چگونه وبلاگ خود را از Tumblr به وردپرس منتقل کنید

چگونه وبلاگ خود را از Tumblr به وردپرس منتقل کنید


در دنیای مدرن ، شروع یک وبلاگ شخصی یا یک وب سایت ساده بسیار آسان است. نیازی به کد نویسی نیست ، و در واقع لازم نیست تجربه ای در زمینه توسعه وب داشته باشید. برای پیدا کردن سکویی که دوست دارید و می خواهید برای ماه ها و امیدوارم سالهای فعالیت در زمینه وبلاگ نویسی شما فقط به یک وبلاگ و کمی مرور نیاز دارید..

یکی از آن سیستم عامل هایی که به شما در شروع اولین وبلاگ کمک می کند ، است تامبلر. از روزهای اول تأسیس در سال 2007 بسیار محبوب بود. خواه شما می خواهید یک دفتر خاطرات شخصی را شروع کنید و آن را خصوصی نگه دارید یا یک وبلاگ بنویسید که بتوانید با دوستان خود به اشتراک بگذارید ، تامبلر برای کمک به آنجا بود. هنوز هم اشتباه است ، ما را اشتباه نگیرید ، اما Tumblr به سادگی نمی تواند با وردپرس مقایسه کند وقتی به جنبه های بسیاری از وبلاگ نویسی می پردازیم.

اگر هنوز وبلاگ Tumblr دارید که می خواهید به وردپرس بروید ، نگران نباشید. یک راه حل وجود دارد؛ و اگرچه شما قادر نخواهید بود همه چیز را با یک کلیک یک دکمه جابجا کنید ، اما با کمک ما قادر خواهید بود بدون هیچ مشکلی کل انتقال را انجام دهید. پس از اتمام آخرین مرحله ، وبلاگ شما توسط WordPress اداره می شود و درنهایت می توانید از همه امکانات وردپرس استفاده کنید که طول می کشد 60٪ سهم بازار CMS.

چرا باید وبلاگ خود را از Tumblr به وردپرس منتقل کنم?

Tumblr یک بستر حیرت انگیز برای یک وبلاگ نویس گاه به گاه است. اگر فقط می خواهید در اینجا و آنجا پستی بنویسید بدون هیچ گونه انتظاری در مورد شخصی سازی ، محبوبیت و کسب درآمد از وبلاگ خود ، در واقع مجبور نیستید این تغییر را انجام دهید. Tumblr به طور قطع زیبا به نظر می رسد ، و بلافاصله شما را به وبلاگ نویسان دیگر وصل می کند که می توانند به شما در رسیدن به افراد جدید کمک کنند. اما اگر در مورد جدی تر بودن با وبلاگ خود فکر کرده اید ، وردپرس راهی است که باید انجام دهید.

برای مبتدیان ، وقتی در مورد آنها صحبت می کنیم WordPress.org, این یک بستر منبع باز است که به شما امکان می دهد کل وبلاگ را کنترل کنید. هنگامی که یک وبلاگ در وردپرس دارید ، به طور خودکار صاحب آن خواهید شد. متأسفانه ، با تامبلر ، اینگونه نیست. Tumblr متعلق به یاهو است ، بنابراین در بدترین حالت ، اگر شرکت تصمیم بگیرد که فردا بستر این سیستم را ببندد ، می توانید وبلاگ خود را خداحافظی کنید.

اگر به این سمت حرکت کنیم ، وردپرس گزینه های سفارشی سازی بسیار بیشتری نسبت به Tumblr می دهد. وردپرس به جای تغییر رنگ و تم ساده ، به شما امکان می دهد از بیش از 50،000 افزونه (رایگان و پریمیوم استفاده کنید که در صورت استفاده عاقلانه از آنها معجزه می کند) و همچنین ده ها هزار مضمون که می توانید متناسب با نیازهای خود استفاده کنید. و اگر تصمیم دارید که اطلاعات بیشتری کسب کنید (یا یک حرفه ای را استخدام کنید که بتواند ویژگی هایی را برای شما کدگذاری کند) ، تقریبا هیچ محدودیتی برای پلتفرم وجود ندارد.

ما قبلاً در مورد تفاوت های WordPress و Tumblr نوشتیم ، بنابراین این بار به جزئیات زیادی نمی رویم.

