چگونه به سرعت کد را از قالب ها و پلاگین ها پیدا و ویرایش کنید

find-edit-wordpress-code.png


کار با وردپرس می تواند آسان باشد. وقتی با بسیاری از سیستم های مدیریت محتوای دیگر مقایسه شود ، واقعاً آسان است. حتی شما اگر ارتباطی با کد یا طراحی ندارید ، هنوز می توانید بلاگ وردپرس خود را ایجاد کنید و می توانید در عرض چند دقیقه نوشتن و انتشار محتوا را شروع کنید. اگر شما نیاز به گسترش وبلاگ وردپرس خود دارید ، می توانید با نصب برخی از میلیون ها پلاگین و مضامین موجود در اینترنت این کار را انجام دهید.

اما اگر کمی جدی تر در مورد سایت خود صحبت کنید ، دیر یا زود لازم است یک یا دو مورد را شخصی سازی کنید. مهم نیست که موضوع یا افزونه چقدر خوب باشد ، چند گزینه با آن استفاده می کنید ، به راحتی نمی توان همه چیز را ویرایش کرد. به عنوان مثال ، شما می توانید عنوان و برخی دکمه های مهم را تغییر دهید ، اما اگر یک عنصر خاص از طریق گزینه های Customizer و گزینه های تم / افزونه قابل تغییر نباشد ، چگونه می توانید تغییر دهید؟ شما خودتان آنرا اصلاح کنید.

بسته به میزان اطلاع شما در مورد وردپرس ، تغییر پرونده ها می تواند یک کار دو دقیقه ای باشد ، یا ممکن است بعد از گذراندن ساعت ها برای شخصی سازی ، کل سایت شما خراب شود. قبل از شروع به کار کردن پرونده ها ، لطفاً اطمینان حاصل کنید که از کاری که می کنید آگاه هستید و همیشه از یک نسخه پشتیبان تهیه شده با اطمینان در پوشه خارج از سرور خود قرار دارید.

اگر تصمیم گرفته اید که زمان تغییر آن باشد ، ممکن است در اولین مرحله گیر بیفتید – پیدا کردن پرونده صحیح در جایی که کد در آن قرار دارد. از آنجا که WordPress از ده ها فایل مختلف تشکیل شده است ، یک مبتدی ممکن است در یافتن آنها مشکل داشته باشد. توسعه دهندگان وردپرس مشکلی در این زمینه ندارند زیرا آنها از قبل می دانند سلسله مراتب الگو با قلب اما اگر به برنامه نویسی علاقه ای ندارید ، باید درباره این افزونه ها بدانید که می توانند به شما کمک زیادی کنند.

چه پرونده ای

قیمت: رایگان

چه پرونده ای

هنگامی که این ایده را گرفتید که مخفف این افزونه WTF است ، خواهید دید که این افزونه واقعاً چقدر جالب است. پس از نصب و فعال کردن آن ، چه پرونده یک آیتم منوی ساده را مستقیماً در نوار ابزار شما ، درست کنار نام کاربری و عکس جالب شما ایجاد می کند. اگر اکنون هر صفحه را در سایت خود باز کرده اید ، می توانید از قسمت menu the File و افزونه به شما بفهمید که از کدام قسمت های الگوی برای ایجاد آن صفحه خاص استفاده شده است..

این افزونه به شما امکان می دهد بر روی نام الگو کلیک کنید و سپس شما را به سمت صفحه ویرایش سوق می دهد. اگرچه این می تواند برای ایجاد تغییرات کوچک عالی باشد ، اگر ویرایش فایل های قالب را مستقیماً از وردپرس انجام می دهید ، بسیار محتاط باشید.

همانطور که در حال حاضر می بینید ، افزونه نسبتاً ساده است ، اما به شما کمک می کند تا قطعات قالب مورد نظر خود را به سرعت تغییر دهید. بقیه به خودت مربوطه. به همین دلیل می خواهیم افزونه رایگان دیگری را معرفی کنیم که می تواند حتی بیشتر به شما کمک کند.

رشته یاب

قیمت: رایگان

رشته یاب

وقتی پیدا کردن الگوی مناسب کافی نیست ، String Locator برای کمک به شما اینجاست. تصور کنید که می خواهید یک عنصر HTML خاص را در موضوع خود یا هر افزونه ای که نصب کرده اید اصلاح کنید. با بازرسی از طریق مرورگر می توانید به سرعت عنصر را پیدا کنید ، اما هنوز هم می توانید در یافتن پرونده ای که آن عنصر را ارائه داده است ، مشکل پیدا کنید. از آنجایی که اکنون با تم ها و افزونه های سفارشی کار می کنید ، ممکن است پرونده ها نامهای متفاوتی از آنچه قبلاً استفاده کرده اید داشته باشند. ممکن است یک توسعه دهنده یک کد را در یک پرونده جداگانه قرار داده باشد تا کار را برای توسعه بیشتر آسان کند و شما می توانید از طریق صدها فایل در جستجوی کد گیر بیفتید. درعوض ، می توانید از String Locator استفاده کنید.

اگر تصمیم به استفاده از این افزونه دارید ، دیگر لازم نیست نگران این باشید که از کدام الگوی برای تولید رشته خاص مورد نظر خود استفاده می کنید.

این که آیا شما در جستجوی کلمه ، کل عبارت یا یک کد هستید ، این افزونه می تواند آن را پیدا کند.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که به سمت آن حرکت کنید ابزار -> رشته یاب و شروع به جستجو کنید سپس این افزونه تمام پرونده های تم و افزونه هایی را که نصب کرده اید اسکن می کند و اصطلاح جستجو را پیدا می کند. حتی می توانید موضوع / افزونه خاصی را برای جستجو در افزونه انتخاب کنید.

بعد از اینکه دکمه جستجو را بزنید و به چند ثانیه اجازه دهید String Locator بتواند جادوی خود را انجام دهد ، نتایج به شما رشته ، پرونده ای را که در آن قرار دارد و یک شماره خط را نشان می دهد. این افزونه به شما امکان ویرایش آن پرونده خاص را می دهد و بلافاصله عبارت جستجوی شما را برجسته می کند!

اکنون می توانید هر بخش / افزونه ای را تغییر دهید ، می توانید قسمت های سخت کد شده آنها را ترجمه کنید و می توانید اسکن دستی را از طریق پرونده هایی که برای شما ناشناخته است فراموش کنید.


در حالی که این ابزارهای وردپرس می توانند به شما کمک زیادی کنند ، اما ما هنوز پیشنهاد می کنیم از سایت خود مراقبت کنید. اگر کاملاً مطمئن نیستید که چه تغییراتی ایجاد می کنید ، اطمینان حاصل کنید که همیشه از نسخه جدید تهیه نسخه پشتیبان تهیه کرده و برای استخدام حرفه ای در نظر بگیرید که بتواند کار را برای شما انجام دهد. همچنین ، توجه داشته باشید که بسیاری از برنامه نویسان قادر نخواهند بود در صورت اشتباه با تغییر یک موضوع یا افزونه به شما کمک کنند.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map