نحوه استفاده از دسته بندی ها در وردپرس

wordpress-categories.png


دسته بندی وردپرس روشی برای گروه بندی پست ها در وبلاگ وردپرس شما است. آنها فقط یکی از طبقه بندی هایی هستند که وردپرس برای سازماندهی محتوا در وب سایت استفاده می کند. از آنجا که ما در مورد طبقه بندی صحبت می کنیم ، این زمان مناسب برای آشنایی با این اصطلاح است ، قبل از اینکه از آن ترسیده باشید. در اصل ، این تنها چیزی است که شما باید بدانید – طبقه بندی ها راهی برای گروه بندی چیزها با یکدیگر هستند. شما می توانید به عنوان مورد نیاز بسیاری از طبقه بندی ها ایجاد کنید ، اما به کد یا پلاگین های سفارشی نیاز دارید. طبقه بندی پیش فرض ، که برای گروه بندی پست ها استفاده می شود ، دسته ها و برچسب ها هستند.

حتی اگر از این امر آگاه نیستید ، قبلاً در سایتهای دیگر با دسته بندی مواجه شده اید. معمولاً آنها بخش اصلی منوهای پیمایش هستند و به شما امکان می دهند محتوایی را پیدا کنید که برای شما جالب باشد. به عنوان مثال ، فروشگاه های آنلاین معمولاً دسته هایی از کالاهایی را دارند که در لباس ، کفش ، فناوری ، هنر ، ورزش و غیره جای می گیرند.

قبل از شروع به کار اضافه کردن و مدیریت دسته بندی های WordPress (که قسمت ساده تر آن است) ، وقت خود را برای سازماندهی مطالب در سر خود و همچنین روی کاغذ اختصاص دهید. اگر می خواهید یک وب سایت با موضوعات متعدد مورد علاقه خود ایجاد کنید ، بسیار مهم است که از قبل درباره ساختار سایت خود فکر کنید. برای دنبال کردن نمونه مشابه یک فروشگاه اینترنتی ، آیا فقط به دسته لباس نیاز دارید یا باید زیر مجموعه های جداگانه ای برای پیراهن ، شلوار ، لباس و غیره داشته باشید؟ ما قسمت برنامه ریزی را برای شما واگذار خواهیم کرد و به نحوه کار با دسته ها و برچسب ها در وردپرس می پردازیم.

نحوه افزودن دسته ها در وردپرس

دسته جدید WordPress را اضافه کنید

هنگامی که آماده همکاری با دسته های WordPress هستید ، لطفاً به آن بروید ارسال ها -> دسته ها. ایجاد اولین مورد شما نیاز دارد تا فقط چهار قسمت را تکمیل کنید:

 1. نام – نام چگونه در وبلاگ شما ظاهر می شود
 2. مثل حلزون حرکت کردن – نسخه URL دوستانه از نام. معمولاً همه حروف کوچک و حروف هستند ، و فقط حاوی حروف ، اعداد و نگارخانه ها هستند (آن را خالی بگذارید و WP به طور خودکار این فیلد را از نام وارد شده تولید می کند)
 3. والدین – از آنجا که دسته ها می توانند سلسله مراتب داشته باشند ، در صورت تمایل ، ترتیب دسته ها و زیر شاخه ها را با انتخاب موارد والدین خود انتخاب کنید.
 4. شرح – موضوع را شرح دهید. بسته به موضوعی که استفاده می کنید ، ممکن است در صفحات دسته بندی ها نشان داده شود. این یک قسمت اختیاری است

هنگامی که از این کار خوشحال شدید ، روی دکمه “افزودن دسته جدید” در انتهای صفحه کلیک کنید. پس از آن ، دسته جدید WordPress شما در لیست سمت راست صفحه نمایش داده می شود.

در این لیست کلیه مقولاتی که در حال حاضر دارید نمایش داده می شود. علاوه بر اطلاعاتی که اخیراً تکمیل کرده اید ، تعداد پستهایی را که در آن دسته خاص قرار دارند مشاهده خواهید کرد.

از طرف دیگر ، می توانید دسته های جدید را مستقیماً از صفحه ویرایش پست اضافه کنید. در این حالت ، وردپرس فرم ساده ای را به شما نشان می دهد که به شما امکان می دهد نام و پدر و مادر را برای دسته جدید خود وارد کنید. در حالی که این یک روش سریعتر برای اضافه کردن طبقه بندی جدید در هنگام نوشتن پست ها است ، شما هنوز هم می توانید دسته جدید را مدیریت کنید تا کلاه و توضیحات آن را ویرایش کنید.

دسته کودک

دسته بندی كودكان دسته هایی هستند كه به دسته دیگری وابسته هستند كه به والدین آنها معروف است.

اگر گروه گسترده تری دارید که باید به بخش های کوچکتر تقسیم شود ، باید از دسته های کودک استفاده کنید. اینها تابع والدین هستند.

به عنوان مثال ، اگر یک دسته “لباس” را منتشر می کنید ، می توانید “پیراهن” را به عنوان یک کودک ، “شلوار” به عنوان دیگری و غیره ایجاد کنید..