همه چیز را برای انتقال آماده کنید

قبل از اینکه ما به سمت انتقال خود حرکت کنیم ، باید مطمئن شوید که یک سایت وردپرس آماده تغییر را دارید.

برای مبتدیان ، شما باید یک سرویس میزبانی داشته باشید که وردپرس را نصب کنید. هنگامی که نوبت به میزبانی یک سایت وردپرس می رسد ، ما همیشه Bluehost را توصیه می کنیم – یکی از سرویس های نادر میزبانی که توسط خود وردپرس توصیه می شود. می توانید وبلاگ خود میزبان جدید خود را برای آن شروع کنید در هر ماه 2.75 دلار کم است.

صفحه اصلی bluehost

پس از انتخاب یک بسته و نام دامنه ، باید WordPress را نصب کنید. افرادی که سالها پیش وردپرس را به صورت دستی و بدون دانش فنی نصب کرده اند ، ممکن است از این مرحله وحشت داشته باشند ، اما حقیقت این است که هیچ کس دیگر این کار را به صورت دستی انجام ندهد. Bluehost همه چیز را برای شما آماده کرده است تا بتوانید با یک کلیک یک دکمه ، بستر محبوب را در سایت خود نصب کنید!

وبلاگ خود را از Tumblr به وردپرس منتقل کنید

اگر همه چیز را آماده کرده اید ، سرانجام برای انتقال آماده هستید. ما به شما نشان خواهیم داد كه چگونه همه چيز را بصورت گام به گام جابجا كنید. اگرچه شما فقط در پنج دقیقه نمی توانید انجام دهید ، این روند نسبتاً ساده است ، بنابراین آستین های خود را جمع کنید ، یک فنجان قهوه یا آن نوشیدنی تازه کاردستی وارداتی را که از آن لذت خواهید برد ، بگیرید..

 1. به سایت جدید وردپرس خود بروید و وارد شوید
 2. از صفحه اصلی (داشبورد) ، به Tools -> Import بروید
 3. Tumblr را در پایین لیست پیدا کنید
 4. بر روی لینک نصب اکنون در زیر فهرست Tumblr کلیک کنید
 5. پس از نصب ، روی پیوند “اجرای وارد کننده” کلیک کنید

نصب ابزار وارد کننده Tumblr

همانطور که در توضیحات مشاهده می کنید ، این ابزار وارد کننده به شما امکان می دهد تمام مقالات (پست ها) ، پیش نویس هایی که تاکنون ذخیره کرده اید ، تمام صفحات و حتی پرونده های رسانه ای را از حساب Tumblr خود وارد کنید..

یک برنامه Tumblr ایجاد کنید

برای اینکه بتوانید حساب Tumblr خود را به وب سایت جدید وصل کنید ، باید یک برنامه کاربردی ایجاد کنید که انتقال واقعی را برای شما انجام دهد (به ما اعتماد کنید ؛ ثبت نام این برنامه بسیار آسان تر از انجام دستیابی به انتقال است).

 1. بازدید کنید https://www.tumblr.com/oauth/apps
 2. برای ادامه روی دکمه آبی “قبول” کلیک کنید
 3. به حساب Tumblr خود وارد شوید (مگر اینکه قبلاً وارد سیستم شوید)
 4. بر روی دکمه سبز “ثبت نام برنامه” کلیک کنید
 5. “نام برنامه” ، “وب سایت برنامه” ، “شرح برنامه” و “URL پیش فرض تماس با ما” را پر کنید. شما می توانید بقیه زمینه ها را کنار بگذارید
 6. برای قسمت های “وب سایت برنامه” و “پیش فرض پاسخ به تماس با URL” ، آدرس وب سایت جدید خود را وارد کنید. اگر مطمئن نیستید ، فقط URL را در توضیحات ابزار وارد کننده ای که کپی می کنید بررسی کنید

ثبت نام برنامه Tumblr

 1. به پایین صفحه بروید ، تأیید کنید که روبات نیستید و روی “ثبت نام” کلیک کنید
 2. “کلید مصرف کننده OAuth” و “کلید مخفی” را در قسمت های ابزار وارد کننده کپی و جایگذاری کنید

کلیدهای مخفی ابزار وارد کننده Tumblr

پس از کپی کردن هر دو کلید واردکننده در وب سایت جدید وردپرس ، ابزار وارد کننده باید به شما اطلاع دهد که همه چیز درست است. در صورت بروز خطا ، کلیدها را دو بار بررسی کنید.

