نحوه استفاده از بخش ابزارها در داشبورد وردپرس

wordpress-tools.png


علاوه بر تنظیمات وردپرس که تقریباً همه گزینه های یک سایت را در بر می گیرد ، چند ویژگی دیگر در کمربند ابزار WordPress وجود دارد. از آنجا که این ابزارهای وردپرس کمی متفاوت از بقیه تنظیمات هستند ، در منوی سرپرستی جایگاه ویژه ای دارند.

بخش ابزارهای وردپرس شامل اسکریپت هایی است که فقط در موارد خارق العاده مورد نیاز هستند. به همین دلیل این اسکریپت ها با WordPress از قبل نصب نشده اند ، اما فقط ذکر شده اند تا در صورت لزوم بتوانید آنها را آسان تر پیدا کنید.

ابزارهای موجود

برای شروع استفاده از این گزینه ، این دسته بندی ها و برچسب ها را تغییر دهید ، به حرکت کنید ابزارها -> ابزارهای موجود.

این بخش فقط دو اسکریپت دارد که در صورت تمایل به استفاده از آنها باید آنها را نصب کنید.

این را فشار دهید

این ابزارک ساده به شما امکان می دهد قسمت هایی از وب را بگیرید و فقط با یک کلیک محتوای جدید ایجاد کنید. با انتخاب متن ، تصاویر و فیلم ها از وب سایت های دیگر ، مطبوعات این گزینه را در ویرایشگر وردپرس قرار دهید. سپس ، مطالبی که انتخاب کرده اید به راحتی در سایت شما ویرایش و منتشر می شود.

نصب Press This بسیار ساده است. فقط نشانک را به نوار نشانک خود بکشید و رها کنید (معمولاً در بالای مرورگر شما یافت می شود). اگر نمی توانید این کار را انجام دهید ، از روش دیگری استفاده کنید:

 1. بر روی دکمه کنار نشانک با برچسب “مطبوعات این” کلیک کنید
 2. کد را کپی کنید
 3. یک نشانک جدید در مرورگر خود ایجاد کنید
 4. کد را در قسمت URL وارد کنید

اگر می خواهید از مطبوعات این در دستگاه تلفن همراه استفاده کنید ، از دکمه در قسمت انتهای بخش با برچسب “Open Press This” استفاده کنید. پس از بارگیری ، صفحه را به بوک مارک های تلفن همراه خود اضافه کنید.

حال هر زمان که می خواهید محتوا را در ویرایشگر وردپرس کپی کنید ، دکمه را در برگه نشانک ها فشار دهید. مطبوعات این ویرایشگر را در صفحه جدیدی باز می کند که در آن می توانید از ویرایشگر استاندارد وردپرس برای نوشتن و سبک سازی متن استفاده کنید ، پرونده های رسانه ای را اضافه کنید و مانند سایر موارد مدیریت کنید. صرفه جویی در پست به عنوان پیش نویس آسان است یا بلافاصله از پنجره جدید منتشر می شود.

دسته ها و برچسب ها مبدل

این ابزار شما را به اسکریپتی پیوند می دهد که می تواند تبدیل را برای شما انجام دهد. اگر اسکریپت را قبلاً نصب کرده اید ، اینجا مکانی است که می توانید آن را اجرا کنید. در غیر این صورت ، WordPress به شما امکان می دهد تا مبدل را نصب کنید.

وارد كردن

اگر از پلتفرم وبلاگ نویسی دیگری استفاده کرده اید و می خواهید به WordPress بروید ، به ابزار Import نیاز خواهید داشت. این امکان را به شما می دهد تا محتوا را از سایر بلاگ ها و دیگر سایت های وردپرس بارگیری کنید. به صورت پیش فرض ، ابزارهای زیر را در لیست Import پیدا خواهید کرد:

 • Blogger – پست ها ، نظرات و کاربران را از یک بلاگ Blogger وارد کنید
 • Blogroll – پیوندها را در قالب OPML وارد کنید
 • دسته ها و برچسب ها مبدل – برچسب های موجود را به دسته ها تبدیل کنید و بالعکس
 • LiveJ ژورنال – وارد کردن پست ها از LiveJournal
 • Movable Type و TypePad – ارسال پست ها و نظرات از وبلاگ Movable Type یا TypePad
 • RSS – وارد کردن پست ها از یک فید RSS
 • Tumblr – وارد کردن پست ها و رسانه ها از Tumblr
 • WordPress – وارد کردن پست ها ، صفحات ، نظرات ، زمینه های سفارشی ، دسته ها و برچسب ها از یک پرونده صادراتی وردپرس

ابزارهای وردپرس را وارد کنید

گزینه های واردات دیگری نیز از طریق افزونه های مختلف وردپرس وجود دارد. اگر نمی توانید مورد نیاز خود را پیدا کنید ، سعی کنید افزونه های رسمی وردپرس را جستجو کنید مخزن برای ابزار وارد کننده مناسب.

صادرات

ابزار Export محتوا را از سایت فعلی وردپرس گرفته و آن را به یک پرونده منتقل می کند تا بتوانید از آن در جای دیگری استفاده کنید. امکان صادرات وجود دارد:

 • همه مطالب
 • نوشته ها
 • صفحات
 • رسانه ها

اگر همه محتوا را انتخاب کردید ، پرونده صادرات شامل تمام پست ها ، صفحات ، نظرات ، زمینه های سفارشی ، شرایط ، فهرست های پیمایش و پست های سفارشی شما می باشد. با انتخاب گزینه Posts یا Pages ، فقط موارد خاص را بر اساس نویسنده ، تاریخ و وضعیت صادر می کنید. گزینه Media به شما امکان می دهد فایل ها را بر اساس زمان بارگذاری فیلتر کنید.

ابزارهای وردپرس را صادر کنید

پس از انتخاب گزینه ، روی دکمه “بارگیری فایل صادرات” کلیک کنید. بعد از اینکه وردپرس یک فایل XML با محتوا تولید کرد ، باید آن را در مکانی امن در رایانه خود ذخیره کنید. این پرونده ای است که شما می خواهید پس از تصمیم گیری برای وارد کردن مطالب به وردپرس یا هر نوع وبلاگ دیگر ، به آن نیاز داشته باشید.

خوب است بدانید که ابزارهای WordPress برای شما وجود دارند

بعد از مشاهده اینکه ابزارهای وردپرس شامل چه مواردی است ، بدیهی است که شما به طور روزمره از آنها استفاده نخواهید کرد. این که آیا شما نیاز به تنظیم مطبوعات این یا استفاده از ابزارهای صادرات و واردات دارید ، احتمال وجود دارد که فقط یک بار به آنها دسترسی داشته باشید.

اما خوب است بدانید که توسعه دهندگان به همه چیز فکر کرده اید و برای یافتن اسکریپت هایی که به شما کمک می کند نیازی به دسترسی به وردپرس ندارید. حتی اگر در حال حاضر به هیچ یک از ابزارها احتیاج ندارید ، ممکن است بعضی مواقع در آینده مفید باشند. فقط یادداشت آنها را در قسمت پشت سر خود نگه دارید یا هنوز هم بهتر ، این پست را علامت گذاری کنید تا در صورت لزوم دوباره آن را بخوانید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map