نحوه استفاده از ابزارک ها در داشبورد وردپرس

wordpress-widgets.png


ابزارک های وردپرس مؤلفه های مستقل کوچکی هستند که به کاربران امکان می دهند یک عملکرد خاص را در وبلاگ جدید وردپرس شما اعمال کنند. فقط با فعال کردن ویجت ، کاربران می توانند وبلاگ های خود را گسترش داده و اطلاعات اضافی را در مناطق از پیش تعریف شده نشان دهند.

با استفاده از ابزارک ها ، هر کسی می تواند بدون داشتن دانش فنی کنترل عملکردهای تم را داشته باشد. اگر ابزارک وجود نداشت ، مجبور بودید کد را به صورت دستی تهیه کنید تا چیزهای ساده ای را در ستون های فرعی وب سایت نشان دهید. در عوض ، تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که بلوک های کوچک را که می خواهید از آنها استفاده کنید بکشید و رها کنید.

مکانهای موجود

اگرچه پانزده ابزارک WordPress وجود دارد که از قبل نصب شده اند ، این بدان معنا نیست که شما می توانید بلافاصله از آنها استفاده کنید. اول ، یک موضوع باید مناطقی را برای ابزارک ها مشخص کند که به عنوان منطقه ویجت نیز شناخته می شوند.

ابزارک های موجود در WordPress هستند

معمولاً مضامین وردپرس امکان ویدجت در ستون های فرعی را فراهم می کنند. فقط یک یا چندین نوار جانبی جانبی برای سایت شما وجود دارد. اما از آنجا که مضامین به طور مداوم بهتر می شوند ، مناطق ابزارک دار در حال گسترش هستند. شانس این است که موضوع فعلی شما به شما امکان می دهد ویدجت ها را به پاورقی ، هدر یا حتی زیر مطالب در پست ها و صفحات وصل کنید.

چگونه بدانیم از کجا می توانید از ابزارک استفاده کنید?

نگران نباش لازم نیست که چیزهای زیادی را کشف کنید زیرا همه مناطق آماده ابزارک در آن فهرست شده اند ظاهر -> ابزارک. هنگامی که صفحه را باز می کنید ، مناطق موجود در سمت راست قرار دارند. اگر از تم بیست و هفده وردپرس استفاده می کنید ، می توانید یک نوار کناری و دو قسمت بالا و پایین صفحه را قبول کنید که ویجتها را می پذیرند.

نحوه اضافه کردن ویجت

از آنجا که ابزارک های WordPress برای مبتدیان طراحی شده اند ، اضافه کردن موارد آن به سایت شما نسبتاً آسان است.

 1. قابل اعتماد و متخصص ظاهر -> ابزارک
 2. ویجت را از لیست “ابزارک های موجود” در سمت چپ انتخاب کنید
 3. افزودن ویجت:
  1. ویجت را به سمت یک قسمت ویجت در سمت راست بکشید یا
  2. روی ویجت کلیک کنید و مکان اضافه کردن آن را انتخاب کنید
 4. جزئیات را پر کنید و گزینه ها را بررسی کنید

نحوه اضافه کردن ویجت وردپرس

بسته به ویجت ، می توانید توابع و گزینه های مختلفی را انتظار داشته باشید. از همان لحظه ای که آن را به مکان جدید خود رها می کنید ، وردپرس گزینه هایی را برای ویجت خاص باز می کند.

به عنوان مثال ، اگر ویجت متن را انتخاب کردید ، بلافاصله فرصت نوشتن عنوان و محتوا را پیدا خواهید کرد. توجه داشته باشید که هر ویجت دارای دکمه ذخیره است ، بنابراین فراموش نکنید که قبل از گشت و گذار ، تغییرات را حفظ کنید.

از هر ویجت می توان چندین بار استفاده کرد.

اگر نتوانید از تکنیک کشیدن و رها کردن استفاده کنید چه می کنید?

در موارد نادر ، ممکن است نتوانید از قابلیت کشیدن و رها کردن برای افزودن ابزارهای جدید استفاده کنید. در این حالت ، می توانید گزینه ساده تر را فعال کنید:

 1. به بالای صفحه ابزارک ها بروید و روی برگه “گزینه های صفحه” کلیک کنید
 2. روی “فعال کردن حالت دستیابی” کلیک کنید

این ابزارک ها را در محیطی متفاوت متفاوت نشان می دهد که در آن هر عنصر دکمه “افزودن” را در کنار آن دریافت می کند. سپس برای اضافه کردن ویجت ، روی دکمه کلیک کنید ، گزینه های آن را انتخاب کرده و یک منطقه ابزارک را در جایی که می خواهید آن را اضافه کنید انتخاب کنید.

برای خاموش کردن حالت قابلیت دسترسی ، به “گزینه های صفحه” برگردید و “غیرفعال کردن حالت دسترسی” را انتخاب کنید

ابزارکهای غیرفعال

اگر ویجت را از هر یک از مناطق دارای ابزارک حذف کنید ، تمام تنظیماتی که به آن اعمال کرده اید از بین می رود. بنابراین ، برای از بین بردن پیکربندی ، می توانید با کشیدن آن به لیست “ابزارهای غیرفعال” که در سمت چپ صفحه وجود دارد ، ویجت را از عموم پنهان کنید. در صورت انجام چنین کاری ، هیچ تنظیماتی از بین نمی رود. درعوض ، آن ابزارک خاص در لیست قرار خواهد گرفت و منتظر است تا در صورت لزوم مجدداً آن را فعال کنید.

ویجت وردپرس غیرفعال در لیست

هنگام تعویض مضامین که تعداد متفاوتی از ستون های فرعی و سایر مناطق دارای ویجت وجود دارد ، ممکن است در نهایت برخی ابزارک ها را گم کنید. نگران نباش اگر وردپرس قادر به شناسایی مناطق ویجت جدید نبود ، آنها را به لیست “ابزارک های غیرفعال” منتقل می کند. برای فعال کردن مجدد آنها ، فقط ابزارکها را به مکان جدیدی منتقل کنید.

با پیش نمایش زنده مدیریت کنید

اگر بیشتر از نوع بصری هستید و باید پیش نمایش کارهایی را انجام دهید ، یک معالجه درمانی برای شما وجود دارد. در بالای صفحه ، بر روی دکمه “مدیریت با پیش نمایش زنده” کلیک کنید. با این کار صفحه جدیدی باز می شود.

ابزارکها با پیش نمایش زنده

در حالی که پیش نمایش صفحه اصلی را مشاهده می کنید ، Customizer منطقه سمت ویجت را در سمت چپ به شما نشان می دهد. نوار کناری ، پاورقی یا هر منطقه دیگری را که باید ویرایش کنید ، انتخاب کنید. از اینجا ، می توانید ابزارک های موجود را تغییر دهید یا موارد جدیدی اضافه کنید. آنچه در اینجا متفاوت است این است که می توانید بلافاصله همه تغییرات انجام شده در ابزارک ها را مشاهده کنید. اگر می خواهید ابزارک ها را مرتب کنید ، فقط آنها را در موقعیتی که دوست دارید از سمت چپ صفحه بکشید و رها کنید.

ابزارک های پیش فرض وردپرس

وردپرس دارای پانزده ابزارک است. برای یافتن آنها ، به قسمت زیر بروید ظاهر -> ابزارک

به طور پیش فرض ، پانزده ابزارک وردپرس وجود دارد که از پیش نصب شده اند:

 • بایگانی – بایگانی ماهانه پست های سایت شما
 • صدا – پخش کننده صوتی را نشان می دهد
 • تقویم – برنامه پست های شما
 • دسته بندی ها – لیست یا کشویی همه دسته ها
 • منوی سفارشی – یک منوی سفارشی ایجاد کنید
 • تصویر – نمایش یک تصویر
 • ورود به صفحه نمایش متا ، پیوند RSS و WordPress.org
 • صفحات – لیست تمام صفحات
 • نظرات اخیر – جدیدترین نظرات
 • آخرین ارسال ها – جدیدترین ارسال ها
 • RSS – مدخل از هر خوراک RSS یا Atom
 • جستجو – فرم جستجو ساده را نشان می دهد
 • Tag Cloud – گروهی از پر کاربردترین برچسب ها
 • متن – متن ، تصاویر ، فیلم ها یا هر کد HTML را اضافه کنید
 • ویدیو – ویدئویی را از کتابخانه رسانه یا YouTube ، Vimeo یا ارائه دهنده دیگری نشان می دهد

ابزارک های اضافی

با نصب افزونه ها و مضامین جدید ، می توانید از ابزارک های جدید موجود در لیست انتظار داشته باشید. از آنجا که ده ها هزار موضوع و افزونه در دسترس است وردپرس, ابزارک های بی شماری وجود دارد که می توانید پیدا کنید. به عنوان مثال ، می توانید لیست را با ابزارک هایی که Google Maps ، فرم های اشتراک ، گالری ها و غیره نمایش می دهد ، جمع کنید.

از ابزارک ها استفاده کنید

همانطور که توانستید از این پست مشاهده کنید ، استفاده از ابزارک های وردپرس نسبتاً ساده است. حتی آنها بسیار دوستانه مبتدی هستند ، اجازه ندهید که شما را گمراه کنند. این مؤلفه های کوچک می توانند وب سایت شما را تعاملی تر کنند و به جلب توجه بازدید کنندگان به موارد خاص کمک کنند. آنها همچنین بسیار قابل تنظیم هستند و شما می توانید تقریباً هر آنچه را که می خواهید در ویجت داشته باشید. وقتی یاد بگیرید که چگونه با آنها کار کنید ، احتمالاً هرگز قادر به ساخت سایتی بدون ابزارک نخواهید بود.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map