مجوز برنامه Tumblr

در همان صفحه ، باید برنامه را با کلیک روی پیوند مجاز کنید. پس از آن ، با کلیک بر روی دکمه سبز “مجاز” ، دسترسی را تأیید کنید.

مجاز به برنامه Tumblr

لطفا توجه داشته باشید که برنامه های تازه ثبت شده محدودیت 1000 درخواست در هر ساعت (و 5000 درخواست در هر روز) دارند. درست در صورتی که وبلاگ عظیمی در Tumblr داشته باشید و بیش از این نیاز داشته باشید ، می توانید به محض تکمیل مراحل ثبت نام درخواست حذف محدودیت را بدهید..

اگر اتصال موفقیت آمیز بود ، باید بتوانید وبلاگ Tumblr خود را که در ابزار وارد کننده وردپرس ذکر شده است ، مشاهده کنید. بر روی دکمه “وارد کردن این وبلاگ” (در سمت راست) کلیک کنید و صبر کنید تا انتقال کامل شود.

وارد کردن وبلاگ از Tumblr به وردپرس

لطفا توجه داشته باشید که سرعت انتقال به چندین عامل بستگی دارد از جمله اندازه وبلاگ شما صبر داشته باشید و اجازه دهید ابزار جادوی خود را انجام دهد. فقط کافیست چند انتظار بیشتر در انتظار داشته باشید و در صورت کند بودن صفحه کلید ، صفحه کلید را خرد نکنید (برای ادامه انتقال به صفحه کلید نیاز خواهید داشت).

ابزار وارد کننده پس از اتمام کار به شما اطلاع می دهد ، و شما باید نتایج را در همان صفحه مشاهده کنید (پست های وارد شده ، پیش نویس های وارد شده و صفحات وارد شده).

احساس رایگان برای باز کردن پست ها -> همه ارسال ها در داشبورد وردپرس خود و همچنین برای دیدن اینکه آیا این پست ها وارد شده اند یا خیر و به نظر می رسد. اکنون می توانید آنها را تصرف کنید ، ویرایش کنید ، تصاویر برجسته را اضافه کنید یا هر کاری را که می خواهید انجام دهید.

تغییر مسیر بازدید کنندگان از Tumblr به وردپرس

اگر شما یک وبلاگ موفق در وبلاگ Tumblr اجرا کرده اید ، طبیعی است که دوست دارید مخاطبان را حفظ کنید. بنابراین ، اکنون که همه چیز را در وبلاگ جدید وردپرس دارید ، پیشنهاد می کنیم بازدید کنندگان را از Tumblr به WordPress هدایت کنید..

 1. به صفحه تنظیمات Tumblr بروید
 2. تنظیمات Tumblr

 3. نام وبلاگ خود را انتخاب کنید
 4. تنظیمات Tumblr نام وبلاگ

 5. بر روی دکمه ویرایش تم کلیک کنید
 6. تنظیمات Tumblr ویرایش تم

 7. دکمه ویرایش HTML را انتخاب کنید
 8. تنظیمات Tumblr ویرایش HTML

 9. در کد پیدا کنید و این کد را بعد از برچسب:

فراموش نکنید که تغییر دهید http://yourblog.com به URL واقعی وبلاگ جدید شما.

HTML سفارشی Tumblr

 1. پیدا کن در همان کد برچسب بزنید و این کد را بعد از علامت گذاری کنید برچسب:

Tumblr HTML

 1. برای ذخیره تغییرات ، بر روی دکمه “بروزرسانی پیش نمایش” و پس از آن بر روی دکمه “ذخیره” کلیک کنید.

هر کاری که تاکنون انجام داده اید با موفقیت بازدید کنندگان Tumblr شما را به وب سایت جدید وردپرس شما هدایت می کند. اما اگر شخصی از وبلاگ قدیمی Tumblr شما در یک پست یا صفحه خاص قرار بگیرد ، در نهایت می تواند خطایی را مشاهده کند. برای حل این مشکل ، باید تغییر مسیر دیگری را در وردپرس تنظیم کنید.

