تنظیمات پیوند وردپرس Permalink و ساختار URL سفارشی

wordpress-permalink-struktur.png


پیوندهای همیشگی یکی از این اصطلاحاتی است که بسیاری از وبلاگ نویسان بطور روزمره از آنها استفاده می کنند ، اما بسیاری از آنها کاملاً آنها را درک نمی کنند. آنها بسیار مهم هستند و حتی قبل از ایجاد وب سایت در وردپرس ، باید در مورد بهترین ساختار برای سایت خود باشید. اما قبل از اینکه بتوانید به طور صحیح آنها را تنظیم کنید ، باید بدانید که پیوند مجدد چیست و چه تأثیری در یک وبلاگ دارد.

آن دسته از URL ها که منجر به ارسال ، صفحه ، دسته ها ، برچسب ها ، تصاویر و سایر مطالب در سایت شما می شوند ، برای هر وب سایت و صفحه موجود در آن بی نظیر هستند. همانطور که باید نامتناهی باشند و هرگز تغییر نکنند ، به آنها پیوند ثابت گفته می شود (برای پیوندهای دائمی کوتاه است).

پیوند ثابت را به عنوان آدرس مستقیم به مطالبی که در سایت می توانید تصور کنید. اگر می توانید یک وب سایت را به عنوان یک شهر تصور کنید ، هر دسته از محتوا یک خیابان است ، در حالی که هر پیوند مجزا به عنوان یک آدرس با شماره منحصر به فرد خود عمل می کند..

چرا باید ساختار مستمر را تغییر دهید

از همان لحظه ای که وردپرس را نصب می کنید ، لینک های ثابت تنظیم و فعال می شوند. هر پست جدیدی که منتشر می کنید یک لینک منحصر به فرد به دست می آورد و همه چیز بدون مشکل کار می کند. بنابراین ، یک سوال رایج در بین مبتدیان این است که چرا حتی باید در وهله اول تغییر ساختار permalink را نیز در نظر بگیریم.

در حالی که در بسیاری موارد ، شما باید از فلسفه “اگر آن را خراب نکنید” آن را اصلاح نکنید ، این یکی از آن لحظه ها نیست. ساختار پیوند پیش فرض در وردپرس زشت به نظر می رسد ، و می تواند هم برای بازدید کنندگان و هم برای موتورهای جستجو مشکل ایجاد کند. به صورت پیش فرض, وردپرس از یک ساختار همیشگی ساده استفاده می کند که به شرح زیر است: http://example.com/؟p=123.

بسیاری از وبلاگ نویسان از ساختار تاریخ مورد نیاز خود استفاده می کنند. به عنوان مثال ، در حالی که timestamps می تواند به سایتهایی که به مقالات خبری وابسته هستند کمک کند ، آنها می توانند به انواع دیگر وب سایت ها آسیب بزنند. فقط سعی کنید خود را در موقعیتی تصور کنید که در مقاله ای که چند سال به گذشته باز می گردد ، بر آن گیر می اندازید. حتی اگر این پست حساس به زمان نبود ، بلافاصله فرض می کنید که قدیمی است و ارزش خواندن ندارد ، اینطور نیست?

بنابراین ، برای کمک به همه کاربران ، و همچنین کمک به موتورهای جستجوگر برای فهرست بندی مناسب صفحات شما ، مهم است که ساختار پیوند پیش فرض پیش فرض را به چیزی بصری جذاب تر برای انسان و ماشین تبدیل کنید..

بهترین موردی که باید استفاده کنید کدام است؟?

اگرچه پاسخ صحیحی برای این سؤال وجود ندارد ، اینترنت پر است از بحث و گفتگو در مورد ساختارهای همیشگی کامل. ما پیشنهاد می کنیم که از اجتناب از ساختار پیوند پیش فرض (ساده) استفاده کنید که فقط از شناسه صفحه استفاده می کند. نمایه سازی صحیح سخت تر به نظر می رسد و به هیچ وجه کاربر پسند نیست.

اما هر ساختار پیوندی دیگری ممکن است مناسب سایت شما باشد یا نباشد. این همه بستگی به این دارد که درباره چه چیزی می نویسید. اگر تمایل دارید روزانه ده ها مقاله خبری بنویسید ، این طبیعی است که شما زمان و تاریخ را در لینک های همیشگی خود قرار دهید. از طرف دیگر ، اگر چند نویسنده مشهور دارید که باید آنها را تشخیص دهید ، هیچ کس نمی تواند به شما بگوید که نوارهای نویسنده را به ساختار permalink اضافه نکنید. بنابراین ، همانطور که از این مثالها می بینید ، همه چیز به وبلاگی که ایجاد می کنید بستگی دارد.

به هر حال ، بسیاری از وب سایت های وردپرس از ساختار “ارسال نام” یا یک نوع سفارشی مشابه استفاده می کنند. با قرار دادن نام پست ها در لینک پیوند ، این فرصت را پیدا می کنید که کلمه کلیدی را مستقیماً در آدرس مقاله خود وارد کنید. این ممکن است به موتورهای جستجوگر کمک کند تا مقاله شما را بهتر رتبه بندی کنند. حتی افزونه های محبوب SEO برای WordPress اگر کلمه کلیدی فوکوس در بخش پیوند ثابت نباشد ، به شما هشدار می دهند. از دید کاربر ، فکر نکنید که بهتر است عنوان پست را در پیوند داشته باشید تا اینکه فقط شناسه یا تاریخ داشته باشید?

نحوه تغییر ساختار پیوندی

وقتی تصمیم گرفتید زمان آن است که ساختار پیوند مجدد وبلاگ را تغییر دهید ، به آن بروید تنظیمات -> پیوندهای ثابت.

در صفحه تنظیمات permalinks ، می توانید شش گزینه موجود برای تغییر URL ها در سایت خود را مشاهده کنید:

 • جلگه – ارسال شناسه در قالب غیر کاربر پسند
 • روز و نام – قالب سال / ماه / تاریخ و به دنبال نام پست
 • ماه و نام – قالب سال / ماه به همراه نام پست
 • عددی – شماره شناسه پست
 • نام ارسال – نام بهداشتی پست
 • سفارشی – به شما امکان می دهد با ده تگ موجود ، ساختار سفارشی بسازید

تنظیمات متداول پیوند

برای تغییر ساختار ، فقط گزینه مورد نظر خود را انتخاب کرده و تغییرات را ذخیره کنید. خوب ، حداقل در مورد پنج گزینه اول صادق است ، در حالی که مورد سفارشی نیاز به کمی اقدامات بیشتر از طرف شما دارد.

نحوه استفاده از یک ساختار سفارشی

وردپرس هنگام استفاده از یک ساختار پیوند ثابت ، به شما امکان می دهد از ده تگ مختلف استفاده کنید که پیوندهای شما را توصیف می کنند:

 • ٪ سال٪ – سال ارسال
 • ٪٪ ماه – ماه سال
 • ٪ روز٪ – روز ماه
 • ٪ ساعت٪ – ساعت روز
 • ٪ دقیقه٪ – دقیقه ساعت
 • ٪دومین٪ – ثانیه دوم
 • ٪ post_id٪ – شماره شناسه پست منحصر به فرد
 • ٪ postname٪ – نسخه بهداشتی عنوان پست (فیلد slug post)
 • ٪دسته بندی٪ – نسخه بهداشتی از نام طبقه بندی (قسمت slug category)
 • ٪نویسنده٪ – نسخه بهداشتی از نام نویسنده

در استفاده از هر نوع برچسب هایی که دوست دارید ، احساس راحتی کنید. به طور پیش فرض ، فقط نام پست در پیوند شخصی مشاهده می شود ، بنابراین آن را به همان ساختار “ارسال نام” تبدیل می کند که می توانید از قبل از لیست انتخاب کنید..

به عنوان مثال ، اگر به مقولات بسیار تکیه دارید ، می توانید ساختار پیوند ثابت خود را تغییر دهید تا هم برچسب های دسته بندی و هم پست ارسال شود:

http://example.com/wordpress/٪categ٪/٪postname٪/

هنگام ساختن یک ساختار سفارشی ، فراموش نکنید که بعد از هر برچسب ، علامت بریده “/” اضافه کنید.

همین ساختار را حفظ کنید

از آنجا که پیوندهای ارتباطی بر کل سایت تأثیر می گذارد ، مهم است که همیشه آنها را یکسان نگه دارید. بهتر است حتی قبل از انتشار اولین پست خود در مورد ساختار پیوند تصمیم بگیرید. اگر در آینده آن را تغییر دهید که ممکن است ده ها یا صدها پست منتشر شده داشته باشید ، تغییر ساختار پیوند ممکن است باعث از بین رفتن ترافیک شود. موتورهای جستجو از قبل فهرست پیوندهای قدیمی را نمایه می کنند و ممکن است کاربران آنها را به شکل اصلی خود نشانک گذاری کنند.

اگر هنوز نیاز به تغییر ساختار دارید ، نگران نباشید. می توان این کار را انجام داد ، اما شما به افزونه تغییر مسیر نیاز خواهید داشت که کلیه چیزها را برطرف کرده و موتورهای جستجوگر و کاربران را به لینک جدید در صورت لزوم نشان می دهد.

دسته بندی و پایه

دسته ها و برچسب ها دارای صفحه بایگانی هستند. به عنوان مثال ، اگر شما یک دسته “کیک” دارید ، و می خواهید تمام مقالاتی را که در آن دسته خاص قرار دارند ذکر کنید ، باید به این قسمت بروید. http://www.yoursite.com/categ/cakes.

همانطور که از مثال مشاهده می شود ، پیوند مجزا شامل پایه “طبقه” می باشد. در پایین صفحه تنظیمات Permalinks ، می توانید گزینه هایی را برای تغییر آن پایه به هر چیز دیگری که دوست دارید پیدا کنید.

دسته و پایه تگ

به عنوان مثال ، اگر شما در حال ساختن یک وبلاگ اختصاصی به آشپزی هستید ، ممکن است فقط دسته بندی هایی برای دستور العمل های خود داشته باشید. بنابراین ، به جای اینکه آن را “دسته” بگذاریم ، منطقی تر خواهد بود که پایه به “دستور العمل ها” تغییر یابد. اگر گزینه را تغییر دهید ، پیوند مجدد جدید شما به این صورت خواهد بود: http://www.yoursite.com/recipes/cakes.

در مورد برچسب ها هم همینطور است. بجای http://www.yoursite.com/tag/chocolate, اگر شما فقط عناصر به عنوان برچسبهای خود داشته باشید ، ممکن است بخواهید پایه را به “مواد” اضافه کنید. بنابراین ساختار پیوند مجدد جدید مانند این است: http://www.yoursite.com/ingredients/chocolate.

افکار نهایی

از آنجا که آنها کل پارچه وبلاگ را تعریف می کنند ، لینک های ثابت قسمت اصلی سایت شما هستند. به همین دلیل ، نباید آنها را نادیده بگیرید. قبل از شروع به شخصی سازی سایت و نوشتن مقالات ، بسیار مهم است که در مورد پیوندهای همیشگی فکر کنید و ساختار آنها را متناسب با نیاز وب سایت خود تنظیم کنید. به ما اعتماد کن؛ اکنون این گزینه بسیار بهتر از آن است که بتوانید با تغییر مسیرها مبارزه کنید ، هنگامی که متوجه شوید ساختار ساده به اندازه کافی خوب نیست.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map