر بارگذاری خودکار را جستجو کنید
 3. افزونه را نصب و فعال کنید

تصاویر بارگذاری خودکار

اگر این اولین افزونه وردپرس شما باشد ، خوشحال خواهید شد که می دانید هیچ راه اندازی وجود ندارد. بعد از نصب آن ، همه چیز به صورت خودکار کار می کند. تنها کاری که باید انجام دهید باز کردن یک پست و ذخیره آن است. شما حتی لازم نیست تغییر دهید. عجیب ، درست است?

این افزونه توسط این اقدام ایجاد شده است ، و آنچه انجام می دهد جستجوی هر کد HTML است که حاوی تصاویر باشد. پس از یافتن ، این افزونه تصویر را از مبدأ بارگیری می کند و به طور خودکار آن را در کتابخانه رسانه ای وردپرس شما بارگذاری می کند و در همان مکان در پست قرار می دهد. این کار بسیار آسان است و دوست دارم هنگام انتقال وبلاگ از این افزونه استفاده کنم.

اگر صدها پست وبلاگ که وارد کرده اید ، شانس شما وجود ندارد. بنابراین به جای کلیک کردن یک به یک ، می توانید تصاویر را به صورت عمده جایگزین کنید:

 1. باز کردن ارسال ها -> همه ارسال ها
 2. همه پست ها را انتخاب کنید
 3. گزینه ویرایش را انتخاب کنید
 4. روی درخواست کلیک کنید
 5. وقتی صفحه جدید نشان می دهد ، روی دکمه “بروزرسانی” کلیک کنید

پس از انجام این کار ، وردپرس با تمام پستهای انتخاب شده به طور همزمان رفتار می کند ، یعنی همه آنها ذخیره می شوند و این افزونه قادر به کار خواهد بود ، یعنی جایگزین تمام تصاویر.

6. URL های قدیمی را به آدرس های جدید تغییر مسیر دهید

از آنجا که از وبلاگ قدیمی Movable Type یا TypePad خود مهاجرت کرده اید ، این بدان معنی است که شما مدتی است که آن را تجربه کرده اید. این بدان معنی است که شما برخی از خوانندگان را ایجاد کرده اید و وبلاگ شما توسط Google فهرست بندی شده است. برای اینکه مخاطبی را از دست ندهید ، این کار هوشمندانه است که بتوانید از لینک های ثابت استفاده کنید. با این کار ، هرکسی که روی پیوند قدیمی کلیک کند ، باز هم در پست صحیح تمام می شود.

 1. تنظیمات را باز کنید -> پیوندهای همیشگی
 2. “ساختار سفارشی” را انتخاب کنید
 3. کپی کردن این قسمت در قسمت زمینه: /٪year٪/٪monthnum٪/٪postname٪.html
 4. بر روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید

7. وبلاگ جدید خود را سفارشی کنید

اگر کل راهنمای را دنبال کردید ، احتمالاً متوجه شده اید که همه چیز چقدر آسان است. اکنون قسمت سرگرم کننده از جایی شروع می شود که شما برای انتخاب موضوع وردپرس و افزونه های جدید را نصب کنید.

علاوه بر سفارشی کردن ظاهر وبلاگ وردپرس جدید ، فراموش نکنید که آن را حفظ کرده و مرتباً آن را حفظ کنید.

سؤالات متداول

چه مدت طول می کشد برای انتقال Movable Type / TypePad به وردپرس?

حتی اگر هزاران مقاله داشته باشید ، کل انتقال حدود یک ساعت طول می کشد. و این تنها در صورتی است که این اولین بار است که با WordPress کار می کنید. اگر با سیستم عامل آشنایی دارید ، کل کار را می توان حتی در زمان کمتری انجام داد. 

با این حال ، چه چیزی زمان می برد ، تنظیم وبلاگ جدید وردپرس و سفارشی سازی آن است که در صورت صحیح انجام کار چند روز نمی تواند طول بکشد.

آیا می توانم وبلاگ قدیمی TypePad / Movable Type را هنگام انتقال حذف کنم?

برای اطمینان از انتقال همه چیز به درستی (محتوا و تصاویر) ، من اکیداً پیشنهاد می کنم بلاگ قدیمی را حذف نکنید تا همه چیز تمام شود پس از اطمینان از انتقال کامل مطالب به وبلاگ جدید وردپرس ، می توانید محتوای قدیمی را حذف کنید.

چگونه می توانم سبک وبلاگ Movable Type یا TypePad را وارد کنم?

متأسفانه واردات سبک امکان پذیر نیست. بعد از وارد کردن محتوا ، دو گزینه وجود دارد. می توانید یک موضوع جدید وردپرس را جستجو کنید که می توانید به دلخواه خود تنظیم کنید و آن را شبیه به وبلاگ قدیمی خود کنید.

گزینه دیگر کد نویسی دستی است که از Movable Type / TypePad استفاده کرده اید. در این حالت ، لطفاً توجه داشته باشید که می خواهید گزیدگی بزرگی را انجام دهید که نیاز به مهارت و دانش در طراحی وب دارد. و حتی اگر یک متخصص استخدام کنید ، این ممکن است به عنوان یک تلاش بزرگ تمام شود ، که به یک ماجراجویی گران نیز تبدیل می شود.

نتیجه

اگرچه Movable Type و TypePad رقیبان سرسخت وردپرس در تاریخ بودند اما امروز داستانی متفاوت است. اگر به وبلاگ خود اهمیت می دهید و می خواهید به رشد مخاطبان ادامه دهید ، باید وب سایت خود را به وردپرس منتقل کنید.

همانطور که از این مقاله می دیدید, روند مهاجرت بسیار ساده است. اما متأسفانه ، این بدان معنی است که شما نمی توانید همه چیز را منتقل کنید. بنابراین روی حرکت دادن مطالب و تصاویر نوشتاری تمرکز کنید و وقت خود را برای ساختن یک محیط جدید در وردپرس اختصاص دهید – زودتر از آنچه فکر می کنید پرداخت می شود چون شما یک وبلاگ مدرن خواهید داشت که همه دوست دارند.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Liked Liked