نحوه استفاده از صفحه شخصی سازی برای ویرایش موضوع وردپرس

wordpress-customize-options.png


فقط یکی از ویژگی های شگفت انگیز وردپرس که باعث شده این امر در بین وبلاگ نویسان بسیار محبوب شود ، امکان استفاده از مضامین است. بدون هیچ گونه دانش فنی ، اکنون هر کسی می تواند یک وب سایت زیبا و زیبا طراحی کند که همه دوست داشته باشند.

اما حتی اگر مضامین وردپرس همه چیز را در یک بشقاب شما ارائه دهد ، به این معنی نیست که شما باید وسایل را بعد از نصب یک موضوع تغییر دهید. بیشتر عناصری که یک وب سایت تشکیل می دهند مستعد شخصی سازی هستند. بسته به یک موضوع ، امکان تغییر عناوین ، فونت ها ، رنگ ها ، متن ، تصاویر و تقریبا هر آنچه را می خواهید وجود دارد.

البته ، اگر می دانید چگونه کد نویسی کنید ، می توانید کارهای بیشتری انجام دهید ، اما به همین دلیل نیستید که در اینجا هستید. از آنجا که WordPress به شما امکان می دهد تا موضوعات را از طریق Customizer سازگار با مبتدی تغییر دهید ، ما می خواهیم نحوه دسترسی به آن و نحوه شخصی سازی موضوع مورد نظر خود را به شما نشان دهیم. از آنجا که در هر آیتم گزینه های سفارشی سازی مختلفی وجود دارد ، از اهداف بیست و سیزده برای اهداف این آموزش استفاده خواهیم کرد.

نحوه دسترسی به صفحه شخصی سازی WordPress

صفحه WordPress Customize نیز به عنوان شناخته می شود Customizer WordPress. این نسخه در نسخه 3.4 معرفی شده است و از آن زمان به کاربران این امکان را می دهد تا در حالی که تغییراتی در آن انجام می شود ، یک سایت را مشاهده کنند. چه راهی بهتر برای شخصی سازی سایت شما اما دیدن نسخه زنده آن با خیال راحت از پشت صندلی شما؟ نکته مهم در این مورد این است که این تغییرات روی سایت زنده تأثیر نمی گذارد ، بنابراین بازدید کنندگان شما نمی توانند تا زمانی که ذخیره تغییرات را ذخیره کنید ، چه کاری انجام می دهند را مشاهده نکنند.

برای دسترسی به Customizer WordPress ، لطفاً به این قسمت بروید ظاهر -> سفارشی سازی.

صفحه شخصی سازی وردپرس

این همان است WordPress صفحه اصلی وبلاگ شما را باز کرده و Customizer را در سمت چپ صفحه قرار داده است. شما آماده برای ایجاد تغییر در سایت خود هستید.

نحوه شخصی سازی سایت وردپرس

برای مبتدیان ، بگذارید روی گزینه های سمت چپ صفحه توجه کنیم.

در بالای صفحه ، وردپرس به شما این امکان را می دهد که نام سایت خود را بشناسید. درست در زیر آن ، نام موضوعی را که اکنون استفاده می کنید نشان می دهد. اگر می خواهید تم ها را تغییر دهید ، فقط بر روی دکمه “تغییر” کلیک کنید و هر موضوع دیگری را که در وبلاگ خود نصب کرده اید انتخاب کنید.

هویت سایت

برای شروع ، باید چندین گزینه مهم برای هویت سایت خود را تغییر دهید. اگر یک آرم دارید یا می خواهید یکی از آنها را اضافه کنید ، روی دکمه “انتخاب لوگو” کلیک کنید. تصویری را از کتابخانه رسانه انتخاب کنید یا تصویر جدیدی بارگذاری کنید. معمولاً یک آرم تصویر مربعی است که نمایانگر شما یا شرکت شما است. اگر یکی از بیست و هفده را انتخاب کنید ، آرم درست در کنار عنوان سایت ظاهر می شود. در صورت استفاده از هر موضوع وردپرس دیگری ممکن است این متفاوت باشد.

هویت سایت

عنوان سایت و Tagline باید منحصر به فرد برای هر وب سایت باشد. این موارد نه تنها در صفحه اصلی نشان داده می شوند بلکه بر نحوه نمایش وبلاگ شما در صفحات نتایج موتور جستجو تأثیر می گذارند. به همین دلیل ضروری است که نام خود را به سایت خود بدهید و توضیحی یک جمله ای را به عنوان برچسب آن بنویسید.

فراموش نکنید که نماد سایت را اضافه کنید. این تصویر کوچک در مرورگر کاربران در بالای پنجره ها و زبانه ها نشان داده شده است. آنها همچنین به کاربرانی نشان می دهند که هر یک از صفحات شما را علامت گذاری می کنند یا هر نوع میانبر ایجاد می کنند. نماد سایت می تواند به افراد کمک کند تا وبلاگ شما را راحت تر تشخیص دهند. افراد معمولاً آرمهای خود را به عنوان نماد سایت انتخاب می کنند. باید مربع و حداقل 512 12 512 پیکسل عرض و بلند باشد.

رنگها

همانطور که بسیاری از انواع تحقیقات قبلاً ثابت شده است ، رنگ ها می توانند کل وب سایت را شکل دهند. فقط با انتخاب رنگ های اصلی می توانید لحن متفاوتی از سایت خود تنظیم کرده و نوع مناسب (یا اشتباهی) از کاربران را به خود جلب کنید. چه بخواهید مطابق مطالعات مختلف و چه به دلخواه خودتان رنگ ها را انتخاب کنید ، برگه Colors در Customizer به شما امکان می دهد تغییرات لازم را ایجاد کنید.

رنگها

وقتی صحبت از بیست و هفده شود ، می توانید بین سه طرح رنگی انتخاب کنید ، و می توانید رنگ متن هدر را شخصی سازی کنید.

برخی دیگر از تم ها گزینه های بیشتری را به شما ارائه می دهند ، و ممکن است شما بتوانید هر رنگی را در سایت سفارشی کنید. این همه بستگی به این دارد که توسعه دهنده برای ساخت گزینه های موضوع چه تلاش کند.

Header Media

Header Media

هدرها به یکی از مهمترین عناصر طراحی وب سایت تبدیل شده اند. در مضامین مدرن ، هدرها معمولاً حاوی تصاویر و فیلم ها هستند ، بنابراین طبیعی است که بتوانید رسانه ها را به تنهایی انتخاب کنید. ما قبلاً اطلاعات مربوط به Header Media را به طور کامل پوشش داده ایم ، بنابراین لطفاً نحوه تنظیم یک هدر وب سایت در وردپرس را ببینید.

منوها

منو

صفحه زیر به شما امکان اضافه کردن و ویرایش منوهای ناوبری در وردپرس را می دهد. از آنجا که مهم است که هر سایتی حداقل یک منوی ناوبری داشته باشد ، فقط باید یاد بگیرید که چگونه می توانید منوها را در وردپرس اضافه کنید. این برگه به ​​شما امکان می دهد همان کار را انجام دهید ، اما با ویژگی Live Preview بدین ترتیب می توانید بلافاصله نتایج را مشاهده کرده و آزمایش کنید.

ابزارک ها

با باز کردن پانل ابزارک ها ، زبانه هایی را مشاهده خواهید کرد که تمام مکان های موجود را نشان می دهد که در آن می توانید از ابزارک استفاده کنید. وقتی در مورد چگونگی افزودن ابزارک به وردپرس صحبت کردیم ، خاطرنشان کردیم که اینها به موضوعی بستگی دارد که شما از آن استفاده می کنید.

ابزارک ها

معمولاً حداقل چند قسمت آماده ویجت وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. اگر از بیست و هفده استفاده می کنید ، گزینه هایی برای افزودن ابزارک به Sidebar ، Footer 1 و Footer 2 خواهید دید.

هر یک از مکانهای موجود را باز کنید ، ضمن دیدن تغییراتی در سمت راست صفحه ، ابزارکها را به دلخواه خود اضافه و اصلاح کنید. خوب است ، اینطور نیست?

صفحه مقدماتی استاتیک

اگر موضوع انتخاب شده از صفحات مقدماتی استاتیک پشتیبانی کند ، این صفحه به شما امکان می دهد نوع صفحه اول را انتخاب کنید. با داشتن بیست و هفده ، می توانید آخرین ارسال های خود را در صفحه اصلی نمایش دهید ، یا می توانید صفحه دیگری را انتخاب کنید.

صفحه مقدماتی استاتیک

در صورت انتخاب یک صفحه استاتیک ، وردپرس مجموعه دیگری از گزینه ها را باز می کند که به شما امکان می دهد صفحه اول و پست را انتخاب کنید. اگر هیچ یک از مواردی را که قبلاً دوست ندارید ، روی پیوند “افزودن صفحه جدید” کلیک کنید تا صفحه جدید ایجاد شود.

گزینه های تم

اگر تصمیم دارید از صفحه استاتیک برای صفحه اول استفاده کنید ، وردپرس یک پنل اضافی را در Customizer اضافه می کند. در اینجا می توانید طرح صفحه اول خود را انتخاب کنید و صفحاتی را انتخاب کنید که در هر یک از بخش های موجود در موضوع شما نمایش داده می شود.

گزینه های تم

CSS اضافی

برگه های سبک آبشار (CSS) زبانی است که برای توصیف سبک هر سندی که در HTML نوشته شده است. سایت های وردپرس از CSS برای تعریف رنگ ها ، حاشیه ها ، قلم ها و بسیاری از جنبه های دیگر طراحی استفاده می کنند. تا نسخه 4.7 وردپرس ، کاربران مجبور بودند فایلهای شیوه نامه را به طور مستقیم تغییر دهند یا از ویرایشگر Appearance استفاده کنند تا بتوانند سبکهای خاص سایت را تغییر دهند.

CSS اضافی در WordPress

اما اکنون ، باز کردن پنل اضافی CSS در Customizer کافی است. در اینجا می توانید کد CSS دلخواه خود را بنویسید که بلافاصله روی وب سایت تأثیر می گذارد.

برای ویرایش کلیک کنید

همه عناصری که در پنل صفحه سمت چپ با گزینه های موجود هستند نیز دریافت می کنند نماد ویرایش مدور در پانل پیش نمایش. فقط با کلیک کردن روی نماد کنار هر یک از عناصر ، وردپرس تنظیمات مربوطه خود را در سمت چپ باز می کند.

همانطور که از تصویر زیر مشاهده می کنید ، نمادهای دایره آبی در کنار عنوان ، برچسب ، جعبه جستجو و ابزارک های ارسال های اخیر قرار دارند.

برای ویرایش کلیک کنید

در تنظیماتی که تغییر می دهید هیچ تفاوتی وجود ندارد ، اما این ویژگی برای کسانی که با نامگذاری عناصر مبارزه می کنید خوب است. بنابراین ، به عنوان مثال ، اگر هنوز مطمئن نیستید که عنوان چیست یا فقط نمی توانید ببینید که این تغییر در چه جایی انجام می شود ، هنوز می توانید با کلیک روی نماد آن را تغییر دهید.

اندازه های مختلف صفحه را مشاهده کنید

در قسمت پایین وردپرس Customizer ، می توانید کنترل های صفحه را پیدا کنید. این آیکون های کوچک به شما امکان می دهند به سرعت نمای سایت را تغییر دهید. میتوانی ببینی چگونه این وبلاگ به نظر می رسد در رایانه های رومیزی ، رایانه های لوحی و تلفن های هوشمند. این ایده آل برای بررسی موضوع فعلی برای پاسخگویی است (چطور موضوع در اندازه های مختلف صفحه نمایش رفتار می کند).

کنترل صفحه نمایش

این در مورد آنچه دوست دارید

همانطور که از تمام تنظیمات موجود در Customizer مشاهده می کنید ، می توانید هر تم وردپرس را از طریق گزینه های کاربر پسند که در این صفحه یافت می شود اصلاح کنید. برخی از مضامین انتخاب های کم و بیش دارند ، اما وقت خود را برای گذراندن همه آنها زمان بگذارید. داشتن یک وب سایت بی نظیر مهم است.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map