این ساختار پیوندی متفاوتی خواهد داشت زیرا حاوی شلخته والدین در آن است. در این مثال ، یک دسته والدین دارای پیوند مجدد هستند www.yoursite.com/ لباس در حالی که کودک از آن در دسترس باشد www.yoursite.com/cl لباس/shirts.

نحوه مدیریت دسته ها

دسته بندی وردپرس را مدیریت کنید

در همان صفحه که در آن دسته جدید ایجاد کرده اید ، مکان نما را روی هر مورد ذکر شده قرار دهید. سه پیوند جدید باید درست زیر نام گروه انتخاب شده ظاهر شوند:

 1. ویرایش کنید – صفحه ای را باز می کند که می توانید نام ، کلاهبرداری ، والدین و توضیحات را تغییر دهید
 2. ویرایش سریع – بدون باز کردن یک صفحه جدید ، نام و کلاهبرداری را تغییر دهید
 3. حذف – به طور دائم دسته را حذف کنید. شما نمی توانید پیش فرض را حذف کنید
 4. چشم انداز – صفحه ای را باز می کند که لیست تمام پست های اختصاص داده شده به آن دسته را نشان می دهد

حذف یک دسته باعث حذف پست های آن نمی شود. در عوض ، مقالاتی که فقط به دسته حذف شده اختصاص داده شده اند ، به صورت پیش فرض تنظیم می شوند.

گزینه های انبوه می توانند به شما در مدیریت چندین مورد به طور همزمان کمک کنند. کسانی که می خواهید حذف شوند را انتخاب کنید و از فهرست “گزینه های فله” “حذف” را انتخاب کنید.

دسته پیش فرض

برای این که وردپرس به درستی کار کند ، باید حداقل یک دسته در دسترس باشد. به طور پیش فرض ، این دسته “دستهبندی نشده” است که نمی تواند حذف شود ، اما می توانید به راحتی آن را تغییر نام دهید. اگر پست جدیدی را منتشر می کنید و فراموش می کنید مقوله ای را برای آن انتخاب کنید ، وردپرس به طور خودکار آن را به حالت پیش فرض اختصاص می دهد.

دسته پیش فرض قابل تغییر است. وقتی حداقل یک دسته جدید را ایجاد می کنید ، به آن بروید تنظیمات -> نوشتن. بالاترین گزینه به شما امکان می دهد دسته پست پیش فرض را برای وبلاگ خود تغییر دهید ، و ما اکیداً پیشنهاد می کنیم که آن را تغییر دهید یا حداقل نام “دستهبندی نشده” را تغییر دهید.

دسته پیش فرض وردپرس را تغییر دهید

نحوه نمایش دسته بندی ها در سایت وردپرس خود

معمولاً وردپرس دسته ها را در فهرست یا ویجت پیمایش نمایش می دهد. اگر بخواهید می توانید آنها را در هر دو نشان دهید. لطفا نحوه کار با منوها و ابزارک های وردپرس را بیاموزید تا نحوه مدیریت آنها را یاد بگیرید.

نحوه تبدیل دسته به برچسب ها

دو پیش فرض وجود دارد طبقه بندی وردپرس که می توانید برای سازماندهی محتوا در گروه ها استفاده کنید. از آنجا که بین دسته ها و برچسب ها اختلاف اندکی وجود دارد ، خوب است بدانید که می توانید دسته ها را به برچسب ها تبدیل کنید و برعکس. برای اینکه این اتفاق بیفتد ، باید افزونه ای را نصب کنید:

 1. هدایت به ابزار -> واردات
 2. “مبدل دسته بندی ها و برچسب ها” را پیدا کنید (باید سوم از بالا باشد)
 3. روی “نصب اکنون” کلیک کنید
 4. چند ثانیه صبر کنید تا پیوند جدید ظاهر شود
 5. روی “اجرای وارد کننده” کلیک کنید
 6. دسته هایی را که می خواهید به برچسب ها تبدیل کنید ، انتخاب کنید
 7. بر روی دکمه “تبدیل دسته بندی ها به برچسب ها” کلیک کنید

دسته های وردپرس را به برچسب ها تبدیل کنید

چه چیزی یاد گرفته ایم

دسته بندی محتوا برای هر وب سایت بسیار مهم است. این نه تنها برای سئو بلکه برای قابلیت استفاده کل سایت بسیار مهم است. دسته بندی های خود را از پیش برنامه ریزی کنید تا دیگر نیازی به تغییر آنها نداشته باشید. و مگر اینکه هزاران مقاله داشته باشید ما پیشنهاد می کنیم تعداد محدودی از گروه ها را داشته باشید ، حداکثر ده. در این مقاله ، شما فرصتی پیدا کرده اید که بدانید چگونه می توانید مقوله های جدید اضافه کنید و آنها را از طریق یک صفحه واحد مدیریت کنید. هنگامی که همه دسته بندی هایی را که می خواستید اضافه کنید ، باید آنها را در منوی پیمایش یا ویجت خود نمایش دهید. از آنجا که بین دسته ها و برچسب ها تفاوت هایی وجود دارد ، وردپرس به شما امکان می دهد فقط با کلیک روی یک دکمه ، یکی را به دیگری تبدیل کنید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map