نحوه استفاده از ویرایشگر ظاهر در وردپرس

wordpress-look-editor.png


تاکنون فرصتی برای سفارشی کردن WordPress CMS از طریق ویرایشگرهای مختلف کاربر پسند داشته اید. Customizer به شما اجازه می دهد تا از طریق گزینه های مختلف ظاهر که موضوع شما از آن پشتیبانی می کند ، حرکت دهید. اما وقتی تصمیم دارید سایت خود را فراتر از گزینه های مشخص شده قرار دهید ، باید در مورد ویرایشگر ظاهر وردپرس بدانید.

در بین بسیاری از پرونده های WordPress که قابل تغییر است ، دو مورد خاص وجود دارد. ما در مورد قالب قالب و پرونده های شیوه نامه صحبت می کنیم که می توانید مستقیماً از وردپرس ویرایش کنید.

قبل از اینکه حتی به خودی خود تغییر کد را در نظر بگیرید ، باید به شما وردپرس هشدار دهیم پشتیبان گیری ایجاد نمی کند پرونده های آسیب دیده بنابراین ، هرگونه تغییر دائمی است.

نحوه ویرایش مضامین با ویرایشگر Appearance

هنگامی که شما آماده هستید تا با وردپرس اطلاعات بیشتری کسب کنید و دست خود را با تایپ کردن کد دلخواه کثیف کنید ، به آن بروید ظاهر -> ویرایشگر. این ویرایشگر داخلی به شما امکان می دهد کدی که در قالب تم و فایل های صفحه سبک نگه داشته شده است را تغییر دهید. پس از باز کردن آن ، پرونده style.css که موضوع فعلی شما از آن استفاده می کند ، به طور خودکار در مقابل شما نمایش داده می شود.

ویرایشگر ظاهر وردپرس

بسته به راه اندازی سایت شما ، ممکن است نتوانید به برخی از فایلها دسترسی پیدا کنید. در این صورت ، وردپرس یک پیام هشدار دهنده به شما نشان می دهد که باید مجوزهای فایل را برای آن پرونده خاص تغییر دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر ، ببینید نحوه تغییر مجوزهای پرونده در وردپرس.

نحوه انتخاب پرونده ها برای ویرایش

به محض باز کردن ویرایشگر ، وردپرس تمام قالب های موجود و فایل های صفحه سبک تم فعال را به شما نشان می دهد. اگر می خواهید یک موضوع غیرفعال را ویرایش کنید ، به بالای لیست بروید ، یک مورد را از فهرست کشویی انتخاب کنید و روی دکمه “Select” کلیک کنید. وردپرس سپس تمام فایلهای مرتبط با موضوع انتخاب را بارگذاری می کند.

قالب ها

برای انتخاب پرونده ، لیست موجود در سمت راست پنجره را طی کنید. هرکدام دارای نام و نام خانوادگی است که در قسمت براکت های زیر نشان داده شده است. برای ویرایش هر یک از پرونده ها ، فقط روی آن کلیک کنید و کد در ویرایشگر سمت چپ ظاهر می شود.

مراقب باش

در حالی که ویرایش فایل های صفحه شیوه ای نسبتاً بی خطر است ، ممکن است ویرایش فایل های PHP باعث خطاهایی شود که می توانند سایت شما را غیرقابل استفاده کنند. اگر تصمیم دارید که فایلهای PHP را از ویرایشگر Appearance ویرایش کنید بسیار مراقب باشید.

مثال: نحوه تغییر اندازه قلم از طریق ویرایشگر Appearance

برای اینکه به شما نشان دهد که ویرایشگر چگونه کار می کند ، ما قصد داریم اندازه قلم متن را در پست های با موضوع بیست و هفده تغییر دهیم.

قبل از ادامه ، ما می خواهیم برای لحظه ای کوتاه توجه شما را منحرف کنیم. در نسخه 4.7 ، وردپرس معرفی شد یک ویژگی جدید که به شما امکان اضافه کردن CSS سفارشی را می دهد سریع تر. به جای ویرایش کد از طریق ویرایشگر Appearance ، پیشنهاد می کنیم باز شود ظاهر -> سفارشی سازی -> CSS اضافی در جایی که می توانید بدون ایجاد تأثیر مستقیم در صفحه سبک ، هر کد CSS دلخواه خود را بنویسید.

عناصر را بازرسی کنید

عناصر موجود در Google Chrome را بازرسی کنید

اگر هنوز می خواهید شیوه نامه را مستقیماً از طریق ویرایشگر Appearance ویرایش کنید ، در اینجا چه کاری باید انجام شود:

 1. هر پستی را از وبلاگ خود باز کنید
 2. متن یک متن را انتخاب کنید
 3. بر روی انتخاب راست کلیک کرده و “Inspect” یا “Inspect Element” را انتخاب کنید (بسته به مرورگری که استفاده می کنید)
 4. در قسمت جدید یا پنجره ای که باز شد ، هایلایت شده را پیدا کنید

  عنصر

پاراگراف عناصر را بازرسی کنید

کلاس نیز باید در تب “سبک ها” قابل مشاهده باشد. اگر بر روی سبک کلیک کنید ، مرورگر شما باید شیوه نامه را باز کند و به شما امکان دهد CSS را مستقیماً از مرورگر ویرایش کنید. شما می توانید قبل از اعمال تغییراتی در سایت خود ، از این عملکرد برای تست کردن کد سفارشی CSS استفاده کنید. از آنجا که ما می خواستیم اندازه قلم متن را در پست ها تغییر دهیم ، کد CSS زیر به نفع ماست:

پ {
اندازه فونت: 50px؛
}

تغغیرات را اعمال کن

بعد از تست چند اندازه قلم از مرورگر ، یکی از بهترین های خود را به خاطر بسپارید. سپس می توانید به ویرایشگر بروید و قلم را تغییر دهید:

 1. هدایت به ظاهر -> ویرایشگر
 2. اگر قبلاً انتخاب نشده است ، را انتخاب کنید صفحه سبک (style.css) پرونده را از لیست در سمت راست قرار دهید
 3. کلاس “p” را پیدا کنید
 4. “اندازه قلم: 50px؛” اضافه کنید (کل کد باید مانند کدی باشد که در بالا نوشتیم)
 5. بر روی دکمه “به روزرسانی پرونده” کلیک کنید

اندازه فونت پاراگراف Modifiy

سبک جدید ذخیره می شود و شما آماده بارگیری مجدد سایت هستید. برای دیدن تغییر اندازه متن ، هر پستی را باز کنید. اگر نمی توانید تفاوت را ببینید ، و مطمئن هستید که کد را به درستی تنظیم کرده اید ، مطمئن شوید که خودتان هستید حافظه نهان مرورگر را پاک کنید یا CTRL + F5 را فشار دهید برای تازه کردن صفحه.

هنگام کار با ویرایشگر Appearance مراقب باشید

Appearance Editor ابزاری شگفت انگیز برای انجام سریع تغییرات در قالب فایل ها و صفحه سبک است. اما برای به دست آوردن هرچه بیشتر از این ، مهم است که کاملاً در مورد تغییراتی که ایجاد می کنید مطمئن باشید. هرگونه تغییر در پرونده های PHP ممکن است سایت شما را قفل کند تا زمانی که آنها را از طریق FTP برطرف کنید. بنابراین ، هنگام کار با پرونده های PHP ، پیشنهاد می کنیم در حالی که همیشه از نسخه اصلی نسخه پشتیبان تهیه می کنید ، از طریق FTP انتقال دهید. در صورت انجام تغییراتی در شیوه نامه ، ویژگی های اضافی CSS را که چند ماه پیش معرفی شده است فراموش نکنید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map