 1. به افزونه ها بروید -> افزودن جدید
 2. افزونه “تغییر مسیر” را پیدا کنید ، آن را نصب کنید و فعال کنید
 3. به ابزارها بروید -> تغییر مسیر
 4. برای اتمام تنظیمات بر روی دکمه ها کلیک کنید (در این زمان دیگر نیازی به هیچ گزینه نیست)
 5. به برگه “تغییر مسیرها” و دکمه “اضافه کردن تغییر مسیر جدید” بروید و مطابق آن پر کنید:

URL منبع: .* / post / \ d + / (. *)

URL هدف: / 1 دلار

 در سایت مناسب ، گزینه “Regex” را انتخاب کنید

 • بر روی دکمه “Add Redirect” کلیک کنید
 • تغییر مسیر Tumblr به وردپرس

  پس از کلیک بر روی دکمه ، تنظیمات ذخیره می شوند و همه بازدید کنندگان وبلاگ Tumblr شما به طور خودکار به وبلاگ جدید وردپرس شما هدایت می شوند! تبریک می گویم؛ شما با موفقیت وبلاگ Tumblr خود را به وردپرس منتقل کرده اید.

  پس از انتقال چه باید کرد?

  اگرچه وبلاگ شما اکنون با افتخار میزبان وردپرس است ، این بدان معنی نیست که شما با آن کار کرده اید. اگر به یاد داشته باشید ، ما ذکر کردیم که وردپرس به شما امکان می دهد وبلاگ خود را به شکلی که می خواهید تنظیم کنید.

  برای مبتدیان ، ممکن است یک موضوع جدید وردپرس پیدا کنید که می تواند در یک ثانیه ظاهر وبلاگ شما را تغییر دهد. سپس ، از مرور افزونه های وردپرس دریغ نکنید و برخی از آنها را پیدا کنید که به شما امکان می دهد وب سایت خود را ارتقا دهید.

  همچنین ، فراموش نکنید که به دوستان و بازدید کنندگان عادی خود اطلاع دهید که به WordPress نقل مکان کرده اید – صفحات رسانه های اجتماعی خود را باز کنید و به آنها بگویید دامنه جدید شما چیست. شاید شما حتی می توانید یک پست جدید کوتاه در مورد نحوه تغییر Tumblr به وردپرس بنویسید.

  اگر تازه وارد این سیستم عامل هستید ، احتمالاً می خواهید در مورد WordPress اطلاعات بیشتری کسب کنید و فراموش نکنید که راهنماهای وبلاگ نویسی ما را بررسی کنید که به شما کمک می کند نحوه کار همه چیز و همه کارهای شگفت انگیز را که می توانید با وردپرس انجام دهید.

  سوالات متداول

  1. بعد از انتقال مقاله جدید را از کجا می توانم ارسال کنم؟ آیا باید هم در Tumblr و WordPress ارسال کنم?

  پس از اتمام انتقال ، تمام کارها فقط باید در وردپرس انجام شود. نیازی به ارسال در هر دو سایت نیست (در واقع ، شما باید از این امر پرهیز کنید زیرا ممکن است در نهایت به داشتن محتوای تکراری که برای SEO شما مناسب نیست) بپردازید و چیزهای جدید را فقط در سایت وردپرس خود بنویسید.

  1. آیا می توانم موضوع خود را به وردپرس منتقل کنم?

  متأسفانه ، نمی توان به سادگی کپی و یا انتقال ظاهر وبلاگ Tumblr خود به وردپرس را امکان پذیر کرد. اگرچه این امر از لحاظ فنی امکان پذیر است ، نیاز به کدنویسی از یک قالب وردپرس سفارشی دارد که شبیه Tumblr با یک موضوع باشد ، اما این کار به کار و دانش کدنویسی زیادی نیاز دارد..

  1. آیا مهاجرت پیروان و نظرات امکان پذیر است?

  متاسفانه ، این امکان پذیر نیست.

  بسته بندی کردن

  خودشه. اگر هر مرحله از این راهنما را رعایت کرده اید ، وبلاگ شما باید با موفقیت به وردپرس منتقل شود. اگرچه ممکن است این پایان به نظر برسد ، اما در واقع فقط آغاز وبلاگ جدید شماست.

  همانطور که قبلاً بیان کردیم ، وردپرس گزینه های بسیار بیشتری نسبت به Tumblr ارائه می دهد. وقت خود را بگذرانید ، درباره WordPress اطلاعات بیشتری کسب کنید و مانند گذشته هرگز وبلاگ شخصی خود را بهبود بخشید!

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
   Like this post? Please share to your friends:
   Adblock
   detector
   map