خوراک RSS را در سایت WordPress خود مانند نرم افزار کنترل کنید

خوراک RSS را در سایت WordPress خود مانند نرم افزار کنترل کنید


اگر وب سایتی با وردپرس ایجاد کرده اید ، احتمال دارد که می خواهید مطالب جدید را به صورت روزانه یا حداقل هفتگی منتشر کنید. در این صورت می خواهید محتوای خود را به کاربران تحویل دهید.

در حالی که بسیاری از آنها از طریق سایت خود و صفحات رسانه اجتماعی که ایجاد می کنید ، از سایت شما به روزرسانی می کنند ، نباید در مورد RSS RSS فراموش نکنید.

Rich Site Summary یا Really Simple Syndication برای نمایش مطالب مکرر و ارائه آن به مخاطبان گسترده ای طراحی شده است. سند RSS که به عنوان “فید” شناخته می شود شامل عنوانی است که به دنبال آن یک گزیده کوچک ، یک تصویر یا اطلاعات اضافی متفاوت درباره پست ها ، وب سایت ، نویسنده و غیره.

وردپرس به صورت خودکار فید برای وب سایت شما ایجاد می کند ، و می توانید به راحتی آن را مشاهده کنید www.yourdomain.com/feed.

خیر ، فیدها هنوز مرده نیستند و میلیون ها کاربر در سراسر جهان وجود دارند. بنابراین ، این احتمال وجود دارد که بازدید کنندگان شما از جمع کننده های مختلف در رایانه یا تلفن های هوشمند خود برای گرفتن اخبار از سایت شما استفاده کنند. به همین دلیل ، به نفع شماست که بتوانید RSS را به بهترین شکل ممکن تهیه کنید. این چیزی است که امروز یاد خواهید گرفت:

 • هر نوع خوراک RSS را به داشبورد خود اضافه کنید
 • چگونه به راحتی هر نوع خوراک RSS خارجی نمایش داده شود
 • فعال کردن تصاویر در فیدهای RSS. آسانتر از چیزی است که فکر می کنید
 • ارسال مطالب خود را برای RSS در 5 مرحله ساده انجام دهید
 • ساده ترین راه برای حذف گروه ها از خوراک RSS

هر نوع خوراک RSS را به داشبورد خود اضافه کنید

به طور پیش فرض ، وردپرس خوراک RSS را در داشبورد شما نمایش می دهد. بدیهی است ، این فید حاوی خبرهایی است که برای همه جالب نیست. به جای ترک کردن مانند آن ، می توانید داشبورد خود را به طور کامل سفارشی کنید و فید را حذف کنید ، یا می توانید فقط فید را سفارشی کنید و چیزهایی را اضافه کنید که برای شما مهم است.

بدون هیچ گونه آگهی اضافی ، ما در حال نشان دادن چگونگی تغییر فید وردپرس و اضافه کردن پیوندی سفارشی هستیم که در واقع به آنها اهمیت می دهید:

 1. به پرونده function.php بروید و آن را باز کنید
 2. این کد را کپی و جایگذاری کنید:
 3. عملکرد wpc_dashboard_widgets ()
  $ wp_meta_boxes جهانی؛
  // حذف ابزارک های غیر ضروری
  // var_dump ($ wp_meta_boxes ['داشبورد'])؛ // استفاده برای دریافت همه شناسه های ویجت
  تنظیم نشده
  $ wp_meta_boxes ["داشبورد"] ["عادی"] ["هسته"] ["dashboard_plugins"],
  $ wp_meta_boxes ["داشبورد"] ["سمت"] ["هسته"] ["dashboard_secondary"],
  $ wp_meta_boxes ["داشبورد"] ["سمت"] ["هسته"] ["dashboard_primary"]
  )؛
  // اضافه کردن یک ویجت داشبورد سفارشی
  wp_add_dashboard_widget ('dashboard_custom_feed'، 'WP Loop'، 'dashboard_custom_feed_output')؛ // اضافه کردن خروجی خوراک RSS جدید
  }
  
  تابع dashboard_custom_feed_output ()
  پژواک
  '؛ wp_widget_rss_output (آرایه ( 'url' => 'http://www.firstsiteguide.com/feed', 'موارد' => 5, 'show_summary' => 1, 'show_author' => 0, 'show_date' => 1 ))؛ پژواک "
  "؛ } add_action ('wp_dashboard_setup' ، 'wpc_dashboard_widgets')؛
 4. پارامترهایی را که می خواهید تغییر دهید
 5. ذخیره تغییرات

اگر کدنویسی نمی کنید ، از آنچه در بالا مشاهده می کنید نترسید. شخصی سازی کد به گونه ای که بتوانید فید RSS را که واقعاً می خواهید اضافه کنید ، تنها چند قدم از آن فاصله دارد.

بیایید با مهمترین قسمت شروع کنیم ، و آن آدرس اینترنتی RSS است. به سادگی خط کد زیر را در عملکرد بالا پیدا کنید و URL را تغییر دهید:

'url' => 'http://www.yourrssfeed.com/feed'

اکنون که خط را پیدا کرده اید و آدرس را تغییر داده اید ، می توانید به آرامی خواندن کد را ادامه دهید. برای مبتدیان ، تعداد اخبار را تغییر دهید که می خواهید در خوراک خود ظاهر شوید خلاصه ، نویسنده و تاریخ فقط می توانند مقادیر “1” یا “0” داشته باشند ، به این معنی که شما نمی خواهید یا نمی خواهید خلاصه ، نام نویسنده را نشان دهید ، و حدس زده اید – تاریخ انتشار.

آخرین و مهم نیست ، احتمالاً می خواهید عنوان خوراک RSS خود را تغییر دهید. اگر چنین است ، فقط یک لحظه قبل عملکردی را که c / p داشتید ، خط زیر را پیدا کنید و عنوان را تغییر دهید:

wp_add_dashboard_widget ('dashboard_custom_feed'، 'TITLE GEES HERE'، 'dashboard_custom_feed_output')؛ // اضافه کردن خروجی خوراک RSS جدید

فراموش نکنید که تغییرات را ذخیره کنید و به داشبورد خود بروید. اگر همه چیز به درستی انجام شود ، اخبار خبری سفارشی شما آماده است. باحال است ، اینطور نیست?

چگونه به راحتی هر نوع خوراک RSS خارجی نمایش داده شود

در حالی که می توانید با هدایت کاربران به پیوندی در وب سایت وردپرس خود ، به راحتی فید RSS خود را نشان دهید ، نشان دادن یک لینک خارجی می تواند کمی پیچیده تر باشد. اما اجازه ندهید که این امر شما را دلسرد کند زیرا شما هنوز هم می توانید یک فید RSS را در هر مکانی در سایت خود داشته باشید فقط با کپی / چسباندن یک عملکردی که می خواهیم در این مقاله به شما نشان دهیم.

به جای نصب افزونه دیگری که کنترل فیدها را کنترل می کند و به مراقبت و بروزرسانی مداوم نیاز دارد ، می توانید لیست خود را ایجاد کنید. تنها کاری که باید انجام دهید تغییر لینک در فید مورد نظر برای نمایش و تغییر تعداد فیدهای نشان داده شده در سایت شما.

این که آیا شما قصد دارید فید آر اس اس خارجی را در یک صفحه / پست جدید نشان دهید یا می خواهید آن را در نوار کناری ، سربرگ یا پاورقی خود لانه کنید ، رویه عملی تقریباً یکسان است:

 1. پرونده sidebar.php یا هر پرونده ای را که می خواهید فید نمایش داده شود ، باز کنید
 2. کد زیر را کپی و جایگذاری کنید:
 3. get_item_quantity (4)؛
  $ rss_items = $ rss-> get_items (0، $ حداکثر)؛
  ?>
  
  
 4. URL را در خط شماره 2 تغییر دهید
 5. تعداد فیدهای RSS را که در خط شماره 3 نمایش داده می شود ، تغییر دهید
 6. ذخیره تغییرات

اکنون که یک یا چند فید RSS را از سایت های دیگر تنظیم کرده اید ، فراموش نکنید که از فیدهای RSS خود مراقبت کنید.

فعال کردن تصاویر در فیدهای RSS. آسانتر از چیزی است که فکر می کنید

بسیاری از مردم فکر می کنند که فیدهای RSS بخشی از تاریخ هستند. با این حال ، حتی بیشتر ، افراد روزانه از RSS استفاده می کنند. نه تنها می توانید وب سایت های موردعلاقه خود را در مرورگر خود ، در وب سایت خود و یا حتی در مدیر وردپرس خود ذخیره کنید ، هنگامی که تلفن های هوشمند در سراسر جهان به دست آورد ، فیدها حتی محبوب تر شدند. اکنون می توانید به روزرسانی ها را از به روزرسانی ها و نویسندگان مورد علاقه خود مرتب نگه دارید و در عرض چند ثانیه پس از انتشار مقاله جدید ، به محتوای جدید دسترسی داشته باشید..

حتی اگر هنوز وارد فیدهای RSS نمی شوید ، پس از اجرای وب سایت خود ، باید به افرادی که مرتبا از این سرویس استفاده می کنند فکر کنید.

تغذیه RSS

روشهای مختلفی برای دستکاری محتوای RSS در وردپرس وجود دارد. به عنوان مثال ، می توانید پست خود را برای فیدهای RSS برنامه ریزی کنید یا می توانید نحوه نمایش وردپرس گزیده هایی را که در RSS ایجاد می شود ، تغییر دهید. اما مهم نیست که چه کاری انجام می دهید ، شما هنوز تصویری در خوراک RSS خود ندارید.

تصور کنید که چندین وب سایت در همین موضوع دارید که به طور مرتب فیدهای آنها را به روز می کنید. شما برنامه فید خود را (برای مثال Feedly) در تلفن هوشمند خود باز می کنید و سایتی با تصویر در کنار عنوان پست وجود دارد ، در حالی که دیگری هیچ تصویری ندارد. تقریباً در همه موارد ، افراد به پیوند با تصویر در کنار آن می روند زیرا که این جالب تر به نظر می رسد و این احساس را به شما می دهد که نویسنده به مطالب خود اهمیت می دهد.

از آنجا که در حال حاضر تصویری را به هر پست متصل کرده اید ، هیچ بهانه ای ندارد – می توانید آن تصویر را به خوراک RSS نیز وصل کنید و وب سایت خود را برای افرادی که از فید استفاده می کنند جذاب تر کنید..

در این بخش از راهنمای ، ما می خواهیم نحوه افزودن تصویر برجسته به فیدهای شما را به شما نشان دهیم. در واقع ، این بسیار ساده است و شما فقط باید کدهای موجود در زیر را کپی و جایگذاری کنید:

 1. پرونده توابع.php را باز کنید
 2. کپی و چسباندن کد:
 3. add_filter ('the_content_feed'، 'rss_post_thumbnail')؛
  تابع rss_post_thumbnail ($ $) {
  پست جهانی $؛
  if (has_post_thumbnail ($ post-> ID))
  $ content = '

  " get_the_post_thumbnail ($ post-> ID ، 'تصویر کوچک'). "

  " $ $؛ محتوای $ را بازگردانید }
 4. ذخیره تغییرات

آنجا می روید هر پستی که تصویری برجسته به آن وصل شده باشد ، از همان تصویر علاوه بر فیدهای RSS استفاده می کند. اکنون می توانید در هر برنامه کاربردی که ممکن است از آن استفاده کنید ، ادامه دهید و فید RSS را به روز کنید. به جای متن خسته کننده و ساده ، تصویری خواهید داشت که کل ارائه سایت شما را تغییر می دهد.

ارسال مطالب خود را برای RSS در 5 مرحله ساده انجام دهید

معمولاً وردپرس پس از زدن دکمه انتشار ، مقاله جدید شما را در فید RSS ارسال می کند. در حالی که هیچ مشکلی در آن وجود ندارد و شما در واقع می خواهید مقاله شما در اسرع وقت ظاهر شود ، گاهی اوقات ممکن است بخواهید آن پست را برنامه ریزی کنید. در این بخش از مقاله ، نحوه تأخیر در ارسال RSS را به شما نشان خواهیم داد. فقط به عنوان مثال ، اگر پست را برای چند دقیقه به تأخیر بیاندازید ، کافی است قبل از ارسال مطلب در فید ، تغییرات دیگری ایجاد کنید.

در اینجا کد مورد نیاز برای رسیدن به این تأخیر آمده است:

 1. پرونده توابع.php را باز کنید
 2. بازنویسی کد کلمه برای کلمه … یا کپی کردن و کپی کردن کد ، البته:
 3. تابع برنامه ریزی شده_فید ($ کجا) {
  $ wpdb جهانی؛
  
  اگر (is_feed ()) {
  // timestamp در قالب WP
  $ now = gmdate ('Y-m-d H: i: s')؛
  
  // مقدار انتظار؛ + دستگاه
  $ انتظار = '10'؛ // عدد صحیح
  
  // http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/date-and-time-functions.html#function_timestampdiff
  $ device = 'MINUTE'؛ // MINUTE ، HOUR ، DAY ، هفته ، ماه ، سال
  
  // اضافه کردن SQL-sytax به پیش فرض $ که در آن است
  $ at. = "و TIMESTAMPDIFF ($ دستگاه ، $ wpdb-> Posts.post_date_gmt ، 'اکنون $")> $ صبر کنید "؛
  }
  
  دلار را به جایی برگردانید؛
  }
  
  add_filter ('posts_where'، 'plans_feed')؛
 4. متغیر دستگاه $ را به چند دقیقه ، ساعت ، روز و غیره تغییر دهید
 5. متغیر انتظار دلار را به تعداد دقیقه ، ساعت ، روز یا هر آنچه انتخاب کرده اید تغییر دهید. این زمانی است که پست شما صبر می کند قبل از انتشار خودکار در فید RSS
 6. ذخیره تغییرات

خودشه. برای برنامه ریزی فید RSS خود مجبور نیستید کاری دیگری انجام دهید.

فید RSS RSS خود را خودکار کنید

فید RSS خود را خودکار کنید خروجی با اعلان های فشار وب به راحتی اعلانهای مربوط به فشار وب خود را به راحتی ارسال کنید تا آیتم های فید RSS خود را از طریق اعلان های فشار وب هدفمند ارسال کنید.

ساده ترین راه برای حذف گروه ها از خوراک RSS

از لحظه انتشار اولین پست خود با استفاده از وردپرس ، ارسال های جدید شما بصورت خودکار به عنوان خوراک RSS منتشر می شود. به هر خوراک که می خواهد وب سایت شما را دنبال کند به راحتی می توان به آن فید دسترسی پیدا کرد و به همین دلیل ، شما باید RSS خود را به همان اندازه که می توانید تهیه کنید..

خوراک RSS

در حالی که می توانید به راحتی هر زمان که بخواهید انتشار فیدهای خود را به تعویق بیندازید ، گاهی اوقات باید فقط دسته های خاص را به پیروان خود نشان دهید. با این وجود بهتر است ، دسته هایی را که نمی خواهید در فید نمایش داده شوند حذف کنید.

به راحتی دسته ها را از فید RSS حذف کنید:

به عنوان مثال ، شما ممکن است دهها دسته بندی داشته باشید که هر روز با محتوای جدید به روز می شوند و نمی خواهید کاربران خود را تحت الشعاع قرار دهید. شاید یک دسته خاص فقط برای جلب کاربران از سایتهای رسانه های اجتماعی طراحی شده باشد. یا شاید شما می خواهید خوراک RSS شما فقط برای نمایش اخبار “دسته” باشد. به هر دلیلی ، در سطرهای زیر می خواهیم نحوه نشان دادن یک دسته بندی از خوراک RSS را به شما نشان دهیم:

 1. بازکردن توابع.php
 2. کپی و چسباندن کد:
 3. تابع exclud_categor_from_rss ($ پرس و جو) {
  if ($ query-> is_feed)
  $ query-> set ('cat'، '- 10، -21، -32')؛
  }
  query را بازگردانید؛
  }
  add_filter ('pre_get_posts'، 'exclude_categor_from_rss')؛
  
 4. شناسه طبقه را در 3 تغییر دهیدراد خط
 5. ذخیره تغییرات

آسانترین راه برای یافتن شماره شناسه یک دسته ، باز کردن یک دسته بندی از آن است ارسال ها -> دسته ها. پس از کلیک بر روی دکمه “ویرایش” ، شناسه در بالای مرورگر خود به صورت URL نشان داده می شود.

همانطور که می توانید از کد متوجه شوید ، برای حذف یک دسته بندی ، باید قبل از شناسه شخصیت “-” را وارد کنید. پس از تنظیم شناسه ، این دسته ها دیگر در فید RSS شما نمایش داده نمی شوند. در صورت نیاز به تغییر در آینده ، می توانید در صورت لزوم عملکرد را به سادگی تغییر داده و یک دسته را از لیست اضافه یا حذف کنید.

خوراک RSS شما حتی بهتر شده است. فراموش نکنید که آموزشهای دیگر ما در مورد چگونگی بهبود وب سایت با وردپرس خود را بررسی کنید و از بهترین پلتفرم وبلاگ نویسی در حال حاضر عالی استفاده کنید.

بسته بندی کردن

در حال حاضر ، شما باید این واقعیت را پذیرفتید که فیدهای RSS هنوز چیزی هستند. و حتی اگر طرفدار RSS نیستید ، باید به بازدیدکنندگان خود فکر کنید که هنوز هم از روزانه از فید استفاده می کنند. برای کمک به آنها ، با اجرای هر یک از نکاتی که ما در این راهنما به شما نشان دادیم ، از فید RSS خود بهترین نتیجه را کسب کنید.

نظر شما در مورد RSS چیست؟ آیا اخبار را در رایانه یا تلفن های هوشمند جمع می کنید؟ در مورد RSS در وبلاگ خود چه می کنید?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Liked